forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-21, 05:13:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
667777 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 3973 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11889084 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1560 : 2009-10-12, 09:19:27 »

Dokończę moją relację z wczorejszej rozmowy. Otoż ja myslałam, że jesli ktoś ma np. dwadzieścia lat kontaktu bezpośredniego ze Służbą Zdrowia, to powinien się chociażby otrzeć o wiedzę związaną z DO. A tu wczoraj zobaczyłam kompletne zdziwienie tematem u pielęgniarki z długoletnim starzem. Studiuje ona razem ze mną i przypadkowo nawiazałyśmy ten temat, gdy zaczęła ona zachwalać walory ciemnego pieczywa. Ja tylko napomknęłam, że wszystkie chleby mają słabą wartość odżywczą i dlatego najlepiej w ogóle z pieczywa zrezygnować. Spotkałam się natychmiast z takim oburzeniem, można nawet powiedzieć, że z agresją z jej strony, że pomyslałam natychmiast o braku sensowności rozmowy. Ale podałam swoje argumenty mówiące o korzysciach zwiazanych z odżywianiem optymalnym. Ona aż zaczerwieniona na twarzy, zaczęła swój wywiad, że gdyby takie odżywianie było zdrowe, to lekarze by to zalecali, że gdyby dieta mogła leczyć, to trzeba by było ogłosić prawdziwe cuda, że jeśli stosujący tą dietę, uważają, że lekarze się mylą, to powinni mieć zabroniony dostęp do opieki medycznej.
Ale jeden z przysłuchujących się nam studentów, powiedzial, że wierzy w to co ja mówię i dopytywał się o namiary diety. Na przyszłość mam zamiar unikać, a przynajmniej nie prowokować takich rozmów. Confused
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1561 : 2009-10-12, 11:56:03 »

Na przyszłość mam zamiar unikać, a przynajmniej nie prowokować takich rozmów. Confused

Widzę Reniu, że powoli Ci przechodzi. Każdy z nas na poczatku po wstępnej euforii dostaje kopa w ..., a kto lubi byc kopany? Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1562 : 2009-10-12, 12:45:16 »

 Smile Mi praktycznie już przeszło. Nie zaczynam tematu. Widzisz "dziewczyna" trzeci rok uczy się ze mną, a nie wiedziała, że ja jestem na DO. Ale jak słyszę nonsensy, to jeszcze nie potrafię siedzieć cicho.
Teraz nie podchodzę już do tych spraw emocjonalnie, cieszę się, że ja nie myślę tak jak wiekszość. W tym konkretnym przypadku, to nie mam za złe kobiecie, że nie pomaga innym, albo pomaga źle, gdyż nie jest tego świadoma i szkodzi również sobie.
Inaczej było, gdy dowiedziałam się, że "moja" kardiolog stosuje DO  Shocked a pacjentom każe jeść warzywka i brać tabletki na zbicie ciśnienia i cholesterolu. Nie mogłam tego zrozumieć - jak ludzie tak mogą? Gdzie sumienie? Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1563 : 2009-10-12, 12:52:21 »

Teraz jak przeczytałam swój post, to pomyślałam sobie, że lekarze, praktycznie, nie mają wyboru. Albo mówić to co oficjalna medycyna każe - albo pożegnać się z zawodem..albo zostać lekarzem optymalnym.
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1564 : 2009-10-12, 13:32:58 »

Raczej, Reniu trochę przesadzasz. Znam trochę środowisko lekarskie, i, wierz mi, są w nim również ludzie z "otwartą głową", mimo innych przekonań. Po przeglądnięciu moich ostatnich wyników stwierdziła, że jest duża poprawa (wie,że jestem na ŻO), oraz,że chyba musi w tym coś być. Sama jest zwolenniczką warzywek i diet niskotłuszczowych, które w przypadku jej męża (nadciśnienie) nie bardzo skutkuje. Dodatkowo nadmienię, że ten mąż gra w tenisa 3 razy w tygodniu, a zimą jeździ na nartach, konsternacja... Confused Rolling Eyes
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1565 : 2009-10-12, 13:58:53 »

Nie przeczę, że są lekarze z "otwartą" głową. Tylko, że oni chociaż uwierzą w działanie DO, to nie robią nic, żeby pomóc jak największej ilości osób. A przecież mieli przysięgę Hipokratesa - nie mówiąc już o sumieniu.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1566 : 2009-10-12, 14:07:53 »

Sprawdziłam brzmienie przysiegi Hipokratesa..
http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medycyna/komentarze/etyka/hipokr
cyt.."Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i rozeznania ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy."
..To ich do czegoś zobowiązuje..
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1567 : 2009-10-12, 15:08:55 »

http://www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-Deficyt-w-handlu-zagranicznym-spadl-do-5-9-mld-euro-w-I-VIII-2030758.html - ale sukces! Bieżące zadłużenie handlu zagranicznego w tym roku wzradta miesięcznie średnio "tylko" po 0,8 miliarda €.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1568 : 2009-10-12, 21:38:19 »

Mojej koleżance jej lekarka usiłowała wmówić że Jan Kwaśniewski w wieku 56 lat na tej swojej diecie zmarł na rozległy zawał. W celu odstraszenia od zmian organizacyjnych na talerzu pacjentki.

