forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 18:00:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659846 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cofanie miażdżycy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cofanie miażdżycy  (Przeczytany 88502 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #120 : 2007-05-08, 12:32:52 »

My OPTYMALNI  jesteśmy otwarci i chętnie przyjmiemy ewentualne korzystne dla NAS poprawki żywieniowe
konsultowane z dr Janem Kwaśniewskim.

  Pomijając aspekt skuteczności  ŻO (dla mnie niewątpliwy), gdyby ktoś (obdarzony otwartym, ale niezależnym umysłem) pierwszy raz zaszedł na to forum i ujrzał tekst typu "My Optymalni.." , mógłby mieć niemiłe skojarzenia z manifestami ugrupowań mających się za coś w rodzaju "narodu wybranego". Mógłby nawet dokonać porównania do  orwellowskich klimatów.
         
Tomek

ps: Ponawiam pytanie. Czemu funkcja '"edit" nie działa ? Wówczas np. Morgano mógłby dokonać korekty pisowni nicku swojego adresata. Niezbyt ładnie to wygląda.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #121 : 2007-05-08, 12:42:12 »

Ja się podpisuję pod:"My OPTYMALNI" ... a niech myślą co chcą!
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #122 : 2007-05-08, 12:42:47 »

Na świecie są 3  filozoficzne zagadki nie wyjasnione.
Pseudonim dr Buford kim jest naprawdę. Skąd się wziął?
Czym się zajmuje?
Do czego zmierza.I co chce przez swoją anonimową krytykę osiągnąć nie dając nic w zamian?
Doktor Kwaśniewski  pierwszy i jedyny wprowadził do żywienia matematykę Czy są jakiejś zastrzeżenia badania że proporcje są nieprawidłowe.
Może wytłumaczy to Buford podpisując się  imieniem i nazwiskiem.
Medycyna nie jest nauką! Medycyna jest praktyką  z miłą chęcią bym to sprawdził. A tak już z powodzeniem już z powodzeniem rozpocząłem dwunasty rok
żywienie optymalne. I nie narzekam. Czego wszystkim życzę również Bufordowi. Morgano

No , z tą filozofią pytań o moje cele to chyba przesadziłeś.A odpowiedzi byłyby chyba zbyt rozbudowane.Zresztą część odpowiedzi jest w mojej rozmowie z Aratornem.
Nie jest prawdą , że dr JK jako pierwszy wprowadził do żywienia matematykę.Nie mam zastrzeżeń do proporcji , mam zastrzeżenia co do niczym nie popartych twierdzeń jakoby DO leczyło wszystkie ( lub prawie wszystkie) choroby.
Co do medycyny , to wybacz , ale tak postawione twierdzenie świadczy o tym , że nie masz o niej zbyt wielkiego pojęcia.Czystą praktyką to byla gdzieś do przełomu XVIII i XIX wieku.Obecnie jest syntezą nauki i praktyki.Cieszę się z kolei , że nie mas powodów do narzekań.
Nie rozumiem tylko ( element ten pojawia się co jakiś czas) po co Ci moje dane osobowe?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #123 : 2007-05-08, 12:59:22 »

  ... mam zastrzeżenia   co do niczym nie popartych twierdzeń jakoby DO leczyło wszystkie ( lub prawie wszystkie) choroby.

A ten Czarodziej  znowu swoje i tak juz od lat .  Laughing
Choćby dostał przed oczy jakieś dokumentacje ,o które co jakiś czas się prosi ,to i tak z nich nic nie wyczyta  Laughing



Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #124 : 2007-05-08, 13:13:31 »

  Nie mam zastrzeżeń do proporcji ....

Ależ to interesujące  Shocked Ciekawe czy ten człowiek zaleca je (proporcje między BTW )swoim pacjentom , czy też boi sie o własny "stołek " Question Idea Mr. Green

Bo skoro nie ma zastrzeżeń co do proporcji ,a nie zalecałby  ich swoim pacjentom ,znaczy ,że działa na niekorzyść pacjentów!  Crying or Very sad Evil or Very Mad
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #125 : 2007-05-08, 15:02:42 »

Wszyscy lekarze zaangażowani w żywienie optymalne mają każdy swoją specjalizację.
Nie ma ludzi wszechwiedzących. Wymiana zdań pomiędzy specjalistami może doprowadzić
żywienie optymalne do perfekcji.
Kto jest kto?
Doktor Jakub przyjmował w Arkadii pacjentów w Bytomiu. Przez ponad rok nie znalazł chwili czasu by spotkać się z optymalnymi na comiesięcznym spotkaniu. Liczna grupa osób na spotkaniach powyżej 100 osób. Na spotkaniu optymalnych w Rudzie Śląskiej mówię, że Wy to macie szczęście że na Waszym zebraniu jest lekarz, gdyż opowiadam, że w Bytomiu od ponad roku dr Jakub nie zjawił się na żadnym spotkaniu.
W tym momencie cała sala wybuchła śmiechem gdyż odo mnie przy stole siedział właśnie dr Jakub którego znałem z imienia i nazwiska i nigdy  fizycznie nie spotkałem. A może dr Buford czasami stoi gdzieś obok mnie w kolejce i byłoby to wielkim nietaktem się nie ukłonić. Lekrze optymalni są specjalistami medycznymi o różnych specjalnościach. Neurolodzy. Stomatolodzy. Laryngolodzy. Ortopedzy. Lekarze ogółni o różnych stopniach naukowych. Nie wszyscy mogą posiadać wystarczającą wiedzę w każdej dziedzinie.
Doktor Kwaśniewski przez wiele lat wyspecjalizował się w żywieniu. Stworzył własny styl optymalny styl
wprowadził matematykę i ściśle określił proporcje. nie znam niestety innego przypadku kto by tego dokonał wcześniej, oprócz dwu uczonych amerykańskich, którzy obwiecili światu kalorie w pożywieniu następnie
okazało się to nietrafne, ale niestety po publikacji nie mogli się już wycofać ze swego nietrafionego pomysłu z kaloriami. Znając proporcje BTW każdy sam może sobie obliczyć wartość kaloryczną w swojej potrawie.
100 gram boczku wędzonego to 475 kalorii.
dla porównania
2350gram pomidorów to również 475 kalorii
850gram jabłek to też 475 kalorii
takich pzykładów możemy możyć bez końca
dla koneserów jeszcze dodam, że
około 70 gram wódki to mamy również 475 kalorii.
Ogramna liczba zadowolonych aktywnych osób na grupie, oraz tysiące miłośników i zwolenników żywienia optmalnego na całym świecie daje tę a nie inną popularność żywieniu optymalnemu.
Na tym forum można uzyskać wiele pożytecznych rad. Nie mam nic przeciwko pewnej odskoczni od głównego tematu i dzielenia się innymi ciekawymi informacjami. Ale jeżeli wszyscy będą prawidłowo stosowali żywienie optymalne wówczas na wyniki nie będzie trzeba długo czekać.
Jestem bardzo uważnym czytelnikiem nie zawsze zabieram głos, chociaż czasami się aż prosi by naprawdę odżywiać prawidłowo zgodnie zasadami przekazanymi nam przez dr Jana Kwaśniewskiego.
Nie wiem, czy dr Kwaśniewski czyta Nasze Forum lub tylko czasami Toan podrzuca ojcu jakieś ciekawsze spostrzeżenia. Wiele uczestników i gości przewija się przez Forum około 200 tysięcy wejść w miesiącu.
Byłoby to dla Nas wielką satysfakcją gdyby chociaż raz  w miesiącu doktor Kwaśniewski dał o sobie znać na Forum. Może moja podpowiedż przyczyni się do tego by dokonać jakiegoś podsumowania. Nie ważne kto pomoże uporać się z techniką internetową, ale ażne jest by osobiście dr Kwaśniewski wypowiedź autoryzował. wiele jeszcze przed nami tajemnic i uważam , że tak już pozostanie do końca życia. Optymalnego życia! Morgano
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #126 : 2007-05-08, 15:19:54 »

