forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-11-21, 03:44:01

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
567316 wiadomoÂci w 4026 w▒tkach; wys│ane przez 48 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jujo7
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  wakacje
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: wakacje  (Przeczytany 4949 razy)
samsun
GoŠ

Email
wakacje
« : 2006-07-18, 22:19:27 »

Witam!

Wyobra┼╝cie sobie prosze tak─ů sytuacje i sprubujcie co┼Ť poradzi─ç...

optymalny 20 latek, zywi sie optymalnie juz pare miesiecy, jest zazdowolony z zywienia.
Jego rowiesnicy i przyjaciele zywia sie korytkowo, zostaje zaprszony na 5 dni nad jezioro od namiot, co taki optymalny ma jesc na takim wypadzie? jak sie przygotuje do takiej wyprawy?

Ja osobiscie sobie nie wyobrazam pojechac na taki oboz z zywiacymi sie w ogolnie przyjety spos├│b, bo niby coze soba zabrac na 5 dni?

Albo inna sytuacja , wyjazd na wycieczke , kolonie itp na 7-14 dni, powiedzmy ze swoj─ů klas─ů (np liceum). Co jesc? :/:/:/
ehh no jak sobie poradzic w takich sytuacjach?

pozdrawiam
SzymonNM100
GoŠ

Email
Odp: wakacje
« Odpowiedz #1 : 2006-07-18, 22:37:53 »

Kilka lat temu uda┼éem si─Ö na zbiorowy sp─Öd m┼éodzie┼╝y zwany Woodstock. Stan─ů┼éem r├│wnie┼╝ przed nie lada problemem: c├│┼╝ je┼Ť─ç? Okaza┼éo si─Ö to prostsze ni┼╝ si─Ö wydawa┼éo. Mo┼╝e jako┼Ť─ç jedzenia pozostawia┼éa troch─Ö do ┼╝yczenia, bo zaopatrywa┼éem si─Ö w supermarkecie, ale przynajmniej by┼éem syty i sumienie by┼éo w miar─Ö spokojne. Dopiero wtedy raczkowa┼éem w ┼╗O, ale branie wagi .... hmm..... nie s─ůdz─Ö, ┼╝e zosta┼ébym powa┼╝nie potraktowany pprzez swoich koleg├│w Wink A wracaj─ůc do meritum: c├│┼╝ jad┼éem? Ot├│┼╝ mielonki, boczek kupowany w ma┼éych ilo┼Ťciach (bo gor─ůco wtedy by┼éo nadzwyczaj), sery przer├│┼╝nej ma┼Ťci, co obficie zapija┼éem ┼Ťmietan─ů. Proporcja jako┼Ť na oko 1:4,5:0,2. A czym r├│┼╝ni┼éem si─Ö od mych "nieoptymalnych" towarzyszy? Jeno tym, ┼╝e nie spo┼╝ywa┼éem chleba. Po raz kolejny okaza┼éo si─Ö, ┼╝e DO nie jest dla jakich┼Ť ortodoks├│w i dziwak├│w, tylko dla ludzi.
Podsumowuj─ůc, mo┼╝e m├│j jad┼éospis purystom spod znaku ┼╗O wyda si─Ö nie do ko┼äca "kwa┼Ťniewski", ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e stosunkowo prosty w przygotowaniu i w miar─Ö realistyczny na gruncie praktycznym. Niebawem stan─Ö przed kolejnym wyzwaniem ┼╝ywieniowym- kolejny wakacyjny wyjazd- ale na szcz─Ö┼Ťcie ju┼╝ mi nie straszny.
A przy okazji ┼╝ycz─Ö wszystkim Forumowiczom fajnych wakacji
pozdrawiam
wojteks
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2006-07-18, 22:50:24 »

ehh no jak sobie poradzic w takich sytuacjach?

