forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:51:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Mikrofalówka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mikrofalówka  (Przeczytany 134548 razy)
samsun
Go


Email
Mikrofalówka
« : 2006-07-22, 12:27:11 »

Co sądzicie w odniesieniu do ZO o przyrządzaniu i odgrzewaniu potraw za pomocą mikrofalówki?
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #1 : 2006-07-22, 16:47:58 »

Na ten temat już kiedyś pisałem, powtórzę .........  a co mi tam. Very Happy

W jednym z numerów DZ był ciekawy artykuł poddający wątpliwość zalet mikrofali z tytułem ,, Pewnego dnia świat obudzi się ze świadomością, że mikrofalówki są jeszcze istotniejsza przyczyną powstawania nowotworów niż palenie papierosów’’
Sercem mikrofali jest tzw . magnetron wytwarzający prąd zmienny. Wysoka częstotliwość zmian biegunów w polu energomagnetycznym zmusza cząsteczki zawarte w pożywieniu – szczególnie dipole wody, ale również aminokwasy, lipidy i białko - do ciągłej zmiany położenia do kierunku pola. To znaczy oscylują tam i z powrotem do 2,5 miliarda razy na sekundę i wywołuje ciepło tarcia. I dlatego powstały wątpliwości, czy w tym cyklu nie zmieniają się pod ich wpływem niekorzystne struktury komórkowe pożywienia.
Prof. dr B.H.Blanc z Uniwersytetu Biochemii w Lozannie i drH.U. Hartel stwierdzili po badaniach ze posiłki przygotowywane w mikrofalach są szkodliwe, dla zdrowia wywołują m.in. zmiany we krwi, powodują wzrost poziomu cholesterolu, spadek poziomu kwasu foliowego należących do grupy wit.B. Ponadto niemiecki Instytut do spraw Promieniowania Federalnego Urzędu Zdrowia (BGA) na podstawie analizy 16 opracowań orzekł że promieniowanie wywołuje m. in:
- Zaburzenia procesów enzymatycznych
- Zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy i nadnerczy oraz zaburzenia pracy hormonów
- Zmiany w składzie poszczególnych składników krwi, i ich oddziaływaniu.
- Rozrost komórek krwi i zmiany w chromosomach.
- Zmętnienie soczewki oka ( zaćmę)
-Zaburzenia w oddziaływaniu składników krwi w mózgu.
Stwierdzono, iż inicjuje ona procesy kancerogenne ( rakotwórcze ). Jako ciekawostka woda podgrzana w mikrofalówce nie wywołuje kiełkowania zbóż. Warto sprawdzić.

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #2 : 2006-07-22, 17:21:54 »

Podsumowując:

Mikrofalówki powinno się wyrzucac i nie robic w nich zupelnie nic? :/

mimo wszystko są bardzo wygodne, ehh no trudno, czego sie nie robi dla zdrowia.

dziekuje za prof. odpowiedz i pozdrawiam
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #3 : 2007-06-12, 11:47:27 »