A może dr Buford czasami stoi gdzieś obok mnie w kolejce i byłoby to wielkim nietaktem się nie ukłonić.


  Laughing  Laughing  Laughing  ,dobre  Laughing
Dr.Bruford lekarzem optymalnym na comiesięcznym zebraniu optymalnych  Laughing
Morgano masz poczucie humoru i wyobraźnie  Laughing



Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #127 : 2007-05-08, 23:22:03 »

Będzie pasował do tematu tego wątku artykuł o przyczynach powstawania miażdżycy z naukowego punktu widzenia -  artykuł ten będzie pomocny dla zainteresowanych, choć ... nie satysfakcjonujący strony bo jak sama nauka zakłada, nie ma jednoznacznie ustalonej etiologii.

Maciej Pawlikowski – Pracownia Biomineralogii, Zakład Mineralogii, Petrografii i Geochemii AGH
Mineralogiczne aspekty czynników ryzyka miażdżycy tętnic człowieka

Cholesterol będący pochodną niektórych kwasów żółciowych jest jedną z substancji występującej najczęściej zarówno w tzw. blaszce miażdżycowej jak i w samej ściance tętnic. Bez wątpienia krystalizuje on także w centrach krystalizacji, a krystalizacja odbywa się z krwi. Dyskusja dotycząca przyczyn jego obecności w krwi jest obszerna.
W literaturze przeważa pogląd, że jego wysoki poziom w krwi wynika z wysokotłuszczowej diety. Wydaje się jednak, że nie zawsze tak jest. Wiadomo bowiem, że wiele osób pomimo wysokotłuszczowej diety ma normalny poziom cholesterolu we krwi. Równocześnie wysoki poziom cholesterolu we krwi notuje się u osób szczupłych.Obserwacje sugerują, że wysoki poziom cholesterolu może wynikać z dysfunkcji wątroby, która prowadzi do nadmiernego wydzielania tej grupy kwasów żółciowych, z których tworzy się cholesterol. Sama dysfunkcja wątroby powodująca to zjawisko nie ma jednoznacznie ustalonej etiologii. Jest prawdopodobnym, że może wynikać z wielu różnych przyczyn.

http://www.biuletyn.agh.edu.pl/archiwum_bip/_2004/_132_133/21_132_133.html
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #128 : 2007-05-09, 13:26:27 »

No to już wiemy o etiologii powstawania miażdżycy z naukowego punktu widzenia .
I wiemy co na ten temat ma do powiedzenia dr.JKwaśniewski.
Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zająć sie teraz leczeniem .
Co na temat leczenia ma do powiedzenia nauka,co radzą lekarze akademiccy .....
i co należy robić(w tym :jak należy się odżywiać) ,żeby uniknąć miażdżycy ?(co mają na ten temat do powiedzenia lekarze akademiccy ,a co dr.JK?)
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #129 : 2007-05-09, 16:14:17 »

Będzie pasował do tematu tego wątku artykuł o przyczynach powstawania miażdżycy z naukowego punktu widzenia -  artykuł ten będzie pomocny dla zainteresowanych, choć ... nie satysfakcjonujący strony bo jak sama nauka zakłada, nie ma jednoznacznie ustalonej etiologii.

