forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-21, 06:40:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
667777 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 3973 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11889410 razy)
Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1620 : 2009-10-18, 19:31:43 »

http://ft.onet.pl/107093,34928,slony_polski_rachunek_za_opla,komentarz.html

Tak się zastanawiam - naprawde potrzebny nam rząd? Swoje zamknąć albo sprzedać, a cudze dotować? Shocked
Ale z drugiej strony tak patrząc wstecz historycznie to najlepiej za mordę trzymali swoi swoich o czym dobrze wiedział m.in specjalista od unicestwiania Aleksander Wielki  Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1621 : 2009-10-18, 19:44:52 »

To nie jest rząd - to jest bezprawie. Jawne dobijanie naszej gospodarki.
Zapisane

barja
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1622 : 2009-10-18, 21:17:40 »




Cytuj
Taki "naukowiec" - może ogłosić co mu sie rzewnie podoba
Cytuj
  Rzewnie to można płakać czytając Twoje posty. A żeby się wypowiadać o naukowcach jako całości, dobrze byłoby znać przynajmniej jednego.   
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1623 : 2009-10-18, 21:24:23 »

No masz rację.
Zapisane

wis
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1624 : 2009-10-18, 21:37:33 »

Pierwszy raz czytam ten temat na Forum i przyznam, że zrobiło mi się smutno. Wszyscy są niezadowoleni. Ani jedna osoba nie napisała, że jednak coś  w naszych nowym 20-o leciu jest lepiej. Od razu piszę, że nie pracuję ani w polityce ani w strukturach budżetowych. Pamiętam jak moja pensja wynosiła 15$ miesięcznie i z moją pracą nie miała nić wspólnego.Nie można było wyjechać z kraju bez zgody SB. Nie można było wielu rzeczy, o których dobrze wiecie.Dzisiaj mamy wolność do pracy do wyjazdu do nauki i wielu innych. Dzisiaj mamy własny rząd,własne partie i własne głosowania. Celowo piszę głosowania a nie wybory bo my przecież nic nie wybieramy tylko chodzimy głosować. Na ludzi, których ktoś nam podsuwa. Więc domagajmy się zmiany prawa wyborczego.Często jest tak, że narzekamy na partię rządzącą a nawet nie byliśmy na wyborach. Nawet tego minimum nie zrobiliśmy. Uważam, że kto nie był na wyborach nie ma moralnego prawa krytykować.Jakie to ma znaczenie czy lubimy PO PiS PSL SLD czy inną partię. Wszystkie już rządziły i co! Taka duża różnica. Powinniśmy jako społeczeństwo artykułować niezadowolenie z przepisów prawa, które w wielu miejscach jest idiotyczne i niszczy nasz kraj i nasze życie. To jest główna przyczyna naszych kłopotów i niezadowolenia a nie polityk X czy Y. Gdyby prawo było właściwe politycy sami starali by się dobrze postępować bo by ich za chwilę nie było.W ankietach, które są przeprowadzane musimy kłaść nacisk na realizację obietnic wyborczych. Jak rządzący zobaczą, że dla społeczeństwa to jest ważne to sami zmienią prawo.
Dzisiaj mamy szeroko rozumianą wolność. Dla wielu jest to trudne. Ale kiedyś za nas podejmowano decyzję co mamy robić w życiu, dzisiaj ta decyzja należy do nas. Dlatego powinniśmy z większą nadzieją patrzeć w przyszłość i przekazywać więcej optymizmu. Defetyzm to nie jest rozwiązanie.
Pozdrawiam
wis      
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1625 : 2009-10-18, 23:23:23 »

