forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-21, 07:53:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
667777 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 3973 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11889714 razy)
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1640 : 2009-10-20, 08:51:43 »

Za komuny nie miałe¶ żadnego wpływu na los kraju je¶li chciałe¶ być przyzwoitym człowiekiem i wtedy głosowanie rzeczywi¶cie nie miało znaczenia.
No wiesz "wis" jeśli mogę spytać o twój wiek ?? a tak moim skromnym zdaniem Wink to za komuny nie miałeś wpływu na to kto będzie tobą pomiatał Sad dzisiaj za demokracji masz tylko wpływ który kat będzie trzymał bicz i wybierasz sobie czy chcesz aby twoje plecy były chłostane w krzyżyk czy w jodełke Wink ale jeśli można to odpowiedz mi na first question ;P

P.S.
kiedyś bardziej dbano o prisonera i ponieważ nie mógł zmienić "pana" to po prostu żyło mu się lepiej Wink aby zbytnio się nie buntował Wink dzisiaj jak się zbuntuje to może aktywnie wybrac sobie........................
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1641 : 2009-10-20, 10:07:04 »

"wis" ma rację!!! Shocked Poprzez aktywne uczestnictwo w życiu społecznym mamy wpływ na rozwój kraju, niekoniecznie Polski, ale tego, któremu przez kanciarską prywatyzację zapewnimy najwyższą dochodowość. Rolling Eyes Mr. Green
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1642 : 2009-10-20, 12:06:45 »

Wis", zazdroszczę Ci nadziei i optymizmu, ale widzę, że jesteś kolejną ofiarą tuby propagandowej i specjalistów od zafauszowywania historii. Nie wiem, skąd bierzesz wiadomości o tym, że za czasów PRL ludzie nie zakładali własnych firm? Było mnóstwo "prywaciarzy", i zaręczam Ci, że dzisiaj chciałbym płacić takie podatki, jak kiedyś. Można było zatrudnić całą rodzinę i płacić grosze. Jeżeli nie ukrywało się dochodów, to nie groziły żadne "domiary" i tym podobne pierdoły, znam to z autopsji. Przez swój wywód chciałeś powiedzieć, że od czsów wojny w tym kraju nic nie zrobiono? Cała sieć energetyczna w Polsce powstała w latach 1950-1970, a dzisiejsze firmy energetyczne pobierają horrendalne opłaty za tzw; energię przesyłową, remontując sieć tylko wtedy, kiedy zniszczą ją siły natury. Możesz wyjechać za granicę? A może lepiej byłoby, gdybyś mógł godnie zarabiać tutaj? Głupota naszego pokolenia polega na tym,że mieliśmy nadzieję i powierzyliśmy władzę ludziom, którzy okazali się być hochsztaplerami. Mógłbym na ten temat długo i rozwlekle, ale większość dojrzałych forumowiczów ma pewnie podobne zdanie.
     Widzę, Ali, że podżegasz do rewolucji... Confused  Shocked
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1643 : 2009-10-20, 17:43:06 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1644 : 2009-10-20, 20:51:03 »

Zapisane
wis
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1645 : 2009-10-21, 01:50:29 »

Ali

"....nigdzie  prawdziwiej DEMOKRACJI nie uświadczysz...."

I słusznie !! A co w Twoim życiu jest takie prawdziwie w 100%. Czy zrealizowałeś swoje plany zawodowe w życiu w 100%, czy sprawy rodzinne ułożyły Ci się w 100% i tak dalej. Nasze życie i to co nas otacza zawsze jest tylko  w jakimś procencie. Dlaczego zatem DEMOKRACJA miałaby podlegać innym prawom. Przecież politykę prowadzą nasi koledzy ze szkoły, sąsiedzi a może nawet ktoś z rodziny. To są ludzie tacy jak my tylko wpadli na pomysł, że może jak pójdą działać do jakiejś partii to tam szybciej się dorobią. Czy należy ich za to kamienować,że nam się nie chciało nic w naszym życiu zmienić.To nie są żadne sępy tylko ludzie, którzy chcą przez życie iść na skróty.A my jako społeczeństwo powinniśmy w miarę swoich możliwości ich kontrolować i nie pozwalać za dużo.

"......nie trzeba żyć nadzieją a działać.."

Trzeba żyć nadzieją i działać!!

