forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 06:55:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660532 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Żywienie optymalne a P.O.CH.P  (Przeczytany 144504 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #220 : 2008-10-09, 20:51:20 »

olej śledziowy (ten naturalny tłuszcz śledzie) to najgorsza znana w świecie zwierzęcym, a do kupienia w sklepie mieszanina nienasyconych kwasów tłuszczowych


z reszta mozna sie zgodzic (po pobieznym przeczytaniu), ale to bym na twoim miejscu jeszcze sprawdzila, adam
http://www.nutritiondata.com/facts/finfish-and-shellfish-products/4065/2
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #221 : 2008-10-09, 20:52:56 »

wyglądają na !zadowolonych! i pogodzonych z losem,

W takim razie mie ma co ... im wchodzić w drogę.
Żony mu nie zabiorę, mam swoją drugą połowę Smile. Mnie wystarczy Very Happy.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #222 : 2008-10-09, 21:09:18 »

śledż w oleju

jurek, sorry ze sie wtracam, zrobisz jak zechcesz, ale moze zrob gryziemu na zlosc Wink, wyrzuc z jadlospisu oleje roslinne
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #223 : 2008-10-09, 21:53:18 »

śledż w oleju

jurek, sorry ze sie wtracam, zrobisz jak zechcesz, ale moze zrob gryziemu na zlosc Wink, wyrzuc z jadlospisu oleje roslinne

Czyżby DO zabraniała używania oleju nawet tego z oliwek,np do śledzika,
Zapytam tez Ciebie czy do majonezu to Ty używasz smalcu..
Panowie troche pokory ,bo jeszcze ktoś zrozumie ze na DO to nie jadamy nic bo wszystko jest skarzone
i pobieramy energier tylko z promieni słonecznych.
Zapisane
Enka19
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #224 : 2008-10-09, 22:08:51 »

bo jeszcze ktoś zrozumie ze na DO to nie jadamy nic bo wszystko jest skarzone
i pobieramy energier tylko z promieni słonecznych

no własnie tak to wyglada Wink

energia z promieni slonecznych plus jajka i karkowka ;p
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #225 : 2008-10-09, 22:18:05 »

Jurek46, miałeś ochotę w kolejnym dniu mlecznym na mleko jako źródło W?

Pani Ewo pisałem ze ja jestem chyba nie reformowalny ,jak słysze ze ,niektórzy stosując rotacje mlecznych
pozbywają się apetytu na mleczne wogóle ,to ja mówie otwarcie że u mnie tego nie moge zauważyc ja poprostu czekam na ten 7 dzień aby zjeśc jajko z masełkiem ,wypic ze 100gr śmietanki,wypic dobre kwasne mleko.ALE TYCH WSZYSTKICH ODCZUĆ O JAKICH CZYTAM NIESTETY U MNIE NIE MA.Powiem inaczej ja mam bardzo dobry apetyt od dziecka nigdy nie byłem grubasem,dopiero jak odrzuciłem Papierosy z wiadomych względów waga w ciągu pół roku urosła mi do ponad 30kg
Po zastosowaniu DO NA POCZATKU TRUDNO BYLO MI ZNALEŻC PROPORCJE ABY NIE BYC GLODNY UDAŁO SIE I TERAZ
jest juz nieżle.Ale nie na tyle abym mógł odetchnąc pełna piersia.
Niewiem dlaczego Pani pisze że jak by ten chory na P.O.CH.P PRZYJECHAŁ DO PANI TO ZOSTAŁ BY ULECZONY W DWA TYGODNIE.Pani Ewo niewiem jak mam myslec czy to jest drwina,czy mnie również zaprosi Pani do siebie i zostane cudownie uleczony.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #226 : 2008-10-09, 22:19:34 »

olej śledziowy (ten naturalny tłuszcz śledzie) to najgorsza znana w świecie zwierzęcym, a do kupienia w sklepie mieszanina nienasyconych kwasów tłuszczowych
z reszta mozna sie zgodzic (po pobieznym przeczytaniu), ale to bym na twoim miejscu jeszcze sprawdzila, adam
http://www.nutritiondata.com/facts/finfish-and-shellfish-products/4065/2

100g smalcu
Tłuszcz 100g
Saturated Fat 39.2g
Monounsaturated Fat 45.1g
Polyunsaturated Fat11.2g
Total Omega-3 fatty acids 1000mg
Total Omega-6 fatty acids 10199mg