Pierwszy raz czytam ten temat na Forum i przyznam, że zrobiło mi się smutno. Wszyscy są niezadowoleni. Ani jedna osoba nie napisała, że jednak coś  w naszych nowym 20-o leciu jest lepiej. Od razu piszę, że nie pracuję ani w polityce ani w strukturach budżetowych. Pamiętam jak moja pensja wynosiła 15$ miesięcznie i z moją pracą nie miała nić wspólnego.Nie można było wyjechać z kraju bez zgody SB. Nie można było wielu rzeczy, o których dobrze wiecie.Dzisiaj mamy wolność do pracy do wyjazdu do nauki i wielu innych. Dzisiaj mamy własny rząd,własne partie i własne głosowania. Celowo piszę głosowania a nie wybory bo my przecież nic nie wybieramy tylko chodzimy głosować. Na ludzi, których ktoś nam podsuwa. Więc domagajmy się zmiany prawa wyborczego.Często jest tak, że narzekamy na partię rządzącą a nawet nie byliśmy na wyborach. Nawet tego minimum nie zrobiliśmy. Uważam, że kto nie był na wyborach nie ma moralnego prawa krytykować.Jakie to ma znaczenie czy lubimy PO PiS PSL SLD czy inną partię. Wszystkie już rządziły i co! Taka duża różnica. Powinniśmy jako społeczeństwo artykułować niezadowolenie z przepisów prawa, które w wielu miejscach jest idiotyczne i niszczy nasz kraj i nasze życie. To jest główna przyczyna naszych kłopotów i niezadowolenia a nie polityk X czy Y. Gdyby prawo było właściwe politycy sami starali by się dobrze postępować bo by ich za chwilę nie było.W ankietach, które są przeprowadzane musimy kłaść nacisk na realizację obietnic wyborczych. Jak rządzący zobaczą, że dla społeczeństwa to jest ważne to sami zmienią prawo.
Dzisiaj mamy szeroko rozumianą wolność. Dla wielu jest to trudne. Ale kiedyś za nas podejmowano decyzję co mamy robić w życiu, dzisiaj ta decyzja należy do nas. Dlatego powinniśmy z większą nadzieją patrzeć w przyszłość i przekazywać więcej optymizmu. Defetyzm to nie jest rozwiązanie.
Pozdrawiam
wis      
a
co ty tu marudzisz
cóż masz po takiej wolności kiedy cię z majątku ograbiono
a przez biórwy  piardnąć nie możesz bez pozwolenia
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1626 : 2009-10-19, 09:33:09 »

Dzisiaj mamy własny rz±d,własne partie i własne głosowania. Celowo piszę głosowania a nie wybory bo my przecież nic nie wybieramy tylko chodzimy głosować. Na ludzi, których kto¶ nam podsuwa. Więc domagajmy się zmiany prawa wyborczego.
No to powiedz nam jak mamy się domagać tej zmiany ?? przecież jak idziesz głosować to zwyczajnie popierasz ten "system" i ktoś kto sobie tam wyląduje na tej kupie siana to myślisz że co ?? sam sobie podetnie gałąź ?? no proszę cię podaj mi jak mogę się domagać zmiany systemu jednocześnie czynnie go popierając ????????


P.S
głosowałem [kiedyś]
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1627 : 2009-10-19, 09:40:19 »

głosowałem [kiedyś]

Zawsze oddawałem głos nieważny do czerwca 1989r.
Po tej dacie nie uczestniczę w szopce, aby mieć "czyste sumienie".  Confused
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1628 : 2009-10-19, 10:45:42 »

Rzewnie to można płakać czytając Twoje posty. A żeby się wypowiadać o naukowcach jako całości, dobrze byłoby znać przynajmniej jednego.   
Znam jednego i klamie jak.... naukowiec!!!
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1629 : 2009-10-19, 10:49:47 »

Zawsze oddawałem głos nieważny do czerwca 1989r.
Po tej dacie nie uczestniczę w szopce, aby mieć "czyste sumienie".  Confused
A ja właśnie po tej dacie zaczęłam brać udział w głosowaniach.
Do pewnego czasu ...
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1630 : 2009-10-19, 10:55:15 »

Jak rządzący zobaczą, że dla społeczeństwa to jest ważne to sami zmienią prawo.
Dzisiaj mamy szeroko rozumianą wolność. Dla wielu jest to trudne. Ale kiedyś za nas podejmowano decyzję co mamy robić w życiu, dzisiaj ta decyzja należy do nas. Dlatego powinniśmy z większą nadzieją patrzeć w przyszłość i przekazywać więcej optymizmu. Defetyzm to nie jest rozwiązanie.
Pozdrawiam
wis      
Jeszcze nie tak dawno też dyłam taka naiwna. Idea
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1631 : 2009-10-19, 13:10:58 »

głosowałem [kiedy¶]

Zawsze oddawałem głos nieważny do czerwca 1989r.
Po tej dacie nie uczestniczę w szopce, aby mieć "czyste sumienie".  Confused
No wiesz ja mam troszkę mały poślizg Wink bo pierwsze chyba wybory to robiłem w "kamaszach"  a i tak były sfałszowane bo nam powiedzieli w koszarach że jak ktoś zagłosuje 2 razy nie to go znajdą ;P  no a potem to masz przecież przewagę  dietowowiekową Wink
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1632 : 2009-10-19, 14:57:18 »

"Ku demokracji zupełnej
dążymy uparcie i śmiało.
Wszyscy powinni być równi!
Niektórym
już się udało."
                  M. Załucki
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1633 : 2009-10-19, 15:06:32 »

Albo takie "coś";
"Bracia!
W polityce inny wiatr dziś zawiał!
Do innego wiatru
już nas się wystawia..."
               autor-jw.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1634 : 2009-10-19, 15:33:40 »