Slawek

oczywiście, mam 61lat. Masz chyba jakieś złe doświadczenia życiowe. I za komuny i za demokracji nigdy nie pozwalałem żeby ktoś mną pomiatał. Szczególnie w dzisiejszych czasach mamy bardzo duże pole manewru pod warunkiem, że chcemy i ruszymy" cztery litery"
Adamel

Widzę, że chyba żyliśmy w innych krajach.

Piszesz o kanciarskiej prywatyzacji. Pracowałem w firmie w której dzielni obrońcy majątku narodowego nie chcieli "kanciarskiej prywatyzacji" czyli oddania firmy Włochom,Hiszpanom, Niemcom i innym, którzy chcieli przejąć zakład. Udała im się obrona !!!Byli z siebie zadowoleni.Ale kiedy "źli" odjechali, a pusty budżet nie dał pieniędzy, zaklad zbankrutował. 3 500 ludzi wylądowało na bruku. Specjaliści inżynierowie wysokiej klasy zatrudniali się jako ochroniarze w sklepach bo mieli rodziny na głowie. To są fakty!!

Nigdzie nie pisałem, że za komuny nie można było założyć firmy. Sam byłem właścicielem takiej firmy. Znam z autopsji jak się taką firmę zakładało, prowadziło i płaciło podatki. Można było dużo lepiej żyć, to prawda. Ale nie opowiadaj ludziom, którzy tego nie znają, że jak nie ukrywałeś dochodów to nie dostawałeś domiaru i płaciłeś małe podatki. Podatek wtedy nazywał się " wskażnik zysku netto" i wynosił 45% OBROTÓW!! I Ty byś chciał dzisiaj płacić takie podatki ?? W jakiej branży, chętnie się przyłącze.Może tak jak mówisz było w rolnictwie bo tej branży nie znam.

Nigdzie nie pisałem, że za komuny nic nie zrobiono.Zrobiono dużo, dlatego,że to było nasze życie,życie ludzi uczciwych, którzy i w więzieniu pracowaliby uczciwie. I zrobiliśmy dużo nie dlatego,że komuna nam się podobała ale mimo jej paskudnej twarzy. Mój Ojciec byl w latach 50-ych dyr. technicznym firmy elektryfikującej nasz kraj i mógłbym wiele na ten temat powiedzieć.A w naszych współczesnych czasach związki zaw. prac. + dyrekcje tak opanowały firmy, że podobno jak ktoś odchodzi z pracy to wyznacza na swoje miejsce następcę.Tak skonstruowano Regulamin Pracy i to jest nie do ruszenia prawnie.Oczywiście przy bardzo wysokich zarobkach.I nie było żadnej kanciarskiej prywatyzacji.

"..Głupota naszego pokolenia polega na tym,że mieliśmy nadzieję i powierzyliśmy władzę ludziom, którzy okazali się być hochsztaplerami. Mógłbym na ten temat długo i rozwlekle, ale większość dojrzałych forumowiczów ma pewnie podobne zdanie..."

ABSURD. Nadzieja naszego pokolenia pozwoliła zmienić rzeczywistość. Nie ma komuny i prawie nikt nie zginął. A władzę daliśmy ludziom ty m, którym chcieliśmy. Nie potrafiliśmy tego przypilnować. To nasz grzech a dzisiaj robimy tak dalej i obrażamy się na rzeczywistość nie chodząc nawet do głosowania. I tylko narzekamy bo nikt nie chce tego zrobić za nas.
Na koniec powiem tak:
jeśli większość Forumowiczów myśli tak jak napisał Adamel to smutny los czeka moje wnuki.

Pozdrawiam jednak wciąż z dużą nadzieją
wis
     
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1646 : 2009-10-21, 09:31:53 »

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dywidende-z-PZU-otrzymaja-m-in-JP-Morgan-34-Gosc-Niedzielny-34-i-Michalczewski-2035013.html - nie wiadomo czy się śmiać, czy może płakać?  Wink

PS
to bardzo bogaty K-raj...  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1647 : 2009-10-21, 09:40:45 »

I jednocześnie biedny bo głupi!
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1648 : 2009-10-21, 10:30:15 »

