forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:57:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Po operacji -sprawy kobiece
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Po operacji -sprawy kobiece  (Przeczytany 10888 razy)
hania55
Go


Email
Po operacji -sprawy kobiece
« : 2008-10-21, 22:57:07 »

Z  dietą spotkałam sie kilka lat temu,rzucałam palenie.Udało sie Laughing.I zapomniałam ,że coś takiego istnieje.
Ksiażke odszukałam w biblioteczce,ale jakoś nie bardzo wiem od czego zacząć.Problem .W styczniu poddałam sie operacji ,wycieli mi jajniki i macice.I juz po miesiącu zaczęły sie problemy :kołatanie serca,uderzenia ,pocenie.Lekarz ginekolog zapisał mi hormony (menopauzę przeszłam 7 lat przed operacją,bez problemów).Hormonalne tabletki juz po  tygodniu przyjmowania zatrzymały wodę i puchłam jak świnka(i zostało mi to dzisiaj).Odzruciłam to i stosowałm rózne inne zamienniki(ziołowe,sojowe,a w koncu piłam siemie lniane).Lekko uspokoiłam się .Pozostała mi opuchlizna ,czuję się zle,nogi mam jak bańki ,poty  mnie oblewają jak prysznic .Brak checi do życia.
Może wrócę do diety ,ale od czego zaczynać.Podpowie mi ktoś? Laughing
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #1 : 2008-10-22, 00:10:10 »

Myślę że zrobiłas kiedyś dobrą inwestycje kupując wydanie dr.Kwasniewskiego.Własnie dlatego masz gotowy materiał aby do niego wrócic.
Jest to  najlepszy dowód na to ze "Jak Trwoga to do Boga"
Nie to abym Chciał Ciebie krytykowac bo ja sam tej pomocy potrzebowałem,i też tu ją znalazłem.
Czytaj analizuj a o tych tematach napewno znajdzuiesz coś dla siebie.

Czy Ty jeszcze bierzesz te sterydy ,czy już potrafisz sie bez nich obejśc.
Nogi obrzęknięte ro szeroki temat ,a nogi gróbiutkie to juz całkiem co innego.
Ale myślę ze znajdziesz tu takich którzy Tobie pomoga nie zrasżaj się, ze są małe komplikacje z zapychaniem sie forum .ALE WŁAŚNIE TO ŚWIADCZY
O TYM, ZE DOBRZE TRAFILAŚ
Zapisane
hania55
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #2 : 2008-10-22, 10:11:11 »

Potrafię się przyznać,tak właśnie jest<<jak trwoga to do Boga>>.Poczułam się dobrze ,gdzieś tam wyjechałam na kilka lat i zapomniałam o diecie.
Wracam jak syn marnotrawny.
Nogi mam obrzęknięte,mój lekarz uważa że to coś serce zaczyna szwankować ,w końcu ma  swoje 53 lata, porodów 5 i cały bagaż przeżyć (jak większość kobiet w moim wieku-normalka).
NIE PRZYJMUJE  ZADNYCH LEKOW.(no z małym wyjątkiem w razie potrzeby przy duzym skoku ciśnienia 1/2 tabletki  bisocard 5mg.)
Piję herbaty - zielona rano ,czerwona po południu i melisę   na noc -po ty  dobrze śpię.
Dzisiaj przygotowania do diety poczyniłam
1.Zakupiłam 50 jaj
2.smalcu  1kg
3.masła    1kg
4.boczek
ser zólty
ser biały
i
upiekłam chleb biszkoptowy,usmazyłam placki jajeczno-serowe i z jabłakmi

Sniadanie-  4 placki 80g i 5dag boczku smażonego+ogórek kiwaszony mineło 2 godziny ja jestem głodna Embarassed
Piję kolejną herbatke czarna tym razem
Zapisane
hania55
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #3 : 2008-10-24, 10:42:52 »