PODGRZEWANIE ŻYWNOŚCI  W KUCHENCE MIKROFALOWEJ NISZCZY WSZYSTKIE ZAWARTE W NIEJ SKŁADNIKI ODŻYWCZE

Jak wynika z badań porównawczych składników odżywczych, które pozostały w brokułach po poddaniu ich różnym sposobom gotowania, parowanie stanowi najlepszą metodę gotowania jarzyn, natomiast podgrzewanie w kuchence mikrofalowej jest najgorszą z możliwych. Zespół Cristiny Garcia-Viguera z CEBAS - CSIC, hiszpańskiego ośrodka badawczego w Murcia, dokonał pomiaru poziomu przeciwutleniaczy, takich jak flawonoidy, które pozostały w brokułach po poddaniu ich parowaniu, gotowaniu pod ciśnieniem, konwencjonalnemu gotowaniu i podgrzewaniu w kuchence mikrofalowej. Okazało się, że parowanie niemal wcale nie uszkodziło przeciwutleniaczy, podczas gdy podgrzewanie w kuchence mikrofalowej zniszczyło je prawie całkowicie. (Journal ofthe Science of Food and Agriculture, nr 83, str. 1511). Kuchenki mikrofalowe niszczą więcej przeciwutleniaczy prawdopodobnie dlatego, że generują wyższe temperatury. Jak oświadczyła Garcia-Viguera, „wewnętrzne podgrzewanie jest znacznie bardziej niszczące". Gotowanie pod ciśnieniem i normalne gotowanie mają średnie działanie - żadna z tych metod nie niszczy tak wielu przeciwutleniaczy, jak podgrzewanie w kuchence mikrofalowej. Wiele zachowanych przeciwultleniaczy przechodzi do wody w trakcie procesu gotowania, w wyniku czego w jarzynach zostaje tylko 20-45 procent przeciwutleniaczy zawartych w surowych brokułach. W ramach innych badań opublikowanych w tym samym periodyku (str. 1389) Riitta Puupponen-Pimia z VTT, firmy biotechnologicznej z Espoo w Finlandii, odkryła, że blanszowanie (parzanie) jarzyn przed poddaniem ich zamrożeniu również niszczy znaczną ilość składników odżywczych. Co więcej, nawet samo zamrażanie powoduje pewne ich straty, aczkolwiek niewielkie.
(Source: New Scientist, 25 / 10 / 2003)
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #4 : 2007-06-12, 12:11:32 »

Jako ciekawostka woda podgrzana w mikrofalówce nie wywołuje kiełkowania zbóż. Warto sprawdzić.
Z pozdrowieniami - zbynek

Witam

zbynek, jestem ciekawy czy robiles osobiscie ten eksperyment z "kielkowaniem zboz".  Question Question

To jest nieslychana informacja !!!!!!!!

(oczywiscie pytam bez podtekstow) Smile
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #5 : 2007-06-12, 12:59:21 »

Jako ciekawostka woda podgrzana w mikrofalówce nie wywołuje kiełkowania zbóż. Warto sprawdzić.
Z pozdrowieniami - zbynek
Witam
zbynek, jestem ciekawy czy robiles osobiscie ten eksperyment z "kielkowaniem zboz". Question Question
To jest nieslychana informacja !!!!!!!!
(oczywiscie pytam bez podtekstow) Smile
Kiedyś na biologie syn miał na zadanie przynieś groch w szklance z wypuszczonymi pędami na podłożu z gazy + woda. Równolegle w dwóch szklankach przeprowadziłem eksperyment z normalną woda i w drugiej  z wychłodzoną a wcześniej  zagotowaną w mikrofalówce . Nie wiem czy jakość wody ma jakiś wpływ na eksperyment ale u mnie się to potwierdziło - groch nie wypuścił pędów. Zresztą spróbuj sam – sam jestem ciekawy czy eksperyment jest powtarzalny – robiłem to raz, dobrych kilka lat temu.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #6 : 2007-06-12, 13:09:06 »



Kiedyś na biologie syn miał na zadanie przynieś groch w szklance z wypuszczonymi pędami na podłożu z gazy + woda. Równolegle w dwóch szklankach przeprowadziłem eksperyment z normalną woda i w drugiej  z wychłodzoną a wcześniej  zagotowaną w mikrofalówce . Nie wiem czy jakość wody ma jakiś wpływ na eksperyment ale u mnie się to potwierdziło - groch nie wypuścił pędów. Zresztą spróbuj sam – sam jestem ciekawy czy eksperyment jest powtarzalny – robiłem to raz, dobrych kilka lat temu.

Nie podlewa się nawet kwiatków przegotowaną wodą ,bo nic nie wniosłoby to.
Pewnie przegotowana woda traci to, co ma woda w stanie surowym,a co wpływa na wzrost np. roslin.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #7 : 2007-06-12, 13:52:20 »

Zresztą spróbuj sam – sam jestem ciekawy czy eksperyment jest powtarzalny – robiłem to raz, dobrych kilka lat temu.

Zrobie na pewno.

