forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-02, 10:17:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
668101 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 659 660 661 662 663 [664] 665 666 667 668 669 ... 3978 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11940815 razy)
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13260 : 2013-07-17, 07:27:30 »

Ba. Cool Rolling Eyes

Radziu jestem Ci wdzięczna , że wierzysz , że sobie poradzę. Ale to taka отмазка jak to mówią Rosjanie.  I jest to słowo , które przetłumaczone na polski nie oddaje w pełni jego znaczenia. Ale ja wiem , ze Ty jako facet inteligentny i bystry w pełni pojmiesz jego sens. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13261 : 2013-07-17, 07:30:44 »

No w mordę... tego... no... jeża! Shocked

Ty wierzysz! Ja- napisałem chyba zarozumiale- wiem. Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13262 : 2013-07-17, 07:33:46 »

No w mordę... tego... no... jeża! Shocked

Ty wierzysz! Ja- napisałem chyba zarozumiale- wiem. Very Happy
Very Happy

 Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13263 : 2013-07-17, 07:46:10 »

Ba. Cool Rolling Eyes

Radziu jestem Ci wdzięczna , że wierzysz , że sobie poradzę. Ale to taka отмазка jak to mówią Rosjanie.  I jest to słowo , które przetłumaczone na polski nie oddaje w pełni jego znaczenia. Ale ja wiem , ze Ty jako facet inteligentny i bystry w pełni pojmiesz jego sens. Very Happy

Facet, inteligentny, bystry, w pełni pojmujący  Shocked - zgoda, ale ... EGG ON. Laughing

A żeby zasłużyć na trzy powyższe napiszę najżyczliwiej, najczulej, najuczciwiej i ... "najmerytoryczniej", czyli w formule 4n. Very Happy

Natura nie zna zwrotu "usprawiedliwienie"*. (To nie ja wymyśliłem! Ja to- w poczuciu etyki- wyodrębniłem)

... jabłuszko ma wisieć! Tam gdzie wisi. Laughing

*- całe zdanie: "Przyroda nie usprawiedliwia, a co nie potrzebne zabiera." I należnym skupieniem zauważam, że nie oddaje.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13264 : 2013-07-17, 07:51:46 »

Mi tam ryba, bo sie tylko przygladam, ale masz jakies obiekcje, ze on generalizuje sam to robiac. Owszem, rozdrapywanie ran to jedno ale swiadomosc narodowa to drugie i wcale nie musi to stac w jakiejs wewnetrznej sprzecznosci.

Mozna udawac, ze problemy sa tu i teraz ale przeciez takim wlasnie problemem jest uchwalenie bohaterem Bandery przez Jusczenke, wypuszczenie serii znaczkow, stawiania pomnikow...to przeciez problemy dni dzisiejszych a nie sprzed 70 lat. Nie mozna nie pamietac jezeli oni pamietanaj.

Zgadzam się z Tobą w 100%, przecież nie zaprzeczam prawdzie...
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13265 : 2013-07-17, 07:58:48 »

Radziu natura może nie , ale Ty , tak. Very Happy
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13266 : 2013-07-17, 08:00:59 »

Podobne opinie jak powyżej biorą się wyłącznie z nieznajomości historii. Kolo słyszał, że tu mordowali, ale mówili w TV, że Polacy mordowali Żydów, więc analogia gotowa. Mord to mord. Do tego można dopisać na poczekaniu ideologię wrażliwca, dla którego każda ofiara jest ważna, więc "nie licytujmy się na trupy". Przy próbie rozbioru logicznego takiej postawy można dojść do nieoczekiwanych wniosków, ale po co psuć dobrostan Wink

W naszych mediach hula postmodernizm. Jak zostanie przecedzony przez umyslowość róznych domoroslych znawców, to mamy takie kwiatki. Natomiast na Ukrainie cokolwiek o nich nie powiedzieć, to historię traktują poważnie. Nie mają się za bardzo czym pochwalić, ale nie plują na legendy (per analogiam paszkwil prof. Romanowskiego na rot. Pileckiego), bo wiedzą, że niszczenie symboli to strzał w tył głowy dla tożsamości narodowej, szczególnie w takim towarzystwie geopolitycznym. Natomiast jak widać w Polsce, "inni szatani są czynni" Wink

Po prostu potrafię uderzyć się w pierś a to nie znaczy, że czegoś nie wiem lub pluję na naszą historie. To są dwa rózne tematy, które sobie nie zaprzeczają.
Włączacie trzeci wątek, w którym piszecie o tym jak i w co wierzą Ukraińcy i oceniacie ich zapominając, że komunizm poczynił olbrzymie szkody tak samo i u nich jak i u nas...
Uważam, że temat jest naprawdę delikatny i tylko rozwaga rozłożona w czasie może pomóc im i nam.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13267 : 2013-07-17, 08:04:18 »

"Krzywdzisz i w dodatku twierdzisz, że się tego uczysz przez całe życie. Very Happy"

A kogo krzywdzę? Jak?


