forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-02, 10:23:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
668103 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 660 661 662 663 664 [665] 666 667 668 669 670 ... 3978 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11940912 razy)
zofijeczka
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13280 : 2013-07-18, 10:15:28 »

Pan z którym jechałam ostatnio w przedziale w pociągu - powiedział że wszelkie przewroty w Polsce są wywoływane podwyższoną aktywnością słońca - i się odbywają co (6 lat). Z tego co pamiętam na ten rok żaden przewrót się nie zapowiada bo by się data nie zgadzała Smile
 Tak czy inaczej pan opuścił mnie w podróży na stacji z Ogromnym Jezusem oświetlonym na wzgórzu. (ustawiony twarzą na zachód (!) tyłem do całej polski Sad ::.
A i dziwnym trafem aktywność słońca wpływa tylko na naród Polski Very Happy.
[czy to nie w tym roku mamy akurat wyższą aktywności słońca... te zorze polarne w Polsce Smile)]
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13281 : 2013-07-18, 10:55:13 »

Jak wszystko pójdzie po myśli związkowcow i wywalczą we wrześniu podwyżki dla budżetówki od października (tak po 500zł), to na Święta ocet i herbata na półkach sklepowych zostanie, nie będzie co do gara włożyć, a od Nowego Roku będą kartki na żywność, opał, benzynę i wyłączenia prądu. I zaś będzie co obalać, bo Unia nie pomoże.
Ale my to już raz przeżyliśmy...  Laughing
Pozostanie nam granie na..... dudach z Dudą. Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13282 : 2013-07-18, 11:07:07 »

...i to bez dutków... Confused
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13283 : 2013-07-18, 11:09:56 »

Oj bez dutków, bez dutków.  Sad
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56871


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13284 : 2013-07-18, 11:31:09 »

Ale dutki szczęścia nie dają, bo są inne wartości Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13285 : 2013-07-18, 12:03:12 »

Najpierw trzeba te dudki mieć, aby się dopiero okazało, że to w zasadzie droższa makulatura dzięki której można się zainteresować tymi innymi wartościami ...  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13286 : 2013-07-18, 12:15:11 »

http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykuly/433290,rostowski-nie-przewiduje-podwyzek-podatkow-w-2014-r.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-PL+%28RSS+-+Dziennik%29 - wielki błąd!  Shocked
Podpowiem za darmochę: należy obniżyć podatki osobom pracującym na własny rachunek ( w nomenklaturze komunistycznej - drobny prywaciarz), a dźwignąć podatki budżetówce, bez podwyżki płac naturalnie. Do tego natychmiast zmniejszyć akcyzę na prąd, benzynę, papierosy, wódę i inne towary "luksusowe", do takiego poziomu, aby zmniejszenie akcyzy wpłynęło na wzrost dochodów budżetowych z racji zwyżki popytu. Ale tego "się nie da zrobić", bo ten kraj jest skazany na bankructwo.  Crying or Very sad
Bo księgowość elronowska nic nie pomoże.  Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56871


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13287 : 2013-07-18, 12:35:01 »

Podwyższyć podatki budżetówce, czyli sami sobie mają pogorszyć - takie podpowiedzi nawet za darmochę nie przejdą  Very Happy
Jedynym wyjściem zmniejszenia sfery budżetowej jest jak najdłuższy kryzys i ostateczne bankructwo (np. Grecja), tylko wtedy dojdzie do samooczyszczenia.  Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56871


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13288 : 2013-07-18, 13:33:49 »

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Grecja-obniza-podatek-VAT-2892590.html
Cos takiego, własnym oczom nie wierzę w to co czytam Wink
Niższe podatki, zwolnienia w budżetówce, do czego ten kraj zmierza panie Rostowski? Wink  Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56871


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13289 : 2013-07-18, 14:48:27 »

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,14296603,Papiez_Franciszek_udziela_odpustow_przez_Twittera_.html
To jest bombowa wiadomość, Kościół powoli oswaja się z wirtualną rzeczywistością i przenosi tam swoje usługi  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13290 : 2013-07-19, 07:02:42 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,124400,title,Prof-Adam-Daniel-Rotfeld-Polska-Ukraina-w-tej-sprawie-prezydenci-mowili-jednym-glosem,wid,15823776,wiadomosc.html

Ja podpisuję się pod tym wywiadem.To jest słowo kogoś kto faktycznie zna Ukrainę i Rosję. I faktycznie Ukraińcy używają słowa" геноцид".
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13291 : 2013-07-19, 07:44:50 »

