forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 19:26:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660328 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna  (Przeczytany 251518 razy)
Hana
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #60 : 2006-08-29, 13:23:01 »

Pewnie, ze ten "domowy"jest smaczniejszy!
Ale, czy mozna go jesc do woli??--chyba, jak wszystko -z umiarem-!
A te sklepowe- jak wszystko -sklepowe- sztuczne i z chemikaliami!!
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #61 : 2006-08-29, 14:38:57 »

Pisząc do woli miałem po prostu na myśli żę nap dwie czy trzy łyżki do żółtek z jajek. A z tych kupowanych to wogóle który jest najlepszy bo najmniej sztuczny?? Pozdrawiam
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #62 : 2006-08-29, 17:35:18 »

I mam jescze pytanie czy to smarowanie nosa oliwą z oliwek to może pomóc i w moim przypadku czy to poglębia oddychanie? Pozdrawiam
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #63 : 2006-09-01, 21:26:08 »

Mama jeszcze pytanie co do czekolady. Próbuje teraz rotacji mlecznych. Nie jem więc czekolady bo na normalnej nawet gorzkiej jest napisane że ma mleko. Ale mam taka czekoladę firmy Wawel z napisem Dark i 90% Cocoa, ona smakuje trochę jak swieca ale z czasem ją polubiłem:) Tam wsórd skladnikow nie ma mleka. Nie wiem więc czy on jest naprawde optymalna czy tez nie wymieniaja po prostu a tam jest. Lubię zjesc odrobine takiej czekolady bo to mi poprawia humor a nie wiem czy mogę. Jesli nie to moze ktos mi poleci jakas czekolade bez mlaka i dobrą dla optymalnych. Pozdrawiam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #64 : 2006-09-02, 20:12:34 »

Aratorn,
tłumaczenie logiczne, mnie uszczęśliwia.
Czyżbyśmy z wiekiem byli coraz bardziej zaśmieceni?(retoryczne)
Jak wywoływać świadome sny?
Jak jadam pszenicę w "dawce optymalnej" mam zapotrzebowanie na 4 godz snu, ale zaczyna się biegunka (po 7 dniach takiego "optymalnego" postepowania, ta wiedza, która to tłumaczy mówi, że "choroba zmienia swą lokalizację"z kręgosłupa szyjnego z którego nie mam żadnych objawów fizykalnych na lędzwiowy (gazy). Gdy jadam dozwolone przez dra Kwaśniewskiego węglowodany jelitowo o.k. ale zapotrzebowanie na sen rośnie. Nie potrafię jednak go na razie wyznaczyć. Śpię nieregularnie. Czasami 2 dni nie śpię, czasami śpię po 8 godzin. Musiałabym wyznaczyć jakąś średnią z miesiąca.
Marcin B,
włosy - proponuję przejść na dietę dra kwaśniewskiego. Niestety dokładniejsze dane mailem są niemożliwe. Trudnie problemy lubię zobaczyć by nie dać plamy (spalić na panewce). Majonez - u bardzo wrażliwych tolerowany jest Kielecki. Dawka, jak napisałeś. Oliwa do nosa - dzała jak krem na ręce - chroni przed zanieczyszczeniami, irrytantami. Nie potrafię znaleźć logicznego wytłumaczenia by serwowana do nosa wydłużała czas bezdechu. Może poprawiać oddychanie nosem - raczej w ten sposób być pomocna. Ale oddychanie nosem można/trzeba poprawiać DIETĄ. Gorzka zwykle nie zawiera mleka, masła i orzechów (ale nie zawsze).Kakao nie jest najszczęśliwsze dla przewodu pokarmowego (wie o tym matka karmiąca jak zje - wrzeszczando/kolki u dzieci do roku).
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #65 : 2006-09-03, 13:30:18 »

To jaką czekolądę gorzką Pani w takim razie poleca. A tak wogóle to zapisałem się do alergologa. Niech mi zrobią testy pokarmowe to sprawa będzie prostrza. PRzy hiperwentylacji jest zwikększone wydzielanie histaminy i człowiek się uczula na byle co więc teraz biorę flonidan antyhistaminowy. Ile czasu mniej więcej przez takimi testami muszę go odstawić żeby wyszły miarodajne?? Pozdrawiam
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #66 : 2006-09-03, 14:29:02 »

Jeszcze mam jedno pytanie. Czy istnieje cos takiego jak reakcje z odtsawinia złych produktów który pogarszają moje samopoczucie. Bo ja czasem mam wrażenie, żejak przestrzegam idealnie diety, jem żółtka, karkówkę ito to czuję się gorzej niż jak się najem w Mc, Pizzy Hut , popiję to od razu Colą a potem na deser walnę lody i shake;a to czuję się duzo lepiej niż jak jem tylko dobre produkty? Dlaczego tak się dzieje. Coś było o tym chyba w książce ale może przeoczyłem bo jenocześnie muszę się dużo uczyć do sesji. Pozdrawiam
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #67 : 2006-09-03, 15:39:32 »

