forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-22, 00:55:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
667807 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 ... 3973 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11894177 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2340 : 2010-04-02, 17:11:00 »

http://paradowska.blog.polityka.pl/?p=240#comment-68891 :

magrud pisze:
2010-04-02 o godz. 13:07
xymox
Szanowny Obywatelu
Wypisujesz piramidalne głupoty.
Każde twoje zdanie trąci myszką i kodeksem Boziewicza. Jestem pewna, że obywatel Sobiesiak, do momentu, w którym Mariusz K. zmontował tzn. aferę hazardową i puścił w obieg sfałszowane dowody na nielegalny ponoć lobbing, był jednym z bardziej szanowanych obywateli na Dolnym Ślasku.
I znała go cała elita z politykami włącznie. Właśnie dlatego przyczepił się do niego i inwigilował były szef CBA.
Nie byłabym też zdziwiona, gdyby się okazało, że wyrok, który niedawno otrzymał jest wynikiem intrygi, jakich wiele w naszym “cywilizowanym” państwie.
Sam byłbyś wielce wzburzony i zaszokowany, gdybyś został oskarżony i skazany wyłącznie na podstawie zeznań świadka, który nie raczył się stawić przed sądem, ani w pierwszej, ani w drugiej instancji, bo wcześniej uciekł za granicę.
Z każdego, jak się media dobrze przyłożą można zrobić Czarnego Luda.
Jeślli, nie rozpoznałeś tego, powszechnie dziś stosowanego mechanizmu , toś kiep i ignorant.

Pomoc dla polskich przedsiębiorców, jak i kazdego innego obywatela, ze skazanymi włącznie, jest i powinna być podstawowym obowiązkiem naszych parlamentarzystów, tak stanowi prawo ( m.in. ustawa o obowiązkach i prawach posłów i senatorów). A troska m.in. o interesy polskich firm i ich pracowników, głównym zadaniem rządu.
Jeżeli nie rozumiresz jakim s-syństwem jest czynienie zarzutów Ministrowi Sportu i Chlebowskiemu ( posłowi z Dolnośląskiego) za anemiczne przecież wsparcie dla prywatnej inwestycji w infrastrukturę sportowo-turystyczną w Zieleńcu, to będa Cię media i politycy dymać następne tysiąc lat.
To, co Drzewiecki z Chlebowskim czynili było ich psim obowiązkiem wynikajacym i z Konstytucji i z ustawy o obowiązkach Ministra Sportu i ze ślubowania, które skałdali przyjmując mandat.
Wynika to bezpośrednio z zasady subsydiarności państwa o ustroju liberalbej demokracji.
Cała ta afera jest uderzeniem w samą istotę przedstawicielskiej demokracji. I o to w niej chodzi. By naszych przedstawicieli ostatecznie oderwać od interesów Suwerena, które powinni reprezentować.
A nowym trendem jest stawianie nad premierem Rady Gospodarczej, złożonej z przedstawicieli zagranicznych instytucji finansowych, które nastawione sa wyłącznie na drenaż polskiego rynku z wypracowywanego przez takich ludzi jak Sobiesiak i nas wszystkich kapitału.
To jest prawdziwy skandal i afera. To, że w takiej radzie nie ma ani jednego polskiego przedsiębiorcy, ani jednego przedstawiciela realnej gospodarki, ani jednego przedstawiciela pracobiorców..
Reprezentowany jest tylko interes ponadnarodowego spekulacyjnego kapitału, który jest odpowiedzialny za największy od czasów Wielkiej Depresji krach finansowy i będacy jego nastepstwem kryzys gospodarczy.
Tak, Xymox, oto jest prawdziwa afera!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2341 : 2010-04-03, 11:19:33 »

W Polsce jak w Anglii - http://lewica.pl/?id=21332
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71850


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2342 : 2010-04-03, 13:01:16 »


Chyba jednak mamy lepiej...
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2343 : 2010-04-08, 13:14:08 »

Magrud - http://passent.blog.polityka.pl/?p=682#comment-156520

Waldemar - http://paradowska.blog.polityka.pl/?p=240#comment-69047

Parę lat temu poproszono (młodzież licealna) mnie o ksiązki po polsku dla Polaków na Litwie. Oczywiście, że tak, ale dlaczego tylko to? Czemu nie zbierają książek po litewsku dla Litwinów w Polsce? Młodzież była wyraźnie zaskoczona…

Czy my nie pojmujemy świata w zbyt uproszczony sposób? Nie jesteśmy ideałami… Nie słuchałam przemówień, dziś je przeczytam, jednak wątpię by Tusk w swoim wystąpieniu wyszedł poza jedynie nasze tragedie i krzywdy. Mylę się? Bo chciałabym...

