forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-20, 10:52:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
667761 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 3972 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11883987 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #720 : 2009-07-19, 11:53:42 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #721 : 2009-07-19, 12:05:30 »

http://www.anonimus.com.pl/psg.html :

Jacek Kuroń w „Przekroju” o sobie i władzy:
„Przedtem byłem po prostu gówniarzem, zaś po roku 1989 powinienem być odpowiedzialnym ministrem, a zachowywałem się jak zakompleksiony ekonomista, który małpuje liberalny kapitalizm. 
To jest, oczywiście, moja wina i mój rachunek. Władzy nie wolno nie umieć, a ja nie umiałem.
I jak dziś władza mówi, że ludzie są winni, to doskonale wiadomo, że winna jest władza”.


Jerzy Maciąg: Obraz Polski A.D. 2000, nr 2/2002, str. 30
Wzrost sfery ubóstwa - Geografia poziomu życia - Wydatki gospodarstwa domowego - Kwestia mieszkaniowa - Ochrona zdrowia - Oświata - Kultura i sztuka

Pięćdziesiąt cztery procent obywateli z rodzin, w których poziom wydatków był niższy od minimum socjalnego i 8 proc. pozostających na poziomie minimum egzystencji, z pewnością bilansuje rok 2000 negatywnie. Tak wynika z publikacji pt. "Warunki życia ludności w 2000 r.", wydanej w listopadzie 2001 r. przez Departament Warunków Życia Głównego Urzędu Statystycznego. Szczegółowe, zespołowe opracowanie pod redakcją Marii Daszyńskiej, pozostawia przygnębiające wrażenie. Niby wszyscy bowiem - no, prawie wszyscy - wiedzą, że w latach 90 z roku na rok pogarszały się warunki życia materialnego i duchowego społeczeństwa, rosło bezrobocie, zmniejszało się spożycie artykułów żywnościowych i przemysłowych, malał dostęp do opieki lekarskiej i kultury, ale czym innym jest prawda podawana w postaci sieczki informacyjnej w środkach masowego przekazu (przy tym opakowana w kolorowe i błyszczące klipy i spoty, odsłonięcia i wręczania, pokropki i pyskówki, kwesty i bale), a czym innym konfrontacja z nieubłaganą wymową liczb, świadczących o powolnej , ale konsekwentnej degradacji cywilizacyjnej szerokich rzesz społeczeństwa.
...

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #722 : 2009-07-19, 13:31:27 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #723 : 2009-07-20, 10:59:22 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #724 : 2009-07-20, 11:07:47 »

Łukasz Fołtyn - http://lewica.pl/f_test/index.php?fuse=messages.19725 :

przede wszystkim, to dochody jakie przynosi komunikator by nie istniały, gdyby nie społeczeństwo, którego go używa... Na bezludnej wyspie nie zarobiłby on nic, a w USA pewnie 20 razy więcej i moja praca nie ma tu nic do rzeczy... Czyli ewentualne zyski z różnego rodzaju działaności, która wykorzystuje "efekt skali", powinny być opodatkowane na rzecz połeczeństwa i to nie stawką 19%, ale znacznie wyższą...
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #725 : 2009-07-20, 13:52:54 »

Łukasz Fołtyn - http://lewica.pl/f_test/index.php?fuse=messages.19725 :

przede wszystkim, to dochody jakie przynosi komunikator by nie istniały, gdyby nie społeczeństwo, którego go używa... Na bezludnej wyspie nie zarobiłby on nic, a w USA pewnie 20 razy więcej i moja praca nie ma tu nic do rzeczy... Czyli ewentualne zyski z różnego rodzaju działano¶ci, która wykorzystuje "efekt skali", powinny być opodatkowane na rzecz połeczeństwa i to nie stawk± 19%, ale znacznie wyższ±...
Kozuniu ty nasza Wink ale co Ty o tym sądzisz może byś napisała ?? bo w przeciwnym razie uznam że traktujesz ludzi tutaj piszących za idiotów którzy nie potrafią obsługiwać dowolnej przegladarki Sad
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #726 : 2009-07-20, 14:10:39 »

Kozuniu ty nasza Wink ale co Ty o tym sądzisz może byś napisał...

