forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 03:34:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna  (Przeczytany 251436 razy)
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #140 : 2006-09-09, 02:28:44 »

Jeszcze nie doszło ale czekam. Pozdrawiam
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #141 : 2006-09-11, 02:25:21 »

Witam!
Patrzcie co znalazlem. Ciekawe czy to działa? Pozdrawiam
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #142 : 2006-09-11, 09:40:38 »

Witam!
Patrzcie co znalazlem. Ciekawe czy to działa? Pozdrawiam

A co znalazłeś?
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #143 : 2006-09-11, 12:20:09 »

Ale dalem numer.
Zapomnialem linka:))))))))))))))))))))

http://www.cosmicussalus.lt/?pl=1113469264

A moze ktos jest teraz w Wilnie albo sie wybiera do Wilna?
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #144 : 2006-09-11, 12:25:03 »

Tylko polszczyne to mają dobrą. Aparat treningowy tłumaczą jako atlas kulturystyczny:)))))))))))))))))))))))

Z resztą w każdym języku jest co innego:))
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #145 : 2006-09-11, 21:24:16 »

Jak zobaczyłam zatrzęsienie błędów ortograficznych na tej stronie, od razu odechciało mi sie czytać.
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #146 : 2006-09-14, 21:13:55 »

Zamówiłem sobie ten aparat i wydaje się działać, uspokaja i pomaga na refluks , na puls i na nadcisnienie. Na Litwie kosztuje 75 EURO ale jakby ktos chcial to go skonataktuje z kolesiem ktory w Polsce zalatwa za 250 zl plus mniejsze koszty wysylki bo w kraju. Pozdrawiam

P.S
Oczywicie ten koles to przedstawiciel na Polske  nie jakis zlodziej.  Wiec jakby ktos chcial to niech pisze mi swoje dane i ja mu przesle. Ale raczej nikt nie bedzie chcial bo optymalni czesto wierza ze tylko dieta optymalna jst dobra i nic juz wiecej nie potrzeba. A odnosnie mojej diety to trzymam sie ostatnio dosc rstykcyjnie i jest ok. Pozdrawiam
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #147 : 2006-09-15, 15:35:10 »


MW,
jak ty to robisz, że potrafisz dłużej niż 2 min po trzech głębokich oddechach i pełnym wdechu? Co robisz po tej drugiej minucie by zacząć trzecią na bezdechu???


Mój ostatni rekord to 3 minuty i 20 sekund (czyli równe 200 sekund). Przechodzę już więc też z trzeciej do czwartej minuty. Nie ma dla mnie jakiejś szczególnej różnicy między przejściem z drugiej do trzeciej minuty, a przejściem np. z przed i po półtorej minuty. Po drugiej minucie chce się po prostu bardziej nabrać powietrza niż przed. Ale jest to jeszcze chęć na tyle mała, że bez problemów wytrzymuję.

Moim zdaniem: najlepszy wynik bezdechu = nabrać jak najwięcej powietrza + mieć jak najmniejsze zapotrzebowanie organizmu na tlen + mieć jak największą motywację.

Nie wiem czy to jest najlepsze rozwiązanie, ale ja przed uruchomieniem stopera robię kilka głębokich i szybkich oddechów. Wydaje mi się, że dzięki temu organizm się wtedy dobrze natleni. Następnie biorę 1 jak najgłębszy tylko umię wdech. Wtedy oprócz szybkości chyba jeszcze ważniejsze jest żeby pobrać jak najwięcej powietrza.

Natomiast małe zapotrzebowanie organizmu na tlen jest dzięki diecie optymalnej. Ważne też jest, aby nie być zmęczony np. bezpośrednio po biegu czas bezdechu będzie krótszy bo mięśnie zużywają jeszcze więcej tlenu niż po spoczynku. Również w czasie bezdechu nie należy podejmować wysiłku bo zwiększyłoby to zużycie tlenu. Najlepiej chyba wygodnie usiąść albo się położyć.

Motywacja pozwala więcej wytrzymać.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #148 : 2006-09-15, 16:31:46 »

Gdzie kupić stoper (nie mam go w telefonie)?
Najlepiej mi ćwiczyć w aucie, podczas jazdy (chyba jestem najbardziej "wyluzowana" jak jadę).
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #149 : 2006-09-16, 10:02:10 »

MW zapomniałam Ci pogratulować. Długi czas bezdechu jest pośrednią miarą zdrowia.
Kto jeszcze potrafi 3 min. 20s?
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #150 : 2006-09-16, 15:04:36 »

Gdzie kupić stoper (nie mam go w telefonie)?

Można go bezpłatnie pobrać np. tu:
http://dhost.info/jack1024/programs/?id=tiktak

Pozdrawiam
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #151 : 2006-09-16, 18:06:47 »

Czy na tak dlugim bezdechu (3min. 20s )niepotrzebny jest tlen dla mozgu ??
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #152 : 2006-09-16, 18:17:43 »

Mnie sie wydaje ,ze jak ktos ma mozg,to mu potrzeba tlenu  Laughing    Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #153 : 2006-09-16, 19:16:23 »

hah,tez mi wynik (3min 20sek)  Cool ,znam osoby ,ktore sa na bezdechu kilkadziesiat lat hehehehe.Nie przesadzajcie z tym bezdechem.Nie dotlenisz mozgu i padniesz jeden z drugim,a potem to juz caly czas bezdech  Confused
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #154 : 2006-09-16, 19:20:17 »

Oatatnio widzialem w TV jak gosciu byl na bezdechu pod woda okolo 8 minut, "ale on byl na diecie kapuscianej" co wy na to???? Mr. Green Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #155 : 2006-09-16, 19:35:34 »

