forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:37:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???  (Przeczytany 104358 razy)
jurek46
Go


Email
Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« : 2006-07-20, 14:04:34 »

Chora po zdjagnozowanym zaczopowaniu tętnicy szyjnej w 85%,wykonano wprowadzenie  stędu i balonikowaniu,doprowadzono do udrożnienia tętnicy-pozostałość  po udarze:drętwa ręka i dłoń ,ogólne rozrególowanie organizmu ,przejawiające się obawą o ponowny powrót choroby,niesamowicie wyostrzony słuch ,reagowanie na najmniejszy szmer nawet kwilenie ptaków w gnieżdzie,reagowanie na wszystko płaczem .Uwaga chora  na żywieniu optymalnym 5lat,nie przerwała tego sposobu odżywiania,ale przywiązana do leków ,które przepisano ,w szpitalu,łacznie z lekami na zbicie cholesterolu,oraz z lekami przeciwdepresyjnymi jej wyniki.cholesterol calkowity- 230, hdl-85,Ldl-158  Trójglcerydy 95. moje pytanie jak pomóc w odzyskaniu chęci do życia,i czy jest ktoś z  optymalnych kto przeszedł podobnie udar, i jak sobie z tym problemem pomógł, powiem krótko od zabiegu do dnia dzisiejszego medycna akademicka nic nie potrafi pomóc, a wedłóg mnie jeszcze pogarsza sytuację.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #1 : 2006-07-20, 15:33:44 »

Medycyna klasyczna ma kilka parametrow długowieczności.
Jednym z nich jest LDL. Ma być poniżej 100mg%
By strawić własny tłuszcz należy stosować tłuszczu 2g/kg należnej wagi ciała/dobę.
Wsparcie, pocieszanie (jako element psychoterapii) też ma sens.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #2 : 2006-07-20, 17:20:13 »

Medycyna klasyczna ma kilka parametrow długowieczności.
Jednym z nich jest LDL. Ma być poniżej 100mg%
By strawić własny tłuszcz należy stosować tłuszczu 2g/kg należnej wagi ciała/dobę.
Wsparcie, pocieszanie (jako element psychoterapii) też ma sens.


Jeżeli dobrze zrozumialem w/g"Lekarki" nie można już pomóc takiemu choremu nie bardzo zadawala mnie ta odpowiedż
mam nadzieje że znajdzie się ktoś z optymalnych który miał podobne przejścia,i podzieli się swoimi spostrzeżeniami,oraz postępami w odzyskiwaniu zdrowia stosując w dalszym ciągu żywienie optymalne.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #3 : 2006-07-22, 10:04:39 »

Można pomóc takiemu choremu.
Właśnie zaproponowałam BTW 1:2:0,8 celem normalizacji LDL do 100mg%.
Kontrola LDL po miesiącu. Jak często bolą Ją krzyże?
Ale skoro uważasz,że te proporcje to nie jest dieta Kwaśniewskiego...
To proszę innych lekarzy "bardziej Kwaśniewskich" o wypowiedź.
Zapisane
mala
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #4 : 2006-07-26, 09:03:27 »

Moja mama miała udar niedokrwienny w lutym. Nie było niedowładów, tylko problem z mową i rozumieniem. Obecnie jest zdecydowanie lepiej, poprawa zaczęła następować bardzo powoli ale widoczne to było dopiero ok. miesiąc temu. Więcej mówi, rozumie sporo tylko nie może tego wypowiedzieć pełnymi zdaniami.
Nie wiem czy medycznie są tu jakieś podobieństwa do Twojej sytuacji, może wypowie się „lekarka.”

Jej BTW (ustalił lekarz opty) to 1:2:1, teraz tak jada bo wcześniej odmawiała jedzenia określonych dla niej  ilości-(dla niej jest 50:100:50, jest b. chuda i niska.)

Zgadzam się z Tobą Jurku, że medycyna konwencjonalna niewiele ma do zaoferowania-mama dostała acard i memotropil. Natomiast od początku jest na homeopatii. Moim zdaniem dzięki temu jest zasadnicza poprawa.