Jak robisz czeste odstepy od DO to Twoj organizm wariuje, bo musi sie ciagle przestawiac i budowac nowe linie technologiczne , a to dla niego b. pracowite!
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #68 : 2006-09-03, 16:59:43 »

No wiem wiem. Ale w sumie nie częste. Pozdrawiam i postaram się wogóle nie robić.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #69 : 2006-09-03, 19:05:21 »

MarcinB - dopiero zacząleś DO. Efektów (wydłużania czasu bezdechu) oczekuj dopiero po miesiącu - 6 tyg D0. Tyle trwa m.in. normalizacja nadmiernie rozbudowanego szlaku metabolizmu węglowodanów. Lepiej się czujesz po b.dużej dawce W bo do tego był/jest przyzwyczajony Twój organizm. Duża dawka dobowa W zwiększa zapotrzebowanie na tlen. Dieta Kwaśniewskiego ma być dla Ciebie przyjemna! Nie wciskaj w siebie na siłę niczego. Poszukaj co najbardziej lubisz z listy dra Kwaśniewskiego. Przeczytaj jeszce raz listę dozwolonych produktów dra Kwaśniewskiego, szukaj tłustych produktow. Wiele osób zaczyna dzień od śmietany codziennie - tak by bylo najlepiej dla Ciebie przez miesiąc. Może być śmietana z pół łyżeczką miodu (mnie odrzuca od miodu, dr Kwaśniewski też uznaje go za produkt niejadalny). Potem normalny obiad (bez makaronu, ryżu,chleba).Frytki też są jadalne na tej diecie.Kawę,herbatę można lekko osłodzić, albo zjeść owoc/e (ja jestem przeciwnikiem owoców i cukru i też udaje mi się to zjeść co jakiś czas; jak się da omijać cukry proste - to omija je!). Jak Ci się źle myśli po śmietanie - zjedz karczek/boczek/kiełbasę na śniadanie.
Testy pokarmowe wykonywane na skórze dają efekty tylko przy I typie reakcji alergicznej. Większość reakcji na pokarmy to typ III i IV. Reakcja skóry na alergeny pokarmowe nie odzwierciedla reakcji u. pokarmowego czy oddechowego na te alergeny. Alergologia ma niestety tylko testy in vivo + wywiad do tego typu diagnostyki.Alcat test (typ IV) obejmuje także wszystkie reakcje krzyżowe(2000zł), a i tak i tak trzeba sprawdzać to dalej na sobie. IgE ze krwi też typ I reakcji. Doprawdy, jak sie zajmuję diagnostyką pokarmową alergenów (18 lat) - dziwi mnie to, że nikt niczego nie wymyślił. Większy poziom histaminy? - jestem za dietą Kwaśniewskiego by go normalizować. Flonidan - tłumi reakcję - nie zlecam "otumaniaczy", do mnie przychodzą, by się od nich uwolnić. Testy po tych antyhistaminikach (flonidan) - po 2 dniach odstawienia, po sterydowych po 25 dniach. Wszyscy jesteśmy z Tobą, mija się z celem powrót do codziennej za dużej dawki węglowodanów,
MW,
jak ty to robisz, że potrafisz dłużej niż 2 min po trzech głębokich oddechach i pełnym wdechu? Co robisz po tej drugiej minucie by zacząć trzecią na bezdechu???
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #70 : 2006-09-03, 19:31:06 »

Tak dokładnie właśnie robię i to wcale nie jest dla mni trudne bo uwielbiam jajka , boczek karkowke, oliwe z oliwek , smietane itp. Ta dieta to jest dla mnie same smakolyki tylko tych slodyczy mi brakuje troche a zwlaszcza gorzkiej czekolady.Nie wiem jaka kupowac zeby nie miala mleka i cukru jak najmniej. Jaka jest najlepsza czekolada dla optymalnych? A jak zalamalem zasady to dlatego ze np udalem sie z kumplami do Promenady i wszyscy jedli pizz wiec i ja jak poczulem ten zapach to sam tez sie sie nawpychalem ale to tylko kilka razy.
Ja normalnie mam beznadziejny wynik ale jak intensywnie pocwicze Buteyko przez jakies pol godziny to moge zatrzymac oddech po wydechu na 2 minuty. Ale to po cwiczeniach dosc szybko spada i znow moge tylko jakies 60 sekund. Pozdrawiam
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #71 : 2006-09-03, 20:20:30 »

