forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 18:47:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659607 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Mikrofalówka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mikrofalówka  (Przeczytany 139275 razy)
administ
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #80 : 2014-09-10, 20:32:02 »

Putinki to złe owoce zakazane, co nic nie staniały, a powinny...  Confused  Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #81 : 2014-09-10, 20:40:37 »

Putinki to złe owoce zakazane, co nic nie staniały, a powinny...  Confused  Wink


Jabłka znaczy, itp.  Laughing 

Dziękuję Smile 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #82 : 2014-09-10, 20:48:43 »

Cytuj
Adampio, Ty tak wszystko przyjmujesz do siebie jak ja. Cool Laughing Chodziło o tego Adama z forum DD. Dobrze mówię Zyon?

No coz, taka natura Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #83 : 2014-09-10, 21:48:13 »

...skazani na sukces... Cool Laughing
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #84 : 2014-09-11, 10:28:06 »

Cytuj
Mikrowele jest zdrowa, ma rekomendacje samego Adama  Cool

O nie Zyon, ja nic nie rekomenduje. Kazdy orze jak moze Laughing
Ja mam microfale z grillem i z termobiegiem. Obie funkcje nie urzywaja microfali, wiec jest to dla mnie zwykly "piec".
Dyskusja na temat szkodliwosci czy tez nieszkodliwosci jest w moim przypadku bez sensu, poniewaz nie mam na ten temat zielonego pojecia. Dlatego napisalem w moim wczesniejszym wpisie, ze ndo dysputy nie zagrzwam ale jak to zwykle bywa efekt jest odwrotny.

 Laughing Laughing Laughing

Adampio, Ty tak wszystko przyjmujesz do siebie jak ja. Cool Laughing Chodziło o tego Adama z forum DD. Dobrze mówię Zyon?
No jak zwykle Very Happy Jeden jest tylko zdrowy Adasko co zaleca zdrowe jedzenie z mikrowele  Laughing A potem wazy mocz przed wypiciem podczas odchudzania czy jakos tak  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
adampio
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #85 : 2014-09-11, 12:09:25 »

Cytuj
...skazani na sukces... Cool Laughing

Wlasnie, wlasnie!!!  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #86 : 2014-09-11, 14:00:40 »

Teraz napiszę jak jest z tą mikrofalą.
Otóż pod wpływem promieniowania mikrofalowego cząsteczki wody wprawiane są w drgania i zaczynają na zasadzie tarcia wydzielać ciepło. Dokładnie to samo dzieje się pod wpływem dostarczania energii cieplnej, czyli wychodzi, że jest to zwykłe gotowanie, ale wody endogennej, dzięki czemu związki rozpuszczalne w wodzie nie wypływają z produktu, jak w przypadku wywaru. W mikrofalówce suchego się nie ugotuje.
"I tyle" - cytując klasyka z YT.  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #87 : 2014-09-11, 14:17:38 »

Teraz napiszę jak jest z tą mikrofalą.
Otóż pod wpływem promieniowania mikrofalowego cząsteczki wody wprawiane są w drgania i zaczynają na zasadzie tarcia wydzielać ciepło. Dokładnie to samo dzieje się pod wpływem dostarczania energii cieplnej, czyli wychodzi, że jest to zwykłe gotowanie, ale wody endogennej, dzięki czemu związki rozpuszczalne w wodzie nie wypływają z produktu, jak w przypadku wywaru. W mikrofalówce suchego się nie ugotuje.
"I tyle" - cytując klasyka z YT.  Wink
I tyle - dopiero zaczyna całą zabawę, bo ci od makrobiotyki, medycyny chińskiej i innych bardziej i mniej szalonych, twierdzą, że taka "chaotyczna" energia zmienia wpływ takiego pokarmu na nasze ciało Very Happy
To dotyczy gotowania prądem, mrożenia, miksowania młynkiem elektrycznym i podobnych zabiegów.
Trudno się z tym nie zgodzić, że sposób obróbki wpływa na żywność i, w końcu, na organizm.
Co innego podobno, płonące drewno, węgiel, czy w ostateczności gaz, ta energia jest "spokojna" Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #88 : 2014-09-11, 14:49:28 »

A czy kto komu broni dla przykładu zajadanie jąder baranich na surowo dla ponoć zdrowia?   Wink
Albo, czy ktokolwiek zmusza fanatyków antymikrofalowych do korzystania z mikrofalówek? Rolling Eyes
Kuchenki mikrofalowe weszły do użycia krótko po WWII, a powszechnie do gospodarstw domowych na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XXw.
W tym okresie nie zauważono żadnych uchwytnych statystycznie zmian zdrowotnych między mikrofalującymi, a obrabiającymi jedzenie tradycyjnie, czy surojadkami, więc problem pewnie leży zupełnie gdzie indziej.  Cool  Wink

