forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-02, 08:38:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
668095 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 656 657 658 659 660 [661] 662 663 664 665 666 ... 3978 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11940387 razy)
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13200 : 2013-07-15, 13:18:18 »

Ja to widzę inaczej.
A z pradziadkiem nie ma takiej więzi emocjonalnej jak z ojcem czy synem, matka a córką, itp.
Poza tym naród , który nie pielęgnuje historii, nie sięga do korzeni jest martwy.
Jak np. Anglicy celebrują swoja historię , jak pamiętają, jak szanują. Dlaczego My, Polacy nie mielibyśmy tego robić?

Co prawda u mnie w rodzinie, całe szczęście nikt nie zginął, ale odnoszę się ze zrozumieniem do uczuć ludzi , których bliscy zginęli.

Ukraińcy wyciągają historię i hasło "rżnij Lachów" nie przeszło tak do historii. Świętują i apologizują UPA, Banderę. Chce się właśnie wymazać całkowicie Lachów zhistorii z istnienia. Ale tu we Lwowie żyją ludzie , którzy jeszcze tych Lachów rezali a dzieci tych pomordowanych.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13201 : 2013-07-15, 13:48:13 »

Historii krzykami się nie zmieni...

O tym co piszą w tym artykule dowiedziałem się jako kilkuletnie dzicko... długo miałem traume i uważam, że to wystarczy...

Jeśli w dzisiejszych książkach do historii nie ma o tym wzmianki to trzeba to zmienić ale nie robić cyrku nad trumnami...

To co dzisiejsi ukraińcy robią jest dowodem na moje słowa, że wartość pojmowania życia ludzkiego idą wprost proporcjonalnie do statusu społecznego społeczeństwa i od tego należy zaczynać. Podnosić ludziom wartość życia a wtedy każdy będzie wiedział co to wojna, co to mordowanie ludzi, tym samym zmusić ich samych do samokrytyki... Wtedy to będzie miało sens.

Krzki nic nie dadzą, tak jak napisałaś, tam jeszcze żyją ci co mordowali a u nas żyją rodziny tych co zostali zamordowani, więc w ich mniemaniu niczego to nie zmieni a w polakach może wyzwolić niepotrzebną nienawiść i/lub agresje...

Czy tak, czy tak, historii to nie zmieni. Dlatego napisałem, że ocenianie dzisiejsze nie ma sensu bo wtedy były inne czasy i ludzie trochę inaczej walczyli o swoje, dzisiaj jest to nie do pojęcia ale nie zmienia to faktu ani historii.
Tak samo można by podejść do historii wdrażania wiary chrześcjańskiej ale tego nikt nie robi a wręcz przeciwnie, jest bardzo dużo ludzi co popiera tą instytucję...
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13202 : 2013-07-15, 14:55:26 »

Oceny , moim zdaniem, się nie uniknie. A przynajmniej będzie jej silna potrzeba, bo żyją jeszcze świadkowie tamtego.. A jeśli był to brat, ojciec, córka to emocje są silne.

Nie chodzi o krzyk a spokojną interpretację. Interpretację faktów historycznych a te są przeinaczane. Nie chodzi także o "cyrk" nad trumnami i nie wiem co to oznacza dla Ciebie, natomiast o hołd, oddanie honorów poległym tak jak się czyni w każdym, nawet sytym, konsumpcyjnym społeczeństwie.

Tak jest dużym błędem, że w podręcznikach brak faktów n/t rzezi wołyńskiej, bo podnoszeniem wartości życia jak piszesz wcale , moim zdaniem, nie nauczysz co to wojna, ale historią tak. I jak chcesz zmusić bogatych, sytych do samokrytyki?

Natomiast oddzieliłabym" zwykłą" przestępczość spowodowaną biedą od ludobójstwa.

Historia wdrażania wiary chrześcijańskiej też ma znamiona ludobójstwa w przypadkach rzezi plemion. I tu chyba ocena faktów jest jednoznaczna. Natomiast dzisiejsze jak to nazywasz popieranie tej instytucji nie ma nic wspólnego z oceną dawniejszych czynów tej instytucji.


Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13203 : 2013-07-15, 15:11:42 »

Napiszę jeszcze raz, w tamtych czasach to nie była rzeź, tylko zwykłe oczyszczenie swoich terenów, polacy robili to samo z żydami na terenach polskich, polacy do dziś to robią w kierunku ludności cyganskiej, własny polski rząd wykańcza ludność polski... Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o władzę i pieniądze. W sprawie podnoszenia wartości życiowych zapytaj niemców czy dzisiaj mają ochotę na wojnę... Więcej nie chce mi się pisać w tym temacie. Swoją opinię wyraziłem i uważam, że jesteśmy bardzo dziwnym, zakłamanym, cynicznym narodem. Chociaż biorąc pod uwagę wczorajsze obchody zdobycia bastyli przez francuzów i rzeź jaka się wtedy dokonała to nadal będę się trzymał swojego zdania, że sposób myślenia zależy od siedzenia...

Miłego dnia życze Smile
Zapisane
Alan Bullock
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13204 : 2013-07-15, 15:15:54 »

Cytuj
Napiszę jeszcze raz, w tamtych czasach to nie była rzeź, tylko zwykłe oczyszczenie swoich terenów, polacy robili to samo z żydami na terenach polskich, polacy do dziś to robią w kierunku ludności cyganskiej, własny polski rząd wykańcza ludność polski...

Nieznajomość historii nie tłumaczy z pisania takich głupot. Możesz mieć dowolny stosunek do rzezi wołyńskiej, ale nie upoważnia to do pisania takich bzdur jak powyżej.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13205 : 2013-07-15, 15:23:09 »

Cytuj
Napiszę jeszcze raz, w tamtych czasach to nie była rzeź, tylko zwykłe oczyszczenie swoich terenów, polacy robili to samo z żydami na terenach polskich, polacy do dziś to robią w kierunku ludności cyganskiej, własny polski rząd wykańcza ludność polski...

Nieznajomość historii nie tłumaczy z pisania takich głupot. Możesz mieć dowolny stosunek do rzezi wołyńskiej, ale nie upoważnia to do pisania takich bzdur jak powyżej.

He, he, he, dzisiaj polacy to sami historycy i specjaliści od lotnictwa Smile
Już pisałem, że dla mnie to koniec tematu Smile

Miłej zabawy Smile
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13206 : 2013-07-15, 15:31:53 »

No, cóż RG na takie dictum nie ma argumentów. Smutne to. Taka niechęć do Polaków.

Ja natomiast lubię Nas.  Laughing  Nie oznacza to lubienia warunków ekonomicznych, polityki rządu itp., ale jako nacja na pewno nie jesteśmy najgorsi.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13207 : 2013-07-15, 15:44:04 »

No, cóż RG na takie dictum nie ma argumentów. Smutne to. Taka niechęć do Polaków.

Ja natomiast lubię Nas.  Laughing  Nie oznacza to lubienia warunków ekonomicznych, polityki rządu itp., ale jako nacja na pewno nie jesteśmy najgorsi.

Miłość do bliźniego nie przesłania mi faktów Smile

Może postrzegam pewne sprawy inaczej niż większość ale nie podważam faktów... proszę mnie nie posądzać Smile

Własnie na wp czytałem artykuł co się dzieje w Boliwii... i to w dzisiejszych czasach.

Zapisane
Alan Bullock
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13208 : 2013-07-15, 15:49:33 »

Cytuj
Miłość do bliźniego nie przesłania mi faktów Smile

jakich tam faktów, głupoty piszesz.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13209 : 2013-07-15, 15:52:42 »

Cytuj
Miłość do bliźniego nie przesłania mi faktów Smile

jakich tam faktów, głupoty piszesz.

Masz rację człowieku...
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13210 : 2013-07-15, 16:05:20 »

Fakty w/g Ukraińców. Już pisałam kiedyś o tym. Ale powtórzę , bo to ciekawie brzmi.

Lotnisko Orly zostało nazwane na cześć Kozaka Orlika, który mieszkał niedaleko Paryża. Jest to wiedza z lekcji historii dla dzieci w Odessie.

