forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-21, 09:56:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
667782 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 3973 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11890276 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1760 : 2009-10-30, 09:05:09 »

jesteś strasznie ograniczona skoro bidy nie widzisz wokoło
a medialną hucpe wspierasz
ps.
 coś mi się   sklerotykowi przypomniało
czy ta 1000 nie mieszkała w Łomży?
i jak to się  biedactwo do  stolicyi przeflancowało?
"ali" - delikatny to Ty nigdy nie byłeś, ale tym razem to już przegiąłeś.
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1761 : 2009-10-30, 10:25:29 »

Przyznam się,że dla mnie wałkowanie bez końca tematu "Alicja Tysiąc" jest też już nieco niestrawne. Przyglądałem się z nadzieją początkom powstawania Partii Kobiet i co?- totalne nic. Uważam, że taka inicjatywa mogłaby wiele w tym kraju zmienić, ale widocznie nasze panie mają co innego do roboty, lepiej utyskiwać nad niedolą jednostki, Która okazała się bardzo zaradna, angażując wszystkie media w swojej sprawie. Nie zmieniło to jednak faktu, że pewnie wiele kobiet w tym kraju było i jest w podobnej sytuacji, a że mają mniejszą siłę przebicia, to nie są w stanie krzyczeć o swojej krzywdzie. Takie sprawy miałaby uregulować w tym kraju inicjatywa kobiet, które pewnie ze wstrętem patrzą na brudy polityki, nie próbując nic zmienić, a szkoda! Confused
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1762 : 2009-10-30, 11:42:03 »

Przyglądałem się z nadzieją początkom powstawania Partii Kobiet i co?- totalne nic. Uważam, że taka inicjatywa mogłaby wiele w tym kraju zmienić

Na szczęście póki co nic nie zmieniła. Smile Mam mieszane uczucia kiedy słyszę, że kobiety, które mając pełną szafę ciuchów, nie potrafią zdecydować co mają na siebie włożyć na wieczorną kolację, miałyby decydować o sprawach wagi państwowej. Wink Większość kobiet można w 30 sekund wyprowadzić z równowagi, szczególnie w "niektóre dni"... Emocje, emocje i jeszcze raz emocje... Smile Dla tych "ustatkowanych hormonalnie" wyjątków (bardzo rozsądnych) nie potrzeba odstawiać tych szopek - wypłyną same, bo mają klasę.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1763 : 2009-10-30, 11:45:06 »

Adamel,

to nie AT angażuje media, to media angażują dla swoich i tylko swoich celów Alicję Tysiąc. Trudno to zrozumieć, bo póki człowiek się z tym nie zetknął to może mieć za nie do wymyślenia. Ale funkcjonuje, wręcz jak szwajcarski zegarek. Można by sądzić że bez żadnych zgrzytów, bo ich nie słychać... Albo się staramy by nie słyszeć.

Partia Kobiet jak i każda inna w odróżnieniu od tych w Parlamencie, nie ma szans ponieważ społeczeństwo jest za biedne by sfinansować koszty jej utrzymania. Parlamentarne partie są finansowane z budżetu Państwa.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1764 : 2009-10-30, 12:00:39 »

Gdzieś jednak był początek tej sprawy. To,że media rzuciły się później na ten temat, to jest dla mnie jasne, mechanizm nagłaśniania spraw dla korzyści, wynikających z "lepszej sprzedawalności"- to proste, jak budowa cepa. Co do partii parlamentarnych, to zgoda, ale pamiętaj, że pojawiła się już na naszej scenie politycznej Samoobrona Leppera i to też bez dotacji państwowych, czyli jest to jednak możliwe, jeżeli ktoś ma charyzmę. Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1765 : 2009-10-30, 12:15:03 »

Przyglądałem się z nadzieją początkom powstawania Partii Kobiet i co?- totalne nic. Uważam, że taka inicjatywa mogłaby wiele w tym kraju zmienić

Na szczęście póki co nic nie zmieniła. Smile Mam mieszane uczucia kiedy słyszę, że kobiety, które mając pełną szafę ciuchów, nie potrafią zdecydować co mają na siebie włożyć na wieczorną kolację, miałyby decydować o sprawach wagi państwowej. Wink Większość kobiet można w 30 sekund wyprowadzić z równowagi, szczególnie w "niektóre dni"... Emocje, emocje i jeszcze raz emocje... Smile Dla tych "ustatkowanych hormonalnie" wyjątków (bardzo rozsądnych) nie potrzeba odstawiać tych szopek - wypłyną same, bo mają klasę.
"Michał" - ja tutaj słyszę wyraźnie męski szowinizm. Wink
A czy można zarządzać krajem gorzej, niż to zrobili mężczyźni?
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1766 : 2009-10-30, 12:28:17 »

