forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-23, 09:29:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
667838 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 193 194 195 196 197 [198] 199 200 201 202 203 ... 3974 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11902888 razy)
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3940 : 2011-04-11, 17:02:09 »

może nie mówmy oficjalnie wogóle o tluszczach, bo jeszcze wejdzie ustawa zakazująca spożywania tluszczów nasyconych jako wybitnie szkodliwych dla organizmu ludzkiego. Oj narobiło by się bałaganu.....

Roślinne tłuszcze nasycone są wybitnie szkodliwe dla zdrowia, ponieważ zawierają wiele metali ciężkich i uwadarniane są głównie w pozycji trans! Wzrost zachorowalności na nowotwory jest wprost proporcjonalny do wzrostu spożycia margaryn.
Jednak zakaz produkcji margaryn jest wysoce naganny, bo niech się trują sokro lubią, a do tego, taki zakaz może spowodować znaczący wzrost spożycia bardzo zdrowych nienasyconych tłuszczy zwierzęcych, czyli głównie śmietany, masła i smalcu, czyli bardzo bogatych źródeł EPA, DHA, CLA, omega 3 i 6.
A taki wzrost spowoduje zwyżkę cen, co dla Optymalnych wydaje się być wielce niekorzystne!  Sad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3941 : 2011-04-11, 20:04:19 »

Teresa, mi przyda się ten temat do pracy magisterskiej. Piszę (raczej będę pisać) o utopii w różnych teoriach. Czy musi być ona tylko utopią - czy może realnym projektem. Będę pisała miedzy innymi o wizji lepszego ustoju. Wiem, że demokracja nie jest lekiem na całe zło, ale nic lepszego człowiek ponoć jeszcze nie wymyslił... Confused A neoliberalizm do pewnego stopnia jest dobry...


To może i temat "Warunek wolności - dochód gwarantowany" również? Wciąż nikt nie przetłumaczył filmu, ale może się doczekamy. To samo z książką.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71858


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3942 : 2011-04-11, 20:11:16 »


Teresa, ja sobie ściągnęłam z Twojego blogu ( i wydrukowałam) właśnie ten artykuł tłumaczony z Niemieckiego. Nie trudno będzie opisywać różne utopie historyczne. Trudniej z wizją przyszłości, jak ja żadnych wizji ani objawień nie mam... Sad Laughing Wink
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3943 : 2011-04-11, 20:12:37 »


Teresa, ja sobie ściągnęłam z Twojego blogu ( i wydrukowałam) właśnie ten artykuł tłumaczony z Niemieckiego. Nie trudno będzie opisywać różne utopie historyczne. Trudniej z wizją przyszłości, jak ja żadnych wizji ani objawień nie mam... Sad Laughing Wink

Reniu a jakbyś se tak fundnęła parę "głębszych" to i wizje i objawienia by mogły być Laughing Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71858


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3944 : 2011-04-11, 20:19:32 »

O nie dziękuję. Wolę szarą rzeczywistość... Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3945 : 2011-04-11, 22:50:18 »


Teresa, ja sobie ściągnęłam z Twojego blogu ( i wydrukowałam) właśnie ten artykuł tłumaczony z Niemieckiego. Nie trudno będzie opisywać różne utopie historyczne. Trudniej z wizją przyszłości, jak ja żadnych wizji ani objawień nie mam... Sad Laughing Wink


Dochód gwarantowany to wizja przyszłości Smile   
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3946 : 2011-04-12, 07:15:27 »

Dochód gwarantowany to wizja przyszłości ...

Ale dochód gwarantowany już żeśmy przerabiali!!!  Shocked
Przypominam główne założe: czy się stoi, czy się leży x zł się należy...
Za x wstawić stosowną kwotę proletariacką, bo nie wiem ile teraz przodująca siła z obalonego systemu rząda za swoje lenistwo?
Coś mi się obiło o uszy, że górnicy zaś chcom strajkować, bo im po 100tys. rocznego dochodu netto to mało jest...  Sad
Ale rozumiem, bo to jedzą, piją, palą, dzieci płodzą w nadmiernej ilości, to pieniędzy zawsze będzie brakować.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71858


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3947 : 2011-04-12, 08:16:51 »

Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3948 : 2011-04-12, 09:41:52 »

Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3949 : 2011-04-12, 09:44:52 »


Zgodnie z zaleceniem autora, tekst przewinąłem i nie wiem o co chodzi?  Confused  Wink
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3950 : 2011-04-12, 10:13:40 »

Dochód gwarantowany to wizja przyszłości ...

