forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-22, 11:40:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
667821 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 ... 3974 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11897004 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2840 : 2010-09-05, 01:44:22 »

http://www.blog-bobika.eu/?p=328#comment-52211 :

krolik  4 wrzesień 10,   23:16
Jeszcze troche nie na temat, ale cos tam czytalam o pomnikach. Nie ma co sie tak spieszyc, bo potem trzeba te pomniki przestawiac, skrobac napisy. Pomnikow mamy dostatek. Nie chce stawiac innych krajow za przyklad, bo co kraj to obyczaj, ale jakos nie widze krecac sie po tej polkuli od dwudziestu kilku lat nowych pomnikow stawianych osobom znanym: pisarzom, poetom, uczonym, politykom, kosmonautom, kosmonautom, ktorzy zgineli w czasie lotu itp. Niektore dzisiejsze pomniki:(zwroccie uwage na rozkoszne torontanskie krowy z brazu)

http://amog.com/offbeat/strange-amusing-statues-globe/ 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71852


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2841 : 2010-09-05, 08:17:42 »


Boskie te pomniki  Wink  a te krowy są the best. Laughing Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2842 : 2010-09-05, 11:39:59 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2843 : 2010-09-05, 13:49:57 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2844 : 2010-09-05, 13:52:33 »

No i wyświetla się cała strona, nie zaś rzeczony pomnik. Szło mi o ostatnie zdjęcie na dole planszy, o Praczki. Można fotografię powiększyć klikając w jej miejscu.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2845 : 2010-09-05, 19:05:50 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71852


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2846 : 2010-09-05, 19:35:16 »

No i wyświetla się cała strona, nie zaś rzeczony pomnik. Szło mi o ostatnie zdjęcie na dole planszy, o Praczki. Można fotografię powiększyć klikając w jej miejscu.

Całkiem całkiem te praczki.. przypominają nam jak mamy sobie teraz dobrze.. Wink
Ja dzisiaj musiałam zmywać naczynia ręcznie (zmywarka siadła) makabra, nie wiedziałam jak się za to wziąć.. Laughing i jeszcze kobiety czują się pokrzywdzone.. Wink
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2847 : 2010-09-05, 22:05:47 »

"Zagęszczenie" zmywarek nie jest duże, żeby się mogły ogólnie z tego wynalazku cieszyć. Pralka, cudowny wynalazek, dalej pośród ludzi zaszła. Pamiętam pranie u mojej Babci: balia, tara, woda ze studni, tyczka do wyciągania wiaderka z wodą z owej studni. Nie nauczyłam się obsługiwać tej maszyny prostej, pralkę zaś mam trzecią  Laughing   
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2848 : 2010-09-06, 01:06:43 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71852


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2849 : 2010-09-06, 07:42:45 »

"Zagęszczenie" zmywarek nie jest duże, żeby się mogły ogólnie z tego wynalazku cieszyć. Pralka, cudowny wynalazek, dalej pośród ludzi zaszła. Pamiętam pranie u mojej Babci: balia, tara, woda ze studni, tyczka do wyciągania wiaderka z wodą z owej studni. Nie nauczyłam się obsługiwać tej maszyny prostej, pralkę zaś mam trzecią  Laughing   

To jest chyba tylko kwestią czasu i zmywarka będzie równie powszechna. To jest wspaniały wynalazek.. Cool
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2850 : 2010-09-06, 09:44:12 »

To jest uzależnione od ilości zastawy stołowej do mycia. Inaczej się zmywa naczynia po dwóch, trzech osobach, a inaczej po drużynie, czy plutonie...
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2851 : 2010-09-06, 09:52:07 »

To jest chyba tylko kwestią czasu i zmywarka będzie równie powszechna. To jest wspaniały wynalazek.. Cool
Kiedyś czytałam taki artykuł w rp.,czy gdzie tam,który mówił o zależności ;wielkość piersi,a zmywanie naczyń.
Pierwszy z brzegu link;
http://ocyckach.pl/zmywanie-naczyn-powieksza-piersi.html
Czyli szykuje się "produkcja" kobiet z małymi piersiami ;p
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71852


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2852 : 2010-09-06, 10:06:10 »


To się może zgadzać.  Laughing Bo wszystkie kucharki, które widziałam i w ogóle panie pracujące w kuchni, to miały duże biusty. Zresztą nie tylko biusty..Ponoć wskazane są u kobiet małe stopy, żeby mogły stać bliżej zlewozmywaka. Ale na pewno są to męskie "odkrycia"..
Zapisane

Iga
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2853 : 2010-09-06, 10:18:50 »

