forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-06, 12:23:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
668238 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 901 902 903 904 905 [906] 907 908 909 910 911 ... 3981 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11957746 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18100 : 2014-09-11, 15:33:16 »

Ja nie mam zadnych resentymentow ani tym bardziej osobistych do Balcerowicza. Balcerowicz jest tak trudna i niejednoznaczna postacia do oceny, ze na ekonomii ( i czesciowo na historii) przegadalismy sporo godzin probujac ustalic jakis sensowny consensus co do oceny tego co i jak zrobil, mogl zrobic i czego nie zrobil. Jego posuniecia to byly setki tragedii dla ludzi a kim jest minister jak nie tym, ktory jest wybrany z woli ludu?
A ty pieprzysz jakies androny o statkach kosmicznych.........
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18101 : 2014-09-11, 15:45:06 »

Może już tak na koniec raz jeszcze wyłuszczę Ci łopatologicznie, iż mój odzew na Twoje mniemanie o "nieprzyjemnym dysonansie poznawczym u Drapcia" skoncentrował się na wyklarowaniu Ci że:
1. Rozumiem, że Balcerowicz może "pochwalać" pewne koncepcje JKM skupiając się na naszym państwowym interesie.
2. Lecz ja w nosie mam dobro jednego państwa czy też dobro poszczególnych państw jako niezależne (odłączone) terytoria.

I tyle.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18102 : 2014-09-11, 15:50:30 »

Wiec teraz tak lopatologicznie zestawiajac te "pochwaly" Balcerowicza z JKM i jego "dworem odrealnionych ludzi" to wyglada, ze jednak Balcerowisz popiera odrealnione poglady odrealnionych ludzi? A co na to logika?
Amen.
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18103 : 2014-09-11, 15:53:20 »

A linkowanego artykułu z wortalu natemat.pl, oczywiście, nawet nie otworzyłem, bo tak jak naśmiewają się moi ulubieńcy "Lekko Stronniczy": nie wypada autorów wpisów na tym wortalu nazywać "dziennikarzami" i w ogóle szkoda czasu na czytanie tego. Dziennikarstwo zeszło na psy...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18104 : 2014-09-11, 15:59:15 »

Znowu sobie strzelasz w kolano Laughing Dokonujesz oceny artykulu nie czytajac go i dodatkowo podejmujesz polemike na jego temat nie znajac tresci?  Laughing
No komedia po prostu. Ty chyba tak lubisz  Laughing Masz ty w ogole jakies wlasne zdanie na jakis temat, ktore nie jest przywlaszczone od kogos i zainkorporowane do wlasnego systemu pogladow?  Laughing

Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18105 : 2014-09-11, 16:00:45 »

Wiec teraz tak lopatologicznie zestawiajac te "pochwaly" Balcerowicza z JKM i jego "dworem odrealnionych ludzi" to wyglada, ze jednak Balcerowisz popiera odrealnione poglady odrealnionych ludzi? A co na to logika?
Amen.

Tak. W przełożeniu na odrębne państwo. I słusznie. Wówczas nie jest to odrealnione. Ale w mojej przyszłości nie ma miejsca na niezależne państwa. UE powinna coraz bardziej umacniać swoją pozycję i znaczenie. Jej dekrety i wyroki powinny być nadrzędne.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18106 : 2014-09-11, 16:02:08 »

Nie ma sensu dyskusja, jezeli nie wiesz co powiedzial Balcerowicz w tym artykule. Moze wysmial idee lotow kosmicznych?
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18107 : 2014-09-11, 16:05:36 »

Znowu sobie strzelasz w kolano Laughing Dokonujesz oceny artykulu nie czytajac go i dodatkowo podejmujesz polemike na jego temat nie znajac tresci?

