forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-20, 12:28:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
667761 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 3972 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11884526 razy)
Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #800 : 2009-07-23, 13:21:27 »

PS bis
Namawiam usilnie Tatę do kontynuowania pisania Biografii - czyta się z zapartym tchem!

No to super, może zdążę jeszcze przeczytać? Wink
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #801 : 2009-07-23, 13:32:37 »

To byłaby klęska dla całej dietetyki i medycyny polskiej z ostatnich 40 lat!
Prawdopodobnie dietetyka owa i medycyna wycofywać się będzie płynnie i stopniowo ze swoich wcześniejszych i obecnych ustaleń aby nie przyznawać się do błędów jak najdłużej można.
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #802 : 2009-07-23, 13:40:52 »

P. S. Co zresztą daje się czasem dzisiaj dostrzec.
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #803 : 2009-07-23, 13:49:58 »

Ale nie to jest najważniejsze żeby wykazywać kto i gdzie błędne dogmaty pompował ale żeby zakończyć lub znacznie ograniczyć produkcję i dystrybucję szkodliwej żywności na rzecz produkcji i dostępności żywności lepszej. A tymczasem pastwisk nadal mało a pól uprawnych wiele.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #804 : 2009-07-23, 15:11:24 »

http://www.kfd.pl/krzywa-cukrowa-pierwszo-slysze-co-to-50429.html
Cytuj
” Badanie zalecane jest w przypadku, kiedy poziom cukru we krwi na czczo jest w normie lub przekracza górny zakres normy, ale nie osiąga jeszcze warto pozwalających rozpoznać cukrzycę. Do testu tego trzeba wykupić w aptece glukozę w ilości 75 g, którą zapisuje na receptę lekarz, który zlecił badanie krzywej cukrowej.
Na badanie należy zgłosić się najlepiej rano, koniecznie na czczo z wykupioną glukozą. Badania trwa długo, gdyż ponad 2 godziny i wymaga spędzenia tego czasu w poradni. Wykluczone jest wychodzenie z poradni w celu np. zakupów, spaceru itp. gdyż związana z tym aktywność fizyczna (praca mięśni) zafałszuje wynik badania, obniżając go nadmiernie.”

Scyzoryk się w kieszeni otwiera.
Można dodać, że by mieć pewność „sukcesu” tego badania należy się wieczorem najeść do syta ziemniaków ze skwarkami, ociekających tłuszczem z żółtkami sadzonymi ale bez popijania zsiadłym mlekiem.
Sad

przyznaje się bez bicia adam że nie wiem o co Ci chodzi....czasami istnieją takie sytuacje gdzie trzeba wykonać krzywą cukrową gdy mamy niejasny obraz, podejrzenie cukrzycy, nie zawsze jest tak ze cukier masz bardzo wysoki...wtedy jest już "po ptokach" he. Nie słyszałeś o cukrzycy utajonej? gdzie cukry idą dość znacznie do góry po posiłku a na czczo są w normie lub lekko podniesione, to są początki cukrzycy gdzie pacjent nie musi mieć innych objawów. Dla potwierdzenia obciążamy pacjenta glukozą i obserwujemy jak cukier się zachowuje, o ile pamiętam u cukrzyków cukier spada wolniej (logicznie biorąc) , u zdrowych powinno to nastąpić w jakimś określonym czasie....gdy poziom cukru opada nieprawidłowo mamy cukrzycę, gdy ok wtedy szukamy innych przyczyn takiego stanu rzeczy, jakieś zaburzenia hormonalne, tarczyca, nadnercza....jeśli ktoś chce coś dodać do proszę, tyle tak na szybko....

no wyjaśnij mi czemu" ten scyzoryk Ci się otwiera.." bo nie kumam nic a nic...tylko pisz w miare zrozumiale ok? bo czasami cięzko załapać o co tu "ludziskom sie rozchodzi" ...Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #805 : 2009-07-23, 15:23:14 »

Ja sie domyslam, ze Adamowi chodzilo o to, ze ktos nie choruje, moze miec z roznych wzgledow znieksztalcone wyniki, a juz chca mu na sile przypiac etykietke "pacjent" i zaaplikowac zestaw niezbednych "lekarstw". Nie jest to wszystko takie proste, jak sadze, zalezy od lekarza, czy potrafi inteligentnie zinterpretowac wyniki. Tak jak wspomnialam, jak ktos jest na ZO, to mu wyjdzie za ma cukrzyce - ponoc 3 dni trzeba jesc paste i ziemniaki, zeby to badanie w ogole mialo sens.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #806 : 2009-07-23, 15:30:37 »

paste...
"_flo"
to twoje "paste" = makaron? Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #807 : 2009-07-23, 15:32:50 »