Zapisane
mala
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #5 : 2006-07-26, 09:28:26 »

Mam pytanie do lekarki
Piszesz w swojej książce w rozdziale o diecie 5 przemian:
„Częściej jadane tłuszcz wieprzowy i wieprzowina (o smaku słonym) powodują szybką likwidację np. skutków udarów, choroby niedokrwiennej serca pacjentów na diecie optymalnej….”
Ja niewiele wiem o medycynie chińskiej ale wyczytałam, ze wieprzowina ma naturę wychładzającą a dalej piszesz „medycyna chińska zakłada, że wszyscy chorzy mają wyziębione organizmy”
Mogłabyś to wyjaśnić?
Mama je mięso i tłuszcz wieprzowy 2-3 razy (teraz rzadziej bo upały) w tygodniu. Czy to za mało, a może polecisz inne produkty korzystne w likwidowaniu skutków udaru i jakich unikać, myślę, że i Jurkowi się przyda. Nie przeczytałam jeszcze całej książki, może tam znajdę odpowiedź?

Pozdrawiam
Elżbieta
tak przy okazji-książka zawiera mnóstwo ciekawych informacji -gratuluję
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #6 : 2006-07-26, 12:25:17 »

"Częściej jadany tłuszcz... tak. tylko ludzie na DO się boją proporcji 1:2:1. Boją się, że jak wejdą w ketozę to 100g ziemniaka/dobę (i nic więcej) to nie DO.
Generalnie osoby na DO nabywają "mocy". Trudno Im wcisnąć kit, analizują, dociekają. Trudny, ale logiczny (często; częściej niż na innej diecie) pacjent.
Wieprzowina/smalec ponoć wychładza. Rzeczywiście więcej osob stwierdza zimne ręce/nogi na takim tłuszczu. Nie prowadzę w tej kwestii statystyk.
Wg Med.ch. wszyscy są ZA bardzo "wychłodzeni" bo jadają ZA MAŁO TŁUSZCZU (tego z elementu ziemi-żołtka). Niestety śmietana uruchamia inne dodatkowe szlaki metaboliczne w porównaniu do smalcu. Proste, a zarazem wielkie jest zalecenie by dania były kolorowe (czerwone, pomarańczowe, żółte, zielone). Implikuje badania inne niż badanie antyoksydantów.
Problematyczne dla ludzi na DO stało się przedstawienie  stanu, że post jest czasem, w którym głównym materiałem energetycznym jest tłuszcz (z błon starych komórek) i ketony. Rotacja mlecznych jest korzystna nawet przy prwidłowym lipidogramie. Prowokacje u optymalnych są takie same jak u innych. Tłuszcz zjedzony z "pokarmem szkodzącym" likwiduje/osłabia szkodliwe reakcje.
Jeżeli mama jest praworęczna i zasypia prawym uchem do poduszki - radziłabym ZMIENIĆ na zasypianie na lewym! Trudne, szczególnie w tym wieku, zmiana zajmuje dużo czasu, ale dużo daje.
Zapisane
mala
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #7 : 2006-07-31, 10:56:18 »

Mama jest praworęczna, nie wiem jak zasypia, wydaje mi się, że  w  różnych pozycjach.
Czy chodzi o zasypianie czy o przespanie tak całej nocy. W jej obecnym stanie może udałoby mi się wytłumaczyć jej jak ma się ułożyć do snu  ale wątpię czy zasnęłaby w tej  pozycji, nie zasypia od razu.
Co miałaby dać taka zmiana?
pozdr Elżbieta
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #8 : 2006-08-01, 08:10:01 »

Ośrodek mowy, u praworęcznych jest w lewej półkuli mózgu.
Udary niedokrwienne(bo takie występują najczęściej) tworzą się zwykle po stronie przeciwległej do boku/ucha na którym się zasypia(niedokrwienie przeciwległej półkuli?).
Każdy lekarz pogotowia,jak zastaje udar,a pacjent leży na prawym boku, nieprzytomny - najpierw podejrzewa udar w lewej półkuli mózgu.
Prądy selektywne (P.ręka-P.noga) byłyby dla Mamy b. korzystne.
A ze zmianą pozycji spania - jest trudno - sama to przerabiałam, a jestem młodsza niż Pani Mama.
Zapisane
mala
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #9 : 2006-08-09, 14:11:52 »

