forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-20, 09:21:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
667747 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 3972 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11882868 razy)
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #680 : 2009-07-17, 18:27:37 »

Gdy przyjdzie ochota ... i tylko dobrą radą Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #681 : 2009-07-17, 18:34:59 »

Długi, które zaciągnął towarzysz Gierek...

spłacono w zeszłym roku, o czym informował "Rząd".
Obecne długi - około 200-300?mld US$- (zadłużenie rośnie średnio 0,8-1mld US$ miesięcznie) "wygenerowano" w latach 1990-2009.
Jeszcze zostaje nierozstrzygnięta sprawa roszczeń rzędu 300-400mld US$, ale taki bogaty K-raj może da radę!

PS
dla przypomnienia:
tow. Gomułka zadłużył PRL na około 10mld US$
tow. Gierek na kolejne 30mld US$ - ale coś z tego zbudowano...
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #682 : 2009-07-17, 18:50:51 »

Jak tak czytam ten wątek to czuje się jak u cioci na imieninach. ..w prznosni i dosłownie Very Happy Very Happy Very Happy, pare lat do tyłu gdy spotykały sie nasze  rodziny ,  zawsze było "wielkie żarcie" bo jedni byli za a drudzy przeciw.... Very Happy Very Happy Very Happy to były czasy.... Very Happy Very Happy Very Happy i w zasadzie to chyba nic z tych dyskusji nie wynikło bo tam na górze i tak inni decydowali ....co prawda odkąd nastała demokracja  "szaraczek" ma szanse zadecydować ale z tego co widać to tylko "stołkami" sie wymieniają a tak naprawdę to Europa i jej stosunki z resztą świata mają decydujacy głos.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #683 : 2009-07-17, 19:08:40 »

głupiutka i naiwana niewiasta

"slawek"
no tego się po tobie nie spodziewałem! Shocked
Można napisać wiele, ale takie epitety.  Confused
Przecież np: "słodziutka i niedoświadczona niewiasta" - ma dokładnie takie samo znaczenie w tym kontekście, a przykrości nie sprawia...  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71835


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #684 : 2009-07-17, 19:15:36 »

Confused
Przecież np: "słodziutka i niedo¶wiadczona niewiasta" - ma dokładnie takie samo znaczenie w tym kontek¶cie, a przykro¶ci nie sprawia  Very Happy
Ty to umiesz piękne słówka prawić, żeby na swoim postawić i nikogo nie obrazić. To jest asertywność.  Laughing
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #685 : 2009-07-17, 19:16:33 »

spłacono w zeszłym roku...

część - jeszcze trochę zostało do 2014.
Pożyczył 30 z czego w krótkim czasie zrobiło się 70 (nie spłacaliśmy odsetek).
Coś zostawił Smile No tak można tak powiedzeć coś Wink Ja pamiętam kartki, kolejki i hiperinflację, a na koniec bankructwo systemu z czego ja akurat się cieszę. Nikt o zdrowych zmysłach nie budowałby tak nierentownych inwestycji za własne - no ale własne to jakby się inaczej liczy Wink
I żeby nie było - jestem "przerażony" obecnymi ekipami rządowymi (po 89) Nie są w stanie zrozumieć, że bogactwo powstaje z pracy (najlepiej rozumnej), a nie kredytu!
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #686 : 2009-07-17, 19:22:48 »

to jest wszystko baaaardzo proste, ja wam zaraz tu wszystko wyluszcze i wyklaruje wszelkie zawilosci Mr. Green
a wiec... wszyscy zainteresowani pomaganiem miast szerzyc utopie powinni zakasac rekawy i sami wspomoc te dzieci, pieski, zolnierzy bez nog, Zydow, Chrzescijan, no jednym slowem wszystkich o ktorych trzeba sie troszczyc. zarowno ja, jak i moj chlopak pracujemy w biznesie dobroczynnosci, kazde z innej strony. jaki to jest interes to sie w glowie nie miesci. tak wiec - da sie, ludzie chca dawac i dadza, tylko nic na sile, trzeba umiec poprosic.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #687 : 2009-07-17, 19:23:48 »

Jak tak czytam ten wątek to czuje się jak u cioci na imieninach.