Ja uważam, że spór o definicję nic dobrego nie wnosi. Przeszłości nie zmieni, a teraźniejszość i przyszłość może popsuć. Nam jest potrzebna zgoda, pokój i współpraca przynosząca obopólne korzyści, a nie kłótnie o słowo. Historia powinna być prawdziwa nawet jeśli jest haniebna dla danego narodu. Taki spór tylko odwraca uwagę od ważnych spraw bieżących, koniecznych zmian. Prawda nam jest potrzebna, ale spory i pomniki nie...Też uważam, że glosowanie w Sejmie nie jest odpowiednią procedurą do ustalania osądów i nazw wydarzeń historycznych. Tam nie są kompetentne do tego osoby. Większość z nich pewnie jeszcze do niedawna nic o "jakimś Wołyniu" - a tym bardziej o mordach z tym miejscem związanych - nic nie wiedziała...
Oni pewnie często głosują na chybił-trafił...Częściej chybią a ludzi szlak trafia... Wink
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13292 : 2013-07-19, 07:57:51 »

Spór o definicje będzie może, bardziej interesował historyków, badaczy i miejmy nadzieje, że dojdą do porozumienia. Są jeszcze różne niuanse językowe, które danemu słowu nadają rożne znaczenie.
Prosty przykład:
Biżuteria u nas w języku polskim oznacza ogólnie ozdoby.
W języku ukraińskim, rosyjskim oznacza sztuczną biżuterię.
W związku z tym , gdy ja pochwaliłam kiedyś siedzącą obok mnie dziewczynę za przepiękną biżuterie ona była oburzona. Jak to? Ona nie ma biżuterii!!! Shocked Na co ja zgłupiałam. Shocked Ona ma "juvelirnyje vyroby" Aha. Shocked Drobne słowo a jaka emocjonalna reakcja.

Natomiast rzeż wołyńska była zapomniana, nie mówiło się o niej , nie uczyło i to należy zmienić. Sporów się w tej sprawie nie uniknie, to musi być wkalkulowane w rozmowy i drogę do uzyskania wspólnego stanowiska. I pomniki muszą być. Stawia je każdy Naród na ziemi dla upamiętnienia bohaterów, ofiar, czynów itp.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13293 : 2013-07-19, 08:48:54 »

Masz rację, że pomniki jednak powinny być (w końcu moim rodzicom też postawiliśmy) ale nie powinno się z nimi przesadzać (raz stawiają raz likwidują) i przede wszystkim te spory są niepotrzebne. Historia powinna być prawdziwa, niezakłamana, nawet wtedy gdy jest komuś niewygodna...Mnie na lekcjach historii dziwiło to, że Polacy zawsze byli tacy dobrzy...
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56871


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13294 : 2013-07-19, 09:04:27 »

http://wyborcza.pl/1,75477,14301718,Detroit_oglosilo_bankructwo__Ma_20_miliardow_dolarow.html
Opalony koniecznie musi zwiększyć fundusze na walkę z bezrobociem, bo to jest prosta droga do sukcesu, ale w wyborach Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56871


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13295 : 2013-07-19, 09:40:59 »

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polskiego-dlugu-nie-mozna-splacic-2892886.html
W demokracjach zawsze wygrywa lepszy demagog, jego preferencja czasowa jest nastawiona na jak najszybszy zysk nie bacząc co będzie później, ponieważ jest w Państwie "tylko" zarządcą lub inaczej pracownikiem najemnym.
Tylko własność prywatna (czyli swój interes, lub inaczej koniec własnego nosa Wink ) jest zoptymalizowana na działanie długoterminowo-zdroworozsądkowe. Tacy po prostu jesteśmy.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13296 : 2013-07-19, 10:08:46 »

Wczoraj w chemicznym przypadkowo wysłuchałem jak nauczycielka rozsądnie mówiła, że "woli pracować za mniej, niż stracić pracę"  Shocked
Miałem ją pochwalić za wysoką świadomość społeczną, ale jakoś się nic nie odezwałem, bo za dużo ludzi było.  Cool
Zapisane
Alan Bullock
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13297 : 2013-07-19, 10:16:32 »

Cytuj
Ja uważam, że spór o definicję nic dobrego nie wnosi.

Nie zgadzam się. Ważne jest uporządkowanie chaosu pojęciowego, danie "odpowiednie rzeczy słowo". Dyskusji o przeszłości się nie uniknie, a wtedy może dojść do nieuprawnionych analogii. Nie takie są dawne czasy, kiedy niemiecka agencja prasowa DPA pisała o polskich obozach koncentracyjnych. Spór o terminologię nie jest jałowy - jest sposobem uporzadkowania rzeczywistości. Dlatego zgadzam się, że:

Cytuj
Prawda nam jest potrzebna

Jednak
Cytuj
Nam jest potrzebna zgoda, pokój i współpraca przynosząca obopólne korzyści, a nie kłótnie o słowo.