Renia, to nie jest rsądzenie, to jest pospolita grabież. Za czasów Gierka mieliśmy 25 mld dolarów długu zewnętrznego, i mimo, że większa ich część została nam umorzona, to w chwili obecnej mamy 10 razy więcej, a nie widzę jakiegoś szalonego rozkwitu tego kraju. W latach 70-tych powstało mnóstwo fabryk, hut, Port Północny, tysiące kilometrów dróg, tysiące kilometrów sieci energetycznych, etc., a teraz wszyscy z tego korzystamy, a szczególnie paru facetów, którzy się na tym majątku uwłaszczyli. To się musi w końcu zmienić, zanim nas zlicytują. Shocked Mr. Green
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1767 : 2009-10-30, 12:30:07 »

Adamel,

też doceniam "charyzmę" Leppera, jak i to jak wiele przez parę lat się na uczył, i w odróżnieniu od jak wielu.

Samoobrona zakładana była:

- jako związek zawodowy?,

- w oparciu o inne, wcześniesze, prawo?

- w zamożniejszym niż dziś społeczeństwie?

Dziś dla 75 % społeczeństwa 4000 zł w gotówce to niewyobrażalny majątek. Osoby w lepszej sytuacji swoje przedstawicielstwo już mają, część spośród tych w gorszej też - ojciec Rydzyk się kłania. Rządzący ekscytują się sondażami mimo że połowa społeczeństwa ma odruch wymiotny na politykę ostatnich lat. Tę drugą połowę mają za NIC.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1768 : 2009-10-30, 12:39:34 »

Bardzo ciekawy materiał - http://www.azraelk.eu/2009/10/30/biden-w-polsce-rzeczy-wazne-i-mniej-wazne/comment-page-1/#comment-23212 . Tu nie mogłam tego wkleić ze względu na bramkę (20.000 znaków), a nie mam czasu na dzielenie tekstu na części.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1769 : 2009-10-30, 12:41:37 »

Renia, to nie jest rs±dzenie, to jest pospolita grabież.
Całkowicie się z tym zgadzam. Rząd - to jest stado sępów i nic więcej. Mamy teraz sępy "swoje" i te "cudze" z zewnątrz.  Confused
Zapisane

michal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1770 : 2009-10-30, 12:52:27 »

Przyglądałem się z nadzieją początkom powstawania Partii Kobiet i co?- totalne nic. Uważam, że taka inicjatywa mogłaby wiele w tym kraju zmienić

Na szczęście póki co nic nie zmieniła. Smile Mam mieszane uczucia kiedy słyszę, że kobiety, które mając pełną szafę ciuchów, nie potrafią zdecydować co mają na siebie włożyć na wieczorną kolację, miałyby decydować o sprawach wagi państwowej. Wink Większość kobiet można w 30 sekund wyprowadzić z równowagi, szczególnie w "niektóre dni"... Emocje, emocje i jeszcze raz emocje... Smile Dla tych "ustatkowanych hormonalnie" wyjątków (bardzo rozsądnych) nie potrzeba odstawiać tych szopek - wypłyną same, bo mają klasę.
"Michał" - ja tutaj słyszę wyraźnie męski szowinizm. Wink
A czy można zarządzać krajem gorzej, niż to zrobili mężczyźni?

Można.

I tylko pragnę podkreślić, że tym krajem nie zarządzają ci dżentelmeni na Wiejskiej i byłoby dobrze gdybyście sobie w końcu zdały z tego sprawę. Jak jakiś Lepper, Gretkowska albo inny tego typu fajerwerk demokracji pojawiłby się "z zewnątrz" i byłby groźny dla obecnego stanu rzeczy, to najpierw podkłada mu się "skórki od banana" żeby sam się wykoleił, a jak nie pomoże, to choruje taki delikwent na zawał czy coś podobnego. Ten kraj jest na wylot przeorany "przez jednych i przez drugich" a Wiejska to tylko teatrzyk z aktorami na potrzeby plebsu. Partie kobiet, feministek, katolików, patriotów, wolnorynkowców czy komunistów będą to podsycane gdy osłabną, to tłumione gdy urosną, ot tak, żeby w społeczeństwie był dym i kłótnie, bo kto umiejętnie dzieli, ten rządzi odciągając uwagę tłumu od tego, co ważne. Dlatego ta cała lewica, prawica, wyzwolenie kobiet, konserwatyzm chrześcijański, ruch gejowski, zieloni, czerwoni, biali czy czarni to kupa śmiechu - zresztą podejrzewam, że większość działaczy już sama w to nie wierzy, ale jakoś można z tego dziś żyć (wywiady, telewizja, dotacje, sponsorzy), więc lepiej im stać jak marionetka na barykadach niż wziąć się do uczciwej roboty. A dzielne amazonki gdyby przejęły władzę w kraju, to nim zdążą pozmywać po obiedzie odwiedzą ich wielcy bracia z zewnątrz i zaproponują coś, co otwiera prawie każde drzwi - pieniądze. To, czego się nie otwiera pieniądzem, otwiera się strachem, a jak strach nie pomoże, to się takie betony wywarza buciorem i po problemie.

