forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 02:56:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Proporcja produktów wiejskich
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proporcja produktów wiejskich  (Przeczytany 4652 razy)
samsun
Go


Email
Proporcja produktów wiejskich
« : 2006-07-23, 14:24:33 »

Witam!

Jak wiadome najlepsze produkty to te które są jak najbardziej naturalne , kupując mięso , czy sery u gospodarza napewno bedą one 100% lepsze od tych ze sklepu.
Moje pytanie wiąze się z tym skąd mamy wiedziec jaka jest proporcja, przykładowo kaszanki, kielbasy wiejskiej, serów, lub smietany?
Czy jest ona taka sama jak ogólnie przyjeta w tabelach BTW , tak jak np: kaszanka wyborowa (100g) to: 12-13-10 , bedzie sie równała tej samej wartosci btw w kaszance kupionej na wsi?

pozdrawiam
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Proporcja produktów wiejskich
« Odpowiedz #1 : 2006-11-04, 09:48:30 »

Coraz więcej produktów ma podaną na opakowaniu zawartość BTW. Gdy używa się do produkcji ciągle tych samycg składników nic się nie zmieni. Niestety tak jak piszesz nikt nie jest wstanie odpowiedzieć na to Twoje pytanie ile zawiera produkt wiejski BTW. Codziennie może być inny lub inny od każdego gospodarza nikt na to nie zwraca uwagi. Każdy zwaraca tylko uwagę na walory smakowe danego produktu! Moim zdaniem nie jest to wielką przeszkodą gdy spożywając dobry wiejski produkt posłużyy się porównawczo tabelkami żywieniowymi szacunkowo. Nikt jeszcze od tego nie umarł. Należy pamiętać o tym że w przeszłości wszystkie osoby obecnie  optymalne nie znały zawartości BTW i żyli. Natomiast bardzo dobrze jest znać zawartość BTW w poszczególnych produktach wówczas łatwiej nie przychodzi nam popęłniać błędów! Sam cetnie zjadłbym coś bardzo dobrego! A proporcje szacunkowo oparłbym o dane w tabelkach.
Moim zdaniem nie przejmuj się! Przestrzegając proporcji BTW zawarte w tabelkach może się wahać. Najważniejsze, że znasz zasady żywienia optymalnego a wagę aptekarską zostaw w aptece. Twoje doświadczenie zyciowe liczy się bardziej. smacznego Morgano
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: Proporcja produktów wiejskich
« Odpowiedz #2 : 2006-11-17, 20:33:24 »

z produktami " wiejskimi " bardzo roznie bywa .
przyklad z zagrody  : ooo jaka dobra kielbasa bedzie
odpowiedz: jasne , robie ja tak jak moj dziadek
a jak ja pan robio ?
no wiesz dziecko : mieso wieprzowe , wolowina i te przyprawy ktore tam widzisz i to wszystko w odpowiednim dymie musi byc odymione ( tak powiedzial ) .... tylko wiesz , wolowina jest teraz droga a malo kto choduje jalowki na wlasne potrzeby , to dajemy mieso  drobiowe , bo dobrze kleji i smak daje ....
czyli - WIEJSKA kielbasa  wieprzowo - drobiowa  Very Happy
naturalna , tradycyjna , od stu lat taka sama  Very Happy
pomijam to ze ten pan uzywal paszy przemyslowej , skad ja mial w gospodarstwie ? nie wiem
tak sobie mysle ... gdyby ten czlowiek mial mozliwosc - dostep do  mom ( mieso odkostnione mechanicznie )
to sklad jego WIEJSKIEJ kielbasy bylby jeszcze ciekawszy
nie twierdze ze tak robia wszyscy , ale z tego co wiem ...  Sad Sad 


Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 17 zapytaniami.