forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 19:59:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660432 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Żywienie optymalne a P.O.CH.P  (Przeczytany 144441 razy)
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #20 : 2008-07-16, 18:24:58 »

Niestety wyniki męża potwierdzone i potwierdzona diagnoza niewydolności oddechowej całkowitej. On nadal czuje się w miarę dobrze, oddycha w miarę normalnie, bez ostrych duszności. Raz, dwa razy dziennie schodzi po schodach z 6-ego piętra. Jest to niby niewydolność tkzw. kompensata.

Czy na szóste piętro też potrafi wejść.
Jednak nic nie przeszkadza aby mąż rozpoczął ŻO.
Zapisane
kalinowska
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #21 : 2008-07-17, 12:19:18 »

Oczywiście, że nie. Czasami na drugie tak. Niestety on nie podda się calkowicie żywieniu optymalnemu bo nie zrezygnuje z makaronu. Mogę tylko zmienić jego żywienie wprowadzając większość produktów z żywienia optymalnego ale nie wiem co.
Wyczytałam również, że teofillina, która znajduje się w herbacie pomaga w oddychaniu.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #22 : 2008-07-17, 14:56:13 »

Oczywiście, że nie. Czasami na drugie tak. Niestety on nie podda się calkowicie żywieniu optymalnemu bo nie zrezygnuje z makaronu. Mogę tylko zmienić jego żywienie wprowadzając większość produktów z żywienia optymalnego ale nie wiem co.
Wyczytałam również, że teofillina, która znajduje się w herbacie pomaga w oddychaniu.

Najlepszy w tej chwili lek na P.O.CH.P ROZSZEŻAJĄCY nazywa sie "SPIRIVA" A NASTĘPNY "FORADIL"
Jeżeli ten makaron jest dla niego ważniejszy niż zdrowie to myślę że On nie powinien rozpoczynać DO
bo może to mu przynieść odwrotny skutek pogorszyć jeszcze jego samopoczucie.Nie tylko makaron ,bo jeżeli jeszcze lubi chlebek,piwko
dania mączne to przecież w tych artykułach są same węglowodany .A D0.polega na ograniczeniu węglowodanów.
A o teofilinie w herbacie nie wiedziałem ,może to chodzi o teinę.
Zapisane
kalinowska
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #23 : 2008-07-17, 17:04:30 »

Nie, no raczej nie pomyliłabym teofiliny z teiną. Teofilina otrzymywana sentetycznie  jest lekiem rozszerzającym.
"Teofilina (1,3-dimetyloksantyna, C7H8O2N4, ATC: R 03 DA 04) - alkaloid purynowy występujący między innymi w liściach herbaty (Thea sinensis). Przede wszystkim znajduje zastosowanie w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej zaporowej choroby oskrzelowo-płucnej."
Mąż nie może sobie odmówić tylko makaronu (i to niestety codziennie). Piwa nie pije, chleba nie je prawie wcale. Z całym szacunkiem do DO, ta codzienna porcja makaronu nie przeszkodza przy tak fatalnych wynikach w jego samopoczuciu. Dziś po definitywnym odrzuceniu tydzień temu papierosów i przy regularnym braniu lekarstwa,  wszedł na 6 piętro (przypominam wyniki paO2=64, paCO2= 62, Ph= 7.33).
Jednak każdy z nas jest zupełnie inny, dlatego też nie mam zamiaru przygotowywać mu posiłków dokladnie wg DO (choć w niektorych wypadkach, np. epilepsja i nie tylko) bardzo w nia wierzę. Chcialam tylko się dowiedzieć które produkty są wskazane przy tej chorobie a które nie.
Pozdrawiam.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #24 : 2008-07-17, 20:04:45 »

Nie, no raczej nie pomyliłabym teofiliny z teiną. Teofilina otrzymywana sentetycznie  jest lekiem rozszerzającym.
"Teofilina (1,3-dimetyloksantyna, C7H8O2N4, ATC: R 03 DA 04) - alkaloid purynowy występujący między innymi w liściach herbaty (Thea sinensis). Przede wszystkim znajduje zastosowanie w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej zaporowej choroby oskrzelowo-płucnej."
Mąż nie może sobie odmówić tylko makaronu (i to niestety codziennie). Piwa nie pije, chleba nie je prawie wcale. Z całym szacunkiem do DO, ta codzienna porcja makaronu nie przeszkodza przy tak fatalnych wynikach w jego samopoczuciu. Dziś po definitywnym odrzuceniu tydzień temu papierosów i przy regularnym braniu lekarstwa,  wszedł na 6 piętro (przypominam wyniki paO2=64, paCO2= 62, Ph= 7.33).
Jednak każdy z nas jest zupełnie inny, dlatego też nie mam zamiaru przygotowywać mu posiłków dokladnie wg DO (choć w niektorych wypadkach, np. epilepsja i nie tylko) bardzo w nia wierzę. Chcialam tylko się dowiedzieć które produkty są wskazane przy tej chorobie a które nie.
Pozdrawiam.