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Eksperci-Polacy-juz-dzis-powinni-zaczac-oszczedzac-na-swoja-emeryture-2035087.html - jakie oszczędzanie na emerytury?  Shocked A kto spłaci 200mld US$ długu tego K-raju, wygenerowanych przez "demokrację" w latach 1989-2009  Question

PS
w przyszłym roku dojdzie kolejne 10mld US$, w kolejnym... i tak do bankructwa, czy jak?
Zapisane
wis
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1649 : 2009-10-21, 11:47:32 »

Adminie
co jest takiego śmiesznego lub do placzu, że JP Morgan jeden z największych finansistow świata posiadający akcje PZU wziął dywidendę.
Przyznam, że bardziej mnie martwi prawo emerytalne, które nasi fachowcy źle skonstruowali. Myślę, że nie mamy specjalistów na tyle mądrych żeby emerytury szybciej rosły.
Może gdyby stosowali DO ich mózgi lepiej odżywione wydałyby lepszy plon. Teresa napisała, że jesteśmy biedni bo głupi. Nic dodać nic ująć. Tylko do kogo pretensja ???? Do uczelni, że źle uczą, do rodziców,że źle wychowują...

wis   
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1650 : 2009-10-21, 12:55:26 »

Wis,

Pan kpi, czy o drogę pyta? Co byłoby złego w tym, żeby w PZU JP Morgan nie miało ni udziału, ni dywidendy?
Zapisane
wis
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1651 : 2009-10-21, 13:36:39 »

PZU jest firma akcyjną. kto ma pieniądze to kupuje a potem ma dywidendę.To co tu jest nagannego?
wis
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1652 : 2009-10-21, 14:39:29 »

Naganny jest system prywatyzacyjny w tym kraju, zezwalający na "inwestowanie" kapitału spekulacyjnego w firmy finansowe i ubezpieczeniowe. Nasza giełda jest zbyt słaba, aby mogła przeciwstawiać się spekulacjom - bardzo łatwo jest o totalne obniżenie wartości spółek, a w konsekwencji wraże przejęcie tychże. Silne giełdy mają mechanizmy, pozwalające na zapobieganie tym praktykom, a poza tym kontrola przed napływem kapitału niewiadomego pochodzenia jest u nas też do d... Confused Shocked
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1653 : 2009-10-21, 16:31:55 »

Nigdzie nie pisałem, że za komuny nie można było założyć firmy. Sam byłem wła¶cicielem takiej firmy. Znam z autopsji jak się tak± firmę zakładało, prowadziło i płaciło podatki. Można było dużo lepiej żyć, to prawda. Ale nie opowiadaj ludziom, którzy tego nie znaj±, że jak nie ukrywałe¶ dochodów to nie dostawałe¶ domiaru i płaciłe¶ małe podatki. Podatek wtedy nazywał się " wskażnik zysku netto" i wynosił 45% OBROTÓW!! I Ty by¶ chciał dzisiaj płacić takie podatki ??
Ja bym bardzo chciał płacić teraz tylko 45% podatku Wink bo suma sumarum płacimy około 90% Sad

P.S.
ty to niepoprawny optymista jesteś ;P jeśli chodzi o tych ludzi którym "powierzyliśmy" władzę tfu tfu
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1654 : 2009-10-21, 16:35:52 »

"Wis", aracając do twojej poprzedniej wypowiedzi, to widzę, że znajomość czasów PRL jest u   ciebie jednak dość szczątkowa, bo 12-krotność przeciętnego wynagrodzenia w tamtych czasach to była fura pieniędzy, a dopiero wtedy "przechodziło się" na książki, a to jeszcze nie oznaczało 45%. Dzisiaj płaciłbyś dużo, dużo więcej. Ja byłem na "karcie podatkowej" z 5-ma pracownikami i 4 osobami z rodziny (czyli zatrudnionych 9 osób). Przemyśl to jeszcze raz, bo to dziwna propaganda. Confused Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1655 : 2009-10-21, 16:54:12 »

Zapisane
wis
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1656 : 2009-10-21, 18:39:51 »

Adamel
ja o jednym Ty o drugim. Napisalem, że jak ktoś ma akcje to ma dywidendę. Prawda czy kłamstwo ?
Natomiast sprawa dostępu fanansjery światowej często spekulacyjnej do naszych najważniejszych, strategicznych firm państwowych woła często o pomstę do Nieba. I tu pełna zgoda z Tobą. Masz racje w 100%.Tylko nie pisz, że naganne jest branie dywidendy jak się ma akcje firmy!!!

