forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-21, 05:08:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
667777 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 3973 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11889065 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1540 : 2009-10-09, 17:13:00 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1541 : 2009-10-09, 18:32:39 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1542 : 2009-10-10, 10:51:51 »

POPiS, czyli klęska lewic.
PO nie jest łagodniejszym Pise-m. To pozór utrzymowany za pomocą milczenia mediów. PiS też nie ma społecznego oblicza.
To tylko wrażenie pozostałe po koalicji z Samoobroną.
Po blisko dwóch latach rządów PO gwałcenie praw człowieka i nasze prawo karne przez wymiar sprawiedliwości osiągnęło niewyobrażalny za czasów PiS poziom. Różnica jest taka, że gdyby - jak to miało miejsce dwa miesięce temu przy rozpatrywaniu skargi na areszt dla Rywina - jakiś sąd nie zgodziłby się na udział w rozprawie obserwatora z Fundacji Helsińskiej - autorytety prawnicze podniosłyby larum.
Dziś cisza jest nawet wtedy, kiedy stawia się zarzuty utrudniania śledztwa obrońcm Rywina.
Każdy, kto choć trochę liznął prawa wie, ze są to zamachy na podstawowe konstytucyjne gwarancje.
A przecież przykład , który podałam to tylko wierzchołeczek lodowej góry bezprawia.
I nie jest tak, jak myślą niektórzy na lewicy, że dobrze tak tym burżują. Ci , co tak myślą , nie rozumieją skali zjawiska, które dotyka w szczególności spauperyzowaną część społeczeństwa.
Nie ma lewicy w Polsce także, dlatego, ze ta co jest, nie tylko ta parlamentarna - woli sie zajmować cierpieniem gejów z powodu braku ślubu , niż rzeczywistymi dramatami i takąż dyskryminacją społeczną, polityczną i ekonomiczną.
Z jednej strony mamy aparatczyka Napieralskiego , z drugiej akademika Sierakowskiego, który w maistreemowych mediach, może do bólu mówić jezykiem teorii a la Chantal Mouffe, czy Żiżek. Te akademizmy, tak sie mają do realnych problemów społeczeństwa i takiegoż życia Polaków, jak piernik do wiatraka.
Jeszcze inną kulą u nogi "prawdziwych lewic", jest ich antykomunizm, czyli antypeerelizm. Potepiając PRL, odcinają się od jej socjalnych i cywilizacyjnych zdobyczy. Tym samym ich przesłanie zawisa w czystej abstrakcji, niedostępnej ludzkiemu doświadczeniu.



autor: magrud, data nadania: 2009-10-09 21:14:30, suma postów tego autora: 12 - http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.20140 .
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1543 : 2009-10-10, 11:15:38 »

http://cyklista.wordpress.com/2009/10/09/polityczny-rasizm/#comment-495 :

vdm
10 październik 2009 @ 10:08


00Rate This


Pokojowa Nagroda Nobla dla Obamy jest kompromitacja Komitetu Nobla. Obama sam przyznal ze nie zaluzyl na to i odda nagrode na cele spoleczne. Wkrotce Obama wysle dodatkowe 40 000 wojska do Afganistanu co przypieczetuje kompromitacje Komitetu Nobla.

W dalszej czesci felietonu Gospodarza dostrzegam przyzwyczajenie (podejrzewam ze nieuleczalne) do obwiniania za polska biede wszystkich procz siebie samych i brak zrozumienia dla praw natury.

Przycytuje tu Jasnego Gwinta w ktorym przycytowal on wielkiego mysliciela 19 wieku Frederica Engelsa. “Cała przyroda – mówi Engels – począwszy od najdrobniejszych cząsteczek a kończąc na największych ciałach, począwszy od ziarnka piasku a kończąc na słońcach, począwszy do pierwotniaka a kończąc na człowieku, znajduje się wstanie wiecznego powstawania i zaniku, w stanie ciągłego biegu, nieustannego ruchu i zmian”

I my istniejemy w jednym z tych stanow ciaglego powstawania i zaniku, w stanie ciaglego biegu, nieustajacego ruchu i zmain. Dlatego tez nie moze byc powrotu do czasu przeszlego. Ale mozna wplynac na ten bieg, chociazby probowac, by osiagnac cel, zadowalajacy rezultat w przyszlosci.

