forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go뜻. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2018-10-18, 13:13:23

Zaloguj si podaj켧 nazw u퓓tkownika, has쿽 i d퀅go뜻 sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokot흢uszczowa. T흢uszcz jest najwa탉niejszym sk흢adnikiem naszego po탉ywienia. I jemy go najwi휌cej.
537917 wiadomo턢i w 3975 w켾kach; wys쿪ne przez 63 u퓓tkownikw
Najnowszy u퓓tkownik: EWA
* Strona g농wna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia흢y Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak pom처c choremu po udarze m처zgu.???
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do do퀅 Drukuj
Autor W켾ek: Jak pom처c choremu po udarze m처zgu.???  (Przeczytany 72699 razy)
jurek46
Go뜻

Email
Jak pom처c choremu po udarze m처zgu.???
« : 2006-07-20, 14:04:34 »

Chora po zdjagnozowanym zaczopowaniu t휌tnicy szyjnej w 85%,wykonano wprowadzenie  st휌du i balonikowaniu,doprowadzono do udro탉nienia t휌tnicy-pozosta흢o힄훶  po udarze:dr휌twa r휌ka i d흢o흦 ,og처lne rozreg처lowanie organizmu ,przejawiaj훳ce si휌 obaw훳 o ponowny powr처t choroby,niesamowicie wyostrzony s흢uch ,reagowanie na najmniejszy szmer nawet kwilenie ptak처w w gnie탉dzie,reagowanie na wszystko p흢aczem .Uwaga chora  na 탉ywieniu optymalnym 5lat,nie przerwa흢a tego sposobu od탉ywiania,ale przywi훳zana do lek처w ,kt처re przepisano ,w szpitalu,흢acznie z lekami na zbicie cholesterolu,oraz z lekami przeciwdepresyjnymi jej wyniki.cholesterol calkowity- 230, hdl-85,Ldl-158  Tr처jglcerydy 95. moje pytanie jak pom처c w odzyskaniu ch휌ci do 탉ycia,i czy jest kto힄 z  optymalnych kto przeszed흢 podobnie udar, i jak sobie z tym problemem pom처g흢, powiem kr처tko od zabiegu do dnia dzisiejszego medycna akademicka nic nie potrafi pom처c, a wed흢처g mnie jeszcze pogarsza sytuacj휌.
lekarka
Go뜻

Email
Odp: Jak pom처c choremu po udarze m처zgu.???
« Odpowiedz #1 : 2006-07-20, 15:33:44 »

Medycyna klasyczna ma kilka parametrow d흢ugowieczno힄ci.
Jednym z nich jest LDL. Ma by훶 poni탉ej 100mg%
By strawi훶 w흢asny t흢uszcz nale탉y stosowa훶 t흢uszczu 2g/kg nale탉nej wagi cia흢a/dob휌.
Wsparcie, pocieszanie (jako element psychoterapii) te탉 ma sens.
jurek46
Go뜻

Email
« Odpowiedz #2 : 2006-07-20, 17:20:13 »

Medycyna klasyczna ma kilka parametrow d흢ugowieczno힄ci.
Jednym z nich jest LDL. Ma by훶 poni탉ej 100mg%
By strawi훶 w흢asny t흢uszcz nale탉y stosowa훶 t흢uszczu 2g/kg nale탉nej wagi cia흢a/dob휌.
Wsparcie, pocieszanie (jako element psychoterapii) te탉 ma sens.

Je탉eli dobrze zrozumialem w/g"Lekarki" nie mo탉na ju탉 pom처c takiemu choremu nie bardzo zadawala mnie ta odpowied탉
mam nadzieje 탉e znajdzie si휌 kto힄 z optymalnych kt처ry mia흢 podobne przej힄cia,i podzieli si휌 swoimi spostrze탉eniami,oraz post휌pami w odzyskiwaniu zdrowia stosuj훳c w dalszym ci훳gu 탉ywienie optymalne.
lekarka
Go뜻

Email
« Odpowiedz #3 : 2006-07-22, 10:04:39 »

Mo탉na pom처c takiemu choremu.
W흢a힄nie zaproponowa흢am BTW 1:2:0,8 celem normalizacji LDL do 100mg%.
Kontrola LDL po miesi훳cu. Jak cz휌sto bol훳 J훳 krzy탉e?
Ale skoro uwa탉asz,탉e te proporcje to nie jest dieta Kwa힄niewskiego...
To prosz휌 innych lekarzy "bardziej Kwa힄niewskich" o wypowied탄.
mala
Go뜻

