forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-21, 15:57:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
667801 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 3973 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11892077 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2000 : 2009-12-23, 08:55:14 »

W komentarzach (dyskusji) pod tym tekstem wypowiedziało się jedynie trzy osoby, beze mnie dwie.
Ja ten artykuł linkowałam na kilka blogów i forów... Zamiast wielkiej dyskusji pod artykułem - wręcz cisza. Chciałabym wiedzieć z czego się ta cisza bierze?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2001 : 2009-12-23, 09:32:16 »

Chyba z tego, że ludzie nie bardzo chcą sobie psuć miły nastrój przedświąteczny i nie bardzo wiedzą jak pomóc - większość martwi się swoimi problemami finansowymi. Trochę usprawiedliwiam, ale w każdym przypadku jest inaczej - głównie powinna być zmieniona polityka społeczna. Gdyby nie płacono za "podtrzymywanie" cukrzycy, to byłyby pieniądze na zapobieganie ubóstwu.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2002 : 2009-12-23, 09:49:39 »

Podtrzymuje się nie tylko cukrzycę, bo nawet wojny (Irak, Afganistan) i to wciąż tylko wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o wyrzucanie pieniędzy w błoto. Gdyby rządzący mieli na względzie budowanie rynku pracy żeby tej pracy było dosyć (aktualnie nie ma jej dla 43 % społeczeństwa), to wtedy nie starczyłoby im na te wojny jak i inne diabła warte pomysły. Dla cukrzycy skorzystaliby z gotowego rozwiązania... , wiadomo.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2003 : 2009-12-23, 10:01:49 »


O wojnach mam takie same zdanie, jak Ty - potrzene to nam jak.. Rolling Eyes .. dziura w płocie, albo w budżecie.. Wink
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2004 : 2009-12-23, 10:11:28 »

Właśnie: potrzebne nam to jak dziura w budżecie!  Confused  Confused  Confused
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2005 : 2009-12-23, 21:20:53 »

Rośnie, czy się kurczy -  http://www.radiownet.pl/radio/wpis/2119/ ???
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2006 : 2009-12-23, 21:29:54 »

Rośnie, czy się kurczy -  http://www.radiownet.pl/radio/wpis/2119/ ???

Przy takiej liczbie sieci zagranicznych marketów, polski handel nie będzie miał szansy na przetrwanie.. Confused A czy taka konkurencja wpłynie na obniżkę cen? Możliwe - ale na pewno kosztem jakości towarów.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2007 : 2009-12-23, 21:42:31 »

Wygląda na to że polskie sieci (Żabka, itd) chcą "zawalczyć" o kurczący się rynek (ludzie ubożeją, patrz - wzrost ubóstwa) z pojedynczymi sklepami i sklepikami. Wielu spośród ich właścicieli przy tej okazji się niestety dowie jak to jest gdy bieda zajrzy w oczy.

W bezpośrenim sąsiedztwie bloku w którym mieszkam jest więcej niż dziesięć sklepików z warzywami, drugie tyle z mięsem i przetworami oraz duży sklep PSS-u, wiosną-latem-jesienią dochodzą jeszcze stragany, więc gdyby ktoś tu wykmbinował miejsce na jakiś dyskont (nie mylę pojęć?) to nie wiem czy nie byłoby zamieszania, oczywiście - nie bez szkody dla jakości produktów.

Przy okazji: warzywa, owoce, tu są droższe niż w Warszawie, czy Poznaniu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2008 : 2009-12-23, 22:15:32 »

A są u was sklepy ze zdrową żywnością? Ekologiczne warzywa?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2009 : 2009-12-23, 22:16:59 »

W województwie podlaskim są piękne, nieskażone tereny - w sam raz na ekologiczne uprawy.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2010 : 2009-12-23, 22:32:04 »

Mam wrażenie że tu za krótko trwa lato, stąd warzywnictwo i sadownictwo triumfów nie święcą.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2011 : 2009-12-23, 22:34:46 »

Ekologiczne sklepy/stoiska oferują produkty sojowe, otręby, miody.... zdaje się że amarant, nie pamiętam więcej, ale wszystko w tym tonie. A - również produkty bezcukrowe, czyli z aspartanem itp.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2012 : 2009-12-23, 22:39:18 »

