forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 17:54:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660650 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cofanie miażdżycy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cofanie miażdżycy  (Przeczytany 88644 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #80 : 2007-05-07, 17:41:57 »



Szukaj Elmo dalej. Na pewno jakies inne kwity na mnie sie znajda!  Very Happy
Ja nie szukam ,tylko czytałam o prądach selektywnych i natknęłam się na takie posty  Laughing
I znów poszedłeś jak Titanic  Laughing pełną parą .

Poczytaj sobie ten wątek ,bardzo ciekawy  Idea
PS-HELP!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #81 : 2007-05-07, 18:10:17 »

 Podaj Baśka przykład chamstwa Szymona oraz Bruforda, które tak wymusiły na Tobie określenie "cholerne charakterki" .
          Prawda jest taka, że boisz się spojrzeć prawdzie w oczy, lękasz się opowiedzieć po stronie faktów, a one -niestety dla pewnych osób- stoją wobec nich w opozycji. Dlaczego , kiedy rzeczeni Forumowicze pisali prawdę, Ty zrównujesz ich z osobami wyjątkowo agresywnymi, poddając pod wspólny z nimi mianownik. Wciskasz relatywizm tam, gdzie go nie ma.
             
Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #82 : 2007-05-07, 18:20:37 »


 Ty zrównujesz ich z osobami wyjątkowo agresywnymi, poddając pod wspólny z nimi mianownik. Wciskasz relatywizm tam, gdzie go nie ma.
             
Tomek

Tomkiewicz Ty to jednak masz tupet !

czy ten Twój post nie jest chamski ?:

Cutuj z Tomkiewicz :

Cytuj post Tomkiewicz:

" Ciekawi mnie Wasza opinia na temat stosunku narodu polskiego do byłego papieża a Benka XVI -ego.
….Benek ma przechlapane.
    Przede wszystkim dlatego, że jest następcą - prawie Boga - JP2-go. Cholera, dla tłumu śmierdzących różami radiomaryjnych beretowych ropuch, już sam Rydzyk jest Bogiem  !!!  Wracając do rzeczy Benek musi zmierzyć się od samego początku z legendą. Swoją drogą, ciekaw jestem, co tak naprawdę myśli o tych polskich tłumach z kretyńskimi "zostań z nami" na ustach ? Myśli właściwie, mówi jednak zupełnie co innego. Zgodzicie się ze mną w tym miejscu ?
>>>>
Jako, że Papa Paul był ziomalem Polaków, Benuś musiał nieźle się przyłożyć,
…w obliczu Papieża Wędrowniczka jest nikim, namiastką Ojca Świętego.
……  Można sobie spokojnie spędzić starość, od czasu do czasu walnąć jakąć zakłamaną pierdołą ku uciesze prostego ludu. Lud przełknie każde g***o, bo w większości skłąda się z półgłówków, dających się omamic byle czym, byle to coś było w kontekście społecznego zalegalizowanego uwielbienia...
…Ratzinger jest bystry, da sobie świetnie radę - nawet gdy mu Wielgus nasrał na wycieraczkę.
….
ps: Ponoć o zmarłych mówi się albo źle , albo wcale (niezaleznie od tego , co zrobili). A guzik mnie to obchodzi !"


Dlaczego kpisz z czyichś wyznań?Czy to nie jest wyjątkowo paskudny język?
Mnie osobiście ani grzeje ani ziębi Kościół Katolicki ,ale jak czytam takie posty ,to ręce opadają.A takich postów Twoich jest masa!
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #83 : 2007-05-07, 18:40:54 »

Podaj Baśka przykład chamstwa Szymona oraz Bruforda, które tak wymusiły na Tobie określenie "cholerne charakterki" .
          Prawda jest taka, że boisz się spojrzeć prawdzie w oczy, lękasz się opowiedzieć po stronie faktów, a one -niestety dla pewnych osób- stoją wobec nich w opozycji. Dlaczego , kiedy rzeczeni Forumowicze pisali prawdę, Ty zrównujesz ich z osobami wyjątkowo agresywnymi, poddając pod wspólny z nimi mianownik. Wciskasz relatywizm tam, gdzie go nie ma.
             
