forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-20, 16:26:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
667768 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 3973 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11885746 razy)
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #980 : 2009-08-06, 13:31:06 »

     Pewnego razu pewien bardzo zamożny ojciec zabrał swojego syna na wycieczkę na wieś, aby pokazać mu, co to znaczy "bieda".
Spędzili kilka dni w gospodarstwie, które można było uznać za wyjątkowo biedne.
Po powrocie ojciec zapytał syna:
- Jak ci się podobała wycieczka?
- Było świetnie tato.
- Zobaczyłeś jak żyją biedacy?
- O tak!
- Czego więc się nauczyłeś?
- Tato, my mamy jednego psa, oni cztery. My mamy basen, który zajmuje pół ogródka, oni strumień, który nie ma końca. My mamy w ogrodzie importowane latarnie, oni mają gwiazdy. My mamy mały kawałek ziemi, oni pola, których końca nie można dojrzeć. My mamy służbę, oni służą innym. My musimy kupować jedzenie, oni uprawiają swoje własne. My mamy ogrodzenie wokół posiadłości, aby się chronić, oni mają od tego przyjaciół...
Ojciec zaniemówił.
- Dziękuję ci tato, że pokazałeś mi jak jesteśmy biedni - powiedział syn.
Czyż perspektywa nie jest piękną rzeczą?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #981 : 2009-08-06, 13:34:58 »

Piękna jest ta bieda, dlatego wolę zostawić ją innym Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #982 : 2009-08-06, 13:38:47 »


Dokładnie mysle tak samo - a co mi tam, ani mi nie ubedzie ani przybedzie Smile
Jak jest dużo bogatych, to jest kogo naciągać na wydatki, a jak jest tylko bieda? Z pustego to i Salomon...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #983 : 2009-08-06, 13:41:34 »

Piękna jest ta bieda, dlatego wolę zostawić ją innym Wink
To pisałam żartem, oczywiście wolałabym, żeby biedy w ogóle nie było. Bogactwo też nie jest gwarancją szczęścia.
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #984 : 2009-08-06, 14:26:43 »

Z pustego to i Salomon...

a z pańskiego stołu zawsze coś tam skapnie Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #985 : 2009-08-06, 16:46:42 »

Ile jest "pańskich stołów" w Polsce? Pytam, żeby policzyć jak wiele osób musiałoby się za tym "skapnie" tłoczyć tratując od ścisku.

Tymczasem -  http://passent.blog.polityka.pl/?p=593#comment-120529 :

vdm pisze:
2009-08-06 o godz. 12:58
vdm pisze:
2009-08-05 o godz. 12:56

Blogowicze, podniescie sie ponad pospolite tchorzostwo. Jezeli nie zajmiecie stanowiska w tej sprawie mie macie prawa narzekac na co kolwiek.

Ja myslalem ze te ciezkie lata po przejeciu wladzy przez solidany ciemnorod byly rezultatem ich skandalicznej glupoty i prostackiej wiary w obietnice, propagande i cuda zachodu.

Ponizszy tekst udowadnia jednak ze to byl to skoordynowany plan zniszczenia polskiego przemyslu i ronictwa. To byla zbrodnia wszech czasow przeciwko polskiemu narodowi.

Nelezy rozliczyc wszystkich ktorzy brali udzial i wzbogacili sie w przez okradanie nas wszystkich, naszych rodzin i przyszle pokolenia polakow.
To jest amunicja dla partii opozycyjnych i powinni ja wykorzystac. Jezeli sa takie partie i sa wystaczajaco uczciwe. Kopjujcie i przekazujcie.

Fragment z linku http://www.questionsquestions.net/docs04/engdahl-soros.html
The Secret Financial Network Behind “Wizard” George Soros

“Polska, w koncowce 1989, Soros zorganizowal tajne spotkanie miedzy komunistycznym reformujacym rzadem Premiera Mieczyslawa Rakowskiego i liderami nielegalnej (wtedy) Solidarnosci. Na podstawie dobrze poinformowanych polskich zrodel, na tamtym 1989 spotkaniu Soros przedstawil swoj plan dla Polski.

Ten plan zakladal, rzad komunistyczny (Rakowskiego) musi pozwolic Solidarnsci przejac wladze zeby zdobyc zaufanie spoleczenstwa. Po przejeciu wladzy rzad Solidarnosci musi spowodowac upadek przemyslu i rolnictwa po przez astronomicznie wysokie oprocentowania, brak rzadowego kredytu, by stworzyc sytuacje niewyplacalnosci (przemuslu i rolnictwa). (i po przez otwarcie granic do bez clowego handlu). Po osiagnieciu tej sytuacji Soros obiecal inwestycje od jego bogatych miedzynarodowych przyjaciol jako potecjalnych kupcow w prywatyzacji.