No i jak tak spojrzeć wstecz,to kobiety dawniej miały większe te piersi ;p Po pierwsze zmywanie naczyń,drugie ścieranie podłogi,pranie ręczne itd. ;p
Ja nie mam zmywarki,mieliśmy sobie kupić,ale doszłam do wniosku,że lepiej nie ,bo i tak nie ma nas dużo w domu ,a dzieci w ogóle nie wiedziałyby jak się zmywa naczynia "po ludzku" Wink
Zresztą jak mam dosyć zmywania,to zawsze mąż zmyje Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2854 : 2010-09-06, 10:19:53 »

Reniu, a tusza kucharzy?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71852


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2855 : 2010-09-06, 10:32:18 »


Szkoda słów.. Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2856 : 2010-09-06, 11:57:45 »

Smile  , prznajmniej po części tak jest, że szkoda słów. Ciekawe, że ich to nie niepokoi, jeszcze ciekawsze że nie niepokoi nadmiar wagi u kucharzy - ich klientów.



Polecam - http://www.krytykapolityczna.pl/Wywiady/ZHenrykaKrzywonosrozmawiaJanSmolenski/menuid-1.html
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71852


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2857 : 2010-09-06, 13:33:10 »

Smile  , prznajmniej po części tak jest, że szkoda słów. Ciekawe, że ich to nie niepokoi, jeszcze ciekawsze że nie niepokoi nadmiar wagi u kucharzy - ich klientów.


Polecam - http://www.krytykapolityczna.pl/Wywiady/ZHenrykaKrzywonosrozmawiaJanSmolenski/menuid-1.html

Z kucharzami to trochę generalizowałam. Ale wyjątki tylko potwierdzają regułę

A co do pani Krzywonos, to..jakoś nie mogę się z nią zgodzić..W ogóle nie lubię tego typu ludzi... Confused
Zresztą urlopy wychowawcze trzyletnie są, a na 55-letni wiek emerytalny dla kobiet nas nie stać.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2858 : 2010-09-06, 17:59:55 »

Problem w.... bezrobociu. Na uczelniach wyższych nie zwalniają profesorów w wieku ponad 50 lat i oni nie idą na wcześniejszą emeryturę, bo każdemu milsze wynagrodzenie niż dużo niższa emerytura. W szkołach średnich nauczyciele już tak dobrze nie mają, ich się na emerytury "wypycha" niejednokrotnie biorąc w dwa ognie:
- że nie będzie już za chwilę możliwości uzyskania wcześniejszej emerytury, więc się pośpiesz i na nią odejdź jak najszybciej
- że młodym ludziom brakuje etatów i ktoś musi swój dla młodszych zwolnić

Na wyższych uczelniach nauczyciele mają gwarancję zatrudnienia chyba do 70 roku życia. A nauczyciele w innych szkołach, przedszkolach? Podobnie w sądach. Kto widział sędziego czy sędzinę przechodzących na wcześniejszą emeryturę? W przemyśle, handlu, budownictwie, itd, itd, tak nie ma, jest wizja wylądowania na bruku z brakiem możliwości opłacania czynszu ito.

Osoba przechodząca w wieku 55 lat na emeryturę dostaje ją w wyskości o wiele niższej niż gdyby poszła o 10 lat później. Wiele osób, jeśli im zdrowie na to pozwala, chętnie pracowałoby i do 70 roku życia (mój dziadek do 70 roku życia pracował na 1,5 etatu, przeszedł z całego etatu na emeryturę i pracował jeszcze 5 lat na 0,5 etatu). Wystarczy by szanowano doświadczenie zawodowe, by osobom w średnim wielu nie zagrażało zwolnienie z powodu wieku właśnie a nie trzeba będzie aż walczyć o prawo do przejścia na emeryturę w wieku 55 lat.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2859 : 2010-09-06, 18:06:11 »

To jedno. A drugie to praktyka na zachodzie. W Anglii pracownik decyduje sam kiedy idzie na emeryturę i po prostu ma ją niższą gdy idzie wcześniej. Można na emeryturę pójść nawet przed 55 rokiem życia. Mam tam znajomą, która lubiła swoją pracę i chętnie by jeszcze pracowała i pracowała, ale poważnie zachorowała. Uznała, że pora zająć się swoją kondycją i przeszła na emeryturę, bo miała takie prawo. Oczywiście wiedziała że będzie tej emerytury o wiele mniej niż gdyby popracowała jeszcze parę lat. Czyli lepej niż w Polsce.

Adampio, jak jest w Danii?
Zapisane
Strony: 1 ... 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 ... 3974 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 20 zapytaniami.