Kurde ta akaloza to jest straszne kur.....stwo. Jutro mam egzamin (umiem 1/20 materiału) i jeszcze dwa w tym tygoniu(nic nie umiem) i już mnie taka nerwica i hiperwentylacja łapie że się strasznie czuję. Co gorsza nie mogę się uczyć. Bo jak nie biorę psychotropów to mam lęki, bóle i rózne dziwne akcje i nie mogę się skupić i skoncentrować na tym co czytam a jak biorę to jestem tępy jak osioł i senny a to są trudne egzaminy. I jeszcze w dodatku który lekarz w Polsce mi wystawi zwolnienie ze względu na alkalozę oddechową i syndrom hiperwentylacji o której nikt tu prawie nic nie slyszał.Nie mówiąć już o tym że ja to zwolnienie potrzebuje na pół roku mniej więcej żeby z tego wyść a nie na tydzień. I 4 lata studiów Prawa na UW pójdą w piach bo mnie wywalą a zawsze mi tak dobrze szło. Że też ja wtedy musiałem tak głęboko oddychać. CO mnie podkusiło. Ale ze mnie debil:((
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #72 : 2006-09-03, 20:33:17 »

Jak to pieknie jak sie wie czego sie nie wie (to tzw. samokrytyka).
MarcinB-Ty nie masz zadnego planu zyciowego nie mowiac juz o planie nauki.
Teraz gdyby doba miala 100 godzin, to dla Ciebie i tak za malo .
Ale mimo to zycze zdania wszystkich egtaminow .
TRZYMAM KCIUKI--POWODZENIA
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #73 : 2006-09-03, 22:19:40 »

No niezupełnie przez prawie 4 lata przeszedłem bez problemui miałem plany jak się uczyć. Tylko w tym stanie trochę ciężko się uczyć a poza tym egzamin budzi we mnie wielki stres i hiperwentyluję znów:(
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #74 : 2006-09-03, 22:54:24 »

Strach mamy przed nieznanym--jak nie znasz materialu wystepuje stres.
I co 4 lata chcesz spisas na straty?- i to na takim kierunku?.
Wrzesien ,sesja poprawkowa albo powakacyjna ,bo przed wakacjami "Byles zapewne zajety", a teraz probujesz kombinowac ze zwolnieniami lekarskimi (urlop chorobowy)moze lepsza dziekanka jak nie wykorzystana?
TRZYMAJ SIE NA POWIERZCHNI BO UTONIESZ!!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #75 : 2006-09-03, 23:44:06 »

A mój mąż na 4 roku prawa zaliczał egzaminy z trzeciego roku...
Każda gorzka bez mleka i masła jest dobra.
Trzymamy kciuki.
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #76 : 2006-09-04, 00:10:44 »

Wtedy było to samo. Chorobę leczę ju z od roku prawie. Wtedy jeden egzamin zdałem i strasznie to zdrowiem przypłaciłem. Jasne że nie całe studia w piach. Coś będę kombinował. Może warunek, może dziekanka.W końcu to prawo , jak nie w prawo to w lewo. Tylko nie wiem na jak długo można dostać warunek? Właśnie się dowiaduje. Wiesz ja tego czasu co się nie uczyłem nie spędziłem leżąc tylko przszukałem pół internetu szukając czegoś co mi pomoże. A iwesz jak to łatwo znaleźć. Jak łatwo najpierw wogóle skojarzyc to z oddychaniem.Wiekszosc ludzi konczy na lekach cale zycie albo w wariatkowie albo popelnia samobojstwo.Pozniej wiecej napisze. Pozdro
Zapisane
MarcinB
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #77 : 2006-09-04, 14:04:07 »

Nawiązując do moich wcześniejszych pytań. Czyli jeśli całe życie jadłem batoniki , chipsy i inne smiecie to teraz będę miał cos jak szok z odstawinia przy lkoholu albo narkotykahc( tylko deliktniej oczywiscie) i bede sie czul doraznie jak sie kusze na cos takiego? Pozdrawiam
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #78 : 2006-09-04, 15:37:27 »

MarcinB--ale Ty kombinujesz--jak kon pod gorke!
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Hiperwentylacja i alkaloza oddechowa a dieta optymalna
« Odpowiedz #79 : 2006-09-04, 15:50:07 »


 Jutro mam egzamin (umiem 1/20 materiału) i jeszcze dwa w tym tygoniu(nic nie umiem) i już mnie taka nerwica i hiperwentylacja łapie że się strasznie czuję. Co gorsza nie mogę się uczyć.
I co --egzamin do przodu???
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.