Slawek

Jezeli dzisiaj masz OBROTU miesięcznego 100 000zł i kosztów 80 000zł to Twój dochód wynosi 20 000zł. Podatek liniowy 19% daje 3 800zł. Dawniej podatek wynosil by 45% od 100 000 czyli OBROTU i wyniósłby 45 000zł. Czyli dochodu nie miałbyś nic! Czy widzisz różnicę czy nie!!

Ja generalnie ufam ludziom. Wiem, że teraz jest trudny czas dla naszego kraju ale widzą, że jest poprawa. każdy kolejny rząd poprawia coś po poprzednikach. Za komuny było ciąge tak samo - beznadzieja.
Nawet jeśli przyjąć, że u nas złodziej pogania złodzieja to ten następny złodziej musi się coraz bardziej starać. Mam nadzieję, że mu się w końcu znudzi i weźmie się za uczciwą robotę. Kiedy czytałem historię amerykańskich wielkich Rodzin wiele z nich  pochodziło od przywódców band rabusiów i złodziei.

Adamel

może moja pamięć jest szczątkowa ale pamiętam ile płaciłem podatku.Nie byłem na karcie podatkowej to było dla wybranych zawodów. Ile jest prawdy w tym co piszesz to popatrz na wyliczenie podatku wyżej. Matematyka nie może być PROPAGANDĄ. Słowem krzywdzi si.e ludzi bardzo latwo.

Zobaczcie na wpis Teresy Stachurskiej. Czy to nie jest dokładnie to co pisałem wcześniej, że można próbować zmieniać rzeczywistość oddolnie, małymi kroczkami na zasadzie kropla drąży skałę. Ci którzy próbują ukryć zło, zafałszować będą mieli coraz trudniej. Może w końcu zrezygnują........

Pozdrawiam
wis     
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1657 : 2009-10-21, 20:23:10 »

Slawek

Jezeli dzisiaj masz OBROTU miesięcznego 100 000zł i kosztów 80 000zł to Twój dochód wynosi 20 000zł. Podatek liniowy 19% daje 3 800zł. Dawniej podatek wynosil by 45% od 100 000 czyli OBROTU i wyniósłby 45 000zł. Czyli dochodu nie miałby¶ nic! Czy widzisz różnicę czy nie!!
 
Wis ja na razie widzę że dopasowujesz liczby do zaistniałej sytuacji Wink oj nieładnie ;P obaj dobrze wiemy że nikt nie ma kosztów na poziomie 80% obrotów Wink a dzisiaj jeśli chodzi o koszty to faktycznie są niewspólmiernie większe niż za "komuny"

P.S.
Teresa mówisz Wink
Zapisane
fink
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1658 : 2009-10-21, 20:35:35 »

Ja się zastanawiam nad taką sprawą. Nawet jeśli znaleźliby się ludzie,
którym po dojściu do władzy zależałoby rzeczywiście na tym, aby zwykli
obywatele, uczciwie pracujący, bogacili się, to znalazłyby się siły "wyższe",
które uniemożliwiłyby ustanowienie odpowiedniego prawa i zastopowanie
złodziejskiej prywatyzacji. Te siły to nie są jakimiś ukrytymi i zakonspirowanymi
siłami. Te siły to Unia Europejska, której chyba już w praktyce prawo
stoi ponad naszym prawem państwowym, USA i międzynarodowe korporacje.
Korporacje międzynarodowe w powiązaniu ze służbami specjalnymi po prostu
spreparowałyby jakąś aferę przeciwko takim rządzącym, a po nich przyszedłby
kolejny zdradziecki rząd, usłużny wobec sił złych ludzi. Dlatego, przynajmniej
na razie, chyba nie jest możliwe ustanowienie prawa przeciwko np. dywidendom
wypływającym za granicę czy spekulacjom pieniądzem, spekulacjom giełdowym,
czy spekulacjom obligacjami.
Jeśli zaś się mylę w powyższym, to parlament
i rząd powinny udowodnić, iż im już nikt nie wydaje poleceń, i ustanowić
odpowiednie prawo.