Maciej Pawlikowski – Pracownia Biomineralogii, Zakład Mineralogii, Petrografii i Geochemii AGH
Mineralogiczne aspekty czynników ryzyka miażdżycy tętnic człowieka

Cholesterol będący pochodną niektórych kwasów żółciowych jest jedną z substancji występującej najczęściej zarówno w tzw. blaszce miażdżycowej jak i w samej ściance tętnic. Bez wątpienia krystalizuje on także w centrach krystalizacji, a krystalizacja odbywa się z krwi. Dyskusja dotycząca przyczyn jego obecności w krwi jest obszerna.
W literaturze przeważa pogląd, że jego wysoki poziom w krwi wynika z wysokotłuszczowej diety. Wydaje się jednak, że nie zawsze tak jest. Wiadomo bowiem, że wiele osób pomimo wysokotłuszczowej diety ma normalny poziom cholesterolu we krwi. Równocześnie wysoki poziom cholesterolu we krwi notuje się u osób szczupłych.Obserwacje sugerują, że wysoki poziom cholesterolu może wynikać z dysfunkcji wątroby, która prowadzi do nadmiernego wydzielania tej grupy kwasów żółciowych, z których tworzy się cholesterol. Sama dysfunkcja wątroby powodująca to zjawisko nie ma jednoznacznie ustalonej etiologii. Jest prawdopodobnym, że może wynikać z wielu różnych przyczyn.

http://www.biuletyn.agh.edu.pl/archiwum_bip/_2004/_132_133/21_132_133.html


Bardzo dobry artykuł ale tylko w całości.Bardzo koresponduje z odkryciami medycyny naukowej.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #130 : 2007-05-09, 22:37:11 »

Byłoby to dla Nas wielką satysfakcją gdyby chociaż raz  w miesiącu doktor Kwaśniewski dał o sobie znać na Forum. Może moja podpowiedż przyczyni się do tego by dokonać jakiegoś podsumowania.

To jest świetna propozycja! Przynajmniej raz w miesiącu Smile a jak statystyka by skoczyła Wink Moim zdaniem doktor Kwaśniewski nie docenia potęgi internetu. Pamiętam jak kilka lat temu JK pisał na łamach DZ, że nie odpowiada indywidualnie na listy bo szkoda marnowania energii - gazetę czyta więcej osób. OK i ja to rozumiem trzeba dotrzeć do jak największej grupy ludzi, ale internet ma nieporównywalnie większą siłę rażenia niż jakakolwiek gazeta!!! Na forum można też stworzyć dział anglojęzyczny dla zagranicznych gości. Wiadomość o obecności Jana Kwaśniewskiego na forum rozeszła by się błyskawicznie w sieci. Niestety doktor Kwaśniewski nie ma swojego e-maila i kontakt internetowy jest żaden Sad Jestem jednak pewien, że presja pacjentów będzie rosła i niezależnie od tego jakie JK ma zdanie o internecie to prędzej (oby jak najszybciej) czy później zawita do nas Smile
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #131 : 2007-05-09, 23:06:06 »

Cytuj
trzeba dotrzeć do jak największej grupy ludzi, ale internet ma nieporównywalnie większą siłę rażenia niż jakakolwiek gazeta!!! Na forum można też stworzyć dział anglojęzyczny dla zagranicznych gości. Wiadomość o obecności Jana Kwaśniewskiego na forum rozeszła by się błyskawicznie w sieci.

to jest swietna propozycja  Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #132 : 2007-05-09, 23:31:29 »

Moim zdaniem doktor Kwaśniewski nie docenia potęgi internetu.
Cytuj

JK jest inteligentnym czlowiekiem i uwazam,
ze doskonale potrafi docenic potege internetu ale...................? Shocked Shocked Shocked

Ma na pewno "bardzo istotne" powody, aby "oficjalnie" omijac forum szerokim lukiem. Shocked Very Happy Very Happy
Tego jestem pewien na 90%.

Co to za powody? Domyslam sie...,ale nie wypowiem sie(brak 100% pewnosci)  Very Happy
Czuje, ze duzo osob na forum rowniez to wie. Very Happy
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #133 : 2007-05-10, 00:45:51 »

Jak wiadomo w przyrodzie nic nie ginie!
Mało kto wie ale dr Jan Kwaśniewski  wystąpił  już w internecie na czacie.
Wiem, że uwielbia swoją maszynę do pisania.
Ale mając syna Administratora tego Forum wspólnie mogliby wymyślić jakąś niewielką współczesną formę komunikacji. A może znów jakiś czad z okazji urodzin.
Dla ciekawości podaję Wam obszerne fragmenty z  pamiętnego czadu z dr JK z dnia 06.11.2002roku