Oczywiście mikrofalówka jest bardzo szkodliwa, jak się tam łeb wsadzi, albo inną część ciała podczas mikrofalowania - tak dla jasności dodaję!  Cool  Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #89 : 2014-09-11, 14:53:29 »

Może w technofobii.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #90 : 2014-09-11, 14:57:27 »

Kuchenki mikrofalowe weszły do użycia krótko po WWII, a powszechnie do gospodarstw domowych na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XXw.
W tym okresie nie zauważono żadnych uchwytnych statystycznie zmian zdrowotnych między mikrofalującymi, a obrabiającymi jedzenie tradycyjnie, czy surojadkami, więc problem pewnie leży zupełnie gdzie indziej.  Cool  Wink
Hola, hola Very Happy Warto przeczytac cala historie "powstania" mikrofalowki i akurat nie jest tak rozowo. W Rosji byla zakazana do roku 1986 wlasnie ze wzgledu na badania, ktore wyszly bardzo niekorzystne, ale z checia to "podrzucono" kapitalistom w ameryce, ktorzy nigdy nie mieli oporow moralnych. Nie wiem jak jest teraz w dobie agresywnego kapitalizmu. Niech sobie przypomnie, w ktorej to ksiazce czytalem, wiem, ze bylo cos o pracy patolgow podczas pierwszej wojny swiatowej.
Zapisane

Work Buy Consume Die
adampio
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #91 : 2014-09-11, 15:09:08 »

Teraz napiszę jak jest z tą mikrofalą.
Otóż pod wpływem promieniowania mikrofalowego cząsteczki wody wprawiane są w drgania i zaczynają na zasadzie tarcia wydzielać ciepło. Dokładnie to samo dzieje się pod wpływem dostarczania energii cieplnej, czyli wychodzi, że jest to zwykłe gotowanie, ale wody endogennej, dzięki czemu związki rozpuszczalne w wodzie nie wypływają z produktu, jak w przypadku wywaru. W mikrofalówce suchego się nie ugotuje.
"I tyle" - cytując klasyka z YT.  Wink

Dokladnie tak jest!  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #92 : 2014-09-11, 15:32:01 »

Skłoniłbym się do twierdzenia, że telefony komórkowe są dużo bardziej szkodliwe od mikrofalówek, bo właśnie emitują mikrofale niczym nie osłonięte i to przeważnie prosto w ucho, ale z telefonu korzystam sporadycznie więc raczej problem mnie też nie dotyczy.  Cool
Na każdą teorię jest kontrteoria równie prawdziwa, ale po to ma się to coś, co nie każdy ma, aby samodzielnie odcedzić, a nie łykać jak pelikan, co leci, a na drucie w szczególności.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #93 : 2014-09-11, 15:35:58 »

Może to problem szkodliwości "kumulatywnej"?
Jeden czynnik nie powoduje uchwytnego pogorszenia zdrowia populacji, dlatego nie jest wychwytywany.
Ale dodać do tego pasty do zębów, antyperspiranty, kremy z filtrem, bezcukrowe gumy, mieszanki mleczne  dla dzieci, zdrowe musli na śniadanie, kawę rozpuszczalną, woda z butelek PET, chińskie zupki, margaryny i lazanię z mikrofali, to już lipa.
A, i niech mnie szlag trafi na miejscu, jeśli zdrowie zachodnich populacji się nie sp... od lat '50... Razz
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #94 : 2014-09-11, 15:42:14 »

Skłoniłbym się do twierdzenia, że telefony komórkowe są dużo bardziej szkodliwe od mikrofalówek, bo właśnie emitują mikrofale niczym nie osłonięte i to przeważnie prosto w ucho, ale z telefonu korzystam sporadycznie więc raczej problem mnie też nie dotyczy.  Cool
To fakt, na fizyce robilismy nawet doswiadczenia z komorka umieszczona w takim "pojemniku", ktory mierzyl promieniowanie w zaleznosci od tego jak sie ja chowalo przed zasiegiem i  jakie jest podczas dzwonienia. Od tamtej pory wiem a nie wierze Cool

Na każdą teorię jest kontrteoria równie prawdziwa, ale po to ma się to coś, co nie każdy ma, aby samodzielnie odcedzić, a nie łykać jak pelikan, co leci, a na drucie w szczególności.  Very Happy
Dzisiaj to prawda, zwlaszcza na forach pakerskich tematy badan sa takie, nie gavro? Very Happy

@ aha, odmachajcie adasiowi, bo sie nudzi biedaczyna  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #95 : 2014-09-11, 15:43:38 »