100g masła
Tłuszcz 81.1g
Saturated Fat 51.4g
Monounsaturated Fat 21.0g
Polyunsaturated Fat 3.0g
Total Omega-3 fatty acids 315mg
Total Omega-6 fatty acids 2728mg

100g śledzia
Tłuszcz  9.0g
Saturated Fat 2.0g
Monounsaturated Fat 3.7g
Polyunsaturated Fat 2.1g
Total Omega-3 fatty acids 1729mg
Total Omega-6 fatty acids130mg


Jak widzisz odrobiłem lekcję. Jak dla mnie nie do przyjęcia jest, że w 9g tłuszczu śledziowego zawarte jest tyle Omega-3 ile w 173g smalcu jest to więc 19krotnie więcej niż optymalnie. Można by tego śledzia potraktować jako koncentrat, lekarstwo, ale pewnie nie warto skoro tłuszczu wieprzowego zjadamy na ŻO na tyle dużo by się we wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe zaopatrzyć i to we właściwych proporcjach. Podejrzewam też, że jest jakiś szczególny kwas tłuszczowy w śledziu który mi nie leży i jest szczególnie patologicznie rozkładany przez metabolizm z wydzieleniem znaczącej ilości trucizn (coś jak łyżka dziegciu w beczce miodu). Mogę tylko posiłkować się cytatem z Admina, że te omega-3 w śledziach to są cenne i dobre ale przy wegetariańskim sposobie odżywiania.
Dla mnie to olej śledziowy ma chore proporcje NKT, jest jak mleko odtłuszczone w proszku, niby zawiera cenne składniki, ale nie o to chodzi.
Lekarka zaleca siemię lniane to może pewnie i zalecić śledzie – ufam, że ma swoje powody. Ale jest to może i lekarstwo, ale ze skutkami ubocznymi.


... Omega 3...
kolejny mit "naukowy" wymyślony przez amerykańskich "naukowców" na podstawie badań zdrowotności eskimosów i populacji jedzących ryby. Nie ma żadnego praktycznego znaczenia.
Tzw. NNTK są niezbędne jedynie u małych dzieci - i stąd słynne "naukowe" zalecenie podawania masła dzieciom do lat trzech, z uwagi na dużą zawartość nienasyconyck kwasów tłuszczowych w maśle - w tym omega 3 Laughing.
Nienasycone kwasy tłuszczowe stają się "niezbędne" dla osób pożywiających się bezcholesterolowoWink Mr. Green
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #227 : 2008-10-09, 22:32:29 »

olej śledziowy (ten naturalny tłuszcz śledzie) to najgorsza znana w świecie zwierzęcym, a do kupienia w sklepie mieszanina nienasyconych kwasów tłuszczowych
z reszta mozna sie zgodzic (po pobieznym przeczytaniu), ale to bym na twoim miejscu jeszcze sprawdzila, adam
http://www.nutritiondata.com/facts/finfish-and-shellfish-products/4065/2

100g smalcu
Tłuszcz 100g
Saturated Fat 39.2g
Monounsaturated Fat 45.1g
Polyunsaturated Fat11.2g
Total Omega-3 fatty acids 1000mg
Total Omega-6 fatty acids 10199mg

100g masła
Tłuszcz 81.1g
Saturated Fat 51.4g
Monounsaturated Fat 21.0g
Polyunsaturated Fat 3.0g
Total Omega-3 fatty acids 315mg
Total Omega-6 fatty acids 2728mg

100g śledzia
Tłuszcz  9.0g
Saturated Fat 2.0g
Monounsaturated Fat 3.7g
Polyunsaturated Fat 2.1g
Total Omega-3 fatty acids 1729mg
Total Omega-6 fatty acids130mg


