forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-03, 21:26:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
668198 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 747 748 749 750 751 [752] 753 754 755 756 757 ... 3980 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11948024 razy)
Mirek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15020 : 2014-01-03, 10:47:06 »

Ja już mam konkretny plan... Cool Razz
Zostajesz?
Czy wręcz przeciwnie?
Czy coś łączonego?
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56884


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15021 : 2014-01-03, 10:48:14 »

Poza miastem fajnie mieszkać, ale nie dla każdego. Znam takich co lubią życie miejskie i świadomie szukają mieszkania w duzych aglomeracjach np. Nowy Jork.  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56884


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15022 : 2014-01-03, 10:53:17 »

Może trochę i tak, ale jak znam naszych, to pędzić będziemy własne bezakcyzowe trunki.

To nie jest tylko domena naszych, bo ludzie zawsze obejdą zakazy. U nas może to bardziej widać, bo trzeba było sobie radzić z szarą komuną i wieczną gospodarką niedoboru.  Cool
Zapisane
Mirek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15023 : 2014-01-03, 11:08:43 »

No tak. Jesteśmy zaprawieni w boju.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56884


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15024 : 2014-01-03, 11:25:32 »

Bo nie ma tego złego... Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15025 : 2014-01-03, 13:04:09 »

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pijani-kierowcy-rujnuja-zycie-niewinnym-obejrzyj-i-pomysl,nId,1082773 - no proszę! Codziennie 100 niewinnych, acz lekkomyślnych ludzi ma kłopoty z powodu jazdy samochodem!  Shocked Confused
Tak to właśnie jest w kraju traktującym własnych obywateli jak gówniarzy.  Confused
Prawo ma być takie - dojechałeś po pijanemu szczęśliwie - twoja sprawa, spowodowałeś szkody - poniesiesz karę, bezlitośnie z pełnymi konsekwencjami - tyle w tej sprawie.  Confused

Tak właśnie jest w Grecji, kraju "nierobów". Wink ("Na oczach" policji kierowca zawracał na autostradzie- wykorzystał "łącznik techniczny")
Ale to nie ma nic wspólnego z "dojnymi", znaczy tymi, którzy doją, a może tymi, których doją. Wink Very Happy Najpewniej itoito. Laughing

To oczywiście jest zakres szkód drogowych i najczęściej w ich obrębie. Ale są jeszcze inne szkody, większe. Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15026 : 2014-01-03, 13:17:53 »

Radziu!
W kraju ginie około 5 tys. osób rocznie na drogach i to nie jest żaden problem dla "rządzących", ale sześć trupów za jednym zamachem i to przez pijaka - na czymś takim można zbić "kapitał polityczny", o czym wszyscy sejmowcy dobrze wiedzą...
Temat zaraz przyschnie, a pijacy i tak będą jeździć po drogach, niezależnie od wysokości kar, bo większość głupieje pod wpływem alkoholu niestety, a prawo w tej formie jest w tym względzie nieskuteczne.
I o to właśnie chodzi.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15027 : 2014-01-03, 13:30:20 »

A robienie ustawowe przestępcy z człowieka, który po czterech piwkach, jedzie sobie bezpiecznie do celu, jest słabością prawa.  Confused Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15028 : 2014-01-03, 13:55:15 »

Szefu!
Zapożyczenie "dojny" jest mało precyzyjne. Very Happy Zawoalowałem nieco i zasugerowałem niejednoznacznie, za co bardzo przepraszam.
Choć kształtuje mą myśl niecną Twoja interpretacja i postrzeganie zagadnienia. Wink
Prawo jest nie tylko w tej formie nieskuteczne, ale zawsze zyskowne.
I o to także chodzi.

A robienie ustawowe przestępcy z człowieka, który po czterech piwkach, jedzie sobie bezpiecznie do celu, jest słabością prawa.  Confused Cool

Jak wyżej. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15029 : 2014-01-03, 14:12:09 »

A w dzisiejszych, to się nazywa lemingi, czyli ślepe podążanie za przywódcą. Wink

Pojęcie "lemingi" ma znacznie większe spektrum i ogranicza je tylko wyobraźnia, a ta- wiadomo. Wink Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71932


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15030 : 2014-01-03, 14:20:05 »

Ja już mam konkretny plan... Cool Razz
Zostajesz?
Czy wręcz przeciwnie?
Czy coś łączonego?

