forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-23, 17:31:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
667862 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 ... 3974 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11904456 razy)
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4320 : 2011-06-03, 12:43:29 »

Bardzo m±dra jest ta "magrud" i lubię czytać jej "magrudzenie". Ona pisze dla dobra innych, dla sprawiedliwo¶ci społecznej, dla poprawy... a nie w celu "zabły¶nięcia"...
A ja mam całkiem odmienne zdanie Wink oczywiście jezeli chodzi o magrudzenie Wink

P.S.
a mogłabyś Reniu nam tutaj w prosty sposób wytłumaczyć co to jest "sprawiedliwość społeczna" ???
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71858


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4321 : 2011-06-03, 12:48:11 »

Zajrzyj do Wiki....
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4322 : 2011-06-03, 12:49:05 »

To może ja?
Podstawową zasadą "sprawiedliwości społecznej" jest zabrać bogatym i rozdać biednym...  Wink Mr. Green
Trafiłem?  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71858


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4323 : 2011-06-03, 12:54:39 »

To jest bardzo trudny temat (chciałam o tym pisać pracę magisterska, ale jednak zdecydowałam się na "utopię"). Trudno w nim o obiektywizm (jeżeli on w ogóle jest możliwy) i punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja za sprawiedliwość społeczną uważałabym równe szanse, ale w praktyce to jest niemożliwe...
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56814


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4324 : 2011-06-03, 14:51:51 »

To może ja?
Podstawową zasadą "sprawiedliwości społecznej" jest zabrać bogatym i rozdać biednym...  Wink Mr. Green
Trafiłem?  Cool

To może ja też? Smile
I jeszcze że - wszystko się należy  Laughing
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4325 : 2011-06-03, 15:23:20 »

Ja za sprawiedliwość społeczną uważałabym równe szanse...

No jak komuna padała, to wszyscy mieli równe szanse i jedni zaczynali od handlu na łóżkach polowych, a inni siedzieli na ciepłej państwowej, albo na kuroniówce...
Teraz ci pierwsi, to przeważnie pierwasz setka "najbogatszych" Polaków, a ci z ciepłej kuroniówki walczą o podwyżkę pensji minimalnej!  Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71858


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4326 : 2011-06-03, 15:30:30 »

Ludzie są różni i różnie sobie radzą ... Rolling Eyes ...albo nie radzą... Confused
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4327 : 2011-06-03, 15:35:00 »

Ja za sprawiedliwość społeczną uważałabym równe szanse...

No jak komuna padała, to wszyscy mieli równe szanse i jedni zaczynali od handlu na łóżkach polowych, a inni siedzieli na ciepłej państwowej, albo na kuroniówce...
Teraz ci pierwsi, to przeważnie pierwasz setka "najbogatszych" Polaków, a ci z ciepłej kuroniówki walczą o podwyżkę pensji minimalnej!  Sad



Szanowy Pan jest zdania, że pół życia spędziłam na kuroniówce? Bujna wyobraźnia logice nie sprzyja, to tak gwoli ścisłości. Że się odwołam do wypowiedzi Goetza Wernera nt dochodu gwarantowanego. Liczyć to jednak trzeba umieć...  

Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4328 : 2011-06-03, 15:51:38 »

Szanowna Pani jest zdania, że opisana sytuacja dotyczy Pani?  Shocked Shocked Shocked
No bardzo przepraszam, skoro Pani błędnie odebrała pod siebie mój wywód...  Embarassed
To nie ma nic wspólnego z Drogą Panią!  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4329 : 2011-06-03, 18:06:40 »

Sutuacja była o-p i s a n a? Sytuacja? Czy insynuacja wobec pracowników, których chce się bezpardonowo wyzyskiwać? Bo opłacanie ich pracy w sposób nie pozwalający sfinansować kosztów utrzymania z odżywianem chroniącym przed wyniszczeniem biologicznym włącznie to wyzysk.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4330 : 2011-06-03, 18:14:05 »

Bardzo przepraszam, ale siem pogubiłem i już kompletnie nie wiem o co cho?  Shocked
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4331 : 2011-06-04, 11:06:58 »

Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4332 : 2011-06-04, 14:40:23 »