~Jan_Kwasniewski: Cukrzyca społecznie jest niesłychanie kosztowna w USA w 1999 roku oceniono, że straty powodowane przez Cukrzycę wynoszą 98 mld rocznie
~Jan_Kwasniewski: Polska jest krajem mniejszym, ale i tak te straty sięgają około 10 mld dolarów rocznie
~Jan_Kwasniewski: Niestety dla lekarzy nie tylko diabetologów cukrzyca nadal jest chorobą nieuleczalną
~Jan_Kwasniewski:, Mimo, że setki z nich widziało chorych wyleczonych z cukrzycy
~Jan_Kwasniewski: Następnym dyżurnym tematem w różnych programach telewizyjnych są informacje przekazywane przez pracowników Instytutu Żywności i Żywienia
~Jan_Kwasniewski:, Że żywienie optymalne jest szkodliwe dla człowieka i że żadnych badań na ludziach nie wykonywano
~Jan_Kwasniewski: Jest to zwyczajne kłamstwo powodujące ogromne szkody dla naszego narodu i nie tylko naszego
~Jan_Kwasniewski: Badania na ludziach chorych na miażdżycę naczyń wieńcowych i inne choroby wykonano pod kierunkiem prof. Henryka Rafalskiego
~Jan_Kwasniewski: W badaniach uczestniczyło 11 profesorów i docentów wraz z zespołami
~Jan_Kwasniewski: Wnioski z przeprowadzonych badań zostały przesłane do Instytutu Żywności i Żywienia, zatem o tych badaniach pracownicy Instytutu wiedzieć powinni
~Jan_Kwasniewski: Badania zostały podjęte na zalecenie komisji powołanej przez Ministra Nauki i Ministra Zdrowia wykonujących polecenie Premiera Piotra Jaroszewicza
~Jan_Kwasniewski: Recenzentami badań byli profesorowie Jan Tatoń i Jan Hasik
~Jan_Kwasniewski: W raporcie końcowym i w opiniach recenzentów stwierdzono, że ŻO nie powoduje jakichkolwiek szkód dla ludzi
~Jan_Kwasniewski: Wszystkie badane parametry poprawili się- stwierdzono spadek wagi u otyłych, zmniejszenie natężenia choroby wieńcowej, poprawę wydolności krążenia, poprawę wydolności układu oddechowego
~Jan_Kwasniewski: Nie stwierdzono wzrostu poziomu cholesterolu we krwi, stwierdzono spadek poziomu trójglicerydów
haldor: Na stronie http://www.optymalni.pl/ znajdują się zdjęcia z czatu
~Jan_Kwasniewski: Jak podkreślili recenzenci poprawa stanu zdrowia czasem wyleczenie z niektórych dolegliwości wystąpiło w każdym przypadku
~Jan_Kwasniewski: Nie opisano dotychczas metody leczniczej w żadnym kraju , która działała by leczniczo w wielu chorobach, nie powodowała żadnych szkód w organizmie ludzkim, dawała poprawę w każdym przypadku
~Jan_Kwasniewski: Z uwagi na olbrzymią ilość pytań zadawanych przez Państwa uprzejmie informujemy, iż Pan Doktor cały czas dyktuje odpowiedzi bez chwili wytchnienia, , zatem czas oczekiwania na odpowiedzi może być długi
~Wiesia: w jakiej okolicy ciała zwierzęcego gromadzi się najwięcej związków fosforowych aktywnych (oprócz podrobów
~Jan_Kwasniewski: Wiesia : w szpiku kostnym, wątrobie, nerkach, mózgu, mięśniach, żółtku jaj, więcej w prawej łopatce niż w lewej
~maciek: dlaczego w polskich sklepach margaryny sprzedaje się 3 razy więcej od masła? maciek
~Jan_Kwasniewski: Maciek: dlatego że chory naród musi robić wszystko, aby być jeszcze bardziej chory co mu się zresztą udaje
~Jan_Kwasniewski: Np. w roku 1935 w całej Polsce naliczono około 5, 5 tyś. chorych na nowotwory złośliwe, a obecnie w każdym roku zapada na tą chorobą ponad 100 tyś chorych
~Jan_Kwasniewski: Ponad 30 lat obserwacji chorych w tym kobiet pozwala mi powiedzieć, że ludzie stosujący Żywienie Optymalne nie chorują na choroby nowotworowe
~Jan_Kwasniewski:, Czyli nie trzeba badać piersi, które też kosztuje nas wszystkich, a po prostu nie chorować
~Jan_Kwasniewski: Wprowadzenie Żywienia Optymalnego u chorych na różne nowotwory w tym czerniaka, mięsaka, raka inne nowotwory zawsze przedłuża życia chorego, często bywają wyleczenia, jeśli jeszcze nie jest za późno
~Dziobak: Ponawiam pytanie:, Dlaczego nie wykonano nowszych badań, które potwierdziłyby dobre skutki diety wysokotłuszczowej?
~Jan_Kwasniewski: Dziobak: Instytut Żywności i Żywienia wielokrotnie twierdził, że takie badania wykona, aby udowodnić, że Żywienie Optymalne jest szkodliwe. Takie informacje przekazywał kilkakrotnie dr Instytutu prof. Szostak
~Jan_Kwasniewski: Doktorowi Panu Ponumarenko
~Jan_Kwasniewski: To Instytut powinien powiedzieć, dlaczego takich badań nie wykonał
~Jan_Kwasniewski: Badania kosztują,i to dużo. Powtarzanie badań, które były nowatorskie bardzo dobrze zorganizowane i przeprowadzone (opinia prof. Hasika i Tatonia) jest mozoleniem się na próżno i stratą pieniędzy
~Jan_Kwasniewski: Ludziom powinno wystarczyć stwierdzenie, że kto wpadnie do wody i nie umie pływać to się utopi i nie potrzebują przeprowadzać badań naukowych potwierdzających to spostrzeżenie
~Jan_Kwasniewski: Tym nie mniej obecnie, gdy istnieje kilkadziesiąt Arkadii prowadzących leczenie stacjonarne takie badania będą przeprowadzone
~Jan_Kwasniewski: Być może znajdą się środki na ich przeprowadzenie
~maciek: czy miód jest zdrowy na serce? miodzio
~Jan_Kwasniewski: Maciek : nie
~Helena: Panie doktorze, czy można stosować prądy selektywne po zabiegu zaćmy i podciągnięciu tęczówki?
~Jan_Kwasniewski: Helena : prądy selektywne w tym przypadku, jeśli są konieczne, co ustala lekarz mogą przynieść poprawę, ale rozsądek nakazuje żeby wcześniej rozpocząć Żywienie Optymalne
~Jan_Kwasniewski: Organizm optymalne żywiony może zreperować wiele swoich tkanek i uwolnić chorego od szeregu chorób
