forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-21, 22:04:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
667807 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 ... 3973 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11893526 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2220 : 2010-03-01, 11:50:37 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2221 : 2010-03-02, 09:38:26 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2222 : 2010-03-03, 20:44:22 »

Najniższe wynagrodzenie - http://www.radiownet.pl/radio/wpis/3672/
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71850


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2223 : 2010-03-03, 21:18:42 »

"...Najniższe wynagrodzenie w Polsce obecnie wynosi 1317 zł brutto i nie jest to stawka wystaczająca, by wynająć mieszkanie, się wyżywić, ubrać, dokształcać, zapłacić za prasę, książkę i bilet do kina, tym bardziej do teatru czy filharmonii, opery, także dentystę czy jakiekolwiek inne badania..."

Takie minimalne pensje pasują zagranicznym inwestorom, którzy mogą w Polsce płacić kilkakrotnie mniejsze pensje (za tą samą pracę) niż w innych krajach Unii.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2224 : 2010-03-03, 21:41:14 »

Ano, to też. Korporacja więcej, dużo więcej, zysku wywiezie.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2225 : 2010-03-03, 22:31:37 »

"...Najniższe wynagrodzenie w Polsce obecnie wynosi 1317 zł brutto i nie jest to stawka wystarczająca, by wynająć mieszkanie, się wyżywić, ubrać, dokształcać, zapłacić za prasę, książkę i bilet do kina, tym bardziej do teatru czy filharmonii, opery, także dentystę czy jakiekolwiek inne badania..."


Żeby o tym pisać to wypadałoby mieć takie wynagrodzenie, ale takie "spostrzeżenie" to nic nowego i też nie upoważnia mnie do komentarza, ponieważ nie osiągam nawet takich poborów. Mnie bardziej niepokoi (w zasadzie poszukuję podpowiedzi) jakiego wyboru powinien dokonać optymalny posiadacz takiej gaży: gdy MUSI zdecydować na co przeznaczyć część z tych pieniążków: na internet, gdzie może poczytać czego to nie może zrobić za te pieniądze, czy jednak pójść do sklepu i za to kupić pseudo masło("masło śmietankowe trzy-czwarte tłuszczu, w którego składzie jest AŻ(przyp. autora) 62% tłuszczu mlecznego"- nie pamiętam kiedy uczą o procentach, ale jestem pewien, że długo przed doktoratem z matematyki, niby ser, czy śmietanę 18% z mączką z chleba świętojańskiego. A jeżeli już zrezygnuje z internetu i dokona zakupów to jak dokonać ma prawidłowego obliczenia proporcji........................ są rzeczy na tym świecie, które latami są pisane z myślą o tych, którzy nie umieją czytać. Szczęśliwie dla piszących jeżeli dostaną za to honorarium, a dla nie umiejących czytać jeżeli nikt nie będzie usiłował im tego przetłumaczyć (chyba że dotyczy to okresu przedwyborczego, wtedy ojczyzna ponad wszystko i obowiązkiem każdego obywatela jest jeżeli nie zrozumieć, to choć aktywnie uczestniczyć- dla własnego dobra  Surprised  
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2226 : 2010-03-04, 19:00:39 »

http://passent.blog.polityka.pl/?p=670#comment-152150 :

magrud pisze:
2010-03-02 o godz. 00:36

Tak sie nam po dwudziestu latach od abdykacji komuny porobiło, że nic tylko się określamy wobec systemu, który był.
I, wbrew pozom, nie jest to zajęcie jałowe, choć - przyznaję- nudne jak flaki z olejem. Istotną korzyścią z tej formy spóżnionej autokreacji, czy też budowania wokół przeszłości najcześciej zupełnie nowej tożsamości, jest możliwość zaimpregnowania się na dzisiejszą rzeczywitość.
Przecież dzis też mamy całkiem realny system.
Myslę, że dzisiejsze życie zbiorowe w swojej skłonności do abstrahowania od ładu konstytucyjnego zdystansowało już peerelowskie wypaczenia. Ciekawe, kiedy zaczniemy się ustosunkowywać do terażniejszego monstrum?
Pewnie dopiero po zmianie.
Tak oto, nasze dzisiejsze bohaterskie zmagania z przeszłością, zabijają
codzienną odwagę.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2227 : 2010-03-04, 22:12:07 »

Takie minimalne pensje pasują zagranicznym inwestorom, którzy mogą w Polsce płacić kilkakrotnie mniejsze pensje (za tą samą pracę) niż w innych krajach Unii.