To się musi w końcu zmienić, zanim nas zlicytują. Shocked Mr. Green

To ile już zrobiłaś w tym kierunku? Smile Wklejanie kolejnych linków to też "mały kaliber", tylko dziamdziolicie. Polecam zacząć myśleć, postarać się zarobić coś nie coś, oszczędzać i albo jako tako ustawić się tutaj w kraju (można wbrew pozorom), albo spróbować przenieść się do kraju, w którym żyje się normalnie i który dba o swoich obywateli. Wielkie idee buduje się oddolnie, czyli od samego siebie. Polecam zrobić coś dla siebie i swojej rodziny i nie wadzić innym bez względu na ich poglądy (bo to zawsze szkodzi samemu sobie), bo żadna idea nie jest warta tego, żeby sobie robić wrogów w ludziach. Nie bądź gałganem, to czasem nawet złodziej Cię nie okradnie bo pomyśli "ten sobie zasłużył żeby go nie doić". Smile I uśmiechajcie się dziewczyny, bo ładniejsze jesteście, a swoimi nerwami i tak nic nie zmienicie... Smile Chill Cool
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1771 : 2009-10-30, 13:12:48 »

I tylko dodam, że to, od czego trzeba zacząć pomijając przygotowywanie i dobór ludzi, to nie rozruchy na ulicach i kampanie medialne, tylko dobra Służba Specjalna, bo szanse powodzenia przedsięwzięcia wzrastają, kiedy pozostaje ono w ukryciu przed wrogiem najlepiej do czasu, kiedy będzie już gotowe do realizacji (Machiavelli). Słyszałaś kiedyś np. o szwajcarskich służbach specjalnych? Najlepsze to takie, o których się w ogóle nie słyszy. Smile Władzy się nie zdobywa a już na pewno nie utrzymuje porywając słuchaczy szumnym przemówieniem w "Dzień Dobry TVN" czy innym poranku, więc zapowiedzi "lepszego jutra" są z zasady skazane na niepowodzenie, bo tamci inteligenci będą przygotowani... Smile
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1772 : 2009-10-30, 13:28:54 »

"michal", tak do Twojej wiadomości, to powodzi mi się całkiem dobrze i mam nadzieję, że to się nie zmieni, a swojej córce pomagam zrobić teraz 3 fakultet, więc i na polu rodzinnym jest o.k.Co do życia w innym, "normalnym" kraju, to mam za sobą 5-letni epizod, o którym wolałbym zapomnieć, mimo, że miałem pracę, a nie siedziałem na garnuszku państwa, jednak wolałem wrócić do Polski, bo mimo znajomości języka czułem się jak obywatel 2-giej kategorii.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1773 : 2009-10-30, 14:10:28 »

... tylko dobra Służba Specjalna, bo szanse powodzenia przedsięwzięcia wzrastają, kiedy pozostaje ono w ukryciu przed wrogiem najlepiej do czasu, kiedy będzie już gotowe do realizacji (Machiavelli). Słyszałaś kiedyś np. o szwajcarskich służbach specjalnych? Najlepsze to takie, o których się w ogóle nie słyszy. Smile

Michal masz racje, ale nie zapominaj, ze nasi "sasiedzi" i "przyjaciele" maja te "sluzby"
"od zawsze". Dodajac do tego liczniejsza populacje i "zasoby naturalne" masz jasna odpowiedz
na sytuacje w naszym "K-raju" Smile

Pisze o tym ciagle, NAM koniecznie niezbedna jest "metoda"
postepowania, ktora "przecwiczyli juz"(zreszta z wielkim powodzeniem)
nasi BRACIA na ktorych spogladamy z niechecia i niezdrowa zawiscia! Smile

Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1774 : 2009-10-30, 15:28:43 »