~Jan_Kwasniewski: W tym wielu chorób dotychczas uważanych za nieuleczalne
~o_n_ania: rzucam od razu pytanie: dzieciak 10 lat, ma autyzm, a ściślej mówiąc cechy autystyczne. Co robić?
~Jan_Kwasniewski: Wprowadzić Żywienie Optymalne od razu w pełnym zakresie- należy preferować żółtka jaj, podroby, móżdżek, szpik, tłuste rosoły. Poprawa powinna być widoczna po 2-4 tygodniach i postępować z każdym następnym miesiącach
~kalinka_20: jak ma się żywienie optymalne do tarczycy moja mam choruje na tarczyce na niedoczynność i nie wiem jak ja przekonać, że jej zmiana jedzenie pomoże
~Jan_Kwasniewski: Pomóc można tylko i wyłącznie choremu, który sam zrozumie i poprosi o pomoc
~Jan_Kwasniewski: W chorobach tarczycy, niedoczynności i nadczynności często dochodzi uporządkowania czynności tarczycy
~tom2: czy pana głównym przeciwnikiem/zacietrzewionym/ jest p.dr Wojciechowska
~Jan_Kwasniewski: tom2: nie znam P. Wojciechowskiej, poza tym nie uważam nikogo za przeciwnika. Ludzi dzielę zgodnie z wiedzą na wierzących, mających poglądy, myślących, wiedzących i znających przyczyny rzeczy dla ludzi najważniejszych
~Jan_Kwasniewski: W tym faktyczne przyczyny wszystkich chorób, czyli mądrych
~Jan_Kwasniewski: Zarówno myślących jak i wiedzących było dotychczas niewielu, przynajmniej w czasach historycznych. Pozostali „nie mają żadnego własnego rozumu” jak napisał człowiek, który wiedział ks. Stanisław Staszic
~dzik: czy można stosować prądy selektywne przy bloku serca ?
~Jan_Kwasniewski: dzik: blok serca może mieć różną przyczynę, najlepiej zacząć od Żywienia Optymalnego, które może ten blok usunąć. Spotykałem ustąpienie zespołu WPW wrodzonego potwierdzonego badaniami EKG
~Jan_Kwasniewski:, czego nikt dotychczas nie opisał, bo się z takim zjawiskiem nie spotkał. Przy zbyt szybkiej pracy serca towarzyszącej nadmiernej przewadze układu sympatycznego prądy selektywne PS zmniejszają częstość skurczów mięśnia sercowego.
~Jan_Kwasniewski: przy zbyt wolnej pracy serca ze współistniejącą przewagą układu sympatycznego serce można przyspieszyć do pożądanego stanu prądami S pobudzającymi układ sympatyczny
~Jan_Kwasniewski:, co może uchronić chorego przed wszczepianiem rozrusznika serca
~wiesiek: czy dieta optymalna ma znaczenie w profilaktyce lub leczeniu nowotworów?
~Jan_Kwasniewski: wiesiek: stosujący Żywienie Optymalne praktycznie nie chorują na chorobę nowotworową. U znacznej liczby już chorych choroba ustępuje, jeśli jest jeszcze na to czas
~Jan_Kwasniewski: Odwiedziła mnie ostatnio P. redaktor z Moskwy pracująca w czasopiśmie poświęconemu sprawą zdrowia i choroby. Wg. wypowiedzi niektórzy chorzy z Rosji na nowotwory wyleczyli się alkoholem z olejem słonecznikowym lub oczyszczaną nafta
~Jan_Kwasniewski: również z olejem słonecznikowym
~Jan_Kwasniewski: Nowotwór można wyleczyć w prosty sposób. Po prostu trzeba mu nie dać jeść
~Jan_Kwasniewski: Nowotwory muszą otrzymywać węglowodany (glukozę), z których otrzymują energię i tlen zamieniając glukozę na trójglicerydy
~Jan_Kwasniewski: Komórki ciała człowieka nie muszą tej glukozy mieć. Dlatego tkanki człowieka hodowane w żółtku jaja mają się dobrze, a komórki nowotworowe w żółtku jaja szybko giną
~Jan_Kwasniewski: Właśnie, dlatego, że w żółtku nie ma glukozy.
~Jan_Kwasniewski: Można wyleczyć nowotwór głodówką. Przy tej metodzie z reguły nowotwór ginie pierwszy, a chory zaraz po nim
~Jan_Kwasniewski: Próbowano (Węgry) leczyć nowotwory stosując i chorych dietę pozbawioną magnezu.
~Jan_Kwasniewski: Nowotwór ginął pierwszy- chory wkrótce po nim
~Jan_Kwasniewski: Magnez jest niezbędny do spalania glukozy, potrzeba go mniej lub może być zastąpiony innymi pierwiastkami przy przemianie glukozy innymi szlakami
~marion: Czy białko roślinne należy wliczać do bilansu dobowego ?
~Jan_Kwasniewski: marion: biochemia podaje, że najlepszym dla człowieka białkiem jest białko o składzie chemicznym najbardziej zbliżonym do składu chemicznego ludzkiego ciała
~Jan_Kwasniewski: I tak jest rzeczywiście. Białko ze zboża, fasoli, grochu i innych roślin jest mało podobne do składu chemicznego ciała ludzkiego i czym mniej jest podobne tym jest gorsze
~Jan_Kwasniewski: Optymalni spożywają minimalne ilości białka roślinnego. Jeśli trafi im się zjeść więcej powinni to białko uwzględnić w dobowym bilansie białkowym
~jerz43:, jeżeli wiadomo, że stosując dietę optymalną można leczyć cukrzycę i nietylko to, dlaczego tego się nie robi
~Jan_Kwasniewski: jerz43: a dlaczego się produkuję w dalszym ciągu czołgi, broń biologiczna i chemiczna... ? Oczywiście z głupoty, podobna przyczyna dotyczy cukrzycy
~Ryba_21: Panie Dr Janie Kwasniewski jak dieta optymalna pomoże mi w cukrzycy skoro mój organizm nie wytwarza insuliny? Czy organizm sam będzie obniżał poziom glukozy we krwi dzięki diecie czy to odbywa sie w jakis inny sposob prosze o ile to mozliwe o wytlumaczeni...
~Jan_Kwasniewski: Ryba_21: przyczyną cukrzycy typu pierwszego jest określony model żywienia praktycznie nadmiar węglowodanów. Organizm broni się przed węglowodanami wytwarzając przeciwciała przeciwko wysepkom beta trzustki produkującej insulinę
~Jan_Kwasniewski: Na 3 do 18 miesięcy przed zachorowaniem na cukrzycę znajdowano przeciwciała przeciwko wysepkom beta w każdym przypadku
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #134 : 2007-05-10, 00:47:36 »