Nic z tych rzeczy nie widac, ale cigle widac te mlocenie siana i usprawiedliwienia, my biedni a ci bogacze… bo slowianie nigdy nie potrafili sie zorganizowac,… i ten znienawidzony kapital … i Goldman oczywiscie pojawia sie w wielu postaciach i rabie szmal gdzie moze.

Do czego takie lamenty prowadza ?

Brak zrozumienia funkcji kapitalu jest widczny. Zaluzmy sytuacje; wypozyczam samochod na trzy dni, place za jego uzywanie i oddaje po trzech dniach. Ten samochod to kapital, oplata za uzywanie to oprocentowanie. Zwalczajac kapital niszczymy ten samochod i jako rezultat nie mozemy go pozyczyc. Niszczymy wypozyczalnie samochodow i miejsca pracy. Stwarzamy w ten sposob wiecej biednych ale … jednoczesnie pozujemy jako mistrzowie w walce z bida. Co za hipokryzja pomimo ze nieswiadoma.

To nie ma sensu,.. ale taka jest lewicowa realnosc, niszczyc, niszczyc bo nie rozumieja podstawowych praw ekonomi ani natury i narzekac. Jest to wynikiem niechlujstwa rzadow ostatniego 20 lecia bo nie potrafia przystosowac system edukacji do wymogow gospodarki i zdobyczy cywilizacji.

Mieszkalem w czterech krajach na trzech kontynentach. TYLKO POLACY sa tak nieswiadomi ekonomicznie. I tylko dlatego ze polacy tak sie rzadza. Nie, Goldmana cwaniaka w tym spisku nie ma.

Pieniadze sa forma kapitalu ale bardziej universalna bo mozna je wymienic na samochod lub budynek lub maszyne.
Hasla nawolujace do zwalczania kapitalu sa wiec haslami nawolujacymi do niszczenia. To jest lobuzerstwem i jak widac programem lewicy. (ref przeglad-tygodnik program lewicy pod przewodnictwem bardzo wyksztalconego Aleksandra Kwasinewskiego).

A wiec zwalczajac kapital zwalczmy swoje oszczednosci, emerytury i nieruchomosci. Niszczymy polskie biznesy i polska gospodarke. Niszczymy siebie samych i pokazujemy sie jako poszkodowani. Poszkodowani Przez Siebie Samych !!!

Goldman tego nie robi ani zadna trzezwa osoba. Wrecz odwrotnie, kazdy obywatel swiata POZA POLAKIEM lewicowcem, wykorzysta swoj talent i kazda sytuacje by sie wzbogacic. To jest swietym obowiazkeim wobec samego siebie i wobec osob zaleznych. Ci co nie maja takiej ambicji chca byc na utrzymaniu innych osob i zerowac na ich ciezkiej pracy. I taka ambicje niestety zbyt duzo osob w Polsce ma.

Bide w Polsce stworzyli Polacy. Otumanieni zabobonem, religia i zachodnia propaganda zimnej wojny Barcelowicze (polacy) decydowali i Mazowieccy (polacy) zatwierdzali i Sejm (polacy) rowniez zatwierdzali i elektrycy (polacy) nazywali to sukcesem. I nie zapominajmy of polakach ktorzy tych pajacow wybrali na stanowiska. Polakach ktorzy nie patrzyli na kwalifikacje osob na listach wyborczych.

Kraj jak Cypr potrafi zarobic 2.5 raza wiecej na glowe mieszkanca w porownaniu z Polska. Luksemburg 10 razy wiecej. Dlaczego oni potrafia a w Polsce sie nie da???

Bo dla polaka niszczenie jest wazniejsze, np; ustawa o 17 wrzesnaia, umowa o tarczy, i ustawa o Katyniu wyeliminowala korzysci handlu z Rosja przez nastepne 20-30 lat. Idiotyczna prywatyzacja niszczy baze wytworcza i powoduje odplyw kapitalu za granice co zmusza wsoka stope oprocentowania co zmniejszsza aktywnosc ekonomiczna i rozwoj gospodarczy. A strategi gospodarczej dla Polski nawet nie ma.