Jednym z przykladow tej prywatyzacji jest Huta Warszawa. Experci hutnictwa oceniali koszt budowy takiej huty (w roku 1996) na okolo $3-4 miliardy. (gdyby byla budowana przez zachodnia firme). Polski rzad zgodzil sie przejac dlugi Huty Warszawa i sprzedac ja do Lucchini firmy z siedziba w Mediolanie za $30 milionow ! Soros zatrudnil swego przyjaciela z Hrvard Univerystetu, Jeffery Sach, ktory poprzednio byl doradca w Bolivi odnoscie polityki ekonomicznej ktorej rezultatem bylo przejecie ekonomii tego kraju przez mafie handlujaca cocaina.

Zeby wprowadzic swoj plan w Polsce Soros stworzyl kilka instytucji miedzy innymi fundacje Stefana Batorego ktora byla oficjalnym sponsorem Jeffrego Sacha w Polsce w latach 1989-90. Soros potwierdza ‘ustalilem bliski personalny kontakt z Lechem Walesy glownym doradca, Bronislawem Geremykiem. Rowniez bylem przyjety przez Jaruzelskiego by otrzymac poparcie dla moich fundacji (jak Batory)”.

Soros pracowal z glownymi graczami polskiej ‘terapi szoku’, Witoldem Trzeciakowskim, i doradca do ministra finansow (wtedy w 1990) Leszkiem Barcelowiczem. Barcelowicz byl tym ktory pierwszy wprowadzil Soros-Sach szok terapie w Polsce.

Soros potwierdza, kiedy Walesa zostal wybrany prezydentem glownie dzieki naciskom z zachodu, Walesa zatrzymal Barcelowicza jako ministra. Barcelowicz narzucil zamrozenie pensji kiedy przemysl byl zbankrutowany przez zamkniecie rzadowych kredytow. PKB spadl o 30% w ciagu dwoch lat.

Soros przyznaje ze wiedzial ze szok terapia spowoduje bankructwo firm, olbrzymie bezrobocie, zamkniecie zakladow i powszechne niezadowolenie.

Z tego powodu Solidarnosc miala byc rzadem zeby kontrolowac oburzenie spoleczenstwa. (I zwalac jej przyczyny na komune). Po przez fundacje Batory Soros zatrudnil Adama Michnika i razem ze wspolpraca ambasady USA w Warszawie narzucil cenzure medialna przychylna do Soros szok terapii i nieprzyjazna do wszystkich krytykow”.

Przeczytajcie caly artykol pod linkiem. To jest rewelacyjne.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #986 : 2009-08-06, 16:49:49 »


a z pańskiego stołu zawsze coś tam skapnie Wink
...Jak nie będzie kapać, to potrząśniemy stołem, a jak trzeba będzie, to i stół przewrócić można.
...albo można zbudować sobie nowy stół i swoimi potrawami zastawić, a co, nie?
Zapisane

ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #987 : 2009-08-06, 19:24:39 »

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #988 : 2009-08-06, 19:51:38 »


Ali, czy Ty masz nadzieje, ze po przeczytaniu wypowiedzi z linku
ktos dozna "refleksji" ?

Drogi Ali, POKOLENIA POKOLEN musza minac ...... Sad

Jedyne co mozesz zrobic, to to co robia nasi "Starsi Bracia".
Innej drogi nie ma i nie bedzie.

Najbardzie "jaskrawo" rysuje sie "problem",
gdy czyta sie posty .... no wiesz kogo mam na mysli.  Smile

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #989 : 2009-08-07, 09:26:20 »

Reperkusje:

- http://passent.blog.polityka.pl/?p=593#comment-120552 :

Slawomirski pisze:
2009-08-06 o godz. 16:57
Krwawy Feliks w roli matki Teresy

„kiedy Dzierżyński przeprowadzał dziesiątkowanie więźniów wujek akurat musiał wystąpić jako ten dziesiąty, być może rysy twarzy były za mało rosyjskie, w każdym razie Dzierżyński zapytał: odkuda ty? – A ja z Polszy, matematyk. No jak matematyk to idź tam, tu na lewo, tu na prawo, tam długi korytarz, później drzwi i wyjdź, i idź! I wyjście okazało się na wolność”.

