forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-11, 07:26:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
668411 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 34 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Magdalutek
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 1174 1175 1176 1177 1178 [1179] 1180 1181 1182 1183 1184 ... 3982 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11984578 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71994


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23560 : 2015-12-15, 21:30:18 »

Ja nie uważam, że zagraniczne sieci mają płacić więcej, ale nich prawo obowiązuje wszystkich jednakowo (np. jednakowy procent od obrotu i żadnych odpisów).
Zapisane

Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4084


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23561 : 2015-12-15, 21:30:57 »


Maniek, poczytaj w jaki sposob manipuluja przychodami, obrotami i zyskami i od czego placa podatek...komu placi centrala i gdzie transferuje piniondze. Bo zdaje sie, ze .... Very Happy
weź daj spokój, akurat jedno magisterium mam z ekonomii, choć, pewnie dla Ciebie to nic nie znaczy bo wiesz lepiej...

Nie ma w Polsce ustawy dla przedsiębiorców polskich i zagranicznych, manipulacja nie ma nic wspólnego z podatkiem od sieci.

Poza tym sieci handlowe mając np. 30% rynku, zrzuci ciężar podatku na dostawców, klientów, dostawcy na pracowników etc. Wolny rynek, to rozwiązanie obowiązujące w najbogatszych państwach świata. Ale zawistnikom trudno zrozumieć, że ten co zarabia 10mln, i ten co zarabia 2 tysiące, płacąc 10% podatku liniowego, płacą sprawiedliwie.

Ale to taka oczywista oczywistość, niestety tacy 'eksperci' jak Ty i Renia, łykają wszystko co powie Prezes, bez żadnego zastanowienia.

Daj mi już spokój dziś, please.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23562 : 2015-12-15, 21:34:21 »

Ja nie uważam, że zagraniczne sieci mają płacić więcej, ale nich prawo obowiązuje wszystkich jednakowo (np. jednakowy procent od obrotu i żadnych odpisów).

To nie jest możliwe Reniu, bo nawet producent traktuje inaczej Renię kupującą skrzyneczkę, a inaczej korporację kupującą u niego pociąg skrzyneczek.  Cool
I tego żadne prawo nie zmieni, no chyba, że gospodarka planowa, ale to już było...  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71994


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23563 : 2015-12-15, 21:35:22 »


Maniek, poczytaj w jaki sposob manipuluja przychodami, obrotami i zyskami i od czego placa podatek...komu placi centrala i gdzie transferuje piniondze. Bo zdaje sie, ze .... Very Happy
weź daj spokój, akurat jedno magisterium mam z ekonomii, choć, pewnie dla Ciebie to nic nie znaczy bo wiesz lepiej...

Nie ma w Polsce ustawy dla przedsiębiorców polskich i zagranicznych, manipulacja nie ma nic wspólnego z podatkiem od sieci.

Poza tym sieci handlowe mając np. 30% rynku, zrzuci ciężar podatku na dostawców, klientów, dostawcy na pracowników etc. Wolny rynek, to rozwiązanie obowiązujące w najbogatszych państwach świata. Ale zawistnikom trudno zrozumieć, że ten co zarabia 10mln, i ten co zarabia 2 tysiące, płacąc 10% podatku liniowego, płacą sprawiedliwie.

Ale to taka oczywista oczywistość, niestety tacy 'eksperci' jak Ty i Renia, łykają wszystko co powie Prezes, bez żadnego zastanowienia.

Daj mi już spokój dziś, please.

Jeśli coś w moim pisaniu Ci się nie podoba, to pokaż konkretnie co i przedstaw tego lepsze rozwiązanie. A nie wyzywaj mnie od "takich ekspertów" bo to już nie jest dyskusja kulturalna.
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25605

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23564 : 2015-12-15, 21:38:01 »

niestety tacy 'eksperci' jak Ty i Renia, łykają wszystko co powie Prezes, bez żadnego zastanowienia.
Maniek, z tego co pamietam to ty byles fanem prezesa, i nawet ci to drugie magisterium z ekonomii w tym nie przeszkadzalo  Laughing
Smieszny, jestes z tym belkotaniem w kolko, ze jestem pisiorem, kiedy tlumacze ci jak chlopu na miedzy, ze zawsze glosowalem na tego, ktory o ekonomii ma najwieksze pojecie Very Happy
No ale rozumiem, ze musisz miec "wroga dyzurnego" jak Niesiol  Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71994


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23565 : 2015-12-15, 21:40:09 »

Ja nie uważam, że zagraniczne sieci mają płacić więcej, ale nich prawo obowiązuje wszystkich jednakowo (np. jednakowy procent od obrotu i żadnych odpisów).