Ale jest korupcja tak bardzo tutaj popierana przez mistrzow walczacych z bieda. Korupcja jest potrzebna bo za lapowke mozna zalatwic bardzao duzo, dostac rozgrzeszenie i zwolnienie lekarskie by sie odgryzdz temu znienawidzonemu kapitaliscie.

I jest konkordad zawarty przez polakow przeciwko interesowi panstwa Polskiego…. A wiec dosyc tych bredni i obwiniania innych. Polacy potrafia niszczyc siebie samych i sa odpowiedzialni za swoje losy.

I nie zapominajmy, polacy najlepiej wiedza co jest najlepsze.

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1544 : 2009-10-10, 23:43:07 »

Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1545 : 2009-10-10, 23:51:23 »

Myślę, Teresa, że nie do końca rozumiesz tę tzw. "transformejszyn".Proponuję przeczytać Redlińskiego. To, co teraz się odbywa w Polsce jest tylko następstwem czyjegoś skoku przez płot. Resztę pozostawiam Twojemu analitycznemu umysłowi. Viel Erfolg, jak mawiają nasi zachodni sąsiedzi,pozdrawiam. Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1546 : 2009-10-11, 08:15:09 »

  Witaj Tereso, doczytałem się, że "Ciebie jest" w tym wątku najwięcej. Smile
Komentujesz wiele artykułów i robisz to wedle swoich kryteriów. Ja np. najpierw zastanawiam się czym żywi się potencjalny autor, a potem .... Smile przyjmuję postawę "lotosu".
To nie jest próba poprawiania przeze mnie czegokolwiek w Twoich wypowiedziach, to gorąca prośba o zachowanie dystansu. Mnie zależy na tym żebyś mogła i chciała "gasić" świeczki po dzieciakach Wink wiecznie.

Pokojowa Nagroda Nobla dla Obamy jest kompromitacja Komitetu Nobla. Obama sam przyznal ze nie zaluzyl na to i odda nagrode na cele spoleczne. Wkrotce Obama wysle dodatkowe 40 000 wojska do Afganistanu co przypieczetuje kompromitacje Komitetu Nobla.

W swojej niefrasobliwości dostrzegłem, że Pokojowa Nagroda Nobla to kolejny show w stylu Eurowizji, gdzie nagrody przyznawane są za pomocą SMS'ów, a nie pod względem innych wartości, których istnienia mogę się tylko domyślać, bo się nie znam. Wink

Cytuj
......I nie zapominajmy, polacy najlepiej wiedza co jest najlepsze.

Zaryzykuję, że jednak Człowiek będzie wiedział jeszcze lepiej. : teraz przyjacielski emotikonek :


Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1547 : 2009-10-11, 09:46:28 »

  Witaj Tereso, doczytałem się, że "Ciebie jest" w tym wątku najwięcej. Smile
Komentujesz wiele artykułów i robisz to wedle swoich kryteriów. Ja np. najpierw zastanawiam się czym żywi się potencjalny autor, a potem .... Smile przyjmuję postawę "lotosu".


radzę czytać
Tereska nie  komentuje  a pastuje
wkleja z blogów
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1548 : 2009-10-11, 10:26:06 »

Dzień dobry! Dziś komentowałam - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7131819,Ateisci_i_agnostycy_przemaszerowali.html .

Adamel,

co z tym Redlińskim? Czego się dowiedzieć?
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1549 : 2009-10-11, 10:29:21 »

Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1550 : 2009-10-11, 10:52:54 »

http://fakty.interia.pl/polska/news/lech-kaczynski-podpisal-zostaly-tylko-czechy,1380705

Tyle było szumu medialnego gdy prezydent nie chciał podpisać traktatu, a teraz gdy ratyfikował mam wrażenie, że niewiele się tym mówi.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1551 : 2009-10-11, 13:20:57 »

Tyle było szumu medialnego gdy prezydent nie chciał podpisać traktatu, a teraz gdy ratyfikował mam wrażenie, że niewiele się tym mówi.