Bardzo przepraszam, ale siem pogubiłem i już kompletnie nie wiem o co cho? Shocked
Bo to to ogólnie rozumiesz jest tajemnica Wink ale tak w skórcie to podpowiem że Teresie Stachurskiej  vel Joanna d'Arc  ( czytaj Joanna Dark ale nie dlatego że ciemna tylko dlatego DUZE arc ydzieło chyba? chociaz ta pierwsza mała literka "d" ma zasugerować że jest mała chociaż jest Duża Shocked ale to taki nieskromny przejaw przyzwoitości którą łatwo pokazac na przykładzie pisowni co jednakże jest bardzo niebezpieczne gdyż można sie np. przejechać po bykó czyli palnąć byka ale nie tak zeby mu zaraz krzywdę zrobić bo w odróżnieniu od czasów Joanny dzisiaj od razu by na nas napadli obrońcy zwierząt i od razu unijny komisarz czy jakiś inny swołocz skazalby nas za uprawianie corridy, nie pytając się o byka tylko o to czy mamy odpowiednie uprawnienia do przeprowadzania byków z jednej strony madrytu na wybiegi tfu areny no w każdym bądź razie jakoś tak ups chyba odbiegłem od byka, hhm znac zy tematu ) ale reansumując Teresa Stachurska walczy z BIEDĄ !! a walczy w sposób niezwykle wysublimowany, bo ona to znaczy ta Teresa oczywiście od Joanny chce ją zlikwidować !!! ale nie zastanowiła się co będzie jak ją zlikwiduje Shocked bo wtedy bogaci przestaną byc bogatymi Sad i nastanie totalnaapokalipsa brrrrrr aż mnie ciarki po plecach przeszedły Wink bo co wtedy będzie mozna robić z kim walczyć ??? pytam ?? Ja wiem że będzie ciężko trzeba będzie sobie biede wymyślić już widzę jak zamiast totolotka powstana specjalne oddziały, znaczy nie że jakieś cele ale w miejscach kolektur ustawi się takie same automaty jak te dzisiejsze ( już współczuję tym ludziom którzy będą je montowali bo to chyba bardzo intratny interes a wiadomo że kasy mają jak lodu i to nie jest takie proste zmusić sie do tego żeby zarobić jeszcze więcej kasy tylko co potem się pytam no co ??? oczywiście z tą kasą robic no może ktos bedzie taki mondry Wink i mi podpowie jak ją wydac ?? ) ale one będa losowały obywateli skazanych na roczną banicje !! się takich upodli obniży im się płace minimalną z 300% normy do 30% albo jeszcze mniej zależy jaką kto ma norme ;P iiiii wtedy już będziemy mogli pomagać SmileSmileSmile znajdzie sie sens życia a jak Wink tylko co bedzie jak automaty wylosuja tych pomagaczy ???
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4333 : 2011-06-04, 16:47:40 »

Znaczy ten, co chce zabireać, to później będzie rozdawać?  Shocked  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4334 : 2011-06-05, 09:24:17 »

"Ludzie wielcy duchem zawsze spotykali się z brutalną opozycją ze strony miernot. Ci ostatni nie są w stanie zrozumieć, że można nie poddawać się bezmyślnie odziedziczonym uprzedzeniom i odważnie używać własnej inteligencji."
Albert Einstein

Fajne zdanie Smile
"...Wielcy duchem..." nie oznacza jeszcze wielcy z kasą- ale mogę się mylić, a miernota ... a któż może być w opozycji do wielkich z kasą?
Dla wersji wielcy z kasą zdanie drugie nabiera "nowego" znaczenia...
"... bezmyślnie odziedziczonym uprzedzeniom..."- Jak to bezmyślnie? Odważnie użyję własnej inteligencji i bez uprzedzeń zainstaluję  sobie w domu "wypłatomat" i "dozownik suplementów",
bo latać 300m(mieszkający szeregowej zabudowie- 1km) do najbliższych to już troszkę za daleko. Wink


Wnioski stanowczo zostawię dla siebie.


Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4335 : 2011-06-05, 09:28:25 »

Żółtka najcenniejsze - http://www.stachurska.eu/?p=1659
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4336 : 2011-06-05, 09:29:15 »

A mnie pasuje być bardziej miernotą, a nie "wielkim duchem", bo łatwiej siem żyje...  Very Happy
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4337 : 2011-06-05, 09:32:38 »

Żółtka najcenniejsze - http://www.stachurska.eu/?p=1659

A współczesna nauka medyczna i autorytety dietetyczne zalecą, aby z jajka wywalić żółtko, a zjadać tylko białeczko.
No przecież oni nie mogom siem mylić!  Shocked
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4338 : 2011-06-05, 18:17:05 »

Pani Teresa ma bardzo dobre intencje tylko wierzy  według mnie w bardzo dziwne  rozwiazania sytuacji bo nikt nie da szaremu Kowalskiemu zarobic jak za brama bedzie czekał inny Nowak na prace i przepisy/prawa sobie mozna wtedy wsadzic... i moze sobie panstwo przejmowac coraz wieksza władze oby tylko wtedy nie było tak ze ani Kowalski ani Nowak nie beda mieli kasy
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #4339 : 2011-06-05, 18:21:55 »

...nie bedą mieli kasy czyli pracy   

czyli krotko jestem zwolenikiem wolnego rynku i jak najmniejszej ingerencji panstwa co z tego ze zarabiam w teorii coraz  wiecej a na coraz mniej mnie stac nie  Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 ... 3974 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 20 zapytaniami.