forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-28, 23:38:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
667990 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 463 464 465 466 467 [468] 469 470 471 472 473 ... 3976 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11925177 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9340 : 2012-10-27, 13:22:43 »

A kto by chciał do Tuczarni jechać?  Shocked
Lepiej, aby wygrał ten bardziej opalony, to przynajmniej nie będzie kolejnej okupacji Polski tym razem przez USarmy.  Evil or Very Mad

PS
a dlaczego tucznikom nie wprowadzili wiz do Polski?  Shocked

Większość z nich nawet nie wie gdzie ta Polska leży... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9341 : 2012-10-27, 13:34:53 »

Ale ci co ten kraj okradają, to dokładnie wiedzą.  Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9342 : 2012-10-27, 14:33:12 »


Autorem artykułu jest: Mariusz Max Kolonko – jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy, prezenter i producent telewizyjny, scenarzysta. Były korespondent TVP i TVN w USA. Od września 2009 publicysta amerykańskiego portalu opiniotwórczego "The Huffington Post"... Confused

...reportaż opiniotwórczy... po przeszkoleniu w USA... Confused
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9343 : 2012-10-27, 14:47:54 »

Całe wioski na Podlasiu marzą o wyjeździe do Stanów.
Moi tez nawet nie chcą słyszeć o powrocie z Wlk.Brytanii do Polski. Nasza rodzinka w Stanach też ani myśli wracać.  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9344 : 2012-10-27, 14:50:28 »

Typowy "Polak" który wybrał nową ojczyznę i za wszelką cenę przekonuje sam siebie, że dokonał właściwego wyboru  Laughing
Tuczarnia jest obecnie w recesji politycznej, ekonomicznej, zdrowotnej itd. i nic nie wskazuje na to aby prędko z tego wyszli  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9345 : 2012-10-27, 14:54:38 »

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Wydaje mi się , ze Kolonko ma się całkiem dobrze.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17937


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9346 : 2012-10-27, 14:55:50 »

...Tuczarnia jest obecnie w recesji politycznej, ekonomicznej, zdrowotnej itd. i nic nie wskazuje na to aby prędko z tego wyszli  Very Happy
Coś jak u nas, acz inaczej trochę.  Smile
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9347 : 2012-10-27, 14:59:07 »

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Wydaje mi się , ze Kolonko ma się całkiem dobrze.

Ekonomicznie pewnie jest zaspokojony i wtedy sie okazuje, że jest cos jeszcze  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9348 : 2012-10-27, 15:01:02 »

Całe wioski na Podlasiu marzą o wyjeździe do Stanów.
Moi tez nawet nie chcą słyszeć o powrocie z Wlk.Brytanii do Polski. Nasza rodzinka w Stanach też ani myśli wracać.  Cool

Polacy za granicą nigdy nie czują się u siebie, gospodarzami...Nie dorównują gospodarzom, są tymi "gorszymi". Najczęściej wykonują najcięższe prace za najniższe pieniądze...
My dostawaliśmy przez lata paczki ze Stanów z ciuchami...Dużo ładniejsze mieliśmy swoje tutaj na miejscu. Pamiętam, że moje dzieci najbardziej cieszyły się z tego dużego kartonu do zabawy... Laughing
Ja uważam, że nasz rząd okropną prowadzi politykę - rozsprzedawania polskich firm i skazywanie Polaków na banicję... Confused
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9349 : 2012-10-27, 15:01:32 »

Coś jak u nas, acz inaczej trochę.  Smile

Tylko że nas mniej boli, bo nie załapalismy sie na boom gospodarczy Wink
Właściwie, to podziekujemy jeszcze komunie za przygotowanie  Laughing  Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9350 : 2012-10-27, 15:03:09 »

Akurat jeśli chodzi o Kolonko to jest przednio zasymilowany. Moi zagraniczniacy także.
Więc te "śpiewy duszy" , hej te lasy zielone, hej te ....  itd. Tak stara Polonia jeszcze marzy. Ale cosik nie wracają masowo do tego naszego raju nad Wisłą.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9351 : 2012-10-27, 15:06:35 »

Całe wioski na Podlasiu marzą o wyjeździe do Stanów.
Moi tez nawet nie chcą słyszeć o powrocie z Wlk.Brytanii do Polski. Nasza rodzinka w Stanach też ani myśli wracać.  Cool