Jak widzisz odrobiłem lekcję. Jak dla mnie nie do przyjęcia jest, że w 9g tłuszczu śledziowego zawarte jest tyle Omega-3 ile w 173g smalcu jest to więc 19krotnie więcej niż optymalnie. Można by tego śledzia potraktować jako koncentrat, lekarstwo, ale pewnie nie warto skoro tłuszczu wieprzowego zjadamy na ŻO na tyle dużo by się we wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe zaopatrzyć i to we właściwych proporcjach. Podejrzewam też, że jest jakiś szczególny kwas tłuszczowy w śledziu który mi nie leży i jest szczególnie patologicznie rozkładany przez metabolizm z wydzieleniem znaczącej ilości trucizn (coś jak łyżka dziegciu w beczce miodu). Mogę tylko posiłkować się cytatem z Admina, że te omega-3 w śledziach to są cenne i dobre ale przy wegetariańskim sposobie odżywiania.
Dla mnie to olej śledziowy ma chore proporcje NKT, jest jak mleko odtłuszczone w proszku, niby zawiera cenne składniki, ale nie o to chodzi.
Lekarka zaleca siemię lniane to może pewnie i zalecić śledzie – ufam, że ma swoje powody. Ale jest to może i lekarstwo, ale ze skutkami ubocznymi.


... Omega 3...
kolejny mit "naukowy" wymyślony przez amerykańskich "naukowców" na podstawie badań zdrowotności eskimosów i populacji jedzących ryby. Nie ma żadnego praktycznego znaczenia.
Tzw. NNTK są niezbędne jedynie u małych dzieci - i stąd słynne "naukowe" zalecenie podawania masła dzieciom do lat trzech, z uwagi na dużą zawartość nienasyconyck kwasów tłuszczowych w maśle - w tym omega 3 Laughing.
Nienasycone kwasy tłuszczowe stają się "niezbędne" dla osób pożywiających się bezcholesterolowoWink Mr. Green


Adam szkoda Twoich dociekań czy Ty nie zauważasz ze szukasz rzeczy niemozliwych przeciez nikt Tobie nie uwieży w takie brednie że do swojego BTW wliczasz równiez wszystkie mikro i makro elementy ,witaminy itp,czysta chemia,ten Twój organizm.ALE CZY TYLKO TAK PISZESZ CZY STOSUJESZ .
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #228 : 2008-10-09, 22:33:17 »


Czyżby DO zabraniała używania oleju nawet tego z oliwek,np do śledzika,

Zapytam tez Ciebie czy do majonezu to Ty używasz smalcu..
Panowie troche pokory ,bo jeszcze ktoś zrozumie ze na DO to nie jadamy nic bo wszystko jest skarzone
i pobieramy energier tylko z promieni słonecznych.

ok, DO niczego nie zabrania, ale jak ktos chce w pelni wykorzystac jej potencjal, to chyba oleje roslinne nalezalo by sobie darowac, albo mocno ograniczyc. admin gdzies tu ostatnio pisal, ze wyjalawiaja organizm. dr kwasniewski duzo tez pisal o wartosci biologicznej tluszczow.
skoro tluszcze sa glownym paliwem energetycznym dla nas, to warto chyba zadbac zeby byly jak najlepsze,.. optymalne.

oliwa z oliwek mysle ze najpredzej przejdzie. mozna tez na niej robic ten majonez. ja tam sie nie bawie, jem ascetycznie i raczej malo (zalezy od zajec), wiec mi nie zalezy, ale jak ktos chce to tutaj jest przepis: http://www.proteinpower.com/drmd_blog/?p=187

znalazlam tez specjalnie na te okolicznosc b trafny tekst: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2656.msg41463#msg41463

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #229 : 2008-10-09, 22:35:37 »

Zapytam tez Ciebie czy do majonezu to Ty używasz smalcu.
Nie używam majonezu zamiennie stosuję chrzan, koncentrat pomidorowy, masło – zależnie od kontekstu. Jarzyny tylko gotowane więc na ciepło z masełkiem / smalcem. Okazyjnie jarzyny na zimno(ale w ilościach niewielkich), które są smaczne więc nie wymagają schemizowania i zaoliwienia majonezem. (papryka czerwona, ogórek, pomidor).
Smile
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #230 : 2008-10-09, 22:39:36 »

Adam szkoda Twoich dociekań czy Ty nie zauważasz ze szukasz rzeczy niemozliwych przeciez nikt Tobie nie uwieży w takie brednie że do swojego BTW wliczasz równiez wszystkie mikro i makro elementy ,witaminy itp,czysta chemia,ten Twój organizm.ALE CZY TYLKO TAK PISZESZ CZY STOSUJESZ .