:zawstydzony:
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71838


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #808 : 2009-07-23, 15:38:56 »


jednym słowem masakra, gdy będę wybierać się do jakiej¶ Arkadii, pierwsze co zrobię to zapytam czy w tym samym czasie nie będzie tam przypadkiem P. "ren".....no przecież osa w d...mnie ugryzie i wszyscy na forum będ± wiedzieć nie mówi±c o innych bardziej przyjemnych sprawach....hihi
Viola, powtarzam, ja Twoich postów, wklejanych zdjęć, nie komentuję i nie potrzebuję Twoich, złoślliwych komentarzy. Ja z Tobą też nie chciałabym się spotkać w Arkadii, ani w jakimkolwiek innym miejscu. Na szczęście tu nie ma takich złośliwych osób. Ogólonie Optymalni są życzliwi.
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #809 : 2009-07-23, 15:50:21 »

Ja sie domyslam, ze Adamowi chodzilo o to, ze ktos nie choruje, moze miec z roznych wzgledow znieksztalcone wyniki, a juz chca mu na sile przypiac etykietke "pacjent" i zaaplikowac zestaw niezbednych "lekarstw". Nie jest to wszystko takie proste, jak sadze, zalezy od lekarza, czy potrafi inteligentnie zinterpretowac wyniki. Tak jak wspomnialam, jak ktos jest na ZO, to mu wyjdzie za ma cukrzyce - ponoc 3 dni trzeba jesc paste i ziemniaki, zeby to badanie w ogole mialo sens.

no to po to jest krzywa cukrowa żeby właśnie tych lekarstw nie trzeba było mu aplikować, wykluczając ją przez takie badanie....krzywa cukrowa do badanie diagnostyczne i właśnie flo nawet gdbyś miała podniesiony cukier na czczo na tyle że lekarzowi by się nie podobało, to po to jest krzywa cukrowa żeby te jego wątpliwości rozwiać, ponieważ Ty jesteś optymalną więc wytłumaczyłaś byś grzecznie "dochtorowi" że nie ma sensu robić krzywej bo to i to, ale na miłość boską nie wszyscy są optymalni , nie wszyscy są na low carb w związku z powyższym takie badanie w co niektórych przypadkach jest jak najbardziej uzasadnione....poza tym nie sądzę aby od nieprawidłowej krzywej od razu aplikowali leki, no bez przesady, napewno wykonali by jeszcze szereg badań aby potwierdzić ostatecznie....nieprawidłowe cukry zawsze powinny być zdjagnozowane, ty mozesz nie chorować, czuć się świetnie a "miażdzyca w tym czasie może wykonywać taniec brzucha we wszystkich twoich arteriach", bo cukrzyca zanim "wylezie na wierz" czyli zanim się ujawni już czyni duże spustoszenia zwłaszcza miazdzycowe....to nie jest wszystko takie "chop siup"....
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #810 : 2009-07-23, 15:51:31 »


jednym słowem masakra, gdy będę wybierać się do jakiej¶ Arkadii, pierwsze co zrobię to zapytam czy w tym samym czasie nie będzie tam przypadkiem P. "ren".....no przecież osa w d...mnie ugryzie i wszyscy na forum będ± wiedzieć nie mówi±c o innych bardziej przyjemnych sprawach....hihi
Viola, powtarzam, ja Twoich postów, wklejanych zdjęć, nie komentuję i nie potrzebuję Twoich, złoślliwych komentarzy. Ja z Tobą też nie chciałabym się spotkać w Arkadii, ani w jakimkolwiek innym miejscu. Na szczęście tu nie ma takich złośliwych osób. Ogólonie Optymalni są życzliwi.

jesteś bardzo niedyskretna i na to chciałam zwrócić uwagę optymalnych...
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #811 : 2009-07-23, 15:54:29 »

:zawstydzony:

nie ma czego się wstydzić. To naturalne, gdy na co dzień się nie "makaroni" po polskiemu ... Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71838


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #812 : 2009-07-23, 15:57:00 »

Viola, wiem co można i co wypada, w przeciwieństwie do Ciebie.
Zapisane

Adam319
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #813 : 2009-07-23, 15:59:24 »

00 – 30gW cukrzyca niemożliwa
31 – 50gW cukrzyca przyczajona
51 – 99gW cukrzyca możliwa
99 +     gW cukrzyca pewna

cukrzyca = zespoły chorobowe wynikające z nadmiaru węglowodanów.