Może to problem szkodliwości "kumulatywnej"?
Jeden czynnik nie powoduje uchwytnego pogorszenia zdrowia populacji, dlatego nie jest wychwytywany.
Ale dodać do tego pasty do zębów, antyperspiranty, kremy z filtrem, bezcukrowe gumy, mieszanki mleczne  dla dzieci, zdrowe musli na śniadanie, kawę rozpuszczalną, woda z butelek PET, chińskie zupki, margaryny i lazanię z mikrofali, to już lipa.
A, i niech mnie szlag trafi na miejscu, jeśli zdrowie zachodnich populacji się nie sp... od lat '50... Razz


Dobrze mówisz Gavroche... Very Happy Szkodliwych czynników jest wiele i ich kumulacja na pewno nie jest wesoła. Rolling Eyes
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #96 : 2014-09-11, 15:53:46 »

Skłoniłbym się do twierdzenia, że telefony komórkowe są dużo bardziej szkodliwe od mikrofalówek, bo właśnie emitują mikrofale niczym nie osłonięte i to przeważnie prosto w ucho, ale z telefonu korzystam sporadycznie więc raczej problem mnie też nie dotyczy.  Cool
To fakt, na fizyce robilismy nawet doswiadczenia z komorka umieszczona w takim "pojemniku", ktory mierzyl promieniowanie w zaleznosci od tego jak sie ja chowalo przed zasiegiem i  jakie jest podczas dzwonienia. Od tamtej pory wiem a nie wierze Cool

Na każdą teorię jest kontrteoria równie prawdziwa, ale po to ma się to coś, co nie każdy ma, aby samodzielnie odcedzić, a nie łykać jak pelikan, co leci, a na drucie w szczególności.  Very Happy
Dzisiaj to prawda, zwlaszcza na forach pakerskich tematy badan sa takie, nie gavro? Very Happy

@ aha, odmachajcie adasiowi, bo sie nudzi biedaczyna  Laughing Laughing
Jasne, na każdą linę jest antylina w necie, ale nie zawsze starcza wiedzy ogólnej by odsiać ziarno od plew...
Zawsze lepiej jest jednak nie używać w razie wątpliwości i kierować się rozsądkiem...
My już jesteśmy jakby krok dalej, bo wiemy, że 5*wio i tony supli zdrowia nie zapewniają, ale to nie znaczy, że bułka z masłem i serem, byle w proporcji, załatwia sprawę Wink
Gavroche puszcza oczko do Adasia Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #97 : 2014-09-11, 15:55:50 »

Może to problem szkodliwości "kumulatywnej"?
Jeden czynnik nie powoduje uchwytnego pogorszenia zdrowia populacji, dlatego nie jest wychwytywany.
Ale dodać do tego pasty do zębów, antyperspiranty, kremy z filtrem, bezcukrowe gumy, mieszanki mleczne  dla dzieci, zdrowe musli na śniadanie, kawę rozpuszczalną, woda z butelek PET, chińskie zupki, margaryny i lazanię z mikrofali, to już lipa.
A, i niech mnie szlag trafi na miejscu, jeśli zdrowie zachodnich populacji się nie sp... od lat '50... Razz


Dobrze mówisz Gavroche... Very Happy Szkodliwych czynników jest wiele i ich kumulacja na pewno nie jest wesoła. Rolling Eyes

Gdyby tak było, to życie już dawno wyzdychałoby do reszty na tej planecie. A jednak się kręci...  Wink Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #98 : 2014-09-11, 16:00:13 »


@ aha, odmachajcie adasiowi, bo sie nudzi biedaczyna  Laughing Laughing

 Very Happy

Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: Mikrofalówka
« Odpowiedz #99 : 2014-09-11, 16:01:20 »

Może to problem szkodliwości "kumulatywnej"?
Jeden czynnik nie powoduje uchwytnego pogorszenia zdrowia populacji, dlatego nie jest wychwytywany.
Ale dodać do tego pasty do zębów, antyperspiranty, kremy z filtrem, bezcukrowe gumy, mieszanki mleczne  dla dzieci, zdrowe musli na śniadanie, kawę rozpuszczalną, woda z butelek PET, chińskie zupki, margaryny i lazanię z mikrofali, to już lipa.
A, i niech mnie szlag trafi na miejscu, jeśli zdrowie zachodnich populacji się nie sp... od lat '50... Razz


Dobrze mówisz Gavroche... Very Happy Szkodliwych czynników jest wiele i ich kumulacja na pewno nie jest wesoła. Rolling Eyes

Gdyby tak było, to życie już dawno wyzdychałoby do reszty na tej planecie. A jednak się kręci...  Wink Mr. Green

Wszystko ma swoje granice... Rolling Eyes
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 20 zapytaniami.