Jakbyś nie zauważył to dyskusja dotyczy OMEGA-3, OMEGA-6 i tego co pomiędzy. Dziwne, że nie słyszałeś to taki modny ostatnio specyfik dobry na wszystko, występuje w tabletkach i właśnie w strasznych ilościach w oleju śledziowym. Dyskusja zeszła na chemię, bo na takim poziomie zostałem zapytany przez Flo.
Smile
Zapisane
Danuta
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #231 : 2008-10-09, 22:40:21 »

Adam,

Odrobiles te lekcje na 6.
Faktycznie, w amerykanskich publikacjach, sledz jest wymieniany na pierwszym miejscu pod wzgledem zawartosci Omega -3 fatty acids . I nawet jesli nie jest polecany na diecie optymalnej to jest pyszny i jako zakaska i jako danie glowne.
No, ale jezeli juz sie jest na DO to trzeba go rotowac co 364 dni i jesc np., tylko w Wigile Bozego Narodzenia.

Pozdrawiam serdecznie
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #232 : 2008-10-09, 22:55:34 »

...Niewiem dlaczego Pani pisze że jak by ten chory na P.O.CH.P PRZYJECHAŁ DO PANI TO ZOSTAŁ BY ULECZONY W DWA TYGODNIE.Pani Ewo niewiem jak mam myslec czy to jest drwina,czy mnie również zaprosi Pani do siebie i zostane cudownie uleczony...

Jurek wszystko jest mozliwe!!! Cool, co to za zdziwienie??? Shocked Shocked Shocked

Jak dobrze zainwestujesz(wsadzisz),
to "stope zwrotu duza"(wyjmiesz) zdrowie i "dlugosc pobierania emerytury" Cool

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #233 : 2008-10-09, 23:21:22 »

...Adam szkoda Twoich dociekań czy Ty nie zauważasz ze szukasz rzeczy niemozliwych przeciez nikt Tobie nie uwieży w takie brednie że do swojego BTW wliczasz równiez wszystkie mikro i makro elementy ,witaminy itp,czysta chemia,ten Twój organizm.ALE CZY TYLKO TAK PISZESZ CZY STOSUJESZ ...

Widzisz Adam!!!
Piszesz "brednie" w ktore "Jurek specjalista" nigdy nie uwierzy  Cool Razz
natomiast w platne "brokuly w tabletkach" a i owszem tak  Shocked Cool Razz

Jeszcze moze "nogi do srebra z Australi" i
mala "lewatywka z soli hima-mlaskalskiej"  Razz Razz Razz

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #234 : 2008-10-09, 23:24:45 »

Pani Ewo niewiem jak mam myslec czy to jest drwina,czy mnie również zaprosi Pani do siebie i zostane cudownie uleczony.

To nie jest drwina.
Jurek46, my damy sobie rady mailami.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #235 : 2008-10-09, 23:37:53 »

Jak widzisz odrobiłem lekcję. Jak dla mnie nie do przyjęcia jest, że w 9g tłuszczu śledziowego zawarte jest tyle Omega-3 ile w 173g smalcu jest to więc 19krotnie więcej niż optymalnie. Można by tego śledzia potraktować jako koncentrat, lekarstwo, ale pewnie nie warto skoro tłuszczu wieprzowego zjadamy na ŻO na tyle dużo by się we wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe zaopatrzyć i to we właściwych proporcjach.
No dokladnie. Ja te ryby traktuje jako srodek wyrownawczy dla stosunku omega3 do omega6.
Gdyby profil lipidowy tluszczu wieprzowego rzeczywiscie wygladal tak idealistycznie, to nie mialo by to najmniejszego sensu, nie mozesz miec jednak pewnosci jak to sie w rzeczywistosci przedstawia ze wzgledu na sposob zywiania tych zwierzat w warunkach fermowych..
Zgadzam sie z adminem, ze suplementacja o-3 jest szczegolnie wazna na diecie wegetarianskiej.
...aaaalbo u "optymalnych" ktorzy stosuja oleje roslinne, podjadaja fistaszki i pieka z maki migdalowej lub czegos w tym rodzaju.

Cytuj
Lekarka zaleca siemię lniane to może pewnie i zalecić śledzie – ufam, że ma swoje powody.