Zdałem się na Twój osąd i zareagowałem na Twoją zaczepkę:

Bardzo ciekawy wywiad z Balcerowiczem z okazji wczorajszej premiery ksiazki-wywiadu Marty Stremeckiej (tej od swietnej ksiazki-wywiadu z Urbanem) - Balcerowicz, Trzeba sie bic . Co ciekawe Balcerowicz bardzo pozytywnie sie wypowiada o pogladach Korwin-Mikkego, co pewnie spowoduje nieprzyjemny dysonans poznawczy u Drapcia. Shocked

http://natemat.pl/116291,prof-balcerowicz-dla-natemat-ludzie-nie-dostrzegaja-wplywu-psl-na-polityke-a-to-tam-jest-najwiecej-sil-wstecznych

Wymaganie, abym jeszcze zmuszał się do lektury takiego szmatławca, to już grube przegięcie. Neutral
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18108 : 2014-09-11, 16:45:50 »

To nie jest zadna zaczepka, tylko ciekawosc Very Happy

Zas co do kwestii dziennikarstwa, to chyba nie masz pojecia o tym, czym jest rzetelnosc dziennikarska. Polega ona na czytaniu informacji z mediow wlasnie "kazdej" strony i na podstawie tego wydawanie osadow, zdan i formulowanie opinii. Kazda informacje rzetelny dziennikarz powinien sprawdzic przynajmniej w 2 zrodlach i to najlepiej czesto od siebie "odleglych". Tylko wtedy mozna w jakis sposob byc obiektywnym, ale widze, ze ty i obiektywizm to dwa przeciwstawne bieguny Very Happy

Ja tez nie jestem fanem "nadredaktora" Lisa jak i paru innych indywiduow robiacych z zawodu dziennikarza szmate i odpowiedzialnych za to, ze ten kiedys powazany i podlegajacy dosc duzemu zaufaniu publicznemu zawod mocno podupadl, ale nawet to obrzydzenie nie powstrzymuje mnie przed czytaniem Very Happy A jezeli jest ktos wartosciowy to tym badziej przeczytam, bo zestaw pytan choc czesto tendencyjny, to z pewnoscia bedzie inny u Lisa albo u np Semki Very Happy

Zas jak to mowi admin, z jednego badania kazdy moze sobie wyciagnac rozne wnioski Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18109 : 2014-09-11, 16:49:12 »

Ech. Dobra, kliknąłem.

Po przejrzeniu artykułu okazuje się, że jak zwykle popłynąłeś i dopowiedziałeś sobie to, co chciałeś usłyszeć. Twoje twierdzenie jakoby "Balcerowicz bardzo pozytywnie sie wypowiadal o pogladach Korwin-Mikkego" jest nieprawdziwe. To wręcz humbug i łgarstwo. Niby, w którym miejscu wychwala poglądy JKM? Bo w kwestiach zasadniczych...

Cytuj
Korwin-Mikke jest pana sojusznikiem czy szkodzi panu, jeśli chodzi o edukowanie społeczeństwa?

To, co on mówi na temat państwa i gospodarki generalnie miało sens, ale było przejaskrawione. Ale to, co mówi na temat demokracji (...) jest haniebne. To sprawia, że ten słuszny nurt jest podważany.

Dalej porównuje nagły "szał" na JKM z wcześniejszym "szałem" na Palikota. Zresztą większość dziennikarzy i goszczących politologów/socjologów to samo konstatuje.

Cytuj
Polska polityka, przynajmniej w ostatnich lat nie ma szczęścia do ludzi, którzy do niej wchodzą. Wcześniej był Palikot, wydawało się, że będzie rozsądny, po czym okazało się, że cierpi na polityczne ADHD. Może był spokojnym niemowlęciem, ale w wieku dojrzałym dostał ADHD.
Przecież nikt nie będzie głosował na człowieka, który dokonuje dwóch zwrotów w ciągu dnia, bo to niepoważne. A na początku wydawało się, że jego propozycje są dobre dla Polski. Teraz mamy Korwin-Mikkego.

I to wszystko, co L. B. powiedział o JKM. Balcerowiczowi tak samo blisko do poglądów JKM jak mnie...

Tak samo dobrze zrozumiałeś książki Doktora? ^^ Ach, wpuściłeś mnie w maliny... Jednak Twoje opinie trzeba zawsze weryfikować u źródła.