Mickiewicz był Ukraińcem. To nauczali mnie w pociągu relacji Kijów -Lwów. Przez przypadek popełnił w Panu Tadeuszu " Litwo Ojczyzno moja"...

AK mordowało Ukraińców. To mnie nauczał mój tłumacz.

Lwów nigdy nie należał do Polski. Bo Polski nie było .To wiedzą we Lwowie , no nie wszyscy. Młodzi tak.

Kopernik był kobietą. To jasne jak słońce. O tym wie każdy Polak. Very Happy
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13211 : 2013-07-15, 16:13:33 »

Tak właśnie wygląda historia poprawiana przez politykierstwo... na dzis, na już, teraz zmieniamy historie... bo taka opcja polityczna Very Happy

Za sto lat nie będzie nas a i tak ktoś na nowo "napisze" historie... chociaż to już wtedy będą mity Smile

Mnie w szkole też uczyli inaczej niż w domu i nie mam do nikogo pretensji Smile
Zapisane
Alan Bullock
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13212 : 2013-07-15, 16:17:33 »

Cytuj
Masz rację człowieku...

Po kolei:
- podaj przykład, kiedy Polacy wymorodowali Żydów
- podaj przykład, kiedy Polacy wymordowali Ukraińców

Stawiasz znak równości między tymi faktami a rzezią wołyńską, więc przypomnę, że tam zostało wymordowanych między 100 a 200 tys. ludzi. Więc czekam na podobne przykłady
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13213 : 2013-07-15, 16:44:24 »

Воли́нська траге́дія (пол. Rzeź wołyńska, «Волинська різанина») — обопільні етнічні чистки українського і польського населення здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту (107, 202)[1], та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині. Частина польсько-українського протистояння у Другій світовій війні, або за В. В'ятровичем «Другої польсько-української війни»[2]. У ширшому сенсі, складова багатовікового українсько-польського протистояння на західноукраїнських землях — Волині, Галичині, Холмщині, Підляшші, Надсянні, Лемківщині.

Na takie coś zgody nie może być. Nie mogę przesłać linku, bo źle czyta z ukraińskiej Wikipedii. I dalej w tym samym tonie.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13214 : 2013-07-15, 18:47:30 »

Cytuj
Masz rację człowieku...

Po kolei:
- podaj przykład, kiedy Polacy wymorodowali Żydów
- podaj przykład, kiedy Polacy wymordowali Ukraińców

Stawiasz znak równości między tymi faktami a rzezią wołyńską, więc przypomnę, że tam zostało wymordowanych między 100 a 200 tys. ludzi. Więc czekam na podobne przykłady

Zadam, tak z grzeczności bo odpowiedzieć muszę (mama mnie uczyła)... a jakby zamordowali 99 999 do też dużo czy jeszcze mało?

Czy wymordowanie 30 osób to już mord zbiorowy czy jeszcze nie? a 29 osób... kiedy Twoja moralność już będzie wstanie uznać mord,  ludobójstwo?

I pytanie dodatkowe?

Czy jeśli byliby to cyganie a nie Polacy lub muzułmanie, to też było by to ludobójstwo, czy Twoja moralność by tego nie dopuściła???

Dla mnie zabicie jednego człowieka czy też kilka milionów nie ma znaczenia, w mojej moralności jest to to samo... Między innymi jestem przeciwnikiem kary śmierci, nie ma dla mnie wytłumaczenia na zabicie jakiegokolwiek człowieka przez innego człowieka...

Dalej nie będę się dawał wciągać w osobiste wycieczki, kto mądrzejszy, kto lepiej zna się na historii, ja wiem swoje (opowiadał mi naoczny świadek, żyjący na przestrzeni dwóch wojen - bliska rodzina), Ty wiesz swoje i tak samo jest z innymi ludźmi w Polsce, dlatego, nawet w parlamencie nie było jedności.

Tematu, tutaj nie rozwiążemy, gdyż moja wrażliwość zaczyna się już na etapie morderstwa jednego człowieka a Tobie trzeba 200 000 trupów lub więcej a to jest przeszkoda nie do przeskoczenia. Przede wszystkim na forum dyskusyjnym.