Dziękuję za odpowiedzi, mam  jeszcze jedno pytanie.
Czy teraz, już po udarze, spanie na lewym boku pomoże w likwidacji skutków tego udaru, czy też zapobiegnie ewent następnemu czy też może jedno i drugie
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #10 : 2007-01-02, 13:26:55 »

Moja mama miała udar niedokrwienny w lutym. Nie było niedowładów, tylko problem z mową i rozumieniem. Obecnie jest zdecydowanie lepiej, poprawa zaczęła następować bardzo powoli ale widoczne to było dopiero ok. miesiąc temu. Więcej mówi, rozumie sporo tylko nie może tego wypowiedzieć pełnymi zdaniami.
Nie wiem czy medycznie są tu jakieś podobieństwa do Twojej sytuacji, może wypowie się „lekarka.”

Jej BTW (ustalił lekarz opty) to 1:2:1, teraz tak jada bo wcześniej odmawiała jedzenia określonych dla niej  ilości-(dla niej jest 50:100:50, jest b. chuda i niska.)

Zgadzam się z Tobą Jurku, że medycyna konwencjonalna niewiele ma do zaoferowania-mama dostała acard i memotropil. Natomiast od początku jest na homeopatii. Moim zdaniem dzięki temu jest zasadnicza poprawa.


[/quote  Mala od ostatniego naszego postu minęło pięć miesięcy czy mogłabyś podać jak czuje się  Twoja mama i czy przyjmuje jakieś leki jeżeli tak to jakie, i czy z mową u mamy jest wszystko  w normie.I wspomnij coś o wadze.
Zapisane
mala
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #11 : 2007-01-03, 14:27:01 »

Witaj Jurek
u mamy jest b powolna poprawa, z mową raz lepiej, raz gorzej. Przytyła kilka kg, je wg zaleconych BTW bez problemu. Cały czas jest na homeo + dawne leki na serce oraz "poudarowe" acard i memotropil. Pije też zioła, bierze duże dawki wit C i ANRY.
Jedzenie maksymalnie nieprzetworzone, w miarę moich możliwości zdobywania takowego.
A co u "Twojej" chorej, jest poprawa?

pozdrawiam
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #12 : 2007-01-03, 14:31:56 »

Dziękuję za odpowiedzi, mam  jeszcze jedno pytanie.
Czy teraz, już po udarze, spanie na lewym boku pomoże w likwidacji skutków tego udaru, czy też zapobiegnie ewent następnemu czy też może jedno i drugie

Nie pomoże.Nie ma związku.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #13 : 2007-01-03, 16:06:30 »

Witaj Jurek
u mamy jest b powolna poprawa, z mową raz lepiej, raz gorzej. Przytyła kilka kg, je wg zaleconych BTW bez problemu. Cały czas jest na homeo + dawne leki na serce oraz "poudarowe" acard i memotropil. Pije też zioła, bierze duże dawki wit C i ANRY.
Jedzenie maksymalnie nieprzetworzone, w miarę moich możliwości zdobywania takowego.
A co u "Twojej" chorej, jest poprawa?

pozdrawiam

Niestety jest podobnie z Ż.O. nie  zrezygnowała,ale czy to jest Ż.O skoro bierze się takie leki.U mojej żony po udarze pozostał niedowład lewej ręki,oraz mrowienie prawej dloni,mówi że czuje tak jakby dłoń byla obrzęknięta.Ponadto jest na lekach psychotropowych,nerwy napięte do ostatnich granic,byle najmniejszy stuk to podrywa się tak jakby spadła koło niej bomba.Nie mogę namówić ją na prądy,przeczytała jeden z postów nie pamiętam kto go pisal odnośnie podawania prądow dla tych osób którym wprowadzono metal do organizmu.W tej chwili oczekuję na wiadomość z jakiego materiału jest stęd rozszerzający żyłę szyjną,który jej wprowadzili w czasie udaru .Przyjmuje leki Tegretal,i thyrozol
Moje pytanie a kto polecił Twojej mamie lek chemoopatyczny i podaj jego nazwę,a także Anry.Jeszcze jedno po udarzę,ale jeszcze w szpitalu
po wykonaniu zabiegu wprowadzającego stęd poprzez tętnicę w kroczu do szyi,podawano kontrast i nie zwrocono uwagi na tarczycę,która wykazała  nadczynność ,ale po pół roku wynik się polepszył.Teraz będą nowe wyniki.to zobaczymy.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #14 : 2007-01-03, 16:52:58 »

Cytuj z: Bruford
Nie pomoże.Nie ma związku.
Bruford, a zauważyłeś, że ludzie nie słuchają takich uwag? Nie chcą słyszeć, że coś nie pomoże. Chcą usłyszeć, co pomoże.