Link pani Teresy Stachurskiej

Slawomirski



- http://passent.blog.polityka.pl/?p=593#comment-120591 :



Dawid Jakubowski pisze:
2009-08-06 o godz. 21:49

Panie Sławomirski, nie sądzi Pan, że porównanie do Matki Teresy nie jest dla Feliksa mało zaszczytne? Polecam poniższy link:

http://www.przekroj.pl/wydarzenia_swiat_artykul,2108.html

Wklejam ten link, choć nie jestem człowiekiem jednostronnie myślącym - nie podzielam nienawiści pewnej części lewicy do osoby Papieża, co nie znaczy, że nie jestem w stosunku do ostatecznych efektów jego działań w kwestii transformacji ustrojowej w najwyższym stopniu krytyczny ( sam zresztą oceniał to post factum z dużą trzeźwością i surowością, co pokazały media dopiero w ostatnich dniach jego zycia ).
Napisałem jednak również artykuł o arcybiskupie Marcinkusie, szefie banku watykańskiego, pozwalający dostrzec w nim raczej ofiarę cudzego sprytu, niż pełnego premedytacji w pełni świadomego skutków restauratora kapitalizmu, będącego rzekomo przyjacielem Pinocheta.

http://antykapitalista19171959.salon24.pl/84887,zbrodnie-paula-marcinkusa

To, co napisałem w swoich artykułach, to efekt wielu lat badań i studiowania źródeł wytworzonych przez wszelkie możliwe opcje - tylko w ten sposób można dokonać rzetelnej krytyki źródeł. Jestem przeciwny dogmatyzmowi panującemu w naukach humanistycznych, opartego na przyjmowaniu “jedynie słusznej racji” na wiarę. Unikatowe postawy pewnych jednostkowych postaci nie zawsze rozstrzygają kwestii, jak wygląda system polityczny, który jest produktem działań znacznie większej liczby ludzi.

Pozdrawiam.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #990 : 2009-08-08, 00:26:38 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #991 : 2009-08-08, 08:10:32 »

"...Właśnie nasz Skarb Państwa sprzedaje tzw. resztówki. Średnio udanie sprzedał pakiet PEO. Piszę średnio, gdyż cena jaką skarb w transakcjach pakietowych uzyskał, była o ok.50% niższa od maksa z 2007 roku. W planach było także sprzedanie pakietu 4,15% akcji TPS, w ilości 55 441 801 sztuk. I tu dzieją się rzeczy dziwne. Średnia roczna dla tych papierów wynosi 19,10 PLN.

"Dobre duszki" zbijają kurs akcji TPS o 30% poniżej rocznej średniej, handlując miedzy sobą, licząc oczywiście na determinację SP i co za tym idzie, możliwość kupna państwowego pakietu, po wyznaczonym przez nich, kursie.



W dniu 06,08,2009 MSP podaje informację o wyłączeniu akcji TPS z planu sprzedaży resztówek, za powód podając zbyt niską cenę. Co na to giełda? Ano wzrost ceny o prawie 6% w dniu 07,08,2009. Wydaje się więc, że chytry plan spalił, jak na razie, na panewce." -  http://kontrowersje.net/node/3845#comment-54348 .
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #992 : 2009-08-08, 08:24:28 »

Niski kurs akcji TPSA, to problem państwowego koncernu France Telecom i francuskich emerytów, a nie polskich. Wink
Choć nawet nie, bo transfer zysku nie jest powiązany z wartością akcji.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #993 : 2009-08-08, 12:52:27 »

Szło o sprzedaż/prywatyzację resztówki, której właścicielem jest jeszcze RP. Jest różnica, czy budżet pozbędzie się tej reszty z 1 mld zł, czy też za 0,7 mld. Różnica nie wyparuje, ona będzie czyimś czystym zyskiem.

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #994 : 2009-08-08, 13:19:19 »

Wink Poważnie?
A ja naiwniak myślałem, że chodzi o to, że komunistyczny francuski skarb państwa potrafi golić z zysku TPSA, aby mieć z czego wypłacać zasiłki, renty, emerytury, stypendia i.t.p., a kapitalistyczny polski nie potrafi się nawet do reszty wyprzedać. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #995 : 2009-08-08, 16:34:57 »

Późniejsze emerytury...było do przewidzenia. Mniej osób ich doczeka..

http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Bedziemy-pracowac-do-67-roku-zycia,wid,11384508,wiadomosc.html
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #996 : 2009-08-09, 23:15:39 »

Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #997 : 2009-08-10, 09:58:17 »

Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #998 : 2009-08-10, 10:15:35 »

Ominięcie opodatkowania obdarowanych, to żaden problem, bo ustawa jak zwykle nie przewidzi wszystkich możliwości. I dziś można się opić bez podatku, jeśli powodem picia są np: "cele szkoleniowo-poznawcze"..., a napój występuje jako rekwizyt lub oczywiste napoczęcie następuje wyłącznie w celach np: "wychowawczo-dydaktycznych".  Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71843


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #999 : 2009-08-10, 10:17:52 »

...cel uświęca środki..  Wink)
Zapisane

Strony: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 3973 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 20 zapytaniami.