... . Na wznak. Very Happy

A co do nauki. M e r y t o r y c z n i e.

Nie jest ważne czego się uczysz, ważne jest czego się nauczysz.  ("Uczenie się przez całe życie" to jedynie deklarowane, wielopokoleniowe marnotrawstwo i blaga na użytek Rodziców- na przykład))
                          Radzio Pierwszy Lepszy Very Happy

Tato w wojsku był? Smile

Radziu, wiedza nie zastosowana jest wiedzą martwą. To jest wiedza akademicka.
Uczenie jako proces jest b.ważny przy zbieraniu doświadczeń i przy traktowaniu porażek np. jako nauki , która dalej stymuluje do działania. Nie ważne ile razy się przewrócisz , ważne czy się podniesiesz. Very Happy

Uczenie się przez całe życie- zgoda, to właśnie jest sztuka akademicka. Laughing

Ważne jest ile razy się przewrócisz, bardzo ważne też jest ile podniesiesz się razy. Zapracujesz na najważniejszą wiedzę-w taki sposób pomaszerować, aby ani nie upadać, ani się nie podnosić potem.
  Radzio Pierwszy Lepszy Very Happy

Aniani  Laughing

"...A ty ciągle z tą szkołą..." Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13268 : 2013-07-17, 08:08:18 »

Radziu natura może nie , ale Ty , tak. Very Happy

No body perfect- a ja przede wszystkimi. Laughing Tak! Ale to nie może być... te... no...ta... "отмазка". Very Happy
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13269 : 2013-07-17, 08:09:33 »

RG, bez obrazy.
Uważam Ciebie za bardzo sympatycznego faceta, z którym z chęcią poszedłbym osuszyć wino na parkowej ławce. Tym bardziej zadziwiło mnie to co mówisz.
Moim zdaniem z niewnikania w temat to wynika, bo pewnie nie braku empatii. Ale rzeczywiście zostawmy. Możesz przecież mylić się na dowolnie wybrany temat Smile

Tytuł z linku, który podałem nie jest sondażem TVN24, wynika z raportu CBOS pt. "Trudna Pamięć: Wołyń 1943". Skopiowałem pierwszy lepszy i jakoś tak padło na TVN, bo nie chciałem dawać Frondy Smile



Właśnie, słuszne słowa, że mogę się mylić... i tak teraz uważam i ja, gdybym wiedział, że zostanę źle odebrany a na dodatek nie będę potrafił wytłumaczyć o co mi konkretnie chodzi to bym nie zaczynał tego tematu...

No ale nauka idzie w nas a nie w las... podobno Smile
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13270 : 2013-07-17, 08:18:18 »

Radziu natura może nie , ale Ty , tak. Very Happy

No body perfect- a ja przede wszystkimi. Laughing Tak! Ale to nie może być... te... no...ta... "отмазка". Very Happy
Laughing Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13271 : 2013-07-17, 08:19:55 »

Radziu ale dałeś dłuuuuugi post. To już ja się nie zmieszczę.

Wychodzi na to , ze piszemy to samo innymi słowami. Rolling Eyes
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13272 : 2013-07-17, 08:21:53 »

A mnie wyszło, że myślisz tak jak ja. Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13273 : 2013-07-17, 08:23:32 »

Choć wiem, że krótka jeszcze moja radość. Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13274 : 2013-07-17, 08:24:47 »

A mnie wyszło, że myślisz tak jak ja. Laughing
To się nazywa wspólne stanowisko, consensus, zgoda, jednomyślność. No, może coś przeoczyłam jeszcze. Rolling Eyes

I to jest budujące. Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13275 : 2013-07-18, 08:23:28 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13276 : 2013-07-18, 08:26:09 »

Może jego kalkulator robił błędy w obliczeniach... Rolling Eyes Wink
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13277 : 2013-07-18, 08:37:30 »

Może jego kalkulator robił błędy w obliczeniach... Rolling Eyes Wink
Na pewno. W ogóle to kalkulator jest winny. Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13278 : 2013-07-18, 08:46:42 »

Winnego należy ukarać... Evil or Very Mad Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13279 : 2013-07-18, 09:46:13 »

Jak wszystko pójdzie po myśli związkowcow i wywalczą we wrześniu podwyżki dla budżetówki od października (tak po 500zł), to na Święta ocet i herbata na półkach sklepowych zostanie, nie będzie co do gara włożyć, a od Nowego Roku będą kartki na żywność, opał, benzynę i wyłączenia prądu. I zaś będzie co obalać, bo Unia nie pomoże.
Ale my to już raz przeżyliśmy...  Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 659 660 661 662 663 [664] 665 666 667 668 669 ... 3978 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 20 zapytaniami.