Jak dzieciaki będą już "odchowane" - znaczy samodzielne - to chcielibyśmy zamieszkać w małym domku za miastem (tak ok. 5 km). Do tego ziemi kawałek otoczonej choinkami...i... Rolling Eyes i...  Rolling Eyes
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15031 : 2014-01-03, 14:33:42 »

Faktura lub rachunek jest najlepszą sprawiedliwą karą, w której jest wykazane, że ktoś musi wykonać pracę i trzeba za nia zapłacić.
W sumie nie o to mi chodziło, ale nieważne - podam przy okazji fajny przykład mandatu.
Już nie pamiętam, czy pisałem tutaj o tym, czy nie, proszę wybaczyć w razie co - skleroza atakuje. Wink
A więc:
pewien Polak pojechał na saksy do Szwajcarii i pierwszego dnia, gdy zawitał do nowego wynajmowanego mieszkania, dostał od najemcy szczegółowy regulamin. Oczywiście kto by takie bzdety czytał, więc wrzucił to do szuflady i tyle. Pewnego dnia dostał rachunek z powodu wyrzucenia makulatury nie w ten dzień jaki był podany w regulaminie.
Na rachunku widniało:
- przyjazd extra samochodu nie do tych śmieci - x franków
- wykonanie zdjęcia przez fotografa w celu identyfikacji sprawcy - x franków
- sporządzenie i wypisanie rachunku - x franków
- kopertowanie i zakup znaczka - x franków
itd. itp. juz nie pamiętam wszystkiego.
Co mi sie podobało? A to, że nie było tam słowa mandat, tylko rachunek ukazujący ile osób musiało wykonać pracę, za którą trzeba zapłacić nadprogramowo - proste i uczciwe.  Cool

Ale tym sposobem będziesz chodził na spacery z dziećmi tylko w takie dni, w które będziesz mógł być chroniony przez rzetelnych stróżów obywateli(nie mylić ze stróżami prawa Wink), jak poleziesz w inny dzień i ktoś będzie zmuszony- w trosce o Ciebie i Twoich najbliższych- zaangażować dodatkowo czyjąś pracę, to nie będziesz zdziwiony. Wink
 To jest wolność "przez mękę". Wink Very Happy



Zapisane
jukor
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15032 : 2014-01-03, 15:30:39 »

Faktura lub rachunek jest najlepszą sprawiedliwą karą, w której jest wykazane, że ktoś musi wykonać pracę i trzeba za nia zapłacić.
W sumie nie o to mi chodziło, ale nieważne - podam przy okazji fajny przykład mandatu.
Już nie pamiętam, czy pisałem tutaj o tym, czy nie, proszę wybaczyć w razie co - skleroza atakuje. Wink
A więc:
pewien Polak pojechał na saksy do Szwajcarii i pierwszego dnia, gdy zawitał do nowego wynajmowanego mieszkania, dostał od najemcy szczegółowy regulamin. Oczywiście kto by takie bzdety czytał, więc wrzucił to do szuflady i tyle. Pewnego dnia dostał rachunek z powodu wyrzucenia makulatury nie w ten dzień jaki był podany w regulaminie.
Na rachunku widniało:
- przyjazd extra samochodu nie do tych śmieci - x franków
- wykonanie zdjęcia przez fotografa w celu identyfikacji sprawcy - x franków
- sporządzenie i wypisanie rachunku - x franków
- kopertowanie i zakup znaczka - x franków
itd. itp. juz nie pamiętam wszystkiego.
Co mi sie podobało? A to, że nie było tam słowa mandat, tylko rachunek ukazujący ile osób musiało wykonać pracę, za którą trzeba zapłacić nadprogramowo - proste i uczciwe.  Cool