Panie Sławku, bardzo niechętnie panu odpowiadam, gdyż razi mnie Pana ton. To po pierwsze. Po drugie nie raczy Pan pamiętać, że nie zgodziłam się być z Panem po imieniu i mam do tego prawo co wiele odsób w blogosferze szanuje, ale... nie Pan.
Tereso Stachurska Wink dopóki rozmawiamy przez net nie interesuje mnie jakie masz wymagania w stosunku do swojej osoby i czy są one wybujałe czy nie Wink przyjmij do wiadomości ze jesteś tutaj tylko "bytem internetowym" bez względu na to czy twoje imie, nazwiski itp. jest prawdziwe czy nie Smile więc jeśli występujesz w sieci to po prostu dostosuj się do jej wymogów i przestań tutaj "witkować" oki ?? w necie wszyscy zwaracją się do siebie na ty, jak kiedykolwiek będziemy mieli przyjemność Wink rozmowy na zywca to wtedy możesz liczyć na odpowiednie traktowanie z mojej strony Wink
Cytuj
Co do meritum. Otóż Alicji Tysi±c zawdzięczam sporo wiedzy na temat polskiej biedy, oraz nie znam osobi¶cie nikogo (każdy z nas ludzi obraca się w jakim¶ kręgu osób, wręcz w zaklętym kręgu) kto byłby w gorszej sytuacji od Alicji Tysi±c, tak materialnej (uwzględnijmy jeszcze i ograniczenia jakie niesie jej inwalidztwo) jak i psychicznej ze względu na jej osaczanie z zkażdej strony przez innych ludzi, w niemałej liczbie również z mocy etatu (media, politycy, itp). Czy już Pan rozumie? Je¶li nie - Pana sprawa. Żeby co¶ zrozumieć trzeba wysiłku, zaangażowania nie za¶ dystansowania się.
a co do meritum to nie odpowiedziałaś na główne pytanie co z ojcem dzieci Pani 1000 natomiast szermujesz sobie tutaj swoimi odczuciami które niekoniecznie musza byc zgodne z prawdą o BIEDZIE Sad

P.S.
nie masz biedy wokół siebie ??
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1775 : 2009-10-30, 17:28:08 »

Michal masz racje, ale nie zapominaj, ze nasi "sasiedzi" i "przyjaciele" maja te "sluzby"
"od zawsze". Dodajac do tego liczniejsza populacje i "zasoby naturalne" masz jasna odpowiedz
na sytuacje w naszym "K-raju" Smile

"grizzly",
nie zapominam; wszystko rozchodzi się o to, kto jest sprytniejszy. Populacja i zasoby naturalne nie są konieczne (patrz: Liechtenstein). Najlepszym zasobem naturalnym jest mózg i lojalność współtowarzyszy.

Dwa miesiące temu odbyłem ciekawą rozmowę i na moje pytanie "co musiałoby się stać, żeby ten kraj wyszedł na prostą?" odpowiedź była "wojna światowa". Uzasadnienie było takie, że Polska jest przez jednych i drugich tak prześwietlona, że wszelkie realny próby zmiany istniejącego stanu rzeczy będą tłamszone w zarodku i że tylko wojna dałaby czas i możliwość na przetasowanie, a to i tak trzeba by ją dobrze wykorzystać, co też nie jest naszą mocną stroną. "Sąsiedzi" głupi nie są, jeżeli zauważą, że się poprawia, to będą tak drążyć aż znajdą przyczynę i przyczynowo swój "problem" rozwiążą... Osobiście znam inne drogi, ale to nie jest temat na pogaduszki w Internecie.

PS. Czasy są takie, że trzeba wybierać "złych" po to, żeby twardy, betonowy elektorat nie wybrał "gorszych", więc o jakim uzdrawianiu my tu rozmawiamy? Lata świetlne...
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1776 : 2009-10-30, 17:36:37 »


"ali" - delikatny to Ty nigdy nie byłeś, ale tym razem to już przegiąłeś.


z czym przegiął z tym że zadaje logiczne pytania ?

gdzie ojciec, gdzie teściowie, gdzie rodzice, gdzie rodzina gdzie feministki    ze dopuszczają A.T.  musi podgrzewać mleko zniczem Sad

Kościoła Katolickiego nie mieszajmy do tego  bo według Niego aborcja to morderstwo a pani A.T promuje właśnie zabijanie dzieci robi to zapewne dla kasy a że ma juz tak wielkie długi że wszytko pożerają to tez dziwne

naprawdę nie wierze że  tak nie znacie życia i nie widzicie co prowadzi do biedy?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1777 : 2009-10-30, 17:42:01 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1778 : 2009-10-30, 18:11:07 »


Kościoła Katolickiego nie mieszajmy do tego 
Kościół Katolicki sam się do tego wmieszał i zarabiał na tym...
Zapisane

Sandman80
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #1779 : 2009-10-30, 18:19:11 »


Kościoła Katolickiego nie mieszajmy do tego 
Kościół Katolicki sam się do tego wmieszał i zarabiał na tym...

a czy jakby sie nie w mieszał to nie było by to grzechem zaniechania? czy gdy ktoś promuje zabijanie dzieci K.K. ma siedzieć cicho ?

i w jaki sposób zarabia?
Zapisane
Strony: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 3973 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.