A mogę sobie tak napisać,
żebyście mnie za poważnie nie traktowali,
bo po co mi taka odpowiedzialność.
Smile

PS
Wystarczy popatrzyć na kota, taka kwasicowa śpiączka i jaki on nieruchawy i leniwy.
No chyba, że ktoś się nad kotkiem zlituje i kupi mu suchą karmę ze zbożem.
Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #814 : 2009-07-23, 16:07:47 »

no to po to jest krzywa cukrowa żeby właśnie tych lekarstw nie trzeba było mu aplikować, wykluczając ją przez takie badanie....krzywa cukrowa do badanie diagnostyczne i właśnie flo nawet gdbyś miała podniesiony cukier na czczo na tyle że lekarzowi by się nie podobało, to po to jest krzywa cukrowa żeby te jego wątpliwości rozwiać...

Viola, bardzo dobrze, ze to piszesz, zeby bylo jasno i klarownie, zaznaczam tylko, ze ja nie twierdze przeciez, ze to badanie tak ogolnie jest zbedne, nawet sie nie orientuje jaka jest faktycznie jego przydatnosc w 'normalnej' sytuacji.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #815 : 2009-07-23, 16:11:53 »

00 – 30gW cukrzyca niemożliwa
31 – 50gW cukrzyca przyczajona
51 – 99gW cukrzyca możliwa
99 +     gW cukrzyca pewna

Można zjeść pół kilograma (0,5kg) i więcej cukru dziennie i cukrzycy nie będzie, jeśli do tego zbilansuje się stosownie białko, ale o tym pisze dokładnie w "Jak nie chorować?".

PS
jak zwykle - wszystko zależy od proporcji BTW...
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #816 : 2009-07-23, 16:12:17 »

:zawstydzony:

nie ma czego się wstydzić. To naturalne, gdy na co dzień się nie "makaroni" po polskiemu ... Wink
Niby nie ma, ale czasem dobrze jest sie zreflektowac, czy aby dopadl nas podwojny analfabetyzm. Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #817 : 2009-07-23, 16:13:17 »

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #818 : 2009-07-23, 16:18:16 »

no to po to jest krzywa cukrowa żeby właśnie tych lekarstw nie trzeba było mu aplikować, wykluczając ją przez takie badanie....krzywa cukrowa do badanie diagnostyczne i właśnie flo nawet gdbyś miała podniesiony cukier na czczo na tyle że lekarzowi by się nie podobało, to po to jest krzywa cukrowa żeby te jego wątpliwości rozwiać...

Viola, bardzo dobrze, ze to piszesz, zeby bylo jasno i klarownie, zaznaczam tylko, ze ja nie twierdze przeciez, ze to badanie tak ogolnie jest zbedne, nawet sie nie orientuje jaka jest faktycznie jego przydatnosc w 'normalnej' sytuacji.

np. moja mama narzeka że mierząc sobie glukometrem na czczo cukier czasami ma podniesiony, myślę ze gdyby zrobić jej krzywą cukrową mogło by wykazać (nie musi) ze cukrzyca utajona już nie źle "grasuje", była z tym u lekarza co prawda krzywej nie zlecił ale o diecie wspominał...

 chce zaznaczyć jeszcze jedno, taką utajoną cukrzycę leczy się tylko i wyłącznie dieta.....i ona na  diecie pięknie się wyrównuje i nie czyni spustoszeń, oczywiście najlepsza byłaby dieta optymalna lub japońska....nawet nie orjentuje się co zalecają jeść w takich wypadkach "doktory"...
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #819 : 2009-07-23, 16:21:27 »

to ja cały czas mówie mamie o tym białku, nawet sery u baby na rynku co tydzień jej kupuje, tłumacze że bialko musi jeść gdy jest na wysokiej węglowodanówce, chyba zaczyna rozumieć, mówie zeby sobie codziennie białka z 2 jaja zjadała....itd
ma juz 80 lat, ale trzyma się super ...hi
Zapisane
Strony: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 3972 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.632 sekund z 20 zapytaniami.