Co do mikrofalowki , drgania wszystkich atomow, moga w "cudowny" sposob,
stworzyc "COS" bardzo nieprzyjemnego.  Shocked Shocked Shocked
(wpadl mi w tej chwili fajny pomysl na scenariusz filmowy) - The Thing III     Very Happy Very Happy Very Happy


Osobiscie od ponad dziesieciu lat, od kiedy dotarlo do mej swiadomosci
realne niebezpieczenstwo, unikam jak ognie wszystkich "restauracji",
a w domu "odgrzewam" wylacznie "na parze".  Very Happy

Pozdrawiam  Very Happy
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #8 : 2007-06-12, 15:04:46 »



Nie podlewa się nawet kwiatków przegotowaną wodą ,bo nic nie wniosłoby to.
Pewnie przegotowana woda traci to, co ma woda w stanie surowym,a co wpływa na wzrost np. roslin.
Podczas gotowania woda staje się " martwa ", ponieważ zmienia swoją naturalną strukturę. Jest pozbawiona tej cennej bioenergoinformacji, którą posiada z wnętrza Ziemi. Dlatego też ciągłe stosowanie wody gotowanej również nie jest w pełni bezpieczne dla organizmu.
Najkorzystniejsza dla człowieka jest woda "strukturowana"-woda z lodu. Każdy z nas wie, że starośc rozpoczyna się od zmarszczek. A zmarszczki pojawiają się wtedy, gdy komórki naszego organizmu zaczynają wysychac.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #9 : 2007-06-24, 13:02:09 »

Żywność przygotowywana w kuchenkach mikrofalowych jest niebezpieczna dla zdrowia i prowadzi do zmian w krwi konsumentów.
http://wolnemedia.vae.pl/1303?p=749
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #10 : 2007-06-27, 17:12:30 »

Moja mama zawsze miała rozwolnienie po odgrzaniu jedzenia na mikrofali
Po roku dopiero znależliśmy przyczyne -pozbyłam sie tego prezentu raz na zawsze.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #11 : 2007-11-29, 17:24:19 »

Witam,


Pytanie o mikrofalówkę uważam za ważne, chętnie przeczytałbym opinię zaawansowanego optymalnego biochemika na ten temat.
Widziałem przepis Morgano (szacunek) na cielęcinkę mikrofalowaną.

I nie chodzi mi tu roztrząsanie czy zdrowsza jest woda która świeżo wypłynęła za starego lodowca czy woda z kranu przegotowana w mikrofali, na temat stanów energetycznych wody jest wiele w internecie, ale by to rozpatrywać potrzebna jest znajomość fizyki molekularnej na poziomie, który aktualnie nie jest uznany / rozpoznany przez świat naukowy.

Interesuje mnie natomiast czy wysoka temperatura lub działanie mikrofal na powiedzmy kawałek łopatki wieprzowej może spowodować powstanie jakiś trujących związków chemicznych.


Moja osobista opinia jest taka:

Uważam za słuszne włożenie kawałka zamrożonego (a co się tylko da zaraz po zakupach zamrażam by nie jeść czegokolwiek tylko dlatego, że za długo już leży w +4stopniach w lodówce) mięsa wieprzowego do ceramicznej wazy z przykrywką i potem do mikrofali, programuję zgodnie z doświadczeniem najpierw kilkanaście minut 75% mocy, a następnie 10 do 20 minut 25% mocy mikrofal by dodusić powoli i mogę zapomnieć o całym procesie do chwili gdy głośne popiskiwanie obwieści koniec. Zachodu by tak przyrządzić posiłek jest mniej niż minutę.

Nie przyszło by mi do głowy natomiast dodawać do smaku przed zakończeniem mikrofalowania czegokolwiek co zawiera chemię spożywczą jak np. jogurtu z aspartamem, czy sosów zakonserwowanych chemicznie bo w tym wypadku spodziewałbym się, że wzbudzone cząsteczki połączą się złośliwie (ale zgodnie z naturą rzeczy) w jakieś trujące niezbadane konstrukcje nie przewidziane do trawienia ani nawet do bezpiecznego wydalenia przez mój metabolizm.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #12 : 2007-11-29, 19:37:11 »

Dobrze jest miec mikrofale, kiedys moze sie przydać.Podczas wojny na Bałkanach mikrofalowki sluzyły jako bron anty-rakietowa. Pociski podobno wariowały na ich strumienie . Osobiście, innej roli dla nich nie znam.I nie mam.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #13 : 2007-11-29, 22:25:07 »

pierwsza kuchenke mikrofalowa zakupilam ok.18 lat temu,korzystalam z niej ok.5 lat,wyrzucilam kiedy tak na dobre stala sie modna w kuchni,
sluzyla do gotowania,pieczenia,odgrzewania,szybka ,latwa i przyjemna dla oka,
jednak ciagle negatywne zdania na  jej temat spowodowaly,ze wyrzucilam i wcale nie zaluje,
byly nawet przypadki,gdy ludzie chcac naprawic  mikrofalowke we wlasnym zasiegu, tracily wzrok, Confused
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #14 : 2007-11-29, 22:58:44 »

Witam,


Muszę się przyznać, że miałem złe zdanie o mikrofalówce (na podstawie obiegowych opinii) i jej nie kupiłem, wygrałem w konkursie SMS-owym więc jest.