Ale dochód gwarantowany już żeśmy przerabiali!!!  Shocked
Przypominam główne założe: czy się stoi, czy się leży x zł się należy...
Za x wstawić stosowną kwotę proletariacką, bo nie wiem ile teraz przodująca siła z obalonego systemu rząda za swoje lenistwo?
Coś mi się obiło o uszy, że górnicy zaś chcom strajkować, bo im po 100tys. rocznego dochodu netto to mało jest...  Sad
Ale rozumiem, bo to jedzą, piją, palą, dzieci płodzą w nadmiernej ilości, to pieniędzy zawsze będzie brakować.
              Ciągle mam problem z kwalifikowaniem Twoich wypowiedzi. Zastanawiam się, czy kpisz, czy też faktycznie tak myślisz... Skąd masz dane odnośnie zarobków górników?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3951 : 2011-04-12, 12:18:20 »


Zgodnie z zaleceniem autora, tekst przewinąłem i nie wiem o co chodzi?  Confused  Wink


Autor, krakowski przedsiębiorca, co miał do powiedzenia, to tam powiedział; zainteresowanym.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3952 : 2011-04-12, 12:21:49 »

Ci±gle mam problem z kwalifikowaniem Twoich wypowiedzi. Zastanawiam się, czy kpisz, czy też faktycznie tak my¶lisz... Sk±d masz dane odno¶nie zarobków górników?

To siem nie zastanawiaj, tylko sobie samodzielnie pogooooooogluj.  Very Happy
Tu są zarobki górników i hutników z przed trzech lat, bo mi się nie chce dalej szukać - http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gornicy;w;kghm;zarabiaja;nawet;9;tys;zl;to;zbyt;malo,240,0,374256.html
Związkowcy górnicy, którzy "walczą" o pensje w KGHM zarobili zaś po 230-260 tys. zł w roku 2010, a dokładne dane podawał ostatnio serwis Bankier.pl, więc jeśli interesują cię szczegóły, to zachęcam do samodzielnego wyszukiwania.  Very Happy
Do tego mają bodaj trzy dodatkowe pensje w roku: z barbórkowego, trzynastkę i coś tam jeszcze, czego już nie podają.  Wink Mr. Green
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3953 : 2011-04-12, 12:25:29 »

o żesz! "sprzed" oczywiście...  Wink Mr. Green
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3954 : 2011-04-12, 12:32:59 »

Autor, krakowski przedsiębiorca, co miał do powiedzenia, to tam powiedział; zainteresowanym.

Czyli dobrze się domyśliłem, że obowiązku czytania nie ma?  Wink Mr. Green
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3955 : 2011-04-12, 12:34:00 »

 I na podstawie KGHM po prostu uogólniłeś. Tak powstają legendy i mity.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3956 : 2011-04-12, 12:43:23 »

Zasada w KAPITALIZMIE jest prosta: są ci co sprzedają pracę i ci co ją kupują.
Do tego im praca bardziej wykwalifikowana, tym więcej kosztuje.
Czy te zasady są zbyt skomplikowane, aby nie wprowadzić je w życie?
Nie może być tak, że połowa kraju jest kapitalistycznie przyduszona przez podatki (około 2mln drobnych przedsiębiorców pracujących na swoim), a druga komusza, chce "zarabiać" w/g własnego widzimisię, bo pamięta jeszcze czasy tow. Gierka ...   Laughing
To były czasy: PENSJA GWARANTOWANA - coś pięknego...  Very Happy
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3957 : 2011-04-12, 13:14:49 »

Zapomniałeś dodać, że 2% "naszych" najbogatszych przedsiębiorców płaci śmieszne podatki w naszym kraju...
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3958 : 2011-04-12, 15:15:51 »

Zapomniałeś dodać, że 2% "naszych" najbogatszych przedsiębiorców płaci śmieszne podatki w naszym kraju...

A co mnie obchodzi ile kto podatków płaci?  Shocked
Mnie interesuje tylko, czy ZUS mi wypłaci zasłużoną emeryturę...  Very Happy
Resztę mam w ... (takie niedomówienie)  Cool
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #3959 : 2011-04-12, 16:33:31 »

Jak wszyscy zaczniemy płacić podatki i składki ubezpieczeniowe za granicą, tobym na to nie liczył, a w końcu w kapitalizmie musi się każdemu wszystko opłacać... To nota bene sens Twoich wypowiedzi.
Zapisane
Strony: 1 ... 193 194 195 196 197 [198] 199 200 201 202 203 ... 3974 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 20 zapytaniami.