Siemie lniane zawiera tylko substraty do produkcji wlasciwej substancji - EPA i DHA. http://www.proteinpower.com/drmike/uncategorized/fish-oil-versus-flaxseed-oil/


Cytuj
Podejrzewam też, że jest jakiś szczególny kwas tłuszczowy w śledziu który mi nie leży

predzej to bialko  Smile




Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #236 : 2008-10-10, 01:09:07 »


Czyżby DO zabraniała używania oleju nawet tego z oliwek,np do śledzika,

Zapytam tez Ciebie czy do majonezu to Ty używasz smalcu..
Panowie troche pokory ,bo jeszcze ktoś zrozumie ze na DO to nie jadamy nic bo wszystko jest skarzone
i pobieramy energier tylko z promieni słonecznych.

ok, DO niczego nie zabrania, ale jak ktos chce w pelni wykorzystac jej potencjal, to chyba oleje roslinne nalezalo by sobie darowac, albo mocno ograniczyc. admin gdzies tu ostatnio pisal, ze wyjalawiaja organizm. dr kwasniewski duzo tez pisal o wartosci biologicznej tluszczow.
skoro tluszcze sa glownym paliwem energetycznym dla nas, to warto chyba zadbac zeby byly jak najlepsze,.. optymalne.

oliwa z oliwek mysle ze najpredzej przejdzie. mozna tez na niej robic ten majonez. ja tam sie nie bawie, jem ascetycznie i raczej malo (zalezy od zajec), wiec mi nie zalezy, ale jak ktos chce to tutaj jest przepis: http://www.proteinpower.com/drmd_blog/?p=187

znalazlam tez specjalnie na te okolicznosc b trafny tekst: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2656.msg41463#msg41463

Flo właśnie o tym pisałem ze do majonezu stosuje olej z oliwek,takich inowacji nie musze szukac na anglojęzycznych forach.
a obawa przed salmonelą ,która zagraża od jaj jest juz nam znana i przy uzywaniu jaj w DO jezeli tak by było to już dawno byśmy sie pochorowali,a jakoś nie widze aby tak było.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #237 : 2008-10-10, 01:15:12 »

Zapytam tez Ciebie czy do majonezu to Ty używasz smalcu.
Nie używam majonezu zamiennie stosuję chrzan, koncentrat pomidorowy, masło – zależnie od kontekstu. Jarzyny tylko gotowane więc na ciepło z masełkiem / smalcem. Okazyjnie jarzyny na zimno(ale w ilościach niewielkich), które są smaczne więc nie wymagają schemizowania i zaoliwienia majonezem. (papryka czerwona, ogórek, pomidor).
Smile

Żałój bo majonez wlasnej roboty jest ok. a ten chrzan to tez idziesz do ogrodu i kopiesz i sam przyrzadzasz bo ten ze sklepu moze byc
skarzony radioaktywnie,widzisz wszedzie mozna doszukiwac sie drugiego dna.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #238 : 2008-10-10, 01:19:22 »

Adam,

Odrobiles te lekcje na 6.
Faktycznie, w amerykanskich publikacjach, sledz jest wymieniany na pierwszym miejscu pod wzgledem zawartosci Omega -3 fatty acids . I nawet jesli nie jest polecany na diecie optymalnej to jest pyszny i jako zakaska i jako danie glowne.
No, ale jezeli juz sie jest na DO to trzeba go rotowac co 364 dni i jesc np., tylko w Wigile Bozego Narodzenia.

Pozdrawiam serdecznie


Danuta gdzie Ty o tym przeczytałaś ze dobry tłusty śledz przyrzadzony z olejem np z oliwek jest nie do pogodzenia z DO.
i ŻE MOŻNA GO ZJADAC RAZ W ROKU.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a P.O.CH.P
« Odpowiedz #239 : 2008-10-10, 01:25:16 »


Flo właśnie o tym pisałem ze do majonezu stosuje olej z oliwek,takich inowacji nie musze szukac na anglojęzycznych forach.
a obawa przed salmonelą ,która zagraża od jaj jest juz nam znana i przy uzywaniu jaj w DO jezeli tak by było to już dawno byśmy sie pochorowali,a jakoś nie widze aby tak było.

ja chyba zly link wkleilam, mial byc ten przepis, wyszlo ze o salmonelli
tez sie nia zbytnio nie przejmuje, moze nieroztropnie, nie wiem
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.