Na miejscu Donalda zamiast inflacji wybrałbym cięcia socjalne i Ustawę Rakowskiego dostosowaną w miarę do prawa UE...   Rolling Eyes
Ktoś musi przerwać wreszcie to zaklęte koło roszczeń, łapownictwa i robienia prawa pod oszustwa (tzw: szybkie "interesy").  Cool
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #727 : 2009-07-20, 14:25:32 »

O ile pamietam Platforma głosowała za becikowym?  Confused
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #728 : 2009-07-20, 16:35:37 »

Na miejscu Donalda zamiast inflacji wybrałbym cięcia socjalne i Ustawę Rakowskiego dostosowan± w miarę do prawa UE...   Rolling Eyes
Kto¶ musi przerwać wreszcie to zaklęte koło roszczeń, łapownictwa i robienia prawa pod oszustwa (tzw: szybkie "interesy").  Cool

No ale wiesz że wtedy szansa na ostatni etap kariery w naszej matrix byłby dla niego pogrzebany Wink bo przez jakiś czas musiałoby być ociupinkę "gorzej" Wink a w tym czasie wszystkie obiboki złodzieje i teresy zrobiłyby taki płacz że nijak by nie dało się namówic planktonu na głosowanie za prezydenturą Sad
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #729 : 2009-07-20, 17:02:59 »

Żal mi biedaka, bo nawet chyba dobrze chce, ale się zbyt łatwo daje podpuszczać.  Sad
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #730 : 2009-07-20, 17:36:45 »

Żal mi biedaka, bo nawet chyba dobrze chce, ale się zbyt łatwo daje podpuszczać. Sad
No i skąd my to znamy ?? Wink był już taki który nader dobitnie artykułował że "chciałem dobrze ale mi nie wyszło" Wink więc w nawiązaniu do tego, idealny przywódca ( rząd ) powinien chcieć ŹLE Wink i też żeby mu nie wyszło ;P
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #731 : 2009-07-20, 17:42:07 »

tak chcialam wlasnie niesmialo zasugerowac, ze wyszla z tego dobitna antyreklama
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #732 : 2009-07-20, 17:50:25 »

powinien chcieć ŹLE Wink i też żeby mu nie wyszło

ale paradoks jest taki, że jak chce źle - to zawsze wychodzi...  Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #733 : 2009-07-21, 14:24:17 »

http://www.tvn24.pl/-1,1610786,0,1,dantejskie-sceny-pod-kdt--ochrona-uzyla-gazu,wiadomosc.html#sonda1002145 . Warszawa to bogate miasto, jednak chyba nie zaproponowała pozbawianym miejsc pracy odszkodowań jakie, niedaleko szukając, wypłacano tylko co stoczniowcom. 2000 osób to za mało by je traktować jak podmiot, nie zaś - przedmiot?
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #734 : 2009-07-22, 00:22:59 »

Tak, powinni im zapłacić takie odszkodowania, żeby do końca życia nie musieli już nic robić i ich dzieci i wnuki też.
Sad

Niech każdy Polak duży i mały wpłaci po 5 złotych na konto poparcia blokady wszelkich zmian – bo może być tylko gorzej.
Smile

Po co metro jak mamy stragany, po co autostrady jak baba ma grządkę z marchewką i kozą obok. Jak ktoś chce takie udziwnienia oglądać to niech sobie za granicę pojedzie popatrzyć.
Sad

Powtarzam się pewnie, ale rzut kamieniem w Policjanta powinien skutkować przy odrobinie szczęścia postrzałem w rzucającą rękę i to nie koniecznie gumową kulą, jeszcze trochę i doczekamy się palonych w ramach protestu samochodów. Sytuacja gdy więcej jest rannych policjantów niż demonstrantów do niczego dobrego nie prowadzi.
Sad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #735 : 2009-07-22, 00:40:49 »

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #736 : 2009-07-22, 08:05:07 »

Dziś nie ma Święta Narodowego? Shocked
Może i lepiej, bo dziura budżetowa by się powiększyła.  Sad

PS
W celu ratowania budżetu - może na szybko - Rozporządzenie Rady Ministrów; "O zniesienu wszelkich świąt z niedzielami włącznie do końca roku 2009"?  Wink To aż pięćdziesiąt dwa dni robocze dodatkowo, wliczając ostatni weekend lipca!  Cool
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #737 : 2009-07-22, 09:11:09 »

456 tys. zł premii w Sejmie, choć "wszyscy gadają o oszczędnościach"- Onet.pl - Wiadomości -22.07.2009 :

http://wiadomosci.onet.pl/2012864,11,item.html
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #738 : 2009-07-22, 10:03:16 »

456 tys. zł premii w Sejmie,

W czym problem? Przecież to tylko brutto 4.75tys./mies. na łabka. Po odliczeniu PIT-u, zdrowotnego ... i ZUS wyjdzie... ze 2tys. ? Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #739 : 2009-07-22, 10:11:57 »

Zapisane
Strony: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 3972 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.