Email
« Odpowiedz #4 : 2006-07-26, 09:03:27 »

Moja mama mia흢a udar niedokrwienny w lutym. Nie by흢o niedow흢ad처w, tylko problem z mow훳 i rozumieniem. Obecnie jest zdecydowanie lepiej, poprawa zacz휌흢a nast휌powa훶 bardzo powoli ale widoczne to by흢o dopiero ok. miesi훳c temu. Wi휌cej m처wi, rozumie sporo tylko nie mo탉e tego wypowiedzie훶 pe흢nymi zdaniami.
Nie wiem czy medycznie s훳 tu jakie힄 podobie흦stwa do Twojej sytuacji, mo탉e wypowie si휌 „lekarka.”

Jej BTW (ustali흢 lekarz opty) to 1:2:1, teraz tak jada bo wcze힄niej odmawia흢a jedzenia okre힄lonych dla niej  ilo힄ci-(dla niej jest 50:100:50, jest b. chuda i niska.)

Zgadzam si휌 z Tob훳 Jurku, 탉e medycyna konwencjonalna niewiele ma do zaoferowania-mama dosta흢a acard i memotropil. Natomiast od pocz훳tku jest na homeopatii. Moim zdaniem dzi휌ki temu jest zasadnicza poprawa.

mala
Go뜻

Email
« Odpowiedz #5 : 2006-07-26, 09:28:26 »

Mam pytanie do lekarki
Piszesz w swojej ksi훳탉ce w rozdziale o diecie 5 przemian:
„Cz휌힄ciej jadane t흢uszcz wieprzowy i wieprzowina (o smaku s흢onym) powoduj훳 szybk훳 likwidacj휌 np. skutk처w udar처w, choroby niedokrwiennej serca pacjent처w na diecie optymalnej….”
Ja niewiele wiem o medycynie chi흦skiej ale wyczyta흢am, ze wieprzowina ma natur휌 wych흢adzaj훳c훳 a dalej piszesz „medycyna chi흦ska zak흢ada, 탉e wszyscy chorzy maj훳 wyzi휌bione organizmy”
Mog흢aby힄 to wyja힄ni훶?
Mama je mi휌so i t흢uszcz wieprzowy 2-3 razy (teraz rzadziej bo upa흢y) w tygodniu. Czy to za ma흢o, a mo탉e polecisz inne produkty korzystne w likwidowaniu skutk처w udaru i jakich unika훶, my힄l휌, 탉e i Jurkowi si휌 przyda. Nie przeczyta흢am jeszcze ca흢ej ksi훳탉ki, mo탉e tam znajd휌 odpowied탄?

Pozdrawiam
El탉bieta
tak przy okazji-ksi훳탉ka zawiera mn처stwo ciekawych informacji -gratuluj휌
lekarka
Go뜻

Email
« Odpowiedz #6 : 2006-07-26, 12:25:17 »

"Cz휌힄ciej jadany t흢uszcz... tak. tylko ludzie na DO si휌 boj훳 proporcji 1:2:1. Boj훳 si휌, 탉e jak wejd훳 w ketoz휌 to 100g ziemniaka/dob휌 (i nic wi휌cej) to nie DO.
Generalnie osoby na DO nabywaj훳 "mocy". Trudno Im wcisn훳훶 kit, analizuj훳, dociekaj훳. Trudny, ale logiczny (cz휌sto; cz휌힄ciej ni탉 na innej diecie) pacjent.
Wieprzowina/smalec pono훶 wych흢adza. Rzeczywi힄cie wi휌cej osob stwierdza zimne r휌ce/nogi na takim t흢uszczu. Nie prowadz휌 w tej kwestii statystyk.
Wg Med.ch. wszyscy s훳 ZA bardzo "wych흢odzeni" bo jadaj훳 ZA MA흟O T흟USZCZU (tego z elementu ziemi-탉o흢tka). Niestety 힄mietana uruchamia inne dodatkowe szlaki metaboliczne w por처wnaniu do smalcu. Proste, a zarazem wielkie jest zalecenie by dania by흢y kolorowe (czerwone, pomara흦czowe, 탉처흢te, zielone). Implikuje badania inne ni탉 badanie antyoksydant처w.
Problematyczne dla ludzi na DO sta흢o si휌 przedstawienie  stanu, 탉e post jest czasem, w kt처rym g흢처wnym materia흢em energetycznym jest t흢uszcz (z b흢on starych kom처rek) i ketony. Rotacja mlecznych jest korzystna nawet przy prwid흢owym lipidogramie. Prowokacje u optymalnych s훳 takie same jak u innych. T흢uszcz zjedzony z "pokarmem szkodz훳cym" likwiduje/os흢abia szkodliwe reakcje.
Je탉eli mama jest prawor휌czna i zasypia prawym uchem do poduszki - radzi흢abym ZMIENI훴 na zasypianie na lewym! Trudne, szczeg처lnie w tym wieku, zmiana zajmuje du탉o czasu, ale du탉o daje.
mala
Go뜻