Tomek

Jezuuu.... a ten znowu zaczyna!
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #84 : 2007-05-07, 19:06:17 »

Czytam ten wątek z przerażeniem. Jeśli tak ma wyglądać prawidłowa czynność mózgu u ludzi na tzw. ŻO to ja serdecznie dziękuję. Czy pozostałe organy funkcjonują podobnie ? Byłoby to niezwykle zachęcające.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #85 : 2007-05-07, 20:55:30 »

Czytam ten w�tek z przera�eniem. Je�li tak ma wygl�da� prawid�owa czynno�� m�zgu u ludzi na tzw. �O to ja serdecznie dzi�kuj�. Czy pozosta�e organy funkcjonuj� podobnie ? By�oby to niezwykle zach�caj�ce.

Każda z tych osób żywi się inaczej, czyli nie mogą znaleśc wspólnego języka.
A miało byc o miażdżycy!  Sad
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #86 : 2007-05-07, 21:00:57 »

Barja,a jak twoje kamienie,czy sie ich  pozbylas ?ß
jak objawiaja sie twoje dolegliwosci??
jestem bez mala 4 lata na diecie i ostatnie czasy mam dolegliwosci,w pasie brzusznym,
od paru dni pije pol szklanki oliwy naczczo,
dolegliwosci ustepuja,jezeli jem boczek,lub podgardle a wracaja po bialku i weglach,
zbozowych nie jem od pol roku,mleczne rotuje,co jadlas zanim zachorowalas Sad
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #87 : 2007-05-07, 22:02:19 »

Czytam ten w�tek z przera�eniem. Je�li tak ma wygl�da� prawid�owa czynno�� m�zgu u ludzi na tzw. �O to ja serdecznie dzi�kuj�. Czy pozosta�e organy funkcjonuj� podobnie ? By�oby to niezwykle zach�caj�ce.

Każda z tych osób żywi się inaczej, czyli nie mogą znaleśc wspólnego języka.
A miało byc o miażdżycy!  Sad
O!! mazdzycy???  ANO-- TAK!!!!! Laughing Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #88 : 2007-05-07, 22:59:00 »

Podaj Baśka przykład chamstwa Szymona oraz Bruforda, które tak wymusiły na Tobie określenie "cholerne charakterki" .
To co Oni pisali, kazdy moze sobie przeczytac i sam ocenic. Ja oceniam to wlasnie w taki sposob.
          Prawda jest taka, że boisz się spojrzeć prawdzie w oczy, lękasz się opowiedzieć po stronie faktów, a one -niestety dla pewnych osób- stoją wobec nich w opozycji. Dlaczego , kiedy rzeczeni Forumowicze pisali prawdę, Ty zrównujesz ich z osobami wyjątkowo agresywnymi, poddając pod wspólny z nimi mianownik. Wciskasz relatywizm tam, gdzie go nie ma.
Tak, tak, to na pewno ten nieuswiadomiony strach...
chyba ide na spacer Wink
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #89 : 2007-05-07, 23:02:18 »

To co Oni pisali, kazdy moze sobie przeczytac i sam ocenic. Ja oceniam to wlasnie w taki sposob.

  A czy zastanawiałaś się nad słusznością takiej oceny  ? 

Tomek
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #90 : 2007-05-07, 23:03:42 »


 Ty zrównujesz ich z osobami wyjątkowo agresywnymi, poddając pod wspólny z nimi mianownik. Wciskasz relatywizm tam, gdzie go nie ma.
             