Szanowna Pani znalazłem w materiałach ze teofilina jest w składzie herbat ale jej ilość jest znikoma nie wiem czy tym sposobem można by Balo pomóc choremu znalazłem że jest jej 0,04%
Jedna tabletka teofiliny jaka biorę od lat ma 250mil a są mocniejsze 300mil .Wiem że każdy jest inny ale wyniki powinne przemawiać za tym w jakim stanie jest pacjent.
Wyniki chyba trochę pani zmienia bo powinno być.. pO2  i  pCO2    Te pO2 podaje Pani 64 mmol norma jest 75-100mmol   a  pCO2 podaje Pani 62mmol  norma 32-45mmol.
Czyli w jednym i w drugim przypadku wynik jest zły.Rzeczywiście powinien mąż otrzymywać tlen ale ile godzin i jakie ciśnienie powinien powiedzieć lekarz.PH 7,33 POKAZUJE ŻE ORGANIZM JEST ZAKWASZONY  Ale jest to spowodowane nie tylko złą dietą ale i niedotlenieniem,powinien mąż zastosować w diecie więcej artykułów alkalizujących takich jak śmietana,warzywa itp.
Zapisane
kalinowska
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #25 : 2008-07-17, 21:19:29 »

Dziekuję.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #26 : 2008-07-17, 23:52:22 »

Nie, no raczej nie pomyliłabym teofiliny z teiną. Teofilina otrzymywana sentetycznie  jest lekiem rozszerzającym.
"Teofilina (1,3-dimetyloksantyna, C7H8O2N4, ATC: R 03 DA 04) - alkaloid purynowy występujący między innymi w liściach herbaty (Thea sinensis). Przede wszystkim znajduje zastosowanie w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej zaporowej choroby oskrzelowo-płucnej."
Mąż nie może sobie odmówić tylko makaronu (i to niestety codziennie). Piwa nie pije, chleba nie je prawie wcale.
Jednak każdy z nas jest zupełnie inny, dlatego też nie mam zamiaru przygotowywać mu posiłków dokladnie wg DO (choć w niektorych wypadkach, np. epilepsja i nie tylko) bardzo w nia wierzę. Chcialam tylko się dowiedzieć które produkty są wskazane przy tej chorobie a które nie.
Pozdrawiam.

wszystkie produkty zbozowe  i wszystkie  mleczne niestety bardzo szkodliwe.
Wiecej znajdzie pani w odpowiedziach lekarki Razz
Zapisane
kalinowska
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #27 : 2008-07-18, 11:36:21 »

Dziękuję. A śmietana? przeciez to też produkt mleczny...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #28 : 2008-07-18, 21:09:36 »

Dziękuję. A śmietana? przeciez to też produkt mleczny...
a tak pisze lekarka  do jurka na str 1 tego watku:
"W poscie z 16.07.2006. 1:19 dałam Ci odpowiedź.
Zastosuj to co polecam + mleczne do rotacji (masło, ser, śmietana, kefir, czekolada) - co 3-7 dni przez miesiąc.
Mam świadomość, że tak długotrwała choroba dokonała znacznych zniszczeń w rusztowaniu oskrzeli.
Mam nadzieję, że wogóle cytrusów nie jadasz.
W takim "stanie" zalecam też uruchamianie mięśni pleców, szczególnie tych przykręgosłupowych. One odpowiedzialne są zaruch żeber w bok i zwiększanie rozmiaru klatki pierś. ok.dln. w lini przód-tył.Oddychanie przeponowe jest zalecane przez wszystkich (przy leżeniu na plecach ma Ci się unosić brzuch przy wdechu).
Mając świadomość, że oskrzela są w takim stanie nie można bagatelizować technik oddechowych i różnych form masażu pleców, nawet mięśni międzyżebrowych."  Smile

 
 
 
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #29 : 2008-07-18, 23:48:19 »