Email
« Odpowiedz #7 : 2006-07-31, 10:56:18 »

Mama jest prawor휌czna, nie wiem jak zasypia, wydaje mi si휌, 탉e  w  r처탉nych pozycjach.
Czy chodzi o zasypianie czy o przespanie tak ca흢ej nocy. W jej obecnym stanie mo탉e uda흢oby mi si휌 wyt흢umaczy훶 jej jak ma si휌 u흢o탉y훶 do snu  ale w훳tpi휌 czy zasn휌흢aby w tej  pozycji, nie zasypia od razu.
Co mia흢aby da훶 taka zmiana?
pozdr El탉bieta
lekarka
Go뜻

Email
« Odpowiedz #8 : 2006-08-01, 08:10:01 »

O힄rodek mowy, u prawor휌cznych jest w lewej p처흢kuli m처zgu.
Udary niedokrwienne(bo takie wyst휌puj훳 najcz휌힄ciej) tworz훳 si휌 zwykle po stronie przeciwleg흢ej do boku/ucha na kt처rym si휌 zasypia(niedokrwienie przeciwleg흢ej p처흢kuli?).
Ka탉dy lekarz pogotowia,jak zastaje udar,a pacjent le탉y na prawym boku, nieprzytomny - najpierw podejrzewa udar w lewej p처흢kuli m처zgu.
Pr훳dy selektywne (P.r휌ka-P.noga) by흢yby dla Mamy b. korzystne.
A ze zmian훳 pozycji spania - jest trudno - sama to przerabia흢am, a jestem m흢odsza ni탉 Pani Mama.
mala
Go뜻

Email
« Odpowiedz #9 : 2006-08-09, 14:11:52 »

Dzi휌kuj휌 za odpowiedzi, mam  jeszcze jedno pytanie.
Czy teraz, ju탉 po udarze, spanie na lewym boku pomo탉e w likwidacji skutk처w tego udaru, czy te탉 zapobiegnie ewent nast휌pnemu czy te탉 mo탉e jedno i drugie
jurek46
Go뜻

Email
« Odpowiedz #10 : 2007-01-02, 13:26:55 »

Moja mama mia흢a udar niedokrwienny w lutym. Nie by흢o niedow흢ad처w, tylko problem z mow훳 i rozumieniem. Obecnie jest zdecydowanie lepiej, poprawa zacz휌흢a nast휌powa훶 bardzo powoli ale widoczne to by흢o dopiero ok. miesi훳c temu. Wi휌cej m처wi, rozumie sporo tylko nie mo탉e tego wypowiedzie훶 pe흢nymi zdaniami.
Nie wiem czy medycznie s훳 tu jakie힄 podobie흦stwa do Twojej sytuacji, mo탉e wypowie si휌 „lekarka.”

Jej BTW (ustali흢 lekarz opty) to 1:2:1, teraz tak jada bo wcze힄niej odmawia흢a jedzenia okre힄lonych dla niej혻 ilo힄ci-(dla niej jest 50:100:50, jest b. chuda i niska.)

Zgadzam si휌 z Tob훳 Jurku, 탉e medycyna konwencjonalna niewiele ma do zaoferowania-mama dosta흢a acard i memotropil. Natomiast od pocz훳tku jest na homeopatii. Moim zdaniem dzi휌ki temu jest zasadnicza poprawa.