"Ku demokracji zupełnej
dążymy uparcie i śmiało.
Wszyscy powinni być równi!
Niektórym
już się udało."
 M. Załucki

Załuckiego miałeś w innym temacie wklejać Sad
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1635 : 2009-10-19, 15:59:03 »

To prawda, ale tutaj, mimo upływu lat, jego myśli są absolutnie aktualne, no i a propos tematu Embarassed
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1636 : 2009-10-19, 20:27:16 »

Zapisane
wis
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1637 : 2009-10-20, 00:58:09 »

Kraje o starych tradycjach demokratycznych mają biedę, kryzysy gospodarcze, złe prawa i wiele podobnych problemów jak my. Oczywiście w wielu sprawach są do przodu i bierzmy z nich przykład. My jesteśmy starą-nową demokracją wykoślawioną przez lata zaborów i sowieckiej dominacji.

Slawek

Sformułowanie  ...."przecież jak idziesz głosować to zwyczajnie popierasz ten "system"...jest zwykłym anachronizmem, gdzie nawiązujesz do określeń z czasów komuny. Ten dzisiejszy system nazywa się DEMOKRACJA. Za komuny nie miałeś żadnego wpływu na los kraju jeśli chciałeś być przyzwoitym człowiekiem i wtedy głosowanie rzeczywiście nie miało znaczenia. Nawet postawa Admina, które wrzucał pustą kartkę była tylko dla niego CICHĄ przyjemnością. Władza się tym nie przejmowała i tak wiadomo było kto ma wygrać. Czy uważasz, że teraz jest dokładnie tak samo ????? I możesz to powiedzieć z czystym sumieniem??

Halina Ch.
"Jeszcze nie tak dawno też dyłam taka naiwna"

Powiem tak: chcę być jeszcze wiele lat takim naiwnym. To ca nazywasz naiwnością to tak naprawdę nazywa się nadzieją. Nadzieją na lepsze jutro dla moich dzieci i wnuków.
Jeżeli człowiek nie ma duszy społecznika, nie potrafi, nie chce, nie umie aby czynnie zmieniać rzeczywistość oddając pole tym wszystkim, których z taką "przyjemnością" krytykuje to pozostaje mu takie minimum jak właśnie udział w głosowaniach. W uczestniczeniu w różnego rodzaju ankietach i tp. Jest to taki mały nasz udział w zmienianiu rzeczywistości. Najlepiej by było udzielać sie  w partiach,  pracować jako eksperci w zespołach doradczych i tym podobne działania.

Niemcy potrafili po wojnie zabrać się za robotę, żeby odbudować swój kraj. Nie rozdrapywali ran, które zadali sobie sami ale tworzyli dobrobyt dla wszystkich. Czy wszyscy są szczęśliwi, pewnie nie. A mieli o czym mówić. Temat pochodzenia po mieczu większości obywateli w wieku 64 lat dopiero niedawno poruszyli i to bardzo delikatnie. Wyobraźmy to sobie w Polsce!!

Nie jestem przeciwnikiem krytykowania złych rzeczy ale należy zachować jakieś proporcje. Mówmy o dobrych sprawach naszych nowych czasów. Młodzież uczy się języków, studiuje, zakłada firmy, buduje domy, ma perspektywy. Nawet jeśli nie w kraju to ostatecznie może wyjechać i tam próbować. Wreszcie przyszłość zależy od nas, jak się wysilimy to możemy mieć.
Pozdrawiam zawiedzionych i tych z nadzieją
wis
   
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1638 : 2009-10-20, 02:00:24 »

Kraje o starych tradycjach demokratycznych mają biedę, kryzysy gospodarcze, złe prawa i wiele podobnych problemów jak my. Oczywiście w wielu sprawach są do przodu i bierzmy z nich przykład. My jesteśmy starą-nową demokracją wykoślawioną przez lata zaborów i sowieckiej dominacji.


Pozdrawiam zawiedzionych i tych z nadzieją
wis
   


jak się dobrze przyjrzysz to nigdzie  prawdziwiej DEMOKRACJI nie uświadczysz
z tą demokracją to jest zwykłe mydlenie oczu
wszędzie władza została już zawłaszczona
nie ma miejsca dla inicjatyw oddolnych
jak się takie pojawiają szybko zostają  stłamszone,
działalność  społeczna to  dla frajerów
/niby coś daje ale niczego nie zmienia/
nie ma co patrzeć na innych

prawda jest taka
gdzie jest padlina tam szybko wszystko  obsiądą sępy
wpierw trzeba je wytrzebić
ps.
nadzieja matką głupców
nie trzeba żyć nadzieją a działać

Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1639 : 2009-10-20, 06:57:18 »

Nie będzie ustawy antykorupcyjnej Pitery...  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Zapisane
Strony: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 3973 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 20 zapytaniami.