dalszy ciąg dyskusji z dr Janem Kwaśniewskim.

~Jan_Kwasniewski: Natomiast w momencie zachorowania przeciwciała te stwierdzano w 40 –70% przypadków. Na szczęście organizm prawie zawsze nie niszczy do końca wysepek beta a pozostaje ich tyle, aby wytwarzać niewielkie ilości insuliny
~Jan_Kwasniewski: W tym przypadku wystarczy zmniejszyć 6,8,10 razy spożycie węglowodanów, aby wytwarzana ilość insuliny przez czynne jeszcze wysepki beta była wystarczającą
~Jan_Kwasniewski: Gdy trzustka w ogóle nie wytwarza insuliny trzeba choremu stosującemu Żywienie Optymalne niewielkie insuliny w granicach 10-15 jednostek na dobę
~Jan_Kwasniewski: Nie jest to już cukrzyca a tylko niedobór insuliny i u tych chorych cofają się choroby towarzyszące cukrzycy spowodowane tą samą, co i cukrzyca przyczyną
~Jan_Kwasniewski: 10-15 jednostek insuliny na dobę to mniej więcej tyle, ile wytwarza drapieżnik o ciężarze zbliżonym do człowieka
~Jan_Kwasniewski: O ile jest odżywiany jak drapieżnik
~Jan_Kwasniewski: Cukrzyca występuje u psów zarówno typ I jak i II i innych zwierząt, które człowiek w swoim bez rozumie usiłuje naukowo odżywiać
~Jan_Kwasniewski: Wystarczy, aby w paszy dla trzody chlewnej było za mało białka a już może rozwinąć się cukrzyca świń.
~aga55kg: Czy mój mąż -28lat,174cm i 50kg ma szanse przybrać na wadze?Lekarz-irydolog stwierdził brak przyswajania białek.
~Jan_Kwasniewski: Żywienie Optymalne prawie zawsze doprowadza do uzyskania należnej wagi ciała
~Jan_Kwasniewski: Otyli chudną, wychudzeni przybywają na wadze Samo badanie irydologa nie wystarczy, bo on tylko wskaże, że gdzieś się coś psuje, ale co się psuje i dlaczego się psuje mogą tylko wskazać dokładne badania kliniczne
~amoz: Czy powstanie vademecum lekarza optymalnego?
~Jan_Kwasniewski: amoz: dotychczas ukazało się 11 moich książek, w których jest wystarczająca ilość wiedzy
~Jan_Kwasniewski: 2 książki dostępne są w języku angielskim, 2 w niemieckim, 2 w czeskim, są tłumaczone na inne języki
~Jan_Kwasniewski: Trzeba dokładnie zapoznać się z zawartą w nich wiedzą, stosować się do niej i cieszyć się zdrowiem i życiem
~Agata:, Dlaczego przy niewielkich odstępstwach w stosowaniu Pana diety tak łatwo o różne skutki uboczne.
~Jan_Kwasniewski: Agata : odstępstwa, jeżeli są niewielkie nie powodują widocznych skutków ubocznych. Węglowodany spożywane do 100 g na dobę również takich szkód nie powodują.
~alicja: Dr. Kwasniewski, u mojej matki ( 67 l.) Właśnie rozpoznano SLA (zespolą opuszkowy).Czy pańska dieta daje szanse na wyleczenie z tej choroby albo na zatrzymanie jej postępu? Dziękuję za odpowiedz
~Jan_Kwasniewski: Alicja: wg. współczesnych poglądów SLA prowadzi zawsze do szybkiej śmierci chorego. Chorzy przeżywają zwykle około 2 lat od momentu zachorowania. Jest to choroba z autoagresji spowodowana określonym nie korzystnym odżywianiem.
~Jan_Kwasniewski: jest to choroba młodych i w średnim wieku. Jeśli zachorowania pojawiają się po 65 roku życia to przyczyną bywa niska emerytura zmuszająca do głodowego odżywiania
~Jan_Kwasniewski: Żywienie Optymalne usuwa przyczynę choroby powoduje zatrzymanie jej postępów i najczęściej bardzo szybkie ustępowanie zaników mięśni i innych dolegliwości ]
~Jan_Kwasniewski: U niektórych chorych po pewnym okresie Żywienia Optymalnego wskazane jest okresowe leczenie prądami selektywnymi
~tom2: lekarz kardiolog, gdy dowiedział się, że stosuje dietę i wyniki się poprawiły powiedział TAK TRZYMAJ !!!!
~Jan_Kwasniewski: Tom2: co raz częściej bywają lekarze, którzy sami stosują u siebie i członków swojej rodziny ŻO , ale obawiają się do tego przyznać.
~Jan_Kwasniewski: Na szczęście w Polsce i kilkudziesięciu innych krajach setki lekarzy potrafiło zrozumieć moją wiedzę zastosować ją u siebie a następnie u chorych
~Jan_Kwasniewski: Przeważnie ich zarobki przy tym wzrastają
~Piotr_Kalisz: Czy w diecie optymalnej można stosować słodziki?
~Jan_Kwasniewski: Przy diecie optymalnej słodzone produkty nie smakują, zatem nie ma potrzeby stosować słodzików, które jednak są szkodliwe, czasem bardziej niż cukier
~marion: Czy prądy selektywne na nerwice działają w czasie występowania ciał ketonowych ?
~Jan_Kwasniewski: Prądy selektywne PS stosowane w leczeni neurastenii działają korzystnie u każdego chorego. U chorujących krócej poprawa jest szybsza i większa u chorujących ponad 10 lat mniejsza
~Jan_Kwasniewski: Ciała ketonowe nie mają wpływu na efekty leczenia prądami selektywnymi
~Jan_Kwasniewski: Wystarczy dostarczyć dodatkowo 20-30 g węglowodanów na dobę (nie z piwa), aby ciała ketonowe prawie zawsze zniknęły z moczu
~Pol: Ponowienie pytania. Czy stosunek B:W może wynosić 1:8
~Jan_Kwasniewski: Każdy stosunek może być, tylko skutki są czasem opłakane
~Jan_Kwasniewski: Taki stosunek B:W występuje np. w chlebie, w ziemniakach na 1g białka przypada 10g węglowodanów, w jabłkach, 40g węglowodanów? W innych produktach należy poszukać w tabelach
~Jan_Kwasniewski: Zboże ludzie spożywają i to nie wszędzie od ok. 10 tyś lat dopiero. I nie wyszło im to na zdrowie
~Jan_Kwasniewski: Skutki dla jednostek narodów są straszne. F.Engels napisał „zboże, które początkowo uprawiano wyłącznie jako paszę dla bydła wkrótce stało się pożywieniem dla ludzi”. I wynaleziono wówczas (dzięki temu) bydło ludzkie- niewolników
~Jan,_Kwasniewski: Dlatego ludzie muszą mieć umysły niewolnicze i muszą być niewolnikami
~Jan_Kwasniewski: Optymalni stają się innymi ludźmi
~jerz43: jak zacząć stosowanie diety panie dr
~Jan_Kwasniewski: Najlepiej od poniedziałku i to zawsze w pełnym zakresie.
~LeszekS: Czy optymalni mogą mieć bóle stawów spowodowane działaniem bardzo sprawnego układu immunologicznego? Tak twierdzi dr Lutz.
~Jan_Kwasniewski: LeszekS: stosując ekstremalnie wysoką zawartość tłuszczów zwierzęcych w diecie dr Jan Kwaśniewski uzyskuje wyniki znacznie przewyższające te uzyskiwane przy pomocy innych diet „wysokotłuszczowe”- napisał dr Lutz
~Jan_Kwasniewski: W chorobach stawów szczególnie w gośćcu przewlekłym postępującym występują przeciwciała przeciwko własnej tkance łącznej. Chore , źle odżywiane państwo a szczególnie rządzący też wytwarzają przeciwciała przeciwko buntującym się tkankom
~Jan_Kwasniewski: policja, sądy, więzienia, wojska wewnętrzne i inne przeciwciała przeciw narodowe