Polacy za granicą nigdy nie czują się u siebie, gospodarzami...Nie dorównują gospodarzom, są tymi "gorszymi". Najczęściej wykonują najcięższe prace za najniższe pieniądze...
My dostawaliśmy przez lata paczki ze Stanów z ciuchami...Dużo ładniejsze mieliśmy swoje tutaj na miejscu. Pamiętam, że moje dzieci najbardziej cieszyły się z tego dużego kartonu do zabawy... Laughing
Ja uważam, że nasz rząd okropną prowadzi politykę - rozsprzedawania polskich firm i skazywanie Polaków na banicję... Confused
No, a dlaczego mieliby się czuć gospodarzami jak wyemigrowali? To chyba normalne.
Najcięższe prace wykonują , bo nie znają języka, nie zrobili odpowiednich studiów albo nie nostryfikowali dyplomu , więc czego można oczekiwać?
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9352 : 2012-10-27, 15:07:07 »

No nie wracają, bo potem jest tak, że ani tu, ani tam człowiek nie czuje sie u siebie  Sad
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9353 : 2012-10-27, 15:08:10 »

Jakoś ja takich obserwacji nie mam. Rolling Eyes
Znasz to z autopsji?
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9354 : 2012-10-27, 15:09:20 »

Ale Reniu , że nasz rząd prowadzi gó....ną politykę to w pełni się zgadzam. Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9355 : 2012-10-27, 15:09:58 »

Ja uważam, że nasz rząd okropną prowadzi politykę - rozsprzedawania polskich firm i skazywanie Polaków na banicję... Confused

Dokładnie - no i ta hipokryzja z polityka prorodzinną, a potem dzieciaki szukaja pracy za granicą  Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9356 : 2012-10-27, 15:14:44 »

Jakoś ja takich obserwacji nie mam. Rolling Eyes
Znasz to z autopsji?

No nie, ja mieszkam cały czas tutaj i pewnie tak zostanie. To są obserwacje mojej rodziny i znajomych, którzy wyjechali. Część z nich ekonomicznie bardzo duzo (niektórzy nawet bardzo, bardzo) zyskała, a jak z nimi dłuzej pogadam, to czują sie wyobcowani. No i ta nieszczęsna komuna padła, z tym wielu nie potrafi sie pogodzic  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9357 : 2012-10-27, 15:18:24 »

Jakoś ja takich obserwacji nie mam. Rolling Eyes
Znasz to z autopsji?

No nie, ja mieszkam cały czas tutaj i pewnie tak zostanie. To są obserwacje mojej rodziny i znajomych, którzy wyjechali. Część z nich ekonomicznie bardzo duzo (niektórzy nawet bardzo, bardzo) zyskała, a jak z nimi dłuzej pogadam, to czują sie wyobcowani. No i ta nieszczęsna komuna padła, z tym wielu nie potrafi sie pogodzic  Very Happy
Hm? Ale prawdę mówiąc tak ma być. Tak to jest. Rozumiem o czym piszesz, ale ja swojej córce powtarzam , włączaj się, asymiluj, wspinaj się. Albo wracaj. No, to jak jesteś dorosła to wybieraj i ponoś konsekwencje. Czy nie tak?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9358 : 2012-10-27, 15:20:53 »

Mój mąż ma trójkę rodzeństwa w Ameryce, ja dwójkę w Niemczech. Ta nasza "zagraniczna" rodzina uważa się za bogatych, chociaż nic więcej nie dorobili się tam niż my tutaj. Na starość chętnie wróciliby do Polski ale nie mają z czym. Jak sprzedadzą tam dom to kupią tutaj i nic im nie zostanie... Confused Myśleli, że na emeryturze wrócą, będą mieszkać tutaj a emerytury dostawać stamtąd...a teraz muszą pracować prawie do siedemdziesiątki... Confused i są "załatwieni"... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #9359 : 2012-10-27, 15:22:13 »

Wydaje mi się , ze Kolonko ma się całkiem dobrze.

Ten "typ genetyczny" wszędzie ma się całkiem dobrze.  Confused Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 463 464 465 466 467 [468] 469 470 471 472 473 ... 3976 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 20 zapytaniami.