Jak juz pisałam ,kiedyś  stosowałam  tą dietę,było dobrze. Nie liczyłam ,jakoś tak na oko miałam ochotę na coś to jadłam .
Pierwszego dnia nawet stosowałam się do diety wagowo,ale już drugiego tak na oko,jadłam  na co miałam ochotę
.Dzisiaj  trzeci dzień.Zaczynam to samo. Embarassed
Na śniadanie 50g chelba biszkoptowego (dwie kromki)posmarowałam masłem pół makreli ogórek kwaszony.
Po 3 godzinach 10 dag sera białego ze smietaną 30% i 1 placek serowo-jajeczny.I właściwie to mi wystarczy do godz 19
.Na kolacje zjem schabowy i kalafior gotowany.(w jakich ilościach nie wiem ,tyle ile mi sie zechce)
Pewnie  robie błędy juz od pierwszych dni,ale dzisiaj rano wskoczyłam  na wagę kilogram  zrzuciłam. Shocked
Jeszcze jak się pozbędę  uciążliwych uderzeń gorąca i potów.Na co liczę bardzo i jeszcze kilku  kilogramów, bo mam ich za dużo.Będę  najszczęśliwszą osobą pod słońcem.

Nikt  mie nie krytykuje tutaj ani tez nie chwali ,wiec bede pisała dla siebie ,chyba moge? Very Happy
Zapisane
martyna opty
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #4 : 2008-10-24, 11:12:29 »

Haniu dobrze że wróciłaś do diety,nic lepszego nie mogłas zrobic.Jeśli będziesz wytrwała to na pewno Twój stan zdrowia sie poprawi. Ja sama mam przykład jak ta dieta wpływa na człowieka-mama mojej koleżanki ma 70 lat a kondycje 20-latki,ale od wielu lat żywi sie optymalnie.
Zapisane
hania55
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #5 : 2008-10-24, 12:03:31 »

Haniu dobrze że wróciłaś do diety,nic lepszego nie mogłas zrobic.Jeśli będziesz wytrwała to na pewno Twój stan zdrowia sie poprawi. Ja sama mam przykład jak ta dieta wpływa na człowieka-mama mojej koleżanki ma 70 lat a kondycje 20-latki,ale od wielu lat żywi sie optymalnie.



Piekne dzieki za to co mi napisałaś ,ale czy przy moim podejściu < jem co chcę i tyle ile chcę dobrze robię?
Wyjaśnię  jem   tyko  jedzonko dozwolone w ilościach niewielkich.Głodna byłam  pierwszego dnia do południa ,a kolacji juz nie musiałam jeść
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #6 : 2008-10-24, 14:11:57 »

hania ja tez nie jestem stricte na DO a zyję, mam się dobrze i jest ok.Bez chorób 2 lata.  Obserwuj co Ci szkodzi i tego nie jedz. Masz na coś ochotę. W 1 dzień to zjedz, przez 5-7 dni nie jedź jak nie będzie po tym ubocznych objawów znów spróbuj za kolejne 5 dni. Np. czy po mlecznych czujesz sie dobrze. ( np. reakcja przy chorobie RZS u Moniki, która tu pisze na forum pokazała,ze można się obyć bez mlecznych jak szkodzą i jeść pozostałe rzeczy dozwolone na DO. ) Można jeść różnie i być zdrowym/ Tylko trudno się dochodzi czasami do takich wniosków.   Uczucie głodu w brzuchu może być wtedy gdy zjesz za dużo Białka i żołądek czujesz się jakby Cię ściskał z głodu a tak nie jest. Ale reakcji i obserwacji organzimu jest od cholery i ciut,ciut i tu na forum piszemy po to aby się od siebie uczyć. Pozdrawiam.Sylwia
Zapisane
hania55
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #7 : 2008-10-29, 17:20:17 »

Coś jest nie tak.
Wszystko byłoby ok ,ale moje poty wystepują juz drugi dziem OKROPNE.Siedzę sobie w pracy i nagle cieknie ze mnie ciurkiem i tak kilka razy w ciągu 6 gozdzin.W nocy tez mnie zlewa ,budze sie  cała jak z pod prysznica.Co robić ?
Uzbroić sie w cierpliwośc?nie wiem czy dam rade.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #8 : 2008-10-29, 17:45:17 »

hania55, no najlepiej zrobisz jak pojdziesz do jakiegos sprawdzonego ginekologa+endokrynologa.

wiem, ze mozna przyjmowac bardzo male, wrecz homeopatyczne ilosci estrogenu w ramach hormonalnej terapii zastepczej i nie wiaze sie to wiekszym ryzykiem... trzeba po prostu dobrze dobrac dawki
no ale takie rzeczy to juz trzeba ustalac z lekarzem, po badaniach...
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #9 : 2008-10-29, 18:20:40 »

...trzeba po prostu dobrze dobrac dawki
no ale takie rzeczy to juz trzeba ustalac z lekarzem, po badaniach...

