forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-20, 15:42:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
667768 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 3973 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11885586 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #880 : 2009-07-31, 22:03:12 »

W Polsce przed wojną aztrudniano za kąt do spania i miskę strawy, często również dzieci. Zawody dla nich się nazywały: dziewczyna i parobek. Wynagrodzenia nie otrzymywali, poza ww świadczeniami mogli liczyć na ubranie po Państwie. Obuwie było na tyle niedostępne, że używano go od jedynie święta.

Biedne rodziny oddawały te dzieci na służbę, żeby odciążyć domowy budżet chociaż o koszty wyżywienia. Zatrudniający takie sługi sami mieli się biednie, ale czuli się dobrodziejami dla jeszcze biedniejszych a i względem sobie równych się dowartościowywali. Potem u bauera w niewoli na robotach też dawano kąt do spania i strawę.

Z literatury wiadomo, że było tak nie tylko w Polsce.

Świat cywilizowany dopracował się najniższych wynagrodzeń po to właśnie by nie nadużywano cudzej biedy. Należy wrócić do starych rozwiązań? Żeby było: czy stać na to, czy nie, służba się przyda?
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #881 : 2009-07-31, 23:46:56 »

Czy ktoś oprócz prowadzących własną działalność nie pracuje według stawki godzinowej
(lub miesięcznej z określoną ilością godzin)?

W sumie to ochrona pracownika, bo w przypadku braku zajęcia
to pracodawca się przejmuje, a nie on.
Smile

"Adam319", nie żartuj w taki sposób, bo jeszcze ktoś podchwyci to krótkowzroczne, "robolskie", socjalistyczne myślenie na poważnie. Jeśli firma nie ma pracy, to się zwija, a jak się zwija, to kto pierwszy poleci z pracy jak będzie trzeba, właściciel czy pracownik? Stąd jak brakuje zajęcia, to pracownik bez względu na formę płacy powinien się obawiać, bo to on jest zawsze pierwszym do odstrzału. Jedyną ochroną pracownika powinny być jego umiejętności, prawo nie powinno ochraniać nikogo; prawo, tak jak w Naturze, jest od karania za wykroczenia, a nie ochrony (pseudo-)uciśnionych.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #882 : 2009-07-31, 23:56:36 »

Czytając ten wątek widzę, że jest wyraźna różnica w zdaniu mężczyzn i kobiet. Mężczyźni są "twardzi", a kobiety "miękkie". Dlatego przy władzy powinni być w równej części kobiety, jak i mężczyźni, żeby nie było zbyt bezwzględnie, ani za pobłażliwie.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #883 : 2009-08-01, 00:11:21 »

Reniu,

to teraz topowy temat i bardzo dobrze. Spodziewam się zmian.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #884 : 2009-08-01, 00:16:22 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #885 : 2009-08-01, 00:25:35 »

Teraz rządzą głównie mężczyźni i co mamy? Myślę, że kobiety gorzej by już nie mogły  Wink)
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #886 : 2009-08-01, 00:39:32 »

Podpisuję się pod tym wnioskiem Reniu !
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #887 : 2009-08-01, 08:28:35 »

Ja też!
Proponuję 100% parytet dla kobiet.
I to przez aklamację. Wink
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #888 : 2009-08-01, 09:02:23 »

Proponuję 100% parytet dla kobiet.
I to przez aklamację. Wink

BRAWO dla naszych mądrych, optymalnych dziewczyn -- jestem ZA, pomysł popieram w 100%! Smile Jak aklamacja, to aklamacja. Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #889 : 2009-08-01, 09:21:19 »

Dla przykładu:

http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/?p=522#comment-111793 :

Nemer pisze:
2009-07-30 o godz. 19:46
Tichy62 pisze:
2009-07-30 o godz. 09:47
Qurquk pisze:
2009-07-30 o godz. 12:30

Wy tu Panowie sobie dworujecie z parytetów a ja byłem świadkiem (w czasach gdy jeszcze szukałem guza po Świecie) jak jeden Polak udzielając wywiadu chorwackiej telewizji, na pytanie jak by widział rozwiązanie trwającego tam konfliktu zaproponował rozwiązanie dwutorowe.

Połączenie sprawdzonej już koncepcji ratowania płonącego parku Yellowstone oraz właśnie parytetu 100% władzy dla kobiet.
Żadne tam “gender mainstreaming”.

Miałoby to polegać na tym, że wszystkich samców, Serbów, Chorwatów i bośniackich Muslimanów zamknęłoby się na 5 lat w obozach pracy pilnowanych przez siły militarne należące do “społeczności międzynarodowej” a kobietom tubulczym pozostawiono by kwestię negocjacji i podpisania układu pokojowego.

Uzasadnienie było proste, kobiety nigdy nie są zainteresowane wysyłaniem swych ojców, braci i synów na wojnę i z pewnością się dogadają.