[/quote  Mala od ostatniego naszego postu min휌흢o pi휌훶 miesi휌cy czy mog흢aby힄 poda훶 jak czuje si휌  Twoja mama i czy przyjmuje jakie힄 leki je탉eli tak to jakie, i czy z mow훳 u mamy jest wszystko  w normie.I wspomnij co힄 o wadze.
mala
Go뜻

Email
« Odpowiedz #11 : 2007-01-03, 14:27:01 »

Witaj Jurek
u mamy jest b powolna poprawa, z mow훳 raz lepiej, raz gorzej. Przyty흢a kilka kg, je wg zaleconych BTW bez problemu. Ca흢y czas jest na homeo + dawne leki na serce oraz "poudarowe" acard i memotropil. Pije te탉 zio흢a, bierze du탉e dawki wit C i ANRY.
Jedzenie maksymalnie nieprzetworzone, w miar휌 moich mo탉liwo힄ci zdobywania takowego.
A co u "Twojej" chorej, jest poprawa?

pozdrawiam
Bruford
Go뜻

Email
« Odpowiedz #12 : 2007-01-03, 14:31:56 »

Dzi휌kuj휌 za odpowiedzi, mam혻 jeszcze jedno pytanie.
Czy teraz, ju탉 po udarze, spanie na lewym boku pomo탉e w likwidacji skutk처w tego udaru, czy te탉 zapobiegnie ewent nast휌pnemu czy te탉 mo탉e jedno i drugie

Nie pomo탉e.Nie ma zwi훳zku.
jurek46
Go뜻

Email
« Odpowiedz #13 : 2007-01-03, 16:06:30 »

Witaj Jurek
u mamy jest b powolna poprawa, z mow훳 raz lepiej, raz gorzej. Przyty흢a kilka kg, je wg zaleconych BTW bez problemu. Ca흢y czas jest na homeo + dawne leki na serce oraz "poudarowe" acard i memotropil. Pije te탉 zio흢a, bierze du탉e dawki wit C i ANRY.
Jedzenie maksymalnie nieprzetworzone, w miar휌 moich mo탉liwo힄ci zdobywania takowego.
A co u "Twojej" chorej, jest poprawa?

pozdrawiam

Niestety jest podobnie z 탈.O. nie  zrezygnowa흢a,ale czy to jest 탈.O skoro bierze si휌 takie leki.U mojej 탉ony po udarze pozosta흢 niedow흢ad lewej r휌ki,oraz mrowienie prawej dloni,m처wi 탉e czuje tak jakby d흢o흦 byla obrz휌kni휌ta.Ponadto jest na lekach psychotropowych,nerwy napi휌te do ostatnich granic,byle najmniejszy stuk to podrywa si휌 tak jakby spad흢a ko흢o niej bomba.Nie mog휌 nam처wi훶 j훳 na pr훳dy,przeczyta흢a jeden z post처w nie pami휌tam kto go pisal odno힄nie podawania pr훳dow dla tych os처b kt처rym wprowadzono metal do organizmu.W tej chwili oczekuj휌 na wiadomo힄훶 z jakiego materia흢u jest st휌d rozszerzaj훳cy 탉y흢휌 szyjn훳,kt처ry jej wprowadzili w czasie udaru .Przyjmuje leki Tegretal,i thyrozol
Moje pytanie a kto poleci흢 Twojej mamie lek chemoopatyczny i podaj jego nazw휌,a tak탉e Anry.Jeszcze jedno po udarz휌,ale jeszcze w szpitalu
po wykonaniu zabiegu wprowadzaj훳cego st휌d poprzez t휌tnic휌 w kroczu do szyi,podawano kontrast i nie zwrocono uwagi na tarczyc휌,kt처ra wykaza흢a  nadczynno힄훶 ,ale po p처흢 roku wynik si휌 polepszy흢.Teraz b휌d훳 nowe wyniki.to zobaczymy.
Ewa
Go뜻

Email
« Odpowiedz #14 : 2007-01-03, 16:52:58 »

Cytuj z: Bruford
Bruford, a zauwa탉y흢e힄, 탉e ludzie nie s흢uchaj훳 takich uwag? Nie chc훳 s흢ysze훶, 탉e co힄 nie pomo탉e. Chc훳 us흢ysze훶, co pomo탉e.

To moze si휌 kojarzy훶 z naiwno힄ci훳 ludzk훳, ale taka postawa daje szans휌 na rozwi훳zywanie problem처w. "Nie uda si휌" Smile to znane has흢o, kt처re czasem okazuje sie prawd훳, ale nie zawsze(!)