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2344 : 2010-04-09, 01:12:53 »

Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2345 : 2010-04-10, 10:23:28 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2346 : 2010-04-10, 12:04:25 »

Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2347 : 2010-04-10, 12:51:07 »

Tak, jak już ktoś trafnie napisał w komentarzach: "diabli chichot historii". Przeklęte miejsce, które po raz kolejny pozbawiło nas części elity polskiej Sad   Crying or Very sad  Wielki żal i współczucie dla rodzin.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2348 : 2010-04-10, 18:34:04 »

Wypadek miał miejsce... w Smoleńsku.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2349 : 2010-04-10, 18:37:10 »

Wieża Kontrolna lotniska nie godziłą się ze względu na mgłę na lądowanie samolotu. Czego dowiemy się z czarnych skrzynek?
Czy samolot mógł dolecieć do Mińska i tam wylądować szczęśliwie?
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2350 : 2010-04-11, 00:08:21 »

Takie wyjaśnienie po prostu nie istnieje. Nigdy nie poznamy całkowitej prawdy. Jeżeli, co jest dla mnie, jako fizyka absolutnie zrozumiałe i wytłumaczalne, miałby to być błąd pilota, to i tak będzie istniało wiele niedomówień. "Czarna skrzynka" nie rejestruje absolutnie odczuć monitorowanych, ani też wszystkich ich posunięć, tylko efekty, a na podstawie tych nie zawsze można dogłębnie wyciągać wnioski.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2351 : 2010-04-11, 00:25:00 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2352 : 2010-04-11, 08:15:44 »

Blog red. Passenta prowadzi red. Passent. O to chodziło?
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2353 : 2010-04-11, 08:59:57 »

P. red. Daniel Passent?
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2354 : 2010-04-11, 09:08:53 »

No, coś mi się pomyliło... Embarassed Embarassed Embarassed
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2355 : 2010-04-11, 10:03:50 »

No, coś mi się pomyliło... Embarassed Embarassed Embarassed


Każdemu może coś pomylić. Ważne co z błędem potem się dzieje... Jeśli zostanie dostrzeżony, odwołany, to go nie było Smile 


Jedno mnie zaskakuje, mianowicie, że organizator wyjazdu (MSZ?) nie wpadł na to, że warunki pogodowe mogą nie pozwolić na lądowanie w zaplanowanym czasie i miejscu, i stąd wylot musi odbyć się z zapasem czasu na zmiany.

Ja ilekroć miałam gdzieś być na określoną godzinę zawsze wyjeżdżałam z takim zapasem, żeby zdążyć.

Lądowanie samolotów, także rejsowych, z dala od "docelowych" to nie nowina. Moja Mama zamiast w Warszawie wylądowała w Gdańsku, bo pogoda nie pozwoliła lądować w Warszawie. Ja kiedyś spędziłam dodatkową dobę w Sofii, bo samolot, którym miałam lecieć został odwołany z powodu nieodpowiednich warunków atmosferycznych, a w kolejnych nie było wolnych miejsc. Byliśmy na dokładkę bez pieniędzy, bo w tamtym czasie nie wolno było wywozić walut i wydawało się je do końca przed wyjazdem.

Rozmowom na ten temat nie będzie końca i dobrze, bo może ustrzegą nas przed powtórzeniem tragedii. Co dziś na ten temat czują osieroceni? Nie mają pytań? Gdybyśmy my byli na ich miejscu to napilibyśmy się zimnej wody i czekali aż się nam w ustach zagotuje, żeby nie pytać, nie cierpieć?

Żal, tyle osób zginęło, tylu ich bliskich rozpacza. Putra miał ośmioro dzieci, mieszkają obok moich przyjaciół.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2356 : 2010-04-11, 12:11:33 »

Mam tylko nadzieję, że wszyscy nasi politycy zachowają się inaczej, niż Wałęsa.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71850


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2357 : 2010-04-11, 13:49:30 »


Bardzo straszne...Jak usłyszałam o tej katastrofie, od razu (oprócz wielkiego żalu i niedowierzania) pomyślałam, że "ktoś pomógł" losowi....a teraz już w to wątpię.. Miejmy nadzieję, że przyczynę uczciwie wyjaśnią. ..chociaż życia tym osobom, (ani bliskich ich rodzinom) nic i nikt już nie przywróci... Sad
Zapisane

Halina Ch.
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2358 : 2010-04-11, 15:16:10 »

Czego dowiemy się z czarnych skrzynek?

Dowiemy sie tego czego pragnie ' pubilczka' że to 'błąd pilota'.
Przecież czarne skrzynki są u ruskich.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #2359 : 2010-04-11, 15:31:28 »

Czy gdyby na polskim terytorium rozbił się samolot innego państwa, to czarne skrzynki nie byłyby w Polsce? Jakie jest prawo?
Zapisane
Strony: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 ... 3973 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 20 zapytaniami.