Dziękuję. A śmietana? przeciez to też produkt mleczny...
a tak pisze lekarka  do jurka na str 1 tego watku:
"W poscie z 16.07.2006. 1:19 dałam Ci odpowiedź.
Zastosuj to co polecam + mleczne do rotacji (masło, ser, śmietana, kefir, czekolada) - co 3-7 dni przez miesiąc.
Mam świadomość, że tak długotrwała choroba dokonała znacznych zniszczeń w rusztowaniu oskrzeli.
Mam nadzieję, że wogóle cytrusów nie jadasz.
W takim "stanie" zalecam też uruchamianie mięśni pleców, szczególnie tych przykręgosłupowych. One odpowiedzialne są zaruch żeber w bok i zwiększanie rozmiaru klatki pierś. ok.dln. w lini przód-tył.Oddychanie przeponowe jest zalecane przez wszystkich (przy leżeniu na plecach ma Ci się unosić brzuch przy wdechu).
Mając świadomość, że oskrzela są w takim stanie nie można bagatelizować technik oddechowych i różnych form masażu pleców, nawet mięśni międzyżebrowych."  Smile

Kadar ja rozumie to co zaleca Pani Ewa  jako próbę czy mleczne dla danego pacjenta są alergizujące.Dlatego wprowadza mleczne rotując co trzy lub siedem dni.
Kadar może wiesz dlaczego ,p.Ewa już jakiś czas nie pisze.Czy się dobrze domyślam że ma urlop.??
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #30 : 2008-07-18, 23:52:36 »

urlop???mysle,ze "tylko" mnostwo pacjentow Razz
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #31 : 2008-08-07, 23:33:16 »

Tym razem to był urlop.
Very Happy
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #32 : 2008-08-08, 01:23:36 »

Tym razem to był urlop.
 Very Happy


Witamy po urlopie,myślę ze wypoczynek pozwoli Pani na znalezienie wolnego czasu na dalsze rady.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #33 : 2008-08-12, 17:48:05 »

Schudłeś choć trochę Jurek46?
Nie wiem czy ta porada poniżej nie za wczesnie dla Ciebie...
Warto robić 1-3 dni bez ziemniaków co jakiś czas (co 10-14dni?).
Może jeszcze poczekaj, choć jednodniowki bez ziemniaków byłyby ok.
Pomaga to leczyć POCHP, astmę, bóle ramion, arytmię, ch. wiencową (nie każdy optymalny szybko pozbywa się tych chorób), anemię.
Buraczki z chrzanem, ogórki kiszone, pomidory w każdej postaci, papryka, kapusta kiszona, brokuły, sałata, sałatka grecka bez sera, kapusniak, barszcz cerwony...
Poradę  powyżej na pewno powinny wziąć pod rozwagę osoby z w/w dolegliwościami, które jeszcze nie ustąpiły na DO.
Także na pewno powinno się wziąć ją pod rozwagę gdy istnieje nietolerancja papryki, pomidora, ogorka, kapusty...
Warto przynajmniej 3 dni w tyg. ostatni posiłek jadać o 16-16.30.
Jeżeli ktoś ma trwale dolegliwości między 3-5 rano warto zjeść główny posiłek miedzy 15-16.30.
Jeżeli ktoś ma powtarzalne dolegliwosci miedzy 19-22.00 warto główny posiłek zjeść między 7-10 rano.
Jeżeli ktoś ma powtarzalne dolegliwosci miedzy 22-24.00 warto główny posiłek zjeść miedzy 10-12 rano.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #34 : 2008-08-12, 18:05:23 »

Pomaga też w zaburzeniach chodzenia i zawrotach (np. w SM, miażdżycy kk. dolnych).
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #35 : 2008-08-12, 19:38:20 »

Schudłeś choć trochę Jurek46?
Nie wiem czy ta porada poniżej nie za wczesnie dla Ciebie...
Warto robić 1-3 dni bez ziemniaków co jakiś czas (co 10-14dni?).
Może jeszcze poczekaj, choć jednodniowki bez ziemniaków byłyby ok.
Pomaga to leczyć POCHP, astmę, bóle ramion, arytmię, ch. wiencową (nie każdy optymalny szybko pozbywa się tych chorób), anemię.
Buraczki z chrzanem, ogórki kiszone, pomidory w każdej postaci, papryka, kapusta kiszona, brokuły, sałata, sałatka grecka bez sera, kapusniak, barszcz cerwony...
Poradę  powyżej na pewno powinny wziąć pod rozwagę osoby z w/w dolegliwościami, które jeszcze nie ustąpiły na DO.
Także na pewno powinno się wziąć ją pod rozwagę gdy istnieje nietolerancja papryki, pomidora, ogorka, kapusty...
Warto przynajmniej 3 dni w tyg. ostatni posiłek jadać o 16-16.30.
Jeżeli ktoś ma trwale dolegliwości między 3-5 rano warto zjeść główny posiłek miedzy 15-16.30.
Jeżeli ktoś ma powtarzalne dolegliwosci miedzy 19-22.00 warto główny posiłek zjeść między 7-10 rano.
Jeżeli ktoś ma powtarzalne dolegliwosci miedzy 22-24.00 warto główny posiłek zjeść miedzy 10-12 rano.
miedzy innymi piszesz nietoleracja papryki,no to u mnie kartofelki pojda do odstawki ,tak na pare dni,bo papryki nadal nie toleruje. Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #36 : 2008-08-12, 20:29:15 »