To moze się kojarzyć z naiwnością ludzką, ale taka postawa daje szansę na rozwiązywanie problemów. "Nie uda się" Smile to znane hasło, które czasem okazuje sie prawdą, ale nie zawsze(!)

A nie masz innych podpowiedzi? Może umiałbyś jednak coś doradzić? Jak daleko sięga twoja wiedza? Czy to są podręczniki medyczne? A może jesteś na bieżąco z nowościami w świecie medycyny? Czy interesujesz się też niekonwenconalnymi rozwiązaniami? Czy interesuje cie człowiek jako przypadek pasujący do ram twojej wiedzy, czy też odnajdujesz w nim nieodgadnione tajemnice? Czy interesuje cię ciało, czy cały człowiek z jego psychiką czy umysłem?
Czy chocby z ciekawości fachowca interesowałeś się medycyną ludową, starożytną, bioterapią, paraterapią?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #15 : 2007-01-04, 13:17:09 »

Cytuj z: Bruford
Nie pomoże.Nie ma związku.
Bruford, a zauważyłeś, że ludzie nie słuchają takich uwag? Nie chcą A nie masz innych podpowiedzi? Może umiałbyś jednak coś doradzić? Jak daleko sięga twoja wiedza? Czy chocby z ciekawości fachowca interesowałeś się medycyną ludową, starożytną, bioterapią, paraterapią?

1.Zakładam , że autorka postu wie czym jest udar.
2.Nic nie poradzę na to , że wiele mitów ulega szerokiemu rozpowszechnianiu.To nie oznacza , że nie należy ich korygować.
3.Od szeregu lat śledzę tzw medycynę alternatywną.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #16 : 2007-01-04, 13:18:56 »

3.Od szeregu lat śledzę tzw medycynę alternatywną.

To się nią podzel z ludźmi .
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #17 : 2007-01-04, 14:55:54 »

Wylew krwi do mozgu -udar  :http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=307http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=307 i http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=139 i http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=578
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #18 : 2007-01-04, 17:50:26 »

1.Zakładam , że autorka postu wie czym jest udar.
2.Nic nie poradzę na to , że wiele mitów ulega szerokiemu rozpowszechnianiu.To nie oznacza , że nie należy ich korygować.
3.Od szeregu lat śledzę tzw medycynę alternatywną.

A jaką wiedzę powinnam mieć, żebyś mógł zareagować? Nie jestem specjalistą. Widziałam parę osób po udarze i wiem, że mają uszkodzone różne partie mózgu. Nie mogą mówić, albo poruszać tymi partiami ciała, którymi zawiadują uszkodzone partie mózgu.

Muszą ćwiczyć mózg m.in. poprzez gimnastykę czynną i bierną. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że bierna gimnastyka też wpływa rehabilitacyjnie na mózg.

Jezeli masz inne zdanie na temat udarów niz Lekarka, dlaczego tylko zaprzeczasz, a nie dasz własnych rad?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Jak pomóc choremu po udarze mózgu.???
« Odpowiedz #19 : 2007-01-04, 18:17:12 »


Jezeli masz inne zdanie na temat udarów niz Lekarka, dlaczego tylko zaprzeczasz, a nie dasz własnych rad?

Nie dramatyzuj. Informacje na temat udarów są szeroko dostępne w necie.Zaprzeczylem temu co uznałem za szczegółnie absurdalne, i tyle.
Zresztą homeopatia też nie działa.
U osoby po udarze kluczowa jest długotrwała rehabilitacja z jednej strony , z drugiej profilaktyka następnego udaru np leczenie pzakrzepowe jest kotś ma migotanie przedsionków.

A na pytanie "jaką wiedzę Ty powinnaś mieć bym mógł zareagować" odpowiedź brzmi rzecz jasna --nie wiem.To zależy od kwestii Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.