~Jan_Kwasniewski: Na to zawsze nawet w biednych krajach zawsze wystarcza pieniędzy
~Jan_Kwasniewski: Nawet, gdy ludzie w tym czasie umierają z głodu, i nawet nie mają siły się buntować.
~Jan_Kwasniewski:, Gdy organizm wystarcza więcej tych przeciwciał, czyli ma lepszy układ odpornościowy może bardziej niszczyć buntujące się tkanki, nie tylko w stawach, stąd i dolegliwości mogą być większe także w stawach
~Jan_Kwasniewski: Żywienie Optymalne przyczynowo leczy choroby stawów także, również mogłoby wyleczyć i państwa z wytwarzania licznych przeciwciał przeciw narodowych
~Wiesia: moj syn mial wrodzona wade zastawek serca a dzieki ZO jest wszystko okej-DZIEKUJE DOKTORZE
~Jan_Kwasniewski: Wiesia: często bywa, że po wprowadzeniu Żywienia Optymalnego ustępują wady serca nawet wrodzone, szczególnie niedomykalność zastawek serca. Po zastosowaniu ŻO serce uzyskuje optymalne warunki dla swojej pracy i przeważnie znacznie się zmniejsza
~Jan_Kwasniewski:, Podczas gdy te wady serca powodują nadmierne obciążenie pracy mięśnia sercowego i jego przerost. Znaczne zmniejszenie wielkości serca powoduje często znaczne zmniejszenie otworów między komorami a przedsionkami czy komorami a aortą i ustąpienie wad zastawki...
~Jan_Kwasniewski: zastawkowych
~Jan_Kwasniewski: A swoją drogą lepiej wad serca nie mieć. Wystarczy, aby przyszła mama pilnowała Żywienia Optymalnego u siebie a będzie miała największe szanse na urodzenie zdrowego dziecka bez wad wrodzonych
~stef: Czy można stosować prądy selektywne przy migotaniu przedsionka serca?
~Jan_Kwasniewski: stref: najczęściej przyczyną migotania przedsionków jest ukryta nadczynność tarczycy trzeba to zbadać i wyrazie potrzeby podjąć typowe leczenie. Często samo Żywienie Optymalne powoduje ustąpienie migotania przedsionków i innych zaburzeń rytmu serca
~jerz43: czy przy stosowaniu diety optymalnej nie trzeba suplementować witaminami i mikroelementami
~Jan_Kwasniewski:, jerz43: jeśli Żywienie ma być optymalne to powinno zawierać wszystkie makroskładniki, witaminy i mikroelementy w optymalnych ilościach i proporcjach. Takie warunki spełnia żywność pochodzenia zwierzęcego najbardziej zbliżona
~Jan_Kwasniewski: Biochemicznie do składu ciała ludzkiego
haldor: Do końca pozostało 15 minut
~Jan_Kwasniewski: Człowiek może wybierać kierując się rozumem, czyli wiedzą. Zwierzęta potrafią wybrać najlepsze produkty kierując się zmysłami. Np. białe niedźwiedzie, gdy mają za dużo fok do jedzenia zjadają z nim głównie tłuszcz i skórę
~Jan_Kwasniewski: A nie sięgają po wątrobę, która ma zbyt dużo witaminy D czy A
~Jan_Kwasniewski: Żadna fabryka farmaceutyczna nie potrafi wyprodukować witamin czy ich zestawów zbliżonych do składu występujących w produktach pochodzenia zwierzęcego
~Jan_Kwasniewski: Wszystkie witaminy z wyjątkiem jednej spożywane w nadmiarze powodują większe lub mniejsze szkody nawet wit. C spożywana w dawce powyżej 0,5 g może powodować kamicę nerkową, miażdżycę oraz zwiększenie podatności na infekcje wirusowe i bakteryjne
~gazo: a co z witaminą A - podobno łatwo ją przedawkować przy ż.o.
~Jan_Kwasniewski: gazo: przy ŻO człowiek spożywa bardzo mało pożywienia tak objętościowo jak i w kaloriach. Nie jest możliwe przedawkowanie witaminy A przy spożywaniu produktów pochodzenia zwierzęcego
~Neja: Panie doktorze czy dieta optymalna może zmienić wyglą zewnętrzny skóry?
~Jan_Kwasniewski: Neja: musi, prawie w każdym przypadku cera u optymalnych staje się ładna a u pań w każdym wieku piękna
~Jan_Kwasniewski: Żywienie Optymalne u ludzi młodych przywraca równowagę w układzie hormonalnym, co powoduje ustępowanie trądziku
~Jan_Kwasniewski: Żywienie Optymalne szybko leczy łuszczycę, poprawa występuje w każdym przypadku wyleczenie w większości
~Jan_Kwasniewski: W bielactwie również można uzyskać wyleczenie, ale po znacznie dłuższym okresie ŻO, przeważnie pierwsze efekty pojawiają się po 12-18 miesiącach a później poprawa występuje szybciej
~TMSr: LM po 2 m-c stosowania zyw.optymalnego mam kłopot z trawieniem tłuszczu. Co robić? Wątroba, czy trzustka ma kłopot?
~Jan_Kwasniewski: Trzeba udać się do lekarza optymalnego i zrobić odpowiednie badania, na pewno znajdzie się inna przyczyna
~Jan_Kwasniewski: Najczęściej u optymalnych tą przyczyną są lamblie dużo rzadziej inne pasożyty
~Jan_Kwasniewski: Trzeba przebadać się w tym kierunku i te paskudy wytruć
~Neja: Panie doktorze czy dieta optymalna może być stosowana przez osoby uczulone na jajka?
~Jan_Kwasniewski: Neja : uczulenia pokarmowe powodowane są niekorzystnym odżywianiem, które uniemożliwia rozkładanie białek lub innych potencjalnych alergenów do prostych amionokwasów w przypadku białek
~Jan_Kwasniewski: Organizm, któremu brakuje energii wartościowej oszczędza, czyli nie trawi do końca białek i wchłania większe fragmenty złożone z różnej liczby aminokwasów.
~Jan_Kwasniewski: Jeśli te cząstki są zbyt duże organizm rozpoznaje jako obce białko i wytwarza przeciw nim przeciwciała
~Jan_Kwasniewski: Człowiek uczula się na najbardziej wartościowe białka, których do końca nie trawi wchłania większe fragmenty i wykorzystuje je do budowy tkanek organizmu
~Jan_Kwasniewski: Z większych kawałku buduje się szybciej, ale gorzej, a budowany obiekt bywa cięższy i wyższy. To jest przyczyna dorodnej młodzieży, która jest zawsze wielkim nieszczęściem dla narodu/
~olo77: Czy to prawda, że optymalni dłużej żyją?
~Jan_Kwasniewski: Olo77: na Śląsku jest najwięcej optymalnych i tam też najbardziej wydłużył się przeciętny wiek mężczyzn i kobiet, a śląska kasa chorych zaoszczędziła bardzo dużo pieniędzy, bo optymalni do lekarzy nie chodzą leków prawie nie kupują
~Jan_Kwasniewski: nie chorują i oczywiście żyją znacznie dłużej.
~Jan_Kwasniewski: Nie mają tu większego znaczenia czynniki genetyczne. Rejonem o bardzo dużej liczbie ludzi ponad 100 letnich była przed 20- tu laty Jakucia, gdzie ludzie spożywali dużo mięsa i produktów mlecznych, czyli sera masła i śmietany
~Jan_Kwasniewski: Liczba ludzi ponad 100 letnich była taka sama u miejscowych i u przesiedlonych tam po rewolucji Ukraińców i Rosjan. Czyli wprowadzenie Żywienia Optymalnego w późniejszym wieku też znacznie przedłuża długość życia człowieka
~Jan_Kwasniewski: Żegnamy się z Państwem, niestety zostało około 480 pytań bez odpowiedzi, mam nadzieje, że na część z nim odpowiem następnym razem. Dobranoc