A nie masz innych podpowiedzi? Mo탉e umia흢by힄 jednak co힄 doradzi훶? Jak daleko si휌ga twoja wiedza? Czy to s훳 podr휌czniki medyczne? A mo탉e jeste힄 na bie탉훳co z nowo힄ciami w 힄wiecie medycyny? Czy interesujesz si휌 te탉 niekonwenconalnymi rozwi훳zaniami? Czy interesuje cie cz흢owiek jako przypadek pasuj훳cy do ram twojej wiedzy, czy te탉 odnajdujesz w nim nieodgadnione tajemnice? Czy interesuje ci휌 cia흢o, czy ca흢y cz흢owiek z jego psychik훳 czy umys흢em?
Czy chocby z ciekawo힄ci fachowca interesowa흢e힄 si휌 medycyn훳 ludow훳, staro탉ytn훳, bioterapi훳, paraterapi훳?
Bruford
Go뜻

Email
« Odpowiedz #15 : 2007-01-04, 13:17:09 »

Cytuj z: Bruford
Bruford, a zauwa탉y흢e힄, 탉e ludzie nie s흢uchaj훳 takich uwag? Nie chc훳 A nie masz innych podpowiedzi? Mo탉e umia흢by힄 jednak co힄 doradzi훶? Jak daleko si휌ga twoja wiedza? Czy chocby z ciekawo힄ci fachowca interesowa흢e힄 si휌 medycyn훳 ludow훳, staro탉ytn훳, bioterapi훳, paraterapi훳?

1.Zak흢adam , 탉e autorka postu wie czym jest udar.
2.Nic nie poradz휌 na to , 탉e wiele mit처w ulega szerokiemu rozpowszechnianiu.To nie oznacza , 탉e nie nale탉y ich korygowa훶.
3.Od szeregu lat 힄ledz휌 tzw medycyn휌 alternatywn훳.
elmo
Go뜻

Email
« Odpowiedz #16 : 2007-01-04, 13:18:56 »

To si휌 ni훳 podzel z lud탄mi .
kodar
Go뜻

Email
« Odpowiedz #17 : 2007-01-04, 14:55:54 »

Wylew krwi do mozgu -udar  :http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=307http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=307 i http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=139 i http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=578
Ewa
Go뜻

Email
« Odpowiedz #18 : 2007-01-04, 17:50:26 »

1.Zak흢adam , 탉e autorka postu wie czym jest udar.
2.Nic nie poradz휌 na to , 탉e wiele mit처w ulega szerokiemu rozpowszechnianiu.To nie oznacza , 탉e nie nale탉y ich korygowa훶.

A jak훳 wiedz휌 powinnam mie훶, 탉eby힄 m처g흢 zareagowa훶? Nie jestem specjalist훳. Widzia흢am par휌 os처b po udarze i wiem, 탉e maj훳 uszkodzone r처탉ne partie m처zgu. Nie mog훳 m처wi훶, albo porusza훶 tymi partiami cia흢a, kt처rymi zawiaduj훳 uszkodzone partie m처zgu.

Musz훳 훶wiczy훶 m처zg m.in. poprzez gimnastyk휌 czynn훳 i biern훳. Nie ka탉dy zdaje sobie spraw휌, 탉e bierna gimnastyka te탉 wp흢ywa rehabilitacyjnie na m처zg.

Jezeli masz inne zdanie na temat udar처w niz Lekarka, dlaczego tylko zaprzeczasz, a nie dasz w흢asnych rad?
Bruford
Go뜻

Email
« Odpowiedz #19 : 2007-01-04, 18:17:12 »

Jezeli masz inne zdanie na temat udar처w niz Lekarka, dlaczego tylko zaprzeczasz, a nie dasz w흢asnych rad?

Nie dramatyzuj. Informacje na temat udar처w s훳 szeroko dost휌pne w necie.Zaprzeczylem temu co uzna흢em za szczeg처흢nie absurdalne, i tyle.
Zreszt훳 homeopatia te탉 nie dzia흢a.
U osoby po udarze kluczowa jest d흢ugotrwa흢a rehabilitacja z jednej strony , z drugiej profilaktyka nast휌pnego udaru np leczenie pzakrzepowe jest kot힄 ma migotanie przedsionk처w.

A na pytanie "jak훳 wiedz휌 Ty powinna힄 mie훶 bym m처g흢 zareagowa훶" odpowied탄 brzmi rzecz jasna --nie wiem.To zale탉y od kwestii Very Happy
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dzia쿪 na MySQL Dzia쿪 na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia쿪j켧e na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze퓇ne.
Prawid쿽wy XHTML 1.0! Prawid쿽wy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.