To nie jest możliwe Reniu, bo nawet producent traktuje inaczej Renię kupującą skrzyneczkę, a inaczej korporację kupującą u niego pociąg skrzyneczek.  Cool
I tego żadne prawo nie zmieni, no chyba, że gospodarka planowa, ale to już było...  Laughing Laughing Laughing

Nie skrzyneczkę, tylko codziennie 3 duże samochody dostawcze. Owoców i warzyw sprzedajemy dziennie więcej, niż przeciętny market.
Dlaczego Szwajcaria traktuje swoich obywateli lepiej (niższe opłaty mają) niż cudzoziemców? A w Polsce jest odwrotnie?
Mnie wystarczy aby były jednakowe prawa i obowiązki.
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23566 : 2015-12-15, 21:40:35 »

bo to już nie jest dyskusja kulturalna.

O właśnie!
Kultura w każdej dziedzinie życia nade wszystko, a reszta się sama rozwiąże...  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71994


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23567 : 2015-12-15, 21:42:22 »

 Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23568 : 2015-12-15, 21:42:32 »


Dlaczego Szwajcaria traktuje swoich obywateli lepiej (niższe opłaty mają) niż cudzoziemców? A w Polsce jest odwrotnie?

A dlaczego się nie przeprowadzisz do Szwajcarii, tylko tu bez przerwy narzekasz? Rolling Eyes Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25605

pindżar ryskow wyszy


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23569 : 2015-12-15, 21:43:32 »

A tutaj
Cytuj
"Z naszego kraju legalnie lub za pomocą obchodzenia i naginania przepisów podatkowych wyprowadzane są corocznie ogromne kwoty. Łącznie - głównie za sprawą wielkich sieci handlowych - jest transferowanych co roku za granicę ok. 70 mld zł.

Jak wynika z raportu Fundacji Republikańskiej, w 2011 r. podatek dochodowy zapłacił tylko Jeronimo Martins, właściciel sklepów Biedronka.

Sieci takie jak Lidl, Kaufland czy Carrefour zapłaciły podatek CIT w zerowej wysokości, a nawet otrzymały jego zwrot, wykazując straty"
http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1531133,Wielkie-sieci-handlowe-w-Polsce-ile-placa-podatkow-ile-wyprowadzaja-dochodow
Cytuj
- Proszę się nie dziwić, że wielkie, zagraniczne sieci handlowe unikają ujawniania wysokości płaconego w Polsce CIT-u - tłumaczy Radosław Piekarz, doradca podatkowy i ekspert Fundacji Republikańskiej. - Jest wiele skutecznych metod na obniżenie dochodu do opodatkowania. Z naszych analiz wynika, że tylko "Biedronka" wyróżnia się nieco wyższym, zapłaconym CIT-em. Reszta unika tego podatku jak ognia - mówi Radosław Piekarz i prezentuje wyniki najnowszych badań "Republikanów". Wynika z nich, że jedynie Jeronimo Martins (właściciel "Biedronki") od 2009 r. płaci regularnie od 100 do ponad 200 mln zł podatku CIT. - Ustaliliśmy, że np. Lidl i Kaufland od 2009 do 2011 roku unikały płacenia CIT-u w Polsce - wylicza Radosław Piekarz.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3268180,zagraniczne-sieci-handlowe-uciekaja-naszemu-fiskusowi,id,t.html

Czary Panie Ekonomik? Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71994


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23570 : 2015-12-15, 21:45:47 »


Dlaczego Szwajcaria traktuje swoich obywateli lepiej (niższe opłaty mają) niż cudzoziemców? A w Polsce jest odwrotnie?

A dlaczego się nie przeprowadzisz do Szwajcarii, tylko tu bez przerwy narzekasz? Rolling Eyes Wink

A dlaczego Ty sie nie przeprowadzisz? Ja nie narzekam, tylko piszę to, co uważam za słuszne i sprawiedliwe.
Ustalam Prawo i Sprawiedliwość... Laughing Cool Razz
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23571 : 2015-12-15, 21:47:32 »

 Laughing
Bo mnie tu jest najlepiej, ale jak się zmieni sytuacja, to kto wie?  Very Happy
Teraz Święta, a później się zobaczy... Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23572 : 2015-12-15, 21:56:45 »

Cytuj z: Maniek link=topic=4882.msg404694#msg404694
akurat jedno magisterium mam z ekonomii

"it is hard to fill up cup which is already full"
https://www.youtube.com/watch?v=fkv7O_mOn_E

uproszczone podstawy bankowości:
http://www.michaeljournal.org/wyspa.htm
 Rolling Eyes
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23573 : 2015-12-15, 21:59:30 »

"it is hard to fill up cup which is already full"

Ładnie wymyślone.  Very Happy
Fajny film.  Cool

Prawo wyporu pomóc jednak może napełnić naczynie, co napełnione...  Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23574 : 2015-12-15, 22:06:34 »

Bo mnie tu jest najlepiej, ale jak się zmieni sytuacja, to kto wie?  Very Happy
Teraz Święta, a później się zobaczy... Wink
Pomijając cyrki anty-systemowe to za poprzednich rządów PISu złotówka się na tyle umocniła, że praca za granicą przeliczana na złotówki stała się mniej atrakcyjna z 3,30PLN/USD do 2,40PLN/USD czy jakoś tak.

 Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23575 : 2015-12-15, 22:50:29 »

Kultura w każdej dziedzinie życia nade wszystko, a reszta się sama rozwiąże...  Very Happy
W - powiedzmy - sprzedaży ważna jest sprzedaż, w polityce liczy się skuteczność, kultura i tu i tu powinna pomagać, no chyba, że przeszkadza to wtedy nie pomaga.

Uważałem i uważam, że PO było niezłe w lawirowaniu pomiędzy interesami korporacji i szarego obywatela tak, że z roku na rok żyło się wszystkim coraz lepiej, nie gwałtownie coraz lepiej, ale trend był wyraźny.

PO z racji łagodności nie miało szans na gwałtowną zmianę, bo za dużo było poklepywania po plecach tych większych z równych, PIS ma szansę zrobić duży krok, może na tyle sprytnie że Ci co naprawdę rządzą światem (czyli prawdziwi posiadacze kapitału) jakoś to przełkną, a nie zechcą przykładnie ukarać jak np. Libię. Źle że zygamy do Rosji - ale może to tak tylko bez znaczenia, na pokaz, z poprawności politycznej, dobrze, że coś kombinujemy z Chinami, dobrze, że staramy się zachować poprawność choć trzeźwość w EU.

Oceniać można będzie co po 100 dniach rządu się realnie zmieniło dla statystycznego obywatela i jakie są widoki na przyszłość.

Szum medialny i tumanienie był, jest i będzie i zawsze należy pamiętać, że oni biorą za to kasę, więc my nie powinniśmy się za darmo denerwować no chyba, że ktoś jak się nie denerwuje to nie czuje, że żyje.

Nie dałoby się zgodnie z wykładnią konstytucji, prawa nabyte, zaufanie do państwa skutecznie zmniejszyć strzyżenie owiec, bo drodzy prawnicy skuteczniej obronią drogich klientów.

Nie chodzi o karanie uprzywilejowanych, chodzi o przestanie karania nieuprzywilejowanych na sposób nadmiernego strzyżenia przez oszczędności polegające na ograniczeniu przywilejów uprzywilejowanych.

To tak zajawkowo co mi się nasunęło w temacie "antysystemowości"


To chyba lekka przesada:

Majątek zgromadzony przez 85 najbogatszych ludzi na świecie

jest wart tyle,

ile posiada 3500000000 najbiedniejszych, stanowiących połowę ludności świata.



 Confused
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23576 : 2015-12-15, 22:58:27 »

Dostatecznie niewywrotowe, bo w niezrozumiałym języku i nie dotyczy naszego kraju.

George Carlin
3 minuty

https://www.youtube.com/watch?v=Bc31Vi1h4rk

 Idea
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71994


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23577 : 2015-12-16, 08:00:38 »

[


To chyba lekka przesada:

Majątek zgromadzony przez 85 najbogatszych ludzi na świecie

jest wart tyle,

ile posiada 3500000000 najbiedniejszych, stanowiących połowę ludności świata.



 Confused

Profesor Zybertowicz, niedawno na swoim wykładzie mówił, że połowa zasobów finansowych świata jest w rękach 65 najbogatszych osób (dane na rok 2014).
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23578 : 2015-12-16, 08:49:42 »

No właśnie, co za niesprawiedliwość, a wszystko przez Polskę w ruinie i Tuska naturalnie, ale białoczerwona drużyna to zmieni...  Laughing
Jak tylko obsadzi swoimi wszystkie możliwe stanowiska, załatwi Trybunał Konstytucyjny i drugi sort.  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #23579 : 2015-12-16, 09:13:00 »

Smieszny, jestes z tym , ze jestem pisiorem,

A co Ty się Prezesa wstydzisz ?  Wink    W ramach solidarności z Tobą wydrukowałem już sobie kartkę ''wszyscy jesteśmy pisiorami '' . Dziś ją będę nosił na szyi .  Wink


Jasne, że zagraniczne sieci miały / mają inny dostęp do kapitału i wielki możliwości optymalizacji. W tym pomoc swoich rządów .  Nie ma o czym gadać.



przez: vvv
Cytuj
więc my nie powinniśmy się za darmo denerwować no chyba, że ktoś jak się nie denerwuje to nie czuje, że żyje.

 Very Happy



przez: admin
Cytuj
a inaczej korporację kupującą u niego pociąg skrzyneczek.  Cool
I tego żadne prawo nie zmieni, no chyba, że gospodarka planowa, ale to już było...

czy gospodarka jest dla ludzi, czy ludzie dla gospodarki ?  Jeżeli już normą jest drukowanie pieniędzy, to nie jest normalna wolna rynkowa gospodarka. I nie widzę nic dziwnego, że normalni ludzi chcą obrony przed dotowanymi korporacjami. Druk pieniądza nie trafia do kieszeni zwykłych obywateli .   Cool


Zapisane
Strony: 1 ... 1174 1175 1176 1177 1178 [1179] 1180 1181 1182 1183 1184 ... 3982 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 20 zapytaniami.