Jak się dowiem, gdzie owa lekarka pracuje to zadzwonię by ją z błędu wyprowadzić Smile  Żeby innych w błąd nie wprowadzała Smile 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1569 : 2009-10-12, 22:14:23 »

To są wredne żmije.. Shocked Jak ją znajdziesz to proszę, pozdrów ją ode mnie też  Wink Laughing
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1570 : 2009-10-12, 22:16:40 »

To są wredne żmije.. Shocked Jak ją znajdziesz to proszę, pozdrów ją ode mnie też  Wink Laughing

Bałam bym się coś takiego powiedzieć głośno, bo nie znamy dnia ani godziny i nie wiadomo komu kiedy pisane....emotiom szok
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1571 : 2009-10-12, 22:22:20 »

Viola, jeśli ktoś świadomie okłamuje inną osobę i nie robi tego z dobrej woli - to jest wredną żmiją. Jeśli nie miała pojęcia - to przynajmniej nie powinna kłamać. A jeśli mi się coś przydarzy np. wypadek, to mam pełne prawo do korzystania z pomocy Służby Zdrowia, bo opłacam składki i to co jem nie ma znaczenia (dla nich nie powinno mieć).
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1572 : 2009-10-12, 22:30:42 »

Viola, jeśli ktoś świadomie okłamuje inną osobę i nie robi tego z dobrej woli - to jest wredną żmiją. Jeśli nie miała pojęcia - to przynajmniej nie powinna kłamać. A jeśli mi się coś przydarzy np. wypadek, to mam pełne prawo do korzystania z pomocy Służby Zdrowia, bo opłacam składki i to co jem nie ma znaczenia (dla nich nie powinno mieć).

no masz racje, zle zacytowalam, powinnam zacytowa Terese a nie Twoj post, moglas to źle zrozumieć....piszac "balabym sie cos takiego powiedziec..." mialam na myśli tą sfiksowaną lekarke...Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1573 : 2009-10-12, 22:37:34 »

ufff  Very Happy myślałam, że ja sfiksowałam.. Wink Laughing
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1574 : 2009-10-12, 22:43:07 »

Chyba trochę rozmydliła się rzecz zasadnicza-głównie zarzuca się DO, że zabije nas cholesterol. Oficjalnie uważa się, że istotny jest poziom HDL i trójglicerydów- jakie mają być ich poziomy - to wiemy wszyscy. Straszakiem zostaje LDL i ogólny poziom cholesterolu. Na prawidłowym stosowaniu DO musi być poprawa, chyba, że istnieją czynniki, które tę poprawę wykluczają(ale to już pytanie do Admina).Przed kilkudziesięcioma laty poziom ogólnego cholesterolu 240-250mg%  w wieku 40-50 lat nie wprowadzał lekarzy w jakiś idiotyczny szok- to wtedy stanowiło górną granicę normy. Obniżenie tych norm stanowi tylko pożywkę dla firm farmaceutycznych, ale o tym na forum już było chyba dziesiątki razy. Violu, prawdą jest, że nikt nie wie, co komu pisane, ale bądźmy optymistami (początek tego słowa jakoś jest kompatybilny z naszymi przekonaniami). Moja 26-letnia córka całe swoje życie odżywia się ubogotłuszczowo (nie unika mięsa, serów, czy jaj) i ogólny cholesterol ma 240 ( je dużo warzyw i owoców). Mam pytanie=niby dlaczego tak jest?- bo jest moją córką?- jakie mogłoby być wytłumaczenie tych oficjeli?- ma udać się na łąkę?-idotyzm. Myślę,że każde z nas mogłoby przytoczyć podobny przykład. Pozdrawiam.
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2880


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1575 : 2009-10-14, 11:46:37 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1576 : 2009-10-14, 16:17:10 »

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1577 : 2009-10-14, 16:57:51 »

Na przyszłość mam zamiar unikać, a przynajmniej nie prowokować takich rozmów. Confused

Widzę Reniu, że powoli Ci przechodzi. Każdy z nas na poczatku po wstępnej euforii dostaje kopa w ..., a kto lubi byc kopany? Wink

Proszę czytać uważnie

Bez emocji- oczy jak u tygrysa:
Ja,................. jestem poważny.

Dalej bez emocji, ale zgodnie ze swoim usposobieniem:
-Jeśli zniechęcisz się po pierwszym kopniaku, nigdy nie zostaniesz mistrzem w tej dyscyplinie.  Można to zmienić(choć Przyroda może się za to zemścić) uzyskując wsparcie drugiej osoby, najlepiej Człowieka, albo Mistrza. (te fizjologiczne harce kiedyś mi zrobią kołtun z tego mojego jednego zwoju) Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1578 : 2009-10-14, 17:07:53 »


 ..te fizjologiczne harce kiedyś mi zrobią kołtun z tego mojego jednego zwoju.. Smile
..mi już zrobiły.. Rolling Eyes
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1579 : 2009-10-14, 17:27:35 »

-Jeśli zniechęcisz się po pierwszym kopniaku, nigdy nie zostaniesz mistrzem w tej dyscyplinie...

Nie byłem, nie jestem i nie chcę być mistrzem nawracania Wink choć historia zna paru "wybitnych" specjalistów Wink
Poproszony chętnie pomogę  Cool
Zapisane
Strony: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 3973 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 20 zapytaniami.