Ludzie wszędzie są tacy sami - przystosowywują się do warunków gry jakie zapewnił organizator. Jakie to warunki? Widac gołym okiem Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2228 : 2010-03-04, 23:50:32 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71850


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2229 : 2010-03-05, 09:20:39 »


Już brzydzi mnie to ogólne zakłamanie, fałsz, podstęp, kombinatorstwo, afery, korupcja i co tam jeszcze mają...
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2230 : 2010-03-05, 09:29:48 »

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ruszmy-te-emerytury-2103193.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+bankier-wiadomosci-dnia+%28Bankier.pl+-+Wiadomosci+dnia%29 - najwyższa pora, bo jak tak dalej będzie, to za parę lat ... Sad

PS
choć z drugiej strony- cyt: "arogancją jest zamartwianie się o starość..."  Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71850


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2231 : 2010-03-05, 09:37:51 »


Ja na wszelki wypadek zabezpieczam się prywatnie. Nawet jeśli dostałabym emeryturę na obecnym poziomie (wersja optymistyczna) to i tak to nie starcza ona na godne życie..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71850


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2232 : 2010-03-05, 09:39:41 »


A reforma systemu emerytalnego jest niezbędna, żeby w ogóle jakiekolwiek emerytury mogły być za parę lat..
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2233 : 2010-03-05, 09:53:52 »

Może Unia da?  Laughing

PS
Na US nie ma co liczyć, bo ponoć nawet są zadłużone w Polsce na 10mld US$...  Cool
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2234 : 2010-03-05, 10:19:58 »

Z poczty, w nawiązaniu do - http://www.radiownet.pl/radio/wpis/3672/ :

"Myślę, że podstawową przyczyną tego, że kapitalizm liberalny daje tak fatalne rezultaty dużym kosztem społecznym, jest tkwiąca w naturze ludzkiej chciwość.
W połączeniu z dużą swobodą powoduje ona, że przedsiębiorcza mniejszość zaczyna bogacić się kosztem reszty, nie rozumiejąc zupełnie, że można zapewnić sobie dobre życie przez pozytywną kreację otoczenia, które potem "zwraca" z nawiązką.
 
Efekty krótkowzrocznej głupoty znamy: niskie płace (wał dla pracownika), niskie podatki (wał dla państwa) i wysokie ceny (wał dla klienta).
Powoduje to biedę, deficyt budżetowy (brak forsy na policję, wojsko, naukę, itp.) oraz spadek popytu (poprawiany różnymi promocjami, ratami) i związane z tym bezrobocie.
 
Najgorsze, że rządzi nami głupek tak zaślepiony przez ideologię, że pozostaje ślepy na fakty i pozostaje mu oślepiać innych pi-arem.
 
Pozdrowienia"

Moja odpowiedź:
Pana spostrzeżenia są bardzo celne, a i jednoznacznie "obrazowe", czyli nie wymagające dodatkowych objaśnień.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2235 : 2010-03-06, 16:44:22 »

Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2236 : 2010-03-06, 21:41:44 »

Z poczty, w nawiązaniu do - http://www.radiownet.pl/radio/wpis/3672/ :

"Myślę, że podstawową przyczyną tego, że kapitalizm liberalny daje tak fatalne rezultaty dużym kosztem społecznym, jest tkwiąca w naturze ludzkiej chciwość.
W połączeniu z dużą swobodą powoduje ona, że przedsiębiorcza mniejszość zaczyna bogacić się kosztem reszty, nie rozumiejąc zupełnie, że można zapewnić sobie dobre życie przez pozytywną kreację otoczenia, które potem "zwraca" z nawiązką.
 
Efekty krótkowzrocznej głupoty znamy: niskie płace (wał dla pracownika), niskie podatki (wał dla państwa) i wysokie ceny (wał dla klienta).
Powoduje to biedę, deficyt budżetowy (brak forsy na policję, wojsko, naukę, itp.) oraz spadek popytu (poprawiany różnymi promocjami, ratami) i związane z tym bezrobocie.
 
Najgorsze, że rządzi nami głupek tak zaślepiony przez ideologię, że pozostaje ślepy na fakty i pozostaje mu oślepiać innych pi-arem.
 
Pozdrowienia"  Jedynym ratunkiem dla państwa jest restrukturyzacja administracji państwowej... Cool

Moja odpowiedź:
Pana spostrzeżenia są bardzo celne, a i jednoznacznie "obrazowe", czyli nie wymagające dodatkowych objaśnień.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2237 : 2010-03-06, 21:49:20 »

Coś uciekło... Spostrzegłem tylko jedyne wyjście dla tego kraju-restrukturyzacja administracji państwowej i parlamentu. Cool
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2238 : 2010-03-06, 22:37:40 »

adamel - chyba nie mieszkasz z nami. Ja  też jestem z gór i chyba nie jesteś na bieżąco.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2239 : 2010-03-07, 11:24:41 »

Nie jestem z gór - chyba mylisz mnie z Adampio. Nie chcesz chyba powiedzieć, że odpowiada Ci ta ilość mnożących się etatów. Co do parlamentu - to 100 posłów wystarczyłoby w zupełności - trzeba w końcu iść w jakość... Rolling Eyes
Zapisane
Strony: 1 ... 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 ... 3973 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 20 zapytaniami.