Cytuj
Długi czas bezdechu jest pośrednią miarą zdrowia.   
baaaaaaaaarrdzo posrednią miarą  Rolling Eyes .Zycze sukcesow na bezdechu  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #156 : 2006-09-17, 15:20:54 »

A czy Ty Elmo cokoliwiek przeczytales w tym temacie czy tak tylko sobie walnąłeś bo Ci sie wydawalo cale zycie inaczej. I z tym bezdechem to nie trzeba przesadzac jak ze wszystkim wlasnie dlatego ze tlen jest potrzebny dla mozgu i wlasnie dlatego prof Buteyko polecal robic test bezwyslkowy czyli do pierwszej wiekszej potrzeby wziecia oddechu i robic go po wydechu. W ten sposob nigdy nie zrobisz sobie krzywdy. Niczym co nie jest robione na sile nigdy nbie zrobisz sobie krzywdy. Umiar we wszystkim . Wiadomo ze jak sie uprzesz i sila woli zatkasz nos na 7 minut a przy tym jakims cudem zdolasz nie stracic przytomnosci i puscic tego zatkanego nosa to sie udusisz po prostu i umrzesz ze barku tlenu. Ale test mialbyc bezysilkowy. Bezwysilkowo po lekiim wydechu to wg Buteyko 1 min to ideal zdrowia. Ale to ma byc mozliwosc zatrzymania na jedna minute po wydechu tak zeby wogole nie zmieniac cyklu oddcyahnia. Minuta bezdechu po wydechu i wracamy do normalnego plytkiego oddychania. Zadnego glebszego pobierania powietrza. To odpowiada wlasnie wielu minutom po pelnym wdechu i z wymuszaniem czyli az sie robisz czerwony i sie przyduszasz. Jak tak umiesz 1 minute to po duzym wdechu albo kilku i asile mozesz wytrzymac nawet 7-8 minut. A jogini kiedys mieli taka tolerancje co2 i tak duza wydajnosc wdychanego tlenu dzieki podobnym cwiczeniom ze zakopywali ich w ziemi na tydzien np a poem odkopywali i oni normalnie funkcjonowali a zwykly czlowiek by sie tolerowal tak duzego co2 i po kilku godzinach stracil przytomnosc a poza tym tak slabo wykorzystuyje pobierany tlen ze starczyloby mu go na pare godzin i by sie udusil. Buteyko to jest dokladnie jak Kwasniewski. Kwasniewski uczy co jesc by robic to jsak najwydatniej i najoptymalnie dla organizmu i tez swoja opinia z tluszcze i weglowodanami burzy stereotyp a Buteyko uczy jak oddcyhac by oddcyahc najwydatniej i najlepie jwykorzystywac wdychany tlen i jego poglady trez burza stereotypy. Pocztaj co wkleilem na samymn pocztaku watku ze jest streotypem ze im wiecej oddcyahmy tym lepiej dotleniamy organizm. Z medycznego punktu iwdzenia jest dokladnie odwrotnie. Zwroc uwage na oddech zdrowych osob jak martonczycy, instruktorzy jodzy a chorych jak otyli, astmatycy , ludzie z atakami paniki. Oni wszyscy sapią a Ci zdrowi oodcyahja tak ze tego prawie nie widac. To sa medyczne fakty i dalem o tym ksiazke po angielsku. Jak ktos chce t niech sie zglosi do mnie na email albo do lekarki.
A przy okazji to kupilem sobie to urzadzenie co dalem link(mozna tez w Polsce dostyac i jest nawet taniej) i tez pomaga . Dziala wlasnie na zasadzie zwiekszania co2 w plucach . Polaczone z Buteyko i Kwasniewskim daje swietne rezultaty.

A cos wam jeszcze pokaze,. Okazalo sie ze o Buteyko jednak ktos cos wie w Polsce. Pozdrawiam

http://www.jakowlew.pl/artykuly2.htm
http://www.jakowlew.pl/artykuly/oddychaj.jpg

Pozdrawiam i jak ktos chce materialy to niech sie po prostu odezwie na email bartosek@op.pl a nie wysmiewa i pisze o duszeniu nie majac o tym pojecia.
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #157 : 2006-09-17, 15:22:27 »

Jesli chodzi o diete to zupelnie sie z nim nie zgadzam ale o oddechu cos wie. Pozdrawiam
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #158 : 2006-09-17, 15:58:15 »

Cytuj
A czy Ty Elmo cokoliwiek przeczytales w tym temacie czy tak tylko sobie walnąłeś   
No faktycznie sobie tak tylko "walnelam",nie przeczytawszy tego  Embarassed ,ale nadal nie rozumie ,po co mam cwiczyc bezdech ,czy cos w tym rodzaju...nurkiem raczej nie mam zamiaru zostac i mam nadzieje ze nikt mnie nie zakopie przypadkowo w ziemi   Confused.Obiecuje ,ze poczytam  Smile.Przepraszam jesli kogos urazilam . Pozdrawiam.nie obrazajcie się.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #159 : 2006-09-17, 16:06:28 »

Cytuj

Mam bardzo złożony problem. Jakieś pół roku temu eksperymentowałem z bardzo glębokim i szybkim oddychaniem i nabawilem sie zespolu chronicznej hiperwentylacji. Jest to bardzo slabo diagnozowana choroba i malo o niej mozna znalezc a w polskiej medycynie to juz prawie nic.

   
No juz po przeczytaniu pierwszych slow ,doszlam do wniosku :po co dalej czytac?A po co eksperymentowales?gdybys tego nie robil nie mialbys chronicznej hiperwentylacji.I tak naprawde nie chce wiedziec co to jest ta chroniczna hiperwentylacje i nie mam zamiaru eksperymentowac .To tyle.Jednak podtrzymuje ,to co napisalam wczesniej. Papa
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.