forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-25, 22:22:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
667929 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 344 345 346 347 348 [349] 350 351 352 353 354 ... 3975 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11914891 razy)
piosza
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6960 : 2012-03-04, 02:28:58 »

...niejednoznaczność kwestii bezpieczeństwa...
Nasz chłopak, wiedział co robi - patrząc na dziury w "przejezdnych" drogach dziękuje Bogu, że nie wybudowaliśmy jeszcze elektrowni jądrowej Wink
"Produkcję energii należy oprzeć głównie na energii jądrowej, jak to zrobiły mądrzejsze i bogatsze od nas narody: Szwajcaria, Belgia, Holandia, Francja, Anglia, RFN, Japonia [dodałbym jeszcze Koreę Południową i Tajwan - przyp. mój]. Trzeba kupić bezpieczne technologie,a do budowy i eksploatacji elektrowni jądrowych skierować ludzi o najwyższej wartości biologicznej, stosownie opłacanych i żywionych. Takich ludzi możemy mieć po kilku miesiącach. Nie należy spalać węgla. Przyda się dla celów przetwórczych w przyszłości. "
Dr J. Kwaśniewski wypowiadał się też w sprawach poza-żywieniowych. I również w tym wypadku ma sporo racji.  Dla mnie jest to zdecydowanie większy autorytet niż narwany facet w muszce.  Ja wolę "uczyć się od mądrzejszych narodów". Inni mogą podążać za fałszywymi prorokami i głoszonymi przez nich utopiami.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6961 : 2012-03-04, 06:50:03 »

....
Dr J. Kwaśniewski wypowiadał się też w sprawach poza-żywieniowych. I również w tym wypadku ma sporo racji.  Dla mnie jest to zdecydowanie większy autorytet niż narwany facet w muszce. ...

"Sporo" tzn. ile- tak konkretniej? Jeśli można- oczywiście. Smile

....   Inni mogą podążać za fałszywymi prorokami i głoszonymi przez nich utopiami.

Dzięki, to Twoje przyzwolenie było najbardziej potrzebne. Very Happy


Wink
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6962 : 2012-03-04, 07:23:51 »

....
Dr J. Kwaśniewski wypowiadał się też w sprawach poza-żywieniowych. I również w tym wypadku ma sporo racji.  Dla mnie jest to zdecydowanie większy autorytet niż narwany facet w muszce. ...

"Sporo" tzn. ile- tak konkretniej? Jeśli można- oczywiście. Smile

"Sporo" znaczy "dość dużo", "niemało". Przykładowe zdania: Sporo utargować, zarobić. Sporo wypić, zjeść. Mieć sporo czasu, pieniędzy. Było tam sporo ludzi.
"Mogą podążać" w języku polskim nie oznacza tylko, że ci, którzy nie chcą "uczyć się od mądrzejszych narodów", mają czyjeś (tzn. moje) pozwolenie coś zrobić, ale również to, że nadawcy tego komunikatu (czyli mnie w tym wypadku) jest zupełnie obojętne, co ci ludzie zrobią . Mogą oni wręcz dalej " podążać za fałszywymi prorokami". I Bóg (bogowie) z nimi. Taki niuans wypowiedzi. Niestety, jak widać, nie wszyscy "łapią".
PS. Jeżeli dopiero uczysz się języka polskiego, proponuję więcej pracować ze stosownymi słownikami. Pozdro. 
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6963 : 2012-03-04, 08:19:23 »

.... nadawcy tego komunikatu (czyli mnie w tym wypadku) jest zupełnie obojętne, co ci ludzie zrobią . ... 

Nie rozczarowałeś mnie. Smile

....
PS. Jeżeli dopiero uczysz się języka polskiego, proponuję więcej pracować ze stosownymi słownikami. Pozdro. 

Skorzystam, to dobra rada. Very Happy

A przy okazji- piszesz z kraju, czy z poza jego granic?

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56823


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6964 : 2012-03-04, 12:12:16 »

PS. Jeżeli dopiero uczysz się języka polskiego, proponuję więcej pracować ze stosownymi słownikami. Pozdro. 

Pisz tak dalej, a za chwilę będziesz sam ze sobą gadał.
Sukcesów w dalszym poszukiwaniu autorytetów życzę.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6965 : 2012-03-05, 10:27:00 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6966 : 2012-03-05, 12:56:59 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6967 : 2012-03-06, 12:05:56 »

Też mi "afera"!  Shocked
Siarczan sodu VI działa przeczyszczająco, czyli zdrowo, bo oczyszcza z "toksyn"  Wink
Tylko więcej trzeba pić, aby się nie odwodnić.  Very Happy

PS
i zaś komuś dobry interes zepsuli!  Confused Wink

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/600301,badania_laboratoryjne_wykazaly_ze_sol_techniczna_nie_jest_grozna_dla_zdrowia.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+GazetaPrawna+%28GazetaPrawna.pl%29 - trzeba się trochę znać na biochemii, a nie robić dziennikarską AFERĘ...  Laughing Laughing Laughing

PS
i zaś komuś dobry interes zepsuli!  Confused Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6968 : 2012-03-06, 12:18:41 »

 Laughing      Very Happy "... niech więc plajtują...".
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6969 : 2012-03-06, 12:20:01 »

Kupować po 1,30zł, a sprzedawać po 4,00zł - do dobry interes był...  Crying or Very sad
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6970 : 2012-03-06, 12:21:52 »

Nic to, już tak jest, że najnowsza historia Polski interesem stoi. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6971 : 2012-03-06, 12:24:01 »

I znów ludzie zaczną kupować alax w aptekach...  Confused
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6972 : 2012-03-06, 13:03:35 »

PS. Jeżeli dopiero uczysz się języka polskiego, proponuję więcej pracować ze stosownymi słownikami. Pozdro. 

