forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:42:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Zapalenie żołądka i dwunastnicy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zapalenie żołądka i dwunastnicy  (Przeczytany 21637 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Zapalenie żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #20 : 2006-11-22, 18:31:58 »

Węglowodany - ziemniaki, warzywa, kasza gryczana, fruktoza (b.malo). Dawka dobowa - optymalna.
Rotacja produktów mlecznych to działanie wykasowujące nietolerancję ich - działanie jeszcze bardziej kasujące szlak glikolizy i glukoneogenezy.
Produkty mleczne nawet w malej ilości działają jak cukierek. Uruchamiają te szlaki. Nazywa sie to alergia/nietolerancja, a objawia sie od łuszczycy przez cały przewód pokarmowy  po cukrzycę.
Rotacja to "odczulenie" - celem nabycia ich tolerancji.
Jada się Wszystkie produkty mleczne co 3-7 dni (lepiej co 7).
Co 4 doby jadane i rzadziej - obserwuje sie prowokacje (reakcje)  na swoim organizmie. Człowiek uczy się na nowo dobierać ich dawkę. Smakować.
Co 3 doby - nie obserwuje sie ich. Łagodniejsze leczenie, mniej stresu dla lekarza i pacjenta, jednak dłuższe.
Po pierwszych obserwacjach 17 lat temu - stwierdziłam, że prowokacje będę wykonywac TYLKO w Klinice. Takie miałam pierwsze "przypadki" dt. tego tematu.
Produkty mleczne to: masło, mleko, sery, lody, kefiry, jogurty, czekolada, mleko. Zasadą jest całkowita eliminacja między prowokacjami.
Czekolada gorzka nie zawiera masła
Zapisane
coursaint
Go


Email
Odp: Zapalenie żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #21 : 2006-11-24, 16:56:29 »

Czyli z mojego zwyczajnego jadlospisu muszę wyrzucić praktycznie polowę rzeczy? tj. zjadam min 100g masła dziennie, jadam sery, łyżkę śmietany do ziemniaków

Bardzo mnie to marwi ponieważ bardzo lubie swoj jadlospis i nie kombuje z nim praktycznie wcale, podstwowym źródłem tluszczu jest dla mnie masło które bardzo lubie. Możecie mi podać jakis jadlospis( w miare prosty) bo nie wyobrażam sobie jajek na smalcu i ziemniaków bez masła.

I czy to możliwe żebym nagle miał problemy zoładkowe związane ze spożywaniem mlecznych, skoro całe zycie je jem i bylo ok. , a problemy zoładkowe ktore mnie trapią zaczeły sie po bardzo stresowym dla mnie okresie
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zapalenie żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #22 : 2006-11-24, 19:59:48 »

Ja na twoim miejscu poszłabym na prądy selektywne na żołądek i na to, co zaleci lekarz. Stres moze bardzo namieszać w naszym organizmie. Trzeba odkręcić to, co spowodowały napięcia. Nieraz przykurcze trwają bardzo długo - tak, że mogą uszkodzic narządy. Tam gdzie jest skurcz, nie dochodzi krew i nie odżywia tego fragmentu tkanki. Ta tkanka zaczyna chorować i martwieć. Po drodze pojawiają się różne dolegliwości.
Podobnie, skurcze moze wywołać wyziębienie, szarpnięcie.

"Lekarka" pisze o zagrożeniach ze strony mlecznych, bo na co dzien styka się z alergiami. Jednak nie każdy ma alergie na te rzeczy. Mozesz sobie zrobić przez jakiś czas rotację, żeby sprawdzić reakcję swojego organizmu.
Jednak nie dajmy się zwariować. Ubogie jedzenie by nam zostało, gdybysmy tak bardzo wszystkiego unikali.

Ja nie chciałabym, aby kręcenie sie wokół jedzenia stało sie treścią mojego życia. To już samo w sobie byłoby dla mnie stresem. ŻO jest proste i chyba nie nalezy go komplikować.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Zapalenie żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #23 : 2015-03-17, 18:49:28 »

Węglowodany - ziemniaki, warzywa, kasza gryczana, fruktoza (b.malo). Dawka dobowa - optymalna.
Rotacja produktów mlecznych to działanie wykasowujące nietolerancję ich - działanie jeszcze bardziej kasujące szlak glikolizy i glukoneogenezy.
Produkty mleczne nawet w malej ilości działają jak cukierek. Uruchamiają te szlaki. Nazywa sie to alergia/nietolerancja, a objawia sie od łuszczycy przez cały przewód pokarmowy  po cukrzycę.
Rotacja to "odczulenie" - celem nabycia ich tolerancji.
Jada się Wszystkie produkty mleczne co 3-7 dni (lepiej co 7).
Co 4 doby jadane i rzadziej - obserwuje sie prowokacje (reakcje)  na swoim organizmie. Człowiek uczy się na nowo dobierać ich dawkę. Smakować.
Co 3 doby - nie obserwuje sie ich. Łagodniejsze leczenie, mniej stresu dla lekarza i pacjenta, jednak dłuższe.
Po pierwszych obserwacjach 17 lat temu - stwierdziłam, że prowokacje będę wykonywac TYLKO w Klinice. Takie miałam pierwsze "przypadki" dt. tego tematu.
Produkty mleczne to: masło, mleko, sery, lody, kefiry, jogurty, czekolada, mleko. Zasadą jest całkowita eliminacja między prowokacjami.
Czekolada gorzka nie zawiera masła

Z naciskiem na mleko. O... o... okropne rzeczy jem sobie! Wink Mr. Green
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Zapalenie żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #24 : 2015-03-17, 18:51:37 »

Ja na twoim miejscu poszłabym na prądy selektywne na żołądek i na to, co zaleci lekarz. Stres moze bardzo namieszać w naszym organizmie. Trzeba odkręcić to, co spowodowały napięcia. Nieraz przykurcze trwają bardzo długo - tak, że mogą uszkodzic narządy. Tam gdzie jest skurcz, nie dochodzi krew i nie odżywia tego fragmentu tkanki. Ta tkanka zaczyna chorować i martwieć. Po drodze pojawiają się różne dolegliwości.
Podobnie, skurcze moze wywołać wyziębienie, szarpnięcie.

"Lekarka" pisze o zagrożeniach ze strony mlecznych, bo na co dzien styka się z alergiami. Jednak nie każdy ma alergie na te rzeczy. Mozesz sobie zrobić przez jakiś czas rotację, żeby sprawdzić reakcję swojego organizmu.
Jednak nie dajmy się zwariować. Ubogie jedzenie by nam zostało, gdybysmy tak bardzo wszystkiego unikali.

Ja nie chciałabym, aby kręcenie sie wokół jedzenia stało sie treścią mojego życia. To już samo w sobie byłoby dla mnie stresem. ŻO jest proste i chyba nie nalezy go komplikować.

Ewo, ach Ewo. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 18 zapytaniami.