Mam wątpliwości więc pytam co kto wie na pewno.

Jak ktoś obejdzie zabezpieczenia i patrzy z bliskiej odległości na 800W mikrofal to pewnie, że sobie oczy podsmaży na amen, a jak ktoś radośnie naprawia instalację gazową to może się pozbyć w jednej sekundzie okien i dachu, jak ktoś nieumiejętnie naprawi hamulce w samochodzie ...

Pytanie brzmi czy da się w mikrofalówce przerobić mięso na truciznę łatwiej niż nad ogniskiem z drewna, które zawiera ołów bo rosło przy drodze, łatwiej niż przypalając je nieco na pokrytej politetrafluoroetylenem (Teflonem) patelni (a  fluoru związki podejrzewane są o najgorsze nawet jako dodatek do pasty do zębów).

Sam używam dużej patelni z nierdzewki z przykrywką jak mam 2 godzinki czasu na duszenie mięsa na minimalnym ogniu, gdy jednak od wyciągnięcia z zamrażalnika do zjedzenia chciałbym by upłynęło nie więcej niż 30min to mikrofala jest niezastąpiona.

Jeszcze delikatnie powołam się na zasadę, że każda metoda jest dobra, chyba, że udowodni się, że posiada więcej wad niż zalet. Co do mikrofali to czytam tylko o wątpliwościach ale tak do końca nie wiadomo czy może mięso z mikrofalówki jest bardziej "podtrawione" i przez to zdrowsze niż przygotowane w inny sposób.

Jeszcze raz z góry zgadzam się z opinią, że nie warto ryzykować mikrofalowania żywności "ulepszonej" chemią spożywczą bo powstałe w ten sposób związki mogą być bardzo nie ciekawe. Stąd np. jakieś dziwne parówki z dodatkiem białka sojowego i chemii "spożywczej" po odgrzaniu w mikrofali uważam za bardziej niebezpieczne niż na zimno Smile


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #15 : 2008-10-11, 19:40:16 »

Dyskusja na forum jest silnie rozproszona, warto w sprawie mikrofali zajrzeć też tutaj:

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2922.320
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #16 : 2008-10-11, 19:45:15 »

Kurde, Adam Ty jesteś ze służb porządkowych?  Smile Powinni Cie wynajmować przy jakichś "zlotach" na stadionach,czy tam gdziekolwiek ,żebyś wszystkich ustawiał  Smile ,żeby sie nikt nie zgubił i takie tam...
Zapisane
Enka19
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #17 : 2008-10-11, 19:47:16 »

Luknijcie prosze na temat milosc i mi odpiszcie Wink
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #18 : 2008-10-11, 22:37:36 »

Zresztą spróbuj sam – sam jestem ciekawy czy eksperyment jest powtarzalny – robiłem to raz, dobrych kilka lat temu.

Zrobie na pewno.

Co do mikrofalowki , drgania wszystkich atomow, moga w "cudowny" sposob,
stworzyc "COS" bardzo nieprzyjemnego.  Shocked Shocked Shocked
(wpadl mi w tej chwili fajny pomysl na scenariusz filmowy) - The Thing III     Very Happy Very Happy Very Happy

Osobiscie od ponad dziesieciu lat, od kiedy dotarlo do mej swiadomosci
realne niebezpieczenstwo, unikam jak ognie wszystkich "restauracji",
a w domu "odgrzewam" wylacznie "na parze".  Very Happy

Pozdrawiam  Very Happy

Misiu!
 Obiecales, ze zrobisz. Zrobiles? Podziel sie ta informacja. Zajme sie Danusia zamiast grochem.

Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #19 : 2008-10-12, 20:55:58 »


Straszne rzeczy tutaj piszą. Warto przeczytać.
http://www.lepszezdrowie.info/mikrofala.htm
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 18 zapytaniami.