Zapis czatu znajdą państwo na stronach http://www.q4.pl/
 kończy się dyskusja moderowana


Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #135 : 2009-03-08, 21:39:58 »

Jaka DO-chodziło mi o to, jaka dieta optymalna czyli na jakich produktach głównie oparta jest najlepsza przy leczeniu choroby nowotworowej.

 DO jest TYLKO jedna, można tylko 'rotować' (słowo zapożyczone od lekarki) produkty mleczne ale nie eliminować ich całkowicie.
Zdrowe osoby stosują ŻO i wtedy zazwyczaj trochę mieszają, ale wcześniej czy później przechodzą na DO.

No i hipercholesterolemię traktuję dietetycznie jak ... nadwagę  Very Happy .
Wiemy, że cholesterol NIE MOŻE BYĆ materiałem energetycznym, wykorzystywany jest do syntez.



Cholesterol może być materiałem energetycznym.
Organizm chętniej jednak wykorzystuje inną formę tłuszczu, cholesterol zostawia sobie całkiem na potem.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #136 : 2009-03-09, 02:34:20 »

...Cholesterol może być materiałem energetycznym...

Czy to "przenosnia" czy "doslownie"Shocked Cool
Ciekawa informacja!!!  Shocked Shocked Shocked

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #137 : 2009-03-09, 07:55:31 »

C27H46O - to energetycznie, teoretycznie, ze szkieletu dwuwęglowego, strata około - 190 moli ATP. Maraton latają ponoć na 150 molach ATP. To trzy dni teoretycznego zapotrzebowania energetycznego dla przeciętnego człowieka. Z glikolizy glikogenu do mleczanu (tzw. glikoliza beztlenowa), aby uzyskać tę ilość energii potrzeba teoretycznie siedemnaście kilogramów sacharozy.
PS
liczyłem w pamięci tak:
z mola aktywnego octanu - 15 moli ATP wliczając GTP.
Fermentacja mola glikogenu na mleczan - 2 mole ATP.
Ważne: zakładamy dodatkowo, że cały teoretyczny cukier zostanie zamieniony na mleczan, a nie szczawiooctan!.
Chyba nie ma w rachunkach pomyłki?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #138 : 2009-03-15, 21:34:57 »

Po 3 dniach postu mamy Grizzly zdecydowanie mniej HDL i LDL (w warunkach w miarę prawidłowych wyjściowych trójglicerydów), ale proporcja pozostaje ta sama.
Chyba z tego LDL nie tworzą się w te 3 dni ponad miarę ... estrogeny.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #139 : 2009-03-16, 11:31:38 »

Może Admin się wypowie jak metabolizowany jest cholesterol. Może Grizzly?
Jedno jest pewne: najpierw zużywane są trójglicerydy krążące, potem zdeponowane, potem stare "pokrojone" komórki (ich systemy błonowe) i najprawdopodobniej potem cholesterol.
Pomocy (!) - co się robi z cholesterolu jeżeli nie używany jest do syntez.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 17 zapytaniami.