forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 18:32:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660428 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  skwareczki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: skwareczki  (Przeczytany 11990 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: skwareczki
« Odpowiedz #20 : 2006-08-06, 09:46:36 »

Dobrze jest likwidować wszysykie alergie/nietolerancje/awersje.
Często spotykam takowe na pomidory. Mniej szkodzą gotowane.
Jeżeli chodzi o mnie,jestem za "wyleczeniem" ich.
Samsun, jeżeli chcesz zlikwidować problem zastosuj 3 dni bez ziemniaków(rodzina psiankowate) lub dłużej i ...zjedz posiłek z pomidorów(też psiankowate).
Powinny być wtedy tolerowane.
Najprawdopodobniej za często(?) jadasz ziemniaki. Czasem, jak się ma ochotę, należy organizmowi zrobić odpoczynek od ziemniaków.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: skwareczki
« Odpowiedz #21 : 2006-11-15, 11:38:00 »

Z wczoraj dobra rada mojej mamy nie parz pomidora tylko obieraj ze skórki jak jabłko wtedy te wszystkie świnstwa nie wejdą wgłąb pomidora.Ciekawe, dziś tak zrobiłam z całym pomidorem Rano zjadlam połówkę o 14 zjem drugą napiszę ci czy to spowodowało,że nie mialam wysypki.(w testach skórnych ,które robiłam w sierpniu wyszło uczulenie na Histaminę) zawsze jak jadłam pomidory,truskawki miałam wypryski, ty pewnie też. To pewnie norma jak organizm jest wrazliwy. Myje tylko pomidora pod zimną wodą przed obraniem. Boże ja nawet nie umiem gotować a na DO chyba wszystkiego nauczę się od mamy o gotowaniu(wspaniały bigos ona robi:mniam ,mniam ale muszę go chyba zmodyfikować lub policzyć BTW) Ale każdy kto by chciał ten bigos ugotować wg jej przepisu to nic tego nie wychodzi.Mama na oko daje do smaku przyprawy i jej jest jedyny w swoim rodzaju!!!Pyyycha.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: skwareczki
« Odpowiedz #22 : 2006-11-16, 13:05:04 »

Nie wiem, czy twoja mama dodaje do bigosu powidła śliwkowe - nie śliwki, wino, a własnie powidła. Ja do garu bigosu dodaję słoiczek 400g powideł i bez tego ani rusz. Pycha.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: skwareczki
« Odpowiedz #23 : 2006-11-16, 21:25:30 »

Co do pomidora nie powiem na 100% ale mimo tego,że dziś zjadłam pół pomidora,wczoraj pół a przedwczoraj całego nie wyskoczyły mi czerwone wypryski.Czy innym też podziałało?Co do bigosu to mama dodaje śliwki suszone i grzyby suszone,które wcześniej moczyła.Kroi je dość drobno aby nie było dużych kawałków w bigosie i to może dodatkowo poprawia smak.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.02 sekund z 17 zapytaniami.