Niestety - tak i u nas to wygląda  Sad .. samo zdrowie, ten tylko się dowie, kto po tych produktach je straci.. Wink
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2013 : 2009-12-23, 22:41:20 »

No Wink 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2014 : 2009-12-23, 22:47:00 »

Jo  Wink
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2015 : 2009-12-23, 23:08:49 »

Jooo Smile 
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2016 : 2009-12-23, 23:30:03 »

Pani Tereso
Już dawno  przestałam się podniecac polityką -bo nie przypominam sobie by ,którykolwiek z rządzących
    miał na uwadze DOBRO SPOŁECZNE - światem rządzą wielkie ganksterskie korporacje i one układaja się z rządzacymi.
    Dlaczego ,prawo ustawy sa tak zagmatwane aby prostak temu nie sprostał ???
    wojny sa w interesach banków -Więc my tu możemy pitolić sobie o biedzie ,parytetach
     niesprawiedliwości a w tym  czasie miliony dzieciaków z głodu umiera i to  tylko z powodu.
      zachłanności zmilitaryzowanego olbrzyma .
     Przyznac sie na forum ,że czułam się bezpieczniejsza w czasach PRLu -to PORAŻKA -że zakłamuja historie
     WSTYD . Co mi da popierdywanie  ,ze bida ,nędza -bo rekiny ,hopsztaplerzy lub inne hieny-
   .  nie mam najmniejszego wpływu na rzeczywistośc .
     Swoją drogą podziwiam Panią   z jaka sprawnością i szybkością pochłania pani tyle tekstów .
ja  próbuje niekiedy te długaśne teksty ogarnąć -niestety wysiadam  -doba ma tylko 24 godziny
     a w między czasie mam kupe prozaicznych zajęć .
   
     
   
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2017 : 2009-12-24, 00:02:15 »

Faktycznie, czytam sprawnie Smile  Mam wprawę, wieloletni trening. Jako dziecko "pasłam się" tekstami z dziadkiem przy jednym sporym sole: On na jego dłuższej części, ja - na krótszej ( w tzw szczycie stołu). Nie ma to jak dobry wzór Smile  Książek się nie zamykało i w każdej możliwej chwili się do nich wracało Smile 

Co do innych spraw jestem zdania, że za mało się mówi, na tyle mało że jakby się wcale nie mówiło, zaś milczenie zgodę oznacza dla decydentów. Tak było, tak jest, tak będzie. Bez mówienia lepiej nie będzie, będzie gorzej, co widać, słychać i czuc.

Cóż to za demokracja bez demokratów? Ja się nie ukrywam i tyle. Polecam tę metodę, życie jest za krótkie żeby milczeć. Tym bardziej że co obiecają zielone światło to trzeba się spodziewać wszystkiego najgorszego. Tak?

Pozdrowienia dołączam  Very Happy

Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2018 : 2009-12-24, 00:18:59 »

Mówi się dużo -  obiecanek jeszcze więcej
TVN bardzo podnieca się wszystkimi pierdołami -gorzej ,ze dziennikarze są tak politycznie poprawni.
   Problem w tym ,ze zagoniono ludzi do wyścigu ,konkurencji -
     obyczaje dziczeją bo kazdy musi jakoś utrzymać się na powierzchni
    Państwo bez bandytów i złodzieji i skrajnej nędzy nie miało by prawa bytu bo kto by zarabiał
    na fundacjach dotacjach  manifestacjach czy skazancach .
     Książki nie przeczytam i nie dlatego ,ze niecytata tylko WYSIADAM z nadmiaru złych wiadomości
     no i ten net złodziej czasu - a ja odwrotnie niż pani straszliwy powolniak w przyswajaniu tekstów.
jest gdzieś streszczenie??
    Co do milczenia  Very Happy Very Happy własnie opadaja ręce od mówienia - betonowa ściana
           
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2019 : 2009-12-25, 22:07:15 »

Polecam uwadze Państwa - http://otwartabiblioteka.pl/
Zapisane
Strony: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 3973 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 20 zapytaniami.