I prawidłowo, bo pan prezydent zachowuje się jak mała dziewczynka, która tupie nóżką żeby ktoś zwrócił na nią uwagę. Twierdził, że podpisze traktat jeżeli Irlandia będzie na "tak". Coś się albo podpisuje bo uważa się to za słuszne, albo się nie podpisuje bo się tego za słuszne nie uważa, i nie ma tu znaczenia zdanie innych. Trzeba karmić go "udawanym zainteresowaniem" żeby w rozpaczy nie nabił większych głupot a jak tylko przestanie być ważny, okryć milczeniem... i niech sobie nieszczęśnik krzyczy i wali głową w ścianę, że go nie ma w światłach fleszy... Nie ma gorszej kary dla dziewczynek niż obojętność...

PS. Mam poważne wątpliwości (czytaj: jestem prawie pewien), że on nawet tego traktatu nie przeczytał, jak zresztą większość z tych, co go podpisała i jeszcze większa większość tych, co za nim lub przeciwko niemu głosowała... Ludzie gadają a nie wiedzą o czym i tyle...
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1552 : 2009-10-11, 16:07:39 »

Teresa, po prostu miałem na myśli krótką, ale bardzo fajną powieść Edwarda Redlińskiego "Transformejszen" Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1553 : 2009-10-11, 19:14:55 »

Adamel, dziękuję. Nie znam. Może znajdę w internecie?

Polecam - http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6843
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1554 : 2009-10-11, 19:24:17 »

  Witaj Tereso, doczytałem się, że "Ciebie jest" w tym wątku najwięcej. Smile
Komentujesz wiele artykułów i robisz to wedle swoich kryteriów. Ja np. najpierw zastanawiam się czym żywi się potencjalny autor, a potem .... Smile przyjmuję postawę "lotosu".
radzę czytać
Tereska nie  komentuje  a pastuje
wkleja z blogów
Przeczytałem, dziękuję. Wink
Dzień dobry! Dziś komentowałam - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7131819,Ateisci_i_agnostycy_przemaszerowali.html .

Adamel,

co z tym Redlińskim? Czego się dowiedzieć?

Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1555 : 2009-10-11, 19:29:24 »


 bo pan prezydent zachowuje się jak mała dziewczynka, która tupie nóżką żeby ktoś zwrócił na nią uwagę.
chłopcze  ale wam mózgi wyprano
jest to akt prawny który staje ponad konstytucją
oddaje konstytucyjne prawa państwa obcemu organowi
w takim przypadku winien być przyjęty w referendum
a tu przegięto prawo
i to ma być demokracja????????
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1556 : 2009-10-12, 06:38:46 »

chłopcze  ale wam mózgi wyprano ...i to ma być demokracja???

Chłopcze, ale ci mózg wyprało!
W neoniewolnictwie śnisz o Demokracji?  Shocked
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1557 : 2009-10-12, 07:14:14 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polscy-gimnazjalisci---ani-zdrowi-ani-zadowoleni,wid,11583604,wiadomosc_prasa.html - rośnie kolejne bezgalaktozowe pokolenie...  Doskonale przystosowane do "wyścigu szczurów" Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1558 : 2009-10-12, 08:25:37 »

To jest żałosne, że ludzie z Ministerstwa Zdrowia pozwalają na taką degenerację społeczeństwa. Żadnych skrupułów. To, że na niższych szczeblach służby zdrowia nie mają (przynajmniej większość) pojęcia o DO, mogłam się doskonale przekonać wczoraj, przy rozmowie z przełożoną pielęgniarek, ale na wyższych szczeblach to już mają informacje i nie robią z tym nic Confused
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1559 : 2009-10-12, 08:31:35 »

A ja nie widzę w tym żadnego problemu! I nawet jestem "za".
Tak jest łatwiej służbom kierować  przewidywalnie "demokracją"  Laughing

PS
"Demokrata"  Wink nie jest groźny. Groźny jest nieprzewidywalny "demokrata".
Zapisane
Strony: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 3973 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 20 zapytaniami.