No to masz już wszystko naprawione  Very Happy.
(Myśli dzisiejsze to rzeczywistość jutra).
Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #37 : 2008-08-12, 21:03:39 »

Kalinowska, Jurek46 dużo wie o DO.
Jego porady są cenne.
Z mojej strony polecam jaja/żołtka, smalec, ziemniaki, boczek, karczek, warzywa w przeróżnej kombinacji.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #38 : 2008-08-12, 23:18:23 »

Schudłeś choć trochę Jurek46?
Nie wiem czy ta porada poniżej nie za wczesnie dla Ciebie...
Warto robić 1-3 dni bez ziemniaków co jakiś czas (co 10-14dni?).
Może jeszcze poczekaj, choć jednodniowki bez ziemniaków byłyby ok.
Pomaga to leczyć POCHP, astmę, bóle ramion, arytmię, ch. wiencową (nie każdy optymalny szybko pozbywa się tych chorób), anemię.
Buraczki z chrzanem, ogórki kiszone, pomidory w każdej postaci, papryka, kapusta kiszona, brokuły, sałata, sałatka grecka bez sera, kapusniak, barszcz cerwony...
Poradę  powyżej na pewno powinny wziąć pod rozwagę osoby z w/w dolegliwościami, które jeszcze nie ustąpiły na DO.
Także na pewno powinno się wziąć ją pod rozwagę gdy istnieje nietolerancja papryki, pomidora, ogorka, kapusty...
Warto przynajmniej 3 dni w tyg. ostatni posiłek jadać o 16-16.30.
Jeżeli ktoś ma trwale dolegliwości między 3-5 rano warto zjeść główny posiłek miedzy 15-16.30.
Jeżeli ktoś ma powtarzalne dolegliwosci miedzy 19-22.00 warto główny posiłek zjeść między 7-10 rano.
Jeżeli ktoś ma powtarzalne dolegliwosci miedzy 22-24.00 warto główny posiłek zjeść miedzy 10-12 rano.

Dziękuje nie waga narazie nie drgnęła bo nie mogła zanim nie uporam sie z ta woda zalegającą mój organizm,wiem ze jest to spowodowane lekami ,które niestety Musze brac one rozszerzaj nie tylko płuca abym mógł oddychać a wszystkie inne organy ,wynikiem czego jest zatrzymywanie moczu i znowu leki "furosemid"
aby móc się obwodnic,Właśnie w tym jest mój problem Mozę zna Pani jakiś sposób na pozbycie się wody,aby nie brac "furosemidum "Po którym człowiek jest osłabiony.Próbowałem juz ziół ,nawet piłem odczyn z grzybka Tybetańskiego,ale to nic nie skutkuje.Myślę ze to w tej chwili jest moją zmorą ,i na pewno waga by spadła jak bym nie miał tej przypadłości.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #39 : 2008-08-12, 23:37:45 »

...narazie nie drgnęła bo nie mogła zanim nie uporam sie z ta woda zalegającą mój organizm,wiem ze jest to spowodowane lekami ,które niestety Musze brac one rozszerzaj nie tylko płuca abym mógł oddychać a wszystkie inne organy ,wynikiem czego jest zatrzymywanie moczu i znowu leki "furosemid"...

Jurek Tobie niezbedny jest lekarz on-line  Cool
Prowadzenie Ciebie(dieta -leki)
to "Wyzsza Szkola Jazdy" doslownie i w przenosni.

Smiem watpic!!! w to, ze jestes prowadzony "optymalnie"
o ile nie jest jeszcze gozej - co oznacza, ze sam siebie prowadzisz
przez wiekszosc czasu  Crying or Very sad

Ale dopoki "bije dzwon" nigdy nie jest
"za poznoCool

Pozdrawiam sympatycznego kolege z forum  Cool

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 17 zapytaniami.