PS Ja Balcerowicza uważam za inteligentnego gościa, szanuję go i lubię słuchać, bo ma wiedzę na dużą, jednakże i on nie wychodzi poza "pieniężny porządek wartości", więc nie jestem także jego "wyborcą". =)
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18110 : 2014-09-11, 16:51:47 »

Ech. Dobra, kliknąłem.

Po przejrzeniu artykułu okazuje się, że jak zwykle popłynąłeś i dopowiedziałeś sobie to, co chciałeś usłyszeć. Twoje twierdzenie jakoby "Balcerowicz bardzo pozytywnie sie wypowiadal o pogladach Korwin-Mikkego" jest nieprawdziwe. To wręcz humbug i łgarstwo. Niby, w którym miejscu wychwala poglądy JKM? Bo w kwestiach zasadniczych...
No nie podniecaj sie, to tzw marketing, chcialem cie nakrecic do przeczytania  Laughing
Na pewno czasu nie straciles, bo czegos sie dowiedziales i moze kupisz ksiazke  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18111 : 2014-09-11, 17:01:01 »

Wolę czytać "Harry'ego Pottera" i grać w "The Sims". Neutral
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18112 : 2014-09-12, 08:24:40 »

Ciekawy artykul i klasie naszej klasy politycznej a raczej o braku klasy  Confused
http://natemat.pl/116571,slawomir-nowak-musi-odejsc-szkodzi-nie-tylko-po-ale-polskiej-polityce
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18113 : 2014-09-12, 09:46:01 »

A Palikot dalej snuje partyjniackie partie szachow. Ani slowa o tym co chce zrobic, tylko z kim, kogo i o co
http://www.polskatimes.pl/artykul/3571525,janusz-palikot-tuska-w-unii-wymyslil-grupinski-to-stary-scenariusz-z-2008-roku,1,id,t,sa.html
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18114 : 2014-09-12, 11:35:18 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18115 : 2014-09-14, 20:34:19 »

Balcerowisz negatywnie i ostro o Tusku. Co na to Drapek, ktory uwielbia obu i jest w nich zapatrzony, bo mondrze muwio? Czy znowu go dopadnie dysonans poznawczy, czy jednak w ramach jego pokretnej logiki wszystko gra?

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,16627201,_Kiedys_bylem_naiwnie_przekonany__ze_Tusk_chcial_zmieniac.html#BoxSlotIIMT
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56894


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18116 : 2014-09-14, 21:03:29 »

Nie doczytałem jeszcze do końca, na razie wyłapałem jedno zdanie pod którym się od dawna podpisuje "trzeba oderwać polityków od stołków poprzez powszechne ograniczenie liczby kadencji." Prezydent jest na max dwie kadencje, a byle poseł może być dożywotnio, z czego ta większość w najlepsze z tego prawa korzysta. Przecież tam są non stop ci sami ludzie, którzy przerobili już wszelkie możliwe konfiguracje.  Confused
Zapisane
jukor
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18117 : 2014-09-14, 21:34:20 »

Ci sami ludzie, te same metody, takie same mizerne rezultaty. Evil or Very Mad
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56894


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18118 : 2014-09-14, 21:40:10 »

Jestem tego samego zdania.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #18119 : 2014-09-14, 21:59:46 »

Nie doczytałem jeszcze do końca, na razie wyłapałem jedno zdanie pod którym się od dawna podpisuje "trzeba oderwać polityków od stołków poprzez powszechne ograniczenie liczby kadencji." Prezydent jest na max dwie kadencje, a byle poseł może być dożywotnio, z czego ta większość w najlepsze z tego prawa korzysta. Przecież tam są non stop ci sami ludzie, którzy przerobili już wszelkie możliwe konfiguracje.  Confused

Ale po chusteczkę przyuczać nowych równie nieudolnych?  Shocked Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 901 902 903 904 905 [906] 907 908 909 910 911 ... 3981 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 20 zapytaniami.