<kropka>

{EOF}
Zapisane
Alan Bullock
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13215 : 2013-07-15, 19:56:04 »

Cytuj
Zadam, tak z grzeczności bo odpowiedzieć muszę (mama mnie uczyła)... a jakby zamordowali 99 999 do też dużo czy jeszcze mało?

Czy wymordowanie 30 osób to już mord zbiorowy czy jeszcze nie? a 29 osób... kiedy Twoja moralność już będzie wstanie uznać mord,  ludobójstwo?

W przypadku Wołynia mówimy o ludobójstwie. To kategoria prawna, ściśle zdefiniowana, moralność czyjakolwiek nie ma nic do rzeczy.

Artykuł II Konwencji definiuje ludobójstwo jako czyn „dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych, jako takich:
a) zabójstwo członków grupy
b) spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia psychicznego członków grupy
c) rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego
d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy
e) przymusowe przekazywanie dzieci członków grupy do innej grupy.”

Ponawiam pytanie o przykłady ludobójstwa Polaków na Żydach/Cyganach. Jeśli nie ma, to Twoja analogia jest nietrafiona i stawianie znaku równości jest bez sensu.

Cytuj
Czy jeśli byliby to cyganie a nie Polacy lub muzułmanie, to też było by to ludobójstwo, czy Twoja moralność by tego nie dopuściła???

Moja moralność tu nie ma nic do rzeczy - jak wyżej zresztą. Jeśli zbrodnia mieści się w definicji ludobójstwa, to będzie to ludobójstwo

Cytuj
Dla mnie zabicie jednego człowieka czy też kilka milionów nie ma znaczenia,

Dla Ciebie mieć nie musi, bo od pisania na forum krzywdy nikomu nie narobisz, ale w świetle prawa ma to decydujące znaczenie.

Cytuj
, ja wiem swoje

na razie nie wiemy, co wiesz, bo jeszcze się tym nie podzieliłeś. Na razie to czytamy jakieś banały, zresztą zawierające uogólnienia i nieuprawnione analogie, krzywdzące dla Narodu Polskiego.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13216 : 2013-07-15, 20:08:17 »

NIestety, znam kodeksy... wszystkie Smile

Już pisałem jaki jest MÓJ stosunek do mordowania ludzi, nie będę się powtarzał w nieskończoność... W ogóle mnie nie obchodzi Twoja ani innych zdanie w temacie. Tym bardziej naszych polityków i wątpliwej wiedzy polskich historyków...

Naprawdę szkoda czasu Twojego na analizę moich przekonań...

Wybacz, i skończmy w końcu tą jałową dyspute...
Zapisane
Alan Bullock
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13217 : 2013-07-15, 20:13:15 »

Cytuj
Naprawdę szkoda czasu Twojego na analizę moich przekonań...

Wybacz, i skończmy w końcu tą jałową dyspute...

Słusznie skończmy już ją. Co ustaliliśmy:
1) że nie wiesz, co piszesz, przyrównując mord na Wołyniu z innymi
2) że nie potrafisz podać analogicznych przykładów zbrodni rzekomo popełnionych przez Polaków

Reszta mnie nie interesuje.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13218 : 2013-07-15, 20:52:43 »

Cytuj
Naprawdę szkoda czasu Twojego na analizę moich przekonań...

Wybacz, i skończmy w końcu tą jałową dyspute...

Słusznie skończmy już ją. Co ustaliliśmy:
1) że nie wiesz, co piszesz, przyrównując mord na Wołyniu z innymi
2) że nie potrafisz podać analogicznych przykładów zbrodni rzekomo popełnionych przez Polaków

Reszta mnie nie interesuje.

Jesteś debeściak... jestem pod wrażeniem Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13219 : 2013-07-16, 06:42:07 »

Ulżyło Wam? Shocked
A szczególnie Tobie- Dasna. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 656 657 658 659 660 [661] 662 663 664 665 666 ... 3978 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 18 zapytaniami.