Jak to jak? R├│b swoje i tyle. Jedzenia pozawlaj─ůcego na wyje┼║dzie trzyma─ç ┼╗O jest w ka┼╝dym spo┼╝ywczym multum. Dziwol─ůg├│w w dzisiejszych czasach dostatek, wi─Öc jeden w klasie jedz─ůcy inaczej - mo┼╝e nawet zainteresowa─ç p┼ée─ç przeciwn─ů Confused
Si─Ö m├│wi np. tak:
"Chleba nie mo┼╝esz, bo masz celiaki─Ö i po nim umierasz, mi─Öso i t┼éuszcz - ┼Ťwietnie wp┼éywaj─ů na Twoj─ů "chorob─Ö", szczeg├│lnie gdy zapijesz kubkiem ┼Ťmietanki 30%, wi─Öc prosisz o wybaczenie, bo inaczej nie mo┼╝esz...". A jak b─Ödziesz sobie chcia┼é kiepki porobi─ç - do┼é├│┼╝ do tego jakie┼Ť "obci─ů┼╝enie genetyczne". Wi─Ökszo┼Ť─ç to "zrozumie" ze wsp├│┼éczuciem, bo i tak nie b─Ödzie wiedzia┼éa o czym m├│wisz. Wi─Öc r├│b swoje .
A jak inteligentnie zagaisz o swej odmienno┼Ťci, to wyrwiesz prawie ka┼╝d─ů nastolat─Ö Cool Laughing Laughing Laughing
A wi─Öc - pi─Ökna perspektywa...
wojteks
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2006-07-18, 23:09:10 »

Przepraszam za byka ort. Admin da si─Ö go jako┼Ť poprawi─ç?, bo w oczy kole. I jeszcze po ...genetyczne cudzys┼é├│w, kropka i spacja by si─Ö zda┼éa.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2006-07-19, 07:54:35 »

Takie sprawy prosz─Ö na priv.
samsun
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2006-07-19, 19:29:36 »

Nie przekonaly mnie jakos wasze wypowiedzi...

ser├│w prawie wog├│le nie jadam ani smietany bo nie wplywa na mnie dobrze. - to tak na marginesie

Bed─ůc na koloni z ca┼é─ů klas─ů, nie ma sie dostepow do hipermarketow i sklepow zeby pujsc i kupic sobie kielbase itp rzeczy i je zbilansowac.no moze pzresadzam. A co z posilkami podawanymi w hotelu obiady kolacje? jadaja je wszyscy...ehhh nie ma co tu ZO ma wielki minus- trudno sie mowi

To samo pojechac gdzies nad jezioro, zero sklepow , a cozabrac zeby moc spokojnie jesc przez 4-5 dni? prosze o konkrety, przyklady posikow, ewentualnie jadlospis dzienny.

Takie jeszcze glupie pytanie mam, aczkolwiek juz sie z tym spotkalem u innych optymalnych... mozna by bylo uzupelniac dzienna dawke ww (dajmy na to 60) piwem:PP , wiem ze to jeden z gorszych sposobow spozywania w, no ale??

pozdro
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2006-07-19, 20:36:43 »

Samsun  jak daleko jest ta "bezludna wyspa", na ktora sie wybierasz????
samsun
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2006-07-19, 20:55:54 »

Hehe  Very Happy

Hano poprostu wiem ze jak pojade nad jezioro, a mam taki zamiar wyjechac na ok 5 dni, pod namiot, ( i nie bedzie tam dostepu do sklepow spozywczych) , no to trudno mi bedzie zywic sie optymalnie... a moze nie?

pytam wprost i otwarcie prosze o pomoc i przyklad tego co mozna zabrac ze soba i jesc wpelni optymalnie Wink juz prosciej nie mozna

ponawiam w─ůtek tego piwa Razz

Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2006-07-19, 21:25:34 »

To bardzo dobrze, ze nie bedzie sklepow--ale beda napewno male , gospodarstwa pelne prawdziwych jajek , swojskiego maselka, a moze uda Ci sie nawet sloninke u gospodarza kupic.
Co wiecej potrzeba do szczescia??
A ze soba zabrac trzeba podstawowy przybornik w poszaci noza, lyzki, widelca, kuchenke gazowa, patelke, maly garnuszek!!
Ej Samsun--Ty chyba pierwszy raz wybierasz sie pod namiot !!
Milego optymalnego wypoczynku zyczy Hana

samsun
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2006-07-19, 21:37:41 »

To bardzo dobrze, ze nie bedzie sklepow--ale beda napewno male , gospodarstwa pelne prawdziwych jajek , swojskiego maselka, a moze uda Ci sie nawet sloninke u gospodarza kupic..

hehe rozbawilas mnie, dobra niewazne, juz o nic nie pytam...
a co do drugiej czesci twojej wypowiedzi nie pytalem o przyrzady do jedzenia tylko o samo jedzenie...

hehe nie no dobre z tymi gospodarzami...
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2006-07-19, 21:56:04 »