Pisz tak dalej, a za chwilę będziesz sam ze sobą gadał.
Sukcesów w dalszym poszukiwaniu autorytetów życzę.
Dzięki. Obejdzie się bez twoich "przestróg".
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6973 : 2012-03-06, 13:28:07 »

Tabelka na str. 76 jest szczególnie porażająca.
 Patenty udzielone przez Amerykański Urząd Patentowy w 2006 r.:
Polska- 29,6
Republika Korei -  6303,7
I dalej: "Obecnie Republika Korei jest krajem szybko się rozwijającym, który jednak w  latach 70. w porównaniu z Polską był krajem mniej rozwiniętym gospodarczo. W 1995 r. Korea zgłosiła do EUP prawie trzydzieści cztery razy
więcej (3382%)
wynalazków niż Polska. W 1995 r. przewaga Korei nad Polską w udzielonych patentach przez AUP wynosiła aż 194 razy (19356%). W latach 2000-2006 zła sytuacja B+R w Polsce nie uległa poprawie."
Wiemy więc już bardzo dokładnie, który naród jest (dużo) mądrzejszy i kto od kogo powinien się uczyć. Dobry punkt wyjścia. Aż chciałoby się zakrzyczeć: "Polaku! Obudź w sobie Koreańczyka!"
Warte przytoczenia są również boleśnie (i zaskakująco) szczere konkluzje tego raportu:
"Nie są to dobre perspektywy dla wspierania innowacyjności w Polsce. Zwłaszcza że w przypadku Polski należy budować niemal od podstaw konkurencyjne w skali światowej struktury B+R. Warto podkreślić, że w Polsce bez odbudowania potencjału B+R nie  uda się stworzyć konkurencyjnej gospodarki. Bez takiej realnej gospodarki nie będzie możliwe spłacanie ogromnego zadłużenia beztrosko powiększanego w czasie długiego zacieśniania współpracy z UE. Natomiast pocieszające jest to, że w Polsce możliwe jest stworzenie silnego sektora B+R. Świadczy o tym opisany powyżej przykład sprzed ponad trzydziestu lat, gdy Polska w działalności B+R była dla dużych krajów europejskich nie tylko partnerem, lecz potencjalnie bardzo silnym konkurentem". Haha "Sprzed 30 lat", a więc tak ok. roku 1982. Przypomnijmy, były to czasy "szalejącej komuny", czasy całkowitego upadku cywilizacyjnego w kraju i totalnej zapaści gospodarczej, czasy rządów zbrodniczego "komunistycznego związku przestępczego", kierowanego przez Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji. Tak przynajmniej głosi "oficjalna wykładnia". Zaskakujące są więc mocno uwagi o PRL, która pod względem " B+R była dla dużych krajów europejskich nie tylko partnerem, lecz potencjalnie bardzo silnym konkurentem". 
Minie jakieś kolejne 30-40 lat, do głosu dojdą nowi badacze i wtedy nadejdzie czas rewizji różnych "oficjalnych wykładni". Obawiam się, że historia ze styropianowymi elitami i ich naczelnym hasłem, że "najlepsza polityka przemysłowa to brak polityki przemysłowej" nie obejdzie się zbyt łaskawie. 
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6974 : 2012-03-06, 14:08:09 »

I znów ludzie zaczną kupować alax w aptekach...  Confused

Można skorzystać dodatkowo z dochodowej  "grypy żołądkowej". Neutral
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6975 : 2012-03-06, 14:31:35 »

Ale przy takiej "grypie" leci i górą, i dołem, a chodzi o to, aby tylko dołem leciało.  Confused Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6976 : 2012-03-06, 15:16:21 »

Bo należy wybrać wersję light. Ale mogę się mylić, bowiem słabo znam angielski. Neutral Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6977 : 2012-03-06, 15:28:37 »

Może raczej lowLaughing Laughing
Bo raczej chodzi o to żeby było nisko, czyli niewysoko. Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6978 : 2012-03-06, 23:00:52 »

Pamiętajmy o Osieckiej - http://www.stachurska.eu/?p=7083

Jest cyfrowe archiwum.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #6979 : 2012-03-07, 19:37:14 »

Dzień Kobiet 2012 we Wrocławiu - http://www.stachurska.eu/?p=7099
Zapisane
Strony: 1 ... 344 345 346 347 348 [349] 350 351 352 353 354 ... 3975 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 20 zapytaniami.