forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-21, 01:58:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
667777 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 3973 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11888248 razy)
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1400 : 2009-09-25, 13:08:30 »

Teresa im nie pomaga Sad ona ich "produkuje"
My¶lę, że w tej sprawie, jestem trochę lepiej od Ciebie zorientowana..
Cóz widzę że jestes we wszystkim lepiej zorientowana niż ja ;P
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1401 : 2009-09-25, 13:20:20 »

To Ty napisałeś, ja tego nie "powiedziałam"..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1402 : 2009-09-25, 13:26:27 »

A napiszę jeszcze swoje zdanie. Ja uważam, że w Polsce biedni ludzie w ogóle się nie liczą. Jeśli dzieje się źle (a tak bywa z reguły) to właśnie oni cierpią najbardziej i to właśnie na nich rząd stara się jak najwięcej zaoszczędzić lub zarobić. Np. ZUS może zbankrutować - to trzeba zabrać emerytom i rencistom - presesowi ZUS-u -  nie.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1403 : 2009-09-25, 13:37:14 »

Podam jeszcze taki przykład - jak takie sprawy wygladają w innym kraju - cywilizowanym.
Otóż moja siostra, mieszkająca w Niemczech chorowała na chorobę nowotworową i wpadła w depresję. Przestała płacić czynsz za mieszkanie i robić pozostałe opłaty (prąd, gaz, woda itd.) przez pół roku. Za zaoszczędzone pieniądze pojechała na wycieczkę do Paryża, (nie mówiąc nawet najbliższej rodzinie, chciała swoje życiowe marzenie spełnić). I jakie poniosła tego konsekwencje? Ano państwo umorzyło jej zaległości, dali jej dodatek chorobowy i panią do pomocy z opieki społecznej.
A u nas - co by zrobili?
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1404 : 2009-09-25, 13:39:37 »

Chichotem historii może być tylko fakt, żo to właśnie biedniejsza część naszego społeczeństwa spowodowała przez jakieś durne strajki, etc. tą "transformejszyn" ( oprócz, oczywiście grupy cwaniaków ).
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1405 : 2009-09-25, 14:03:40 »

Vdm - http://cyklista.wordpress.com/2009/09/25/droga-ku-szczesciu/#comment-229 .

Adamel, jeszcze jaki chichot. Może dlatego ludzie cicho siedzą, że zrobiono ich w przysłowiowego konia. Wstyd im przepraszać się z Lewicą. A i ta lewica w swej wierchuszce poszła się objadać zamiast słabszym, a już szczególnie najsłabszym, stół zapewnić. Ja się pytam, czy my mamy zinstytualizowaną lewicę, czy jedynie osoby na nią koniunkturalnie pozujące. Wiem coś o tym, bo pisałam listy do wielu z tzw pierwszych stron gazet o pomoc Alicji Tysiąc. Bez odzewu, identycznie jak u prawaków. Tyle, że mi nie powiedzą że bronią czego nie bronią.



Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1406 : 2009-09-25, 14:13:58 »

Obrona uciśnionej jednostki musi być spektakularna i przynieść korzyści!
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1407 : 2009-09-25, 15:45:13 »

Wiem coś o tym, bo pisałam listy do wielu z tzw pierwszych stron gazet o pomoc Alicji Tysiąc. Bez odzewu, identycznie jak u prawaków. Tyle, że mi nie powiedzą że bronią czego nie bronią.

przecież Alicja Tysiąc już "opiekuje" sie mocno lewacka organizacja która walczy np.  o jak największa dostępność aborcji, a pani Tysiąc wykonuje świetna  dla nich "robotę" przy okazji stara sie wyciągnąć tyle kasy ile da rady

nadal nie mogę pojąc jakim cudem ma tylko 700 zl renty a ojciec, alimenty itd...



Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1408 : 2009-09-25, 16:14:23 »

W czasach "ideologicznie niesłusznych" było mnóstwo idiotycznych przepisów i ustaw ( teraz też ich jest od cholery ), ale nikt nie wnikał w tak intymne sprawy ludzi.Niech ksżdy sobie mówi, co chce, ale ja tamte czasy wspominam dobrze, prowadziłem własną działalność i ze strony władz lokalnych mogłem liczyć na przychylność. Moi znajomi, prowadzący własne interesy w różnych branżach też.Już nie wspomnę o podatkach, które były śmiesznie niskie. Rolling Eyes
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1409 : 2009-09-25, 16:39:57 »

...ja tamte czasy wspominam dobrze, prowadziłem własną działalność i ze strony władz lokalnych mogłem liczyć na przychylność. ...

A teraz już nie prowadzisz? Nie wolno, czy mniej przychylnie? Smile
Można wiedzieć ile masz lat skoro tamte czasy wspominasz? (to już tylko dla zaspokojenia mojej ciekawości).