Viola masz 100% racji, dokładnie tak jest  Very Happy
I u mnie było tak samo i denerwowałem sie jak było "a ja cię pamietam jak taki malutki byłeś", a teraz? Historia się powtarza - gadam tak samo i o tych samych problemach  Laughing
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #688 : 2009-07-17, 19:25:17 »

a tym zadluzeniem IV Rzeczpospolitej to jestem totalnie zaszokowana.
ale z drugiej strony, czy wszystkie panstwa obecnie nie maja przypadkiem tych dlugow z kosmosu?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #689 : 2009-07-17, 19:27:55 »

Uzupełniłbym tak:
...bogactwo Państwa powstaje z pracy wytwórczej (najlepiej rozumnej), a nie kredytu i z handlu wewnętrznego*.

*-  nie mylić z eksportem, który powinien być wspierany mądrze - przez Państwo!!!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71835


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #690 : 2009-07-17, 19:34:01 »

Ja po maturze pracowałam parę lat w banku i byłam szczerze zdziwiona tym, że wszystkie przedsiebiorstwa w naszym mieście były zadłużone i jeszcze starały się o nowe kredyty  Shocked. Ja tego nie rozumiałam. Confused Myślałam, że jeśli zakład coś produkuje, to ustala takie ceny na swoje towary, żeby zarabiać. Ale kiedyś była "logika". Sad
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #691 : 2009-07-17, 19:34:24 »

Uzupełniłbym tak:
...bogactwo Państwa powstaje z pracy wytwórczej (najlepiej rozumnej), a nie kredytu i handlu.

wow! to naprawde jest proste  Laughing
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #692 : 2009-07-17, 19:35:30 »

Dokładnie Smile
i jeszcze dodam, że nie mam nic przeciwko kredytom, ale rozsądnie na litość boską - rozsądnie!
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #693 : 2009-07-17, 20:04:17 »

Można się domyślać (czytaj: wiedzieć), kto faktycznie rządzi tym krajem (czytaj: rabuje ten kraj), ale wcale się od tego nie robi szczęśliwszym, więc po co wszyscy mają się "umartwiać"?
A roszczeniowe mrzonki typu K"ali" - to tylko trochę rozrywki na Forum, sentymentu za młodością, a nie poważne rozważania.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #694 : 2009-07-17, 20:52:43 »

Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #695 : 2009-07-17, 20:58:03 »

głupiutka i naiwana niewiasta

"slawek"
no tego się po tobie nie spodziewałem! Shocked
Można napisać wiele, ale takie epitety.  Confused
Przecież np: "słodziutka i niedo¶wiadczona niewiasta" - ma dokładnie takie samo znaczenie w tym kontek¶cie, a przykro¶ci nie sprawia...  Very Happy
No bez przesady Wink to że ktoś pisze wcale nie znaczy ze taki jest Wink pisałem o stylu postów !! jak zechcemy mozemy pisać inaczej niz by to wypływało z naszej "duszy" Wink
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #696 : 2009-07-17, 21:08:01 »

Można się domyślać (czytaj: wiedzieć), kto faktycznie rządzi tym krajem (czytaj: rabuje ten kraj), ale wcale się od tego nie robi szczęśliwszym, więc po co wszyscy mają się "umartwiać"?

można
po nas choćby i potop
tylko wtedy skąd będziesz miał godziwą emeryturę ??????
aha
rozróbe jakąś wymyślą i będą mieli z głowy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #697 : 2009-07-17, 21:12:27 »

benzin

jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... wszelkie wspolczesne konflikty najczesciej o to sie rozchodza
na przyklad ostatnia III Wojna Forumowa tez ... o olej miedzy innymi Cool - tak sie domyslam, chociaz tego juz sie pewnie nie dowiemy, nie uscislono
 Laughing
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #698 : 2009-07-17, 21:21:29 »

Można się domyślać (czytaj: wiedzieć), kto faktycznie rządzi tym krajem (czytaj: rabuje ten kraj), ale wcale się od tego nie robi szczęśliwszym, więc po co wszyscy mają się "umartwiać"?

Jeżeli nie masz nic przeciwko, to ja się chętnie się "poumartwiam" (czytaj: poczytam). Smile Kto pyta, mniej (czytaj: nie więcej) błądzi... Wink
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #699 : 2009-07-17, 21:27:47 »

benzin

jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... wszelkie wspolczesne konflikty najczesciej o to sie rozchodza

Klasyka Smile http://www.youtube.com/watch?v=M3uEW9Gu6bY&fmt=18 -- zmienia się tylko bak i to co się wlewa, ale mechanizm ten sam. Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 3972 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.143 sekund z 20 zapytaniami.