forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-02, 10:30:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
668106 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 663 664 665 666 667 [668] 669 670 671 672 673 ... 3979 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11941073 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13340 : 2013-07-20, 19:40:38 »

 Confused a to skubańce jedne... Confused
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13341 : 2013-07-20, 19:48:25 »

Eeee, nie. Jak to zawsze bywa. Jedni na tak a inni na nie. Very Happy Zależy od poziomu kultury, wykształcenia, obycia , wychowania itp.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13342 : 2013-07-20, 19:51:02 »

Pewnie. Nigdy nie powinno się generalizować...wszędzie są ludzie i ludziska, albo ludzie i taborety... Confused Laughing
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13343 : 2013-07-20, 19:52:35 »

Wiesz, jak chcą zarobić "babki" to wszystkich kochają. Laughing
Zapisane
Alan Bullock
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13344 : 2013-07-20, 19:54:45 »

Ciekawe. Swego czasu rzuciło mi się w oczy jeszcze to:
http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/982799.html?p=1

To wywiad z Motyką, gościem z IPN, ktory zajmuje się m.in. relacjami polsko-ukraińskimi. Mówi m.in. o "Tarasie Bulbie", który stworzyl UPA, ale banderowcy ukradli mu szyld, a później zresztą zamordowali jego żonę, bo nie chciał podporządkować się OUN-B. Fragment sporo mówi, jak Ukraińcyu podchodza do historii:

Cytuj
W latach 90. wydano w Drohobyczu wspomnienia Borowcia [Bulby], wcześniej opublikowane na emigracji. Jako młody historyk kupiłem je i zacząłem natychmiast szukać fragmentów dotyczących relacji polsko-ukraińskich na Wołyniu. I... nic nie znalazłem. Z uczuciem zawodu odłożyłem książkę na półkę. Minęło kilka lat i wspomnienia Borowcia zostały opublikowane w jakimś czasopiśmie naukowym na Ukrainie. Tym razem bez trudu znalazłem interesujące mnie fragmenty, m.in. piętnujące banderowców za ich działania. Natychmiast sięgnąłem ponownie po książkę, która kurzyła się na półce, zastanawiając się, jakim cudem nie znalazłem wcześniej tak interesujących informacji. I... ponownie spotkał mnie zawód. Zacząłem wtedy uważnie czytać wstęp. Na jego końcu natknąłem się na krótką wzmiankę o tym, że w wersji pierwotnej wspomnień Borowcia są jeszcze dwa rozdziały, ale pominięto je, gdyż wydawca sądzi, że w złym świetle stawiają one ukraińską sprawę niepodległościową. A w dodatku – argumentował autor wstępu – dziś również sam „Bulba" by ich już nie napisał!
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13345 : 2013-07-20, 20:16:34 »

Події у фільмі «Залізна сотня» відбуваються на теренах Східної Польщі, території, на якій споконвічно проживали мільйони українців, і котру спочатку захопила більшовицька Росія, потім Третій Рейх, а після війни Сталін «подарував» комуністичній Польщі.[1]

У вирі цих трагічних подій і опинилася сотня бійців Української Повстанської Армії на чолі з Михайлом Дудою — Громенком… Зрозуміло, що сили були нерівні, та міць духу, віра в кінцеву перемогу, рухала незламною «Залізною сотнею», залишки якої у 1947 році здійснили героїчний рейд на Захід, до Баварії, яку тоді контролювала американська військова адміністрація. Герої фільму, побудованого на реальних фактах, молоді українці, які свідомо йшли до лав УПА. Автори фільму не ставили перед собою мету показати лише героїку тих часів.

W zeszłym roku dawali na kanale "N" w ukraińskiej telewizji ten film "Żelazna sotnia". Ja nie byłam w stanie oglądać , bo jednak cenie sobie spokój. Ale wystarczy przeczytać te brednie. Jak na terenach Wschodniej Polski spokojnie żyły miliony Ukraińców i te tereny przejęła bolszewicka Rosja , potem Trzecia Rzesza a na koniec Stalin podarował komunistycznej Polsce ( to mój przekład pierwszego zdania.) Shocked
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13346 : 2013-07-20, 20:27:59 »

Stosunek Ukraińców do historii jest ciekawy. Rozmawiałam z Rosjanami to tez wkurza ich , że Ukraińcy podają , że Mikołaj Gogol był ukraińskim pisarzem.  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13347 : 2013-07-20, 20:28:57 »

Wiesz, jak chcą zarobić "babki" to wszystkich kochają. Laughing

Wtedy nie ma...... http://www.youtube.com/watch?v=BRO2Hw7efJM  Laughing
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13348 : 2013-07-20, 20:39:27 »

Ciekawe. Swego czasu rzuciło mi się w oczy jeszcze to:
http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/982799.html?p=1

To wywiad z Motyką, gościem z IPN, ktory zajmuje się m.in. relacjami polsko-ukraińskimi. Mówi m.in. o "Tarasie Bulbie", który stworzyl UPA, ale banderowcy ukradli mu szyld, a później zresztą zamordowali jego żonę, bo nie chciał podporządkować się OUN-B. Fragment sporo mówi, jak Ukraińcyu podchodza do historii:

Cytuj
W latach 90. wydano w Drohobyczu wspomnienia Borowcia [Bulby], wcześniej opublikowane na emigracji. Jako młody historyk kupiłem je i zacząłem natychmiast szukać fragmentów dotyczących relacji polsko-ukraińskich na Wołyniu. I... nic nie znalazłem. Z uczuciem zawodu odłożyłem książkę na półkę. Minęło kilka lat i wspomnienia Borowcia zostały opublikowane w jakimś czasopiśmie naukowym na Ukrainie. Tym razem bez trudu znalazłem interesujące mnie fragmenty, m.in. piętnujące banderowców za ich działania. Natychmiast sięgnąłem ponownie po książkę, która kurzyła się na półce, zastanawiając się, jakim cudem nie znalazłem wcześniej tak interesujących informacji. I... ponownie spotkał mnie zawód. Zacząłem wtedy uważnie czytać wstęp. Na jego końcu natknąłem się na krótką wzmiankę o tym, że w wersji pierwotnej wspomnień Borowcia są jeszcze dwa rozdziały, ale pominięto je, gdyż wydawca sądzi, że w złym świetle stawiają one ukraińską sprawę niepodległościową. A w dodatku – argumentował autor wstępu – dziś również sam „Bulba" by ich już nie napisał!

B.ciekawe.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13349 : 2013-07-20, 21:03:16 »

Події у фільмі «Залізна сотня» відбуваються на теренах Східної Польщі, території, на якій споконвічно проживали мільйони українців, і котру спочатку захопила більшовицька Росія, потім Третій Рейх, а після війни Сталін «подарував» комуністичній Польщі.[1]

У вирі цих трагічних подій і опинилася сотня бійців Української Повстанської Армії на чолі з Михайлом Дудою — Громенком… Зрозуміло, що сили були нерівні, та міць духу, віра в кінцеву перемогу, рухала незламною «Залізною сотнею», залишки якої у 1947 році здійснили героїчний рейд на Захід, до Баварії, яку тоді контролювала американська військова адміністрація. Герої фільму, побудованого на реальних фактах, молоді українці, які свідомо йшли до лав УПА. Автори фільму не ставили перед собою мету показати лише героїку тих часів.

W zeszłym roku dawali na kanale "N" w ukraińskiej telewizji ten film "Żelazna sotnia". Ja nie byłam w stanie oglądać , bo jednak cenie sobie spokój. Ale wystarczy przeczytać te brednie. Jak na terenach Wschodniej Polski spokojnie żyły miliony Ukraińców i te tereny przejęła bolszewicka Rosja , potem Trzecia Rzesza a na koniec Stalin podarował komunistycznej Polsce ( to mój przekład pierwszego zdania.) Shocked
http://krzyzowiec.wordpress.com/2007/11/17/zelazna-sotnia-heroje-zakerozonii/
Doskonale tu przedstawiono propagandowy przekaz tego filmu. Dokładnie o to mi chodzi jak czytam i oglądam ukraińskie filmy historyczne.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13350 : 2013-07-20, 21:10:47 »

Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13351 : 2013-07-20, 21:13:15 »

Polacy to zdolny naród. Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13352 : 2013-07-20, 21:17:13 »

Napaść na siebie to jest nie lada sztuka... Rolling Eyes i to jeszcze znienacka... Shocked
Zapisane

Alan Bullock
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13353 : 2013-07-20, 21:38:30 »

Cytuj
Napaść na siebie to jest nie lada sztuka...  i to jeszcze znienacka...

I do tego założyliśmy obozy zagłady. Kto tam został zgładzony? Pewnie Niemcy, bo oni piszą o nich jako polskich:

Coraz częściej termin [polskie obozy zagłady] pojawia się nawet w prasie niemieckiej. Użyły go gazety jak „Der Spiegel”, „Bild”, „Der Tagesspiegel”, „Stern”, „Focus”, „Die Welt”, „Westdeutsche Zeitung”, „Junge Welt”, „Thurgauer Zeitung”, „Die Zeit”, „Sueddeutsche Zeitung” niemiecka agencja prasowa „dpa”, niemiecki oddział Reuters, internetowy portal rozgłośni „Saarlaendischer Rundfunk” oraz portal internetowy niemieckiej telewizji NTV. Używany jest również zwrot „polski obóz zagłady” (niem: polnisches Vernichtungslager).