Pomysł bałkańskie frajerstwo zważyło sobie lekce uznając go jedynie za zabawny i niestety z niego nie skorzystało stąd przez kolejne lata trup tam nadal ścielił się gęsto a bałkański kocioł spływał krwią.

No i co wy Panowie na taki 100 procentowy parytet we władzy dla dam?

Nemer.

http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/?p=522#comment-111764 :

Helena pisze:
2009-07-30 o godz. 07:30
Pisze TT:
“Jeżeli chodzi o parytet to jestem w stanie zgodzić się na 1/3 miejsc na listach zagwarantowanych dla jednej z płci. 50% to o wiele za dużo z przyczyn praktycznych.”

Bardzo serdecznie dziekuje przedmowcy, ze “zgodzikl” sie na 33,3% obecnosc kobiet na listach wyborczych. Faktycznie zarezerwowanie polowy miejsc dla nich byloby absolutnie malo praktyczne, glownie z powodu tego, ze mogloby zabraknac kobiet do innych waznych zadan w panstwie: prania, sprzatania, wychowywania dzieci i dziergania serwetek.
Nie wiem jakim spposbem w innych krajach, gdzie wprowadzono w swoim czasie parytety, upolowano tyle kobiet do zasiadania w parlamentatch, moze ciagnieto je za wlosy, ale tu jest garsc bolesnych przykladow:

Szwecja - 47% kobiet,
Islandia - 43%,
Dania 38%,
Norwegia 41%,
Rwanda 56.3% ,
Nepal 47.3%
Republika Poludniowej Afryki 43% kobiet w parlamencie!

Tylko zalamac rece i plakac.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #890 : 2009-08-01, 09:24:59 »

Niesmiało chciałbym zauważyć, że jak się nam trafi druga Tacher to nie liczcie na litość Smile)))
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #891 : 2009-08-01, 09:33:37 »

I bardzo dobrze z taką Żelazną Damą by było, a kandydujące Panie powinny być już właśnie stabilne hormonalnie. A nie tak, jak ta jedna bezmyślna Posłanka, co się dała zwabić w sidła afery z ABW i to na męskie wdzięki! Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #892 : 2009-08-01, 09:38:22 »

Niesmiało chciałbym zauważyć, że jak się nam trafi druga Tacher to nie liczcie na lito¶ć Smile)))

Jeżeli parytet kobiet wynosilby 50%. to nawet, gdyby się trafiła jedna taka "Tacher", to i tak zostałaby "zakrakana" przez przez 49,9% spokojnych i zrównoważonych kobiet (chyba nie ma wątpliwości, że takie jesteśmy). Mężczyźni już się wykazali, ale 50%-towy parytet powinni mieć, no bo czasem mogą się przydać.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #893 : 2009-08-01, 09:39:40 »

no bo czasem mog± się przydać.
..nie mam na myśli męskich wdzięków
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #894 : 2009-08-01, 09:51:07 »

Mnie tam taka p. Tacher nie przeszkadza, a nawet jestem za bo lubię odpowiedzialne, zdecydowane osoby.
Chciałem tylko podkreślić aby nie ulegać pewnym stereotypom, że za "bab" będzie np. bardziej socjalnie. W biznesie często panie menedżer to wieksze brzytwy niż nie jeden facet Smile Tną koszty jak potrzeba i to równo - nie ma zmiłuj Smile
Oj przydałyby sie nam taka pani premier.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #895 : 2009-08-01, 09:52:24 »

Mężczyźni mają większe doświadczenie w sprawowaniu władzy i mogliby część dobrych osiągnięć zachować, a ze złych, wyciągnąć odpowiednią nauczkę. Nie ma lepszej nauki, niż na własnych błędach. Kobiety byłyby stroną łagodzącą konflikty, dbającą o dobro obywateli (wszystkich, a nie tylko własne), rozwój wszechstronny kraju i pokój wewnętrzny, jak i międzynarodowy.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #896 : 2009-08-01, 09:55:20 »

Najlepszym atutem dla kobiet jest to, że mężczyźni zamiast się wykazać, tylko się ośmieszyli . A kto na tym ucierpiał? Chyba nie oni?
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #897 : 2009-08-01, 10:42:10 »

Mam nawet kandydatkę na Prezydentkę RP - Panią Kwaśniewską.
Ania nadaje się na to stanowisko jeszcze lepiej od Joli. Wink
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #898 : 2009-08-01, 10:45:55 »

Potrafi utrzymać w ryzach budżet? Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #899 : 2009-08-01, 10:50:44 »

Nie tylko budżet...
Wykształcenie wyższe ekolomiczne (magisterium ze struktur UE na UMK, biegle angielski), a do tego od 1987r. na Żywieniu Optymalnym Smile
To co - porozmawiać o kandydowaniu? Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 3973 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 20 zapytaniami.