Znam pewn─ů osob─Ö ┼╝ywi─ůc─ů si─Ö optymalnie od kilkudziesi─Öciu lat (┼Ťredni Gerek), kt├│ry ka┼╝dego ruku na miesi─ůc je┼║dzi do Szwecji na bezludzie - bo tam jak m├│wi - "dobrze wypoczywam". Na kilka dni przed wyjazdem kupuje kark├│wk─Ö, s┼éonin─Ö, w─Ödliny, cebul─Ö i smalec. Z tego robi sobie pe┼énoporcjow─ů miesznk─Ö BTW oko┼éo 1:4:02 wszystko mieszj─ůc w garku na ogniu. Gdy potrawa jest gotowa, rozlewa j─ů do s┼éoik├│w typu twist i trzykrotnie pasteryzuje, co 24h. Dawniej robi┼é sobie do tego z cienko pokrojonego chleba sucharki - teraz robi sucharki z "pieczywa Janickich". Dodatkowo jako ┼╝elazny zapas kupuje tuszonk─Ö wojskow─ů i peklowan─ů s┼éonin─Ö, te┼╝ w puszce. A reszt─Ö dostarcza mu natura skandynawska i typowy sprz─Öt turystyczny. Czego si─Ö nie robi, aby wykorzysta─ç odpowiednio urlop...
samsun
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2006-07-19, 22:05:56 »

OO to juz cos konkretnego, dzi─Ökuje

Hano Tobie tez dzi─Ökuje mimo wszystko za pomoc Wink

przydal by sie przepis na t─ů mieszank─Ö podan─ů przez Toana

pozdrawiam
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2006-07-19, 22:34:29 »

Rozmawia┼éem z nim na ten temat kilkakrotnie, ale nigdy nie prosi┼éem go o receptur─Ö. W KK-700 jest uproszczona wersja - przepis 676 s. 396 na "Smalec ze skawarkami" (BTW 1:3,1:0,0). Mo┼╝esz go udoskonali─ç na sw├│j spos├│b. Odpowiedni─ů proporcj─Ö BT ┼éatwo mo┼╝na uzyska─ç dodaj─ůc wi─Öcej smalcu lub mi─Ösa i w─Ödlin. Dobrym dodatkiem do tego na uzupe┼énienie W jest w┼éa┼Ťnie dodana zeszklona na smalcu cebula - w 100g oko┼éo 6 - 7g. Powodzenia i mi┼éego wypoczynku.
aratorn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2006-07-20, 07:49:29 »

Jego rowiesnicy i przyjaciele zywia sie korytkowo, zostaje zaprszony na 5 dni nad jezioro od namiot, co taki optymalny ma jesc na takim wypadzie? jak sie przygotuje do takiej wyprawy?

Doskonale sprawdzaj─ů si─Ö weki (trzeba niestety troch─Ö trudu, by je przygotowa─ç zawczasu), mas┼éo ghee (nie je┼éczeje) oraz wszelkie w─Ödzonki - trzeba tylko zwraca─ç uwag─Ö, by nie by┼éy "szprycowane", bo b─Öd─ů si─Ö psu─ç momentalnie. Dobrze uw─Ödzona kie┼ébasa, czy s┼éonina (bez konserwant├│w - czyli ┼Ťwie┼╝a) wytrzymuje na ┼Ťwie┼╝ym powietrzu wiele dni. Sprawdzi┼éem. Do tego jajka, troch─Ö wcze┼Ťniej przygotowanego pieczywa, jakie┼Ť warzywka i Jeste┼Ť gotowy.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2006-07-20, 13:34:10 »

Przypomn─Ö jeszcze tylko na wszelki wypadek, ┼╝e "chlebowy sucharek" z tradycyjnego pieczywa - to ┼Ťrednio oko┼éo 80% w─Öglowodan├│w Exclamation
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2006-07-20, 15:06:38 »

Samsun--nie zapomnij doliczyc do dziennego spozycia weglowodanow piwa, o ktore tak skromnie pytales!!!
aratorn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2006-07-20, 21:12:40 »

Przypomn─Ö jeszcze tylko na wszelki wypadek, ┼╝e "chlebowy sucharek" z tradycyjnego pieczywa - to ┼Ťrednio oko┼éo 80% w─Öglowodan├│w Exclamation

Very Happy M├│wi┼éem o pieczywie optymalnym
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.