Jan Kwaśniewski o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej napisał, że "lepiej
stracić z bogatym niż z biednym zyskać". Czy Jan Kwaśniewski chciał poprzez to
powiedzieć coś między słowami, nadać jakiś ukryty komunikat, czy też powiedzieć
tylko tyle ile powiedział ? Bo jeśli tylko tyle ile powiedział, to chyba nie do końca
przemyślał to co mówi, patrząc dzisiaj na rozmiary biedy i nędzy w Polsce.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1659 : 2009-10-21, 20:56:56 »

Ali

"....nigdzie  prawdziwiej DEMOKRACJI nie uświadczysz...."

I słusznie !!
 my jako społeczeństwo powinniśmy w miarę swoich możliwości ich kontrolować i nie pozwalać za dużo.

"......nie trzeba żyć nadzieją a działać.."

Trzeba żyć nadzieją i działać!!

oczywiście, mam 61lat. Masz chyba jakieś złe doświadczenia życiowe. I za komuny i za demokracji nigdy nie pozwalałem żeby ktoś mną pomiatał. Szczególnie w dzisiejszych czasach mamy bardzo duże pole manewru pod warunkiem, że chcemy i ruszymy" cztery litery"

Widzę, że chyba żyliśmy w innych krajach.

Piszesz o kanciarskiej prywatyzacji. Pracowałem w firmie w której dzielni obrońcy majątku narodowego nie chcieli "kanciarskiej prywatyzacji" czyli oddania firmy Włochom,Hiszpanom, Niemcom i innym, którzy chcieli przejąć zakład. Udała im się obrona !!!Byli z siebie zadowoleni.Ale kiedy "źli" odjechali, a pusty budżet nie dał pieniędzy, zaklad zbankrutował. 3 500 ludzi wylądowało na bruku. Specjaliści inżynierowie wysokiej klasy zatrudniali się jako ochroniarze w sklepach bo mieli rodziny na głowie. To są fakty!!

 nie opowiadaj ludziom, którzy tego nie znają, że jak nie ukrywałeś dochodów to nie dostawałeś domiaru i płaciłeś małe podatki. Podatek wtedy nazywał się " wskażnik zysku netto" i wynosił 45% OBROTÓW!!

 to było nasze życie,życie ludzi uczciwych, którzy i w więzieniu pracowaliby uczciwie

A w naszych współczesnych czasach związki zaw. prac. + dyrekcje tak opanowały firmy, że podobno jak ktoś odchodzi z pracy to wyznacza na swoje miejsce następcę.Tak skonstruowano Regulamin Pracy i to jest nie do ruszenia prawnie

"
ABSURD. Nadzieja naszego pokolenia pozwoliła zmienić rzeczywistość. Nie ma komuny i prawie nikt nie zginął. A władzę daliśmy ludziom ty m, którym chcieliśmy. Nie potrafiliśmy tego przypilnować. To nasz grzech a dzisiaj robimy tak dalej i obrażamy się na rzeczywistość nie chodząc nawet do głosowania. I tylko narzekamy bo nikt nie chce tego zrobić za nas.
Na koniec powiem tak:
jeśli większość Forumowiczów myśli tak jak napisał Adamel to smutny los czeka moje wnuki.

Pozdrawiam jednak wciąż z dużą nadzieją
wis
     

wis
młodszy od ciebie nie jestem
ale przeginasz

miałem swoją działalność już w 73
2 lub 3 lata można było na początku być zwolnionym z podatku
a 45% płacić od obrotu mógł tylko niegramotny, bez pojęcia o przepisach
 taki zapłaciłby tylko od zysku

piszesz o przeciwstawieniu  się złodziejskiej prywatyzacji i przegranej
 to jest efekt działań Balcerowicza który udupił całą gospodarkę,
 a nie braku kapitału

 o regulaminie pracy pojęcia nie masz
wynika to  z tego że   nikt już jego  nie przestrzega  a  omija
takie  furtki stworzono dodatkowo

nadzieja nie zmieniła rzeczywistości a okazja - sytuacja jaka się wytworzyła
do tego nie byliśmy przygotowani
dlatego  przechwycili to ludzie  bolszewickiego nadania

musimy i mamy prawo być  niezadowoleni
głosując nic nie zmienimy
chyba że "zagłosujemy" w 100% nogami

Zapisane
Strony: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 3973 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 18 zapytaniami.