Ale tym sposobem będziesz chodził na spacery z dziećmi tylko w takie dni, w które będziesz mógł być chroniony przez rzetelnych stróżów obywateli(nie mylić ze stróżami prawa Wink), jak poleziesz w inny dzień i ktoś będzie zmuszony- w trosce o Ciebie i Twoich najbliższych- zaangażować dodatkowo czyjąś pracę, to nie będziesz zdziwiony. Wink
 To jest wolność "przez mękę". Wink Very Happy






Niekoniecznie  trzeba zaraz karać finansowo zapominalskich obywateli.
W NL jest tak, że śmieci są zabierane w określone dni miesiąca - oddzielnie dla plastiku i makulatury, śmieci ogólnych, organicznych odpadów.
Jeśli zapomnisz wystawić kontener, to masz problem ze śmieciami we własnym domu. Nikt specjalnie nie przyjedzie. A latem nie jest przyjemnie czekać 2 tyg. z pełnym kontenerem na następny odbiór  Very Happy.
W dniu odbioru mobilizacja pełna!
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15033 : 2014-01-03, 15:39:43 »

Ale w Pl, a przynajmniej we Włocławku, po ustawie śmieciowej jest dokładnie tak samo!
Las coraz czystszy, bo odbierają wszystko, bez dodatkowych opłat i bez problemu.  Very Happy
Tu ta ustawa wyszła!  Cool
Zapisane
jukor
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15034 : 2014-01-03, 15:55:47 »

 Dla rządzących najważniejsze są procentowe wskaźniki segregacji śmieci, aby Brukselę "zadowolić" Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56884


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15035 : 2014-01-03, 16:46:41 »

Ale tym sposobem będziesz chodził na spacery z dziećmi tylko w takie dni, w które będziesz mógł być chroniony przez rzetelnych stróżów obywateli(nie mylić ze stróżami prawa Wink), jak poleziesz w inny dzień i ktoś będzie zmuszony- w trosce o Ciebie i Twoich najbliższych- zaangażować dodatkowo czyjąś pracę, to nie będziesz zdziwiony. Wink
 To jest wolność "przez mękę". Wink Very Happy

Jest prywatna kamienica, jest prywatna firma wywozu śmieci. Obie firmy dogadały się co do odbioru posegregowanych śmieci w określone dni tygodnia. Jest najemca, który dostaje do ręki warunki wynajmu mieszkania. Gdzie tu jest wolność przez mękę?
Na tym właśnie polega kapitalizm (ale ten prawdziwy, a nie socjalistyczny, który jest obecnie), który daje prawo wyboru. Jeżeli nie pasuje, szukam mieszkania gdzie indziej tzn. tam gdzie wyrzucam śmieci wtedy kiedy mam na to ochotę - i już.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15036 : 2014-01-03, 16:52:11 »

tam gdzie wyrzucam śmieci wtedy kiedy mam na to ochotę - i już.  Cool

A to ja dziękuję za taką wolność!  Shocked
Jak to, taki bałagan we własnym życiu wprowadzać.   Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56884


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15037 : 2014-01-03, 17:00:59 »

W sumie, to śmieci mają taki pejoratywny wydźwięk, bo właściwie wszelkie organiczne powinny byc zagospodarowane u siebie (w domku do kompostownika, a w bloku zmiksowane w zlewie i do kanalizacji), a reszta odpadków posegregowana i odbierana odpłatnie. Ja w dzieciństwie oddając butelki do punktu skupu zbierałem w ten sposób na rower.  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56884


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15038 : 2014-01-03, 17:05:54 »

..ale sześć trupów za jednym zamachem i to przez pijaka - na czymś takim można zbić "kapitał polityczny", o czym wszyscy sejmowcy dobrze wiedzą...

Dokładnie to samo było z dopalaczami, piękny nośny temat dla rządzących.  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56884


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #15039 : 2014-01-03, 17:24:04 »

Zapisane
Strony: 1 ... 747 748 749 750 751 [752] 753 754 755 756 757 ... 3980 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 20 zapytaniami.