A najlepiej gdy ten ginekolog i endokrynolog bedzie konsultowal sie bezposrednio z prowadzacym lekarzem optymalnym,
ktory bedzie nadzorowal twoje "poczynania dietetyczne" i nie tylko.  Cool

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #10 : 2008-10-29, 18:39:53 »

a Ty grizzly masz uprawnienia lekarza optymalnego? jak to w ogole wyglada, zdajecie jakies egzaminy?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #11 : 2008-10-29, 19:22:24 »

oj oj grizlly zamilkl, nie chce odpowiedziec. pewnie sie przestraszyl lustracji, demaskacji.
no sorry sorry grizzly, nie chcialam tak bezczelnie wscibiac nosa, wiesz babska ciekawosc, nie musisz odpowiadac... sam zreszta domagales sie fot od kangura, mialo byc tak przyjemnie, rodzinnie, zdjecia, zarty, anegdotki. a mury runa, runa, runa... no trudno trudno. Cool

o lekarzach optymalnych sama sobie zgoogluje. takze wiesz, bylo minelo.

Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #12 : 2008-10-29, 19:32:20 »

Jak to kiedyś ktoś mądry na Forum powiedział ;"milczenie tez jest odpowiedzią"  Cool Razz
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #13 : 2008-10-29, 21:43:49 »

a Ty grizzly masz uprawnienia lekarza optymalnego? jak to w ogole wyglada, zdajecie jakies egzaminy?

Grizzly ma dyplom rzeznika z prosektorium. Zapoznal sie z terminologia medyczna i rżnie hochsztaplera, a sloma mu z butow wylazi.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #14 : 2008-10-30, 01:04:38 »

hania55, tak mnie jeszcze nathnelo, zeby dopisac
masz 55 wiosen? to mloda dzieucha jestes. dlatego naprawde rozwaz ten estrogen jeszcze.
bo wiesz, to nie tylko poty nocne, ale i skora i kosci i najgorsze - pamiec.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #15 : 2008-10-30, 01:05:44 »

*natchnelo
a w zasadzie natchnęło

Wink
Zapisane
hania55
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #16 : 2008-10-30, 14:31:33 »

Dzieki za dobre słowa.Udam się do medyka,nie ma rady.Zadna dieta nie pomoże na starość. Very Happy.
A zdiety i tak nie zrezygnuje.
pozdrawiam optymalnych.
hania55
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #17 : 2008-10-30, 14:56:30 »

no pewnie pewnie, ZO jest super, ale o ile wiem ani pluco, ani reka ani organy zenskie jeszcze po zjedzeniu watrobki nie odrosly
swoja droga, dziwie sie, ze tak latwo ci pozwolili odstawic te pigulki

ps. bezpieczniej jest chyba brac estrogen i progesteron, niz sam tylko estrogen. zreszta z pewnoscia lekarz ci wszystko powie.

Zapisane
hania55
Go


Email
Odp: Po operacji -sprawy kobiece
« Odpowiedz #18 : 2008-10-30, 15:54:43 »

no pewnie pewnie, ZO jest super, ale o ile wiem ani pluco, ani reka ani organy zenskie jeszcze po zjedzeniu watrobki nie odrosly
swoja droga, dziwie sie, ze tak latwo ci pozwolili odstawic te pigulki

ps. bezpieczniej jest chyba brac estrogen i progesteron, niz sam tylko estrogen. zreszta z pewnoscia lekarz ci wszystko powie.




A ja sama odstawiłam bo sie pisko czułam.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.