Ps. "adamel" Ty lepiej wpadnij do klubu po legitymację, bo mi Ewa jak wróci, znowu zacznie kołki na głowie ciosać za wczoraj Laughing  Nie wiem jakie ma łubudubu, ale tak na wszelki wypadek nie chcę ryzykować.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1410 : 2009-09-25, 16:51:31 »

W czasach "ideologicznie niesłusznych" było mnóstwo idiotycznych przepisów i ustaw ( teraz też ich jest od cholery ), ale nikt nie wnikał w tak intymne sprawy ludzi.Niech ksżdy sobie mówi, co chce, ale ja tamte czasy wspominam dobrze, prowadziłem własną działalność i ze strony władz lokalnych mogłem liczyć na przychylność. Moi znajomi, prowadzący własne interesy w różnych branżach też.Już nie wspomnę o podatkach, które były śmiesznie niskie. Rolling Eyes


Mój sąsiad był świetnie prosperującym prywaciarzem . Żył ekstra, bez kredytów, ładnie mieszkał, dzieciom mieszkania kupiłł, pomógł urządzić. Pomstował, że  w Pewexie zakupy robi. Dziś musi się w grobie przewracać.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1411 : 2009-09-26, 00:41:25 »

W czasach "ideologicznie niesłusznych" było mnóstwo idiotycznych przepisów i ustaw ( teraz też ich jest od cholery ), ale nikt nie wnikał w tak intymne sprawy ludzi.Niech ksżdy sobie mówi, co chce, ale ja tamte czasy wspominam dobrze, prowadziłem własną działalność i ze strony władz lokalnych mogłem liczyć na przychylność. Moi znajomi, prowadzący własne interesy w różnych branżach też.Już nie wspomnę o podatkach, które były śmiesznie niskie. Rolling Eyes


Mój sąsiad był świetnie prosperującym prywaciarzem . Żył ekstra, bez kredytów, ładnie mieszkał, dzieciom mieszkania kupiłł, pomógł urządzić. Pomstował, że  w Pewexie zakupy robi. Dziś musi się w grobie przewracać.
he he
prowadziłem swoje " rzemiosło" już w 73
i jedynie na co wtedy można było narzekać to brak materiałów
urzędnicza upierdliwość też się zdarzała
papiery to był  mały pikuś z dzisiejszą biórwokracją
o podatkach nie wspomnę
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1412 : 2009-09-27, 00:43:35 »

Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1413 : 2009-09-27, 10:49:11 »

W tej chwili na TVN jest "Kawa na ławę" Temat poświęcają Pani Alicji Tysiąc.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1414 : 2009-09-27, 10:57:23 »

Poproszę o relację, nie mam tvn. TVN jak i mnóstwo gazet chce od Pani Alicji wywiadów, obiecując w zamian... polularność i jakoby nie rozumiejąc, że jest Jej zbędna. Sobie uważają za wskazane dostać wierszówkę czy ober pensję.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1415 : 2009-09-27, 11:09:48 »

Tutaj powinni niedługo dopisać, więc sama będziesz mogła przeczytać   http://www.tvn24.pl/9,kawa-na-lawe,program.html

Ja obejrzałam i jedno co mi zostalo w świadomości to to, że Pani Alicja dostała 25 tys. euro, teraz wygrała w sądzie 30 tys. zł. Mówili o wszystkim i o niczym. Przerywanie rozmowy i brak wniosków do niczego nie doprowadziło, poza świadomością, że zrobiono kolejne show.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1416 : 2009-09-27, 11:50:34 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1417 : 2009-09-27, 12:41:00 »

Bardzo ciekawy ten wywiad..
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1418 : 2009-09-27, 13:08:17 »

Też tak myślę. Możnaby na jego osnowie doktorat zrobić. Nie wspomina o obecnych aresztach wtdobywczych, ani głodnych dzieciach, ani rozdzielonych rodzinach skutkiem emigracji zarobkowej, ani tych co - http://cyklista.wordpress.com/2009/09/26/glebia-intelektualna/#comment-260 , itd, itd. Mówi że rodzina liberalna być nie może, ale dopiero druga, tym bardziej że na starość. Co akapit to refleksje.

Opowiadano mi jsk się łapówki (prowokacyjne) wręcza. Powiedzmy zaproszono Cię na pokaz kosmetyków Oriflame i tam jak wszystkich obdarowano firmową reklamówką z próbkami i gadżetami. Ot, podkręcają atmosferę szczodrobliboością. Nie zaglądasz, wiesz że gadżety. Wychodzisz ze spotkania, a tu się okazuje że czekają na Ciebie panowie w kominiarkach i nie wiadomo jakim cudem w reklamówce z duperelami znajdują łapówkę w formie złotego markowego zegarka, albo i gotówkę w kwocie 100 tys. zł.
Aresztowano ostatnio Weronikę M.P. Ponoć za ustawianie przetargu i ciekawe co się okaże.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1419 : 2009-09-27, 13:30:48 »

Ja się w tym wszystkim nie mogę połapać  Rolling Eyes wcześniej nie lubiałam polityki i polityków - a teraz.. tym bardziej.. Laughing
Zapisane

Strony: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 3973 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 20 zapytaniami.