Antypolskie sformułowania przechodzą nie tylko przez adiustujących depeszę redaktorów niemieckich agencji prasowych, ale i przez redakcje największych gazet w Niemczech. O „polskim obozie” przeczytać mogły już setki tysięcy osób. „Maerkische Algemeine Zeitung” poinformował na przykład o wycieczce uczniów klas o profilu historycznym ze szkoły w Werder, którzy odwiedzili „polski obóz koncentracyjny” („polnisches KZ Auschwitz”). Najgłośniejszym przypadkiem w Niemczech było zamieszczenie w 2010 roku w publikacji wydanej dla niemieckich szkół w nakładzie 800 000 egz. pt. "Żydowskie życie w Niemczech" przez Federalną Centralę Kształcenia Politycznego sformułowania "polnischen konzentracionslagern". Mimo wielu monitów w tej nagłośnionej już sprawie, w 2013 Deutsche Presse-Agentur (odpowiednik polskiej PAP) użyła terminu „polnischer Vernichtungslager” („polski obóz zagłady”) w swojej informacji, którą wykorzystały następnie różne niemieckie czasopisma (m.in. Focus i Die Welt).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_obozy_koncentracyjne
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13354 : 2013-07-20, 21:50:03 »

Wojna, obozy, morderstwa niewinnych ludzi są tak strasznymi czynami, że ja tego sobie tak do końca to nawet wyobrazić nie mogę... Confused ...albo nie chcę... Rolling Eyes nie mieści się po prostu mi w głowie... Rolling Eyes
My nieraz narzekamy, że nie mamy tak dobrze jak byśmy chcieli, ale przynajmniej mamy w miarę bezpiecznie...Co by to było, gdyby nam zabierano synów i mężów na wojnę, albo nas wszystkich do obozów, albo w nocy byłyby naloty bombowe...
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13355 : 2013-07-21, 10:26:13 »

Szkoda tylko, że nie napisano, że w mordzie na bezbronnej ludności brał udział Abba Kovner. Ale to do życiorysu nie pasuje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Abba_Kovner

I jeszcze o tym, dlaczego niewiele osób wie o takich historiach:


Jüdischer Ordnungsdienst (dosł. Żydowska Służba Porządkowa, potocznie policja żydowska albo tzw. odmani) to w okresie II wojny światowej podległe częściowo Judenratom, kolaborujące z nazistowskimi Niemcami, żydowskie jednostki policyjne wewnątrz gett, obozów pracy oraz obozów koncentracyjnych. Wykorzystywano je do rekwizycji, łapanek, eskortowania przesiedleńców oraz akcji deportacyjnych[1][2][3].
Od grudnia 1940 pierwszym nadkomisarzem Żydowskiej Służby Porządkowej (SP) getta warszawskiego był Żyd Józef Andrzej Szeryński, który przeszedł na chrześcijaństwo i zmienił nazwisko z Szenkman, Szynkman bądź Szeinkman. Szeryński był znany ze swojego antysemityzmu i jest podawany jako przykład "nienawidzącego siebie Żyda" (ang. Self-hating Jew)[4].

A tu wersja ukraińska.

Єврейська полі́ція — розповсюджена назва «Служби порядку» (нім. Judischer Ordnungsdienst пол. Żydowska Służba Porządkowa) — органу для забезпечення порядку, який утворювався у кожному єврейському гетто під час нацистської окупації.

Існувала у 1939–1943.

Формально підпорядковувалась юденратам — радам, які очолювали відповідні гетто. Зброї не мала — членам полиції дозволялось носити тільки гумові кийки. На чолі поліції Варшавського гетто стояв колишній полковник польської поліції Юзеф Шерінський.

Ukraińcy podają , że ta Policja Żydowska była założona dla utrzymywania porządku a na jej czele stał w Warszawie były pułkownik polskiej policji Józef Szeryński.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71906


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13356 : 2013-07-21, 22:37:24 »

Jeśli sprowadzą nasze złoto do Polski, to sadzę, że przy naszym "klimacie" szybko ono zacznie topnieć albo parować... Rolling Eyes Confused

http://banki.wp.pl/kat,6602,title,Akcja-polskie-zloto,wid,15781034,wiadomosc.html?ticaid=110fc6
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17950


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13357 : 2013-07-22, 21:45:49 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13358 : 2013-07-24, 15:07:49 »

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/433815,powstanie-policja-smieciowa-po-chce-powolac-nowa-sluzbe-mundurowa.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-PL+%28RSS+-+Dziennik%29 - mnożenie kolejnej mundurówki-budżetówki...  Shocked Confused
Proponuję, aby po 10-ciu latach służby odchodzili na 100% emeryturę, bo tropienie śmieci jest bardzo szkodliwa dla zdrowia służba...  Confused Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #13359 : 2013-07-24, 15:16:17 »

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/720901,ceny-benzyny-w-polsce-naleza-do-najnizszych-w-europie.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+GazetaPrawna-Biznes+%28Gazeta+Prawna+-+Biznes+i+prawo+gospodarcze%29 - cyt: "Cena benzyny wyniosła w Polsce 53,7 rubla/ 1 litr i spadła o 3,9% od początku roku. Średnia cena w zestawieniu wyniosła 60 rubli (spadek o 0,6%). Pierwsze trzy miejsca w rankingu zajęły: Norwegia (78,5 rubla), Włochy (74,1 rubla) i Holandia (73,8 rubla)". Shocked
A transferowy ten "rubel" chociaż?  Rolling Eyes  Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 663 664 665 666 667 [668] 669 670 671 672 673 ... 3979 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 20 zapytaniami.