Pytanie, na czym ta zgoda jest ufundowana. Dziwne, że podobne argumenty padają tylko w kontekście Polski. Takie kraje jak Niemcy, Izrael i USA prowadzą własną politykę historyczną, daleką od powyższych zacytowanych argumentów. Dlatego też nie dowiadujemy się, że to Niemcy mordowali Żydów, tylko AK. Też niby możemy przejść nad tym do porządku dziennego i powiedzieć, że powinniśmy zapomnieć o przyszłosci. Ale jeśli przyjmujemy taki pogląd powinniśmy może przekonac do niego inne kraje Wink

Cytuj
Historia powinna być prawdziwa nawet jeśli jest haniebna dla danego narodu.

No wlaśnie, to skąd postulat, że
Cytuj
Nam jest potrzebna zgoda, pokój i współpraca przynosząca obopólne korzyści, a nie kłótnie o słowo.
Chyba, że prawda o historii ma dotyczyć tylko tak zwanych wstydliwych zakątków polskiej historii (szczególnie bez wnikania w szczegóły, bo jak przychodzi do faktografii, krzyczący o wstydliwych zakątkach tracą rezon, pozostając na poziomie haseł)

Cytuj
ale spory i pomniki nie...

Jak wyżej, trzeba do tego szlachetnego hasła przekonać inne narody. Np. ex-prezydenta Juszczenkę, który jeszcze jako osoba pełniąca ten urząd uhonorowal Stepana Banderę, ponoszącego odpowiedzialność za rzeź wołyńską. Albo robic wszystko, żeby nie ukazywały się takie filmy jak ten o braciach Bielskich, który z prawdą historyczną nie ma nic wspólnego.

Cytuj
Też uważam, że glosowanie w Sejmie nie jest odpowiednią procedurą do ustalania osądów i nazw wydarzeń historycznych.

Sejm to organ ustawodawczy. Jest władny do np. zmiany konstytucji. Kto/co jeśli nie Sejm ma decydować o tak zasadniczych kwestiach w myśl polskiego prawa? Czekam na propozycję Smile

Cytuj
Tam nie są kompetentne do tego osoby. Większość z nich pewnie jeszcze do niedawna nic o "jakimś Wołyniu" - a tym bardziej o mordach z tym miejscem związanych - nic nie wiedziała...

Nie mieszajmy ignoracji ze złą wolą.

Cytuj
Oni pewnie często głosują na chybił-trafił

Chyba raczej wykonują zadania zlecone partyjnej góry.
Zapisane
Alan Bullock
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13298 : 2013-07-19, 10:23:53 »

Cytuj
Mnie na lekcjach historii dziwiło to, że Polacy zawsze byli tacy dobrzy...

Chyba każdy naród ma tendencję do wybielania momentów historycznych, które może uznać za wstydliwe. Dziwne byłoby, gdyby na lekcjach historii dochodziło do sytuacji przeciwnej, czyli interpretacji faktów historycznych na niekorzyść Polski bądź ich znieksztalcania lub 'zapominania", np zbrodnie w Koniuchach, Nalibokach etc.. Co ma miejsce obecnie.

Jednak mając świadomość faktów historycznych, które również mogą świadczyć przeciw Polsce, myślę, że to słowo "tacy dobrzy" jest odpowiednie - porównując się z krajami ościennymi (żeby nie sięgać daleko), możemy użyć tego słowa w odniesieniu do naszego narodu.
Zapisane
Alan Bullock
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13299 : 2013-07-19, 10:28:05 »

Cytuj
Natomiast rzeż wołyńska była zapomniana, nie mówiło się o niej , nie uczyło i to należy zmienić.

Nie ona jedna. Kto wie(dział) o ludbójstwie Polaków opisanym tu:
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120913%2FBIALYSTOK%2F120919760

Mogę mówić o sobie, podobnie jak o rzezi wołyńskiej, nie byłem o tym uczony w szkole. Zreszą o czym w ogóle mówimy, jeśli agresja sowiecka w 1939 była przez lata tematem tabu. Takich faktów jest wiele, dlatego dziwię sie, że tak łatwo przechodzimy nad historią, nie taką dawną w końcu, przechodzimy do porządku dziennego...
Zapisane
Strony: 1 ... 660 661 662 663 664 [665] 666 667 668 669 670 ... 3978 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.121 sekund z 20 zapytaniami.