Tomek

Tomkiewicz Ty to jednak masz tupet !

czy ten Twój post nie jest chamski ?:

Cutuj z Tomkiewicz :

Cytuj post Tomkiewicz:

" Ciekawi mnie Wasza opinia na temat stosunku narodu polskiego do byłego papieża a Benka XVI -ego.
….Benek ma przechlapane.
    Przede wszystkim dlatego, że jest następcą - prawie Boga - JP2-go. Cholera, dla tłumu śmierdzących różami radiomaryjnych beretowych ropuch, już sam Rydzyk jest Bogiem  !!!  Wracając do rzeczy Benek musi zmierzyć się od samego początku z legendą. Swoją drogą, ciekaw jestem, co tak naprawdę myśli o tych polskich tłumach z kretyńskimi "zostań z nami" na ustach ? Myśli właściwie, mówi jednak zupełnie co innego. Zgodzicie się ze mną w tym miejscu ?
>>>>
Jako, że Papa Paul był ziomalem Polaków, Benuś musiał nieźle się przyłożyć,
…w obliczu Papieża Wędrowniczka jest nikim, namiastką Ojca Świętego.
……  Można sobie spokojnie spędzić starość, od czasu do czasu walnąć jakąć zakłamaną pierdołą ku uciesze prostego ludu. Lud przełknie każde g***o, bo w większości skłąda się z półgłówków, dających się omamic byle czym, byle to coś było w kontekście społecznego zalegalizowanego uwielbienia...
…Ratzinger jest bystry, da sobie świetnie radę - nawet gdy mu Wielgus nasrał na wycieraczkę.
….
ps: Ponoć o zmarłych mówi się albo źle , albo wcale (niezaleznie od tego , co zrobili). A guzik mnie to obchodzi !"


Dlaczego kpisz z czyichś wyznań?Czy to nie jest wyjątkowo paskudny język?
Mnie osobiście ani grzeje ani ziębi Kościół Katolicki ,ale jak czytam takie posty ,to ręce opadają.A takich postów Twoich jest masa!

Witaj elmo  Very Happy
Witajcie wszyscy  Very Happy

Ja osobiscie czuje, ze "Tomkiewicz" wcale nie kpi z nikogo.
Zadaje ciekawe pytania.
On po prostu  jest zalamany "ciemnota",  ktora rozlewa sie jak ocean.

Tomkiewicz prosze  "nie rozpaczaj" to po prostu efekt:

1.) "Spaprany"  material genetyczny u tych ludzi.
2.) Byc moze porod zamiast lekarza,  prowadzila "polozna" i nie bylo CC (50% naleznej inteligencji poszlo sie .........)
3.) Mieli pecha i tresowani bylii przez "dogmaty talibskie" niskiej kategorii.

A tak na razie to jest wesolo  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Kochajmy po prostu  faune i flore  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Ja to nawet lubie  takie "defloracje"    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #91 : 2007-05-07, 23:14:05 »

Cytuj
Postrzegam ich ostatnie posty jako chamskie.

ehh, jesli porownanie do A.Leppera jest chamskie, to nie ja popelniam jakas niegodziwosc , jeno Basia dokonuje lese-majeste w stosunku do posla na Sejm ktorejs tam Rzplitej, a drzewiej bywalo, ze samego marszalka. a ze pan posel tez swoej za paznokciami ma, wiec sadze, ze z Basia po sadach biegac nie bedzie Wink
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #92 : 2007-05-08, 00:11:19 »

Basia i "miszcz nad miszcze" razem nie pobiegaja Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #93 : 2007-05-08, 07:32:20 »

Może jednak z szacunku do Forum należałoby powrócić do tematu tego wątku ,bo temat ten jest ciekawy.
Z resztą jak wszystkie tematy o ŻO i DO .
Powróćcie na chwile do pierwszego postu.


Jak DO wpływa na cofanie się miażdżycy?
Czy ktoś ma doświadczenia.?

Na tym trzeba sie skupić.
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #94 : 2007-05-08, 08:05:08 »

Ciekaw jestem, o czym rozmawialibyśmy przy okazji spotkania na żywo...?  Laughing
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #95 : 2007-05-08, 08:06:38 »

Ciekaw jestem, o czym rozmawialibyśmy przy okazji spotkania na żywo...?  Laughing

Zależy kto by się z kim spotkał.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #96 : 2007-05-08, 08:15:37 »


Szukaj Elmo dalej. Na pewno jakies inne kwity na mnie sie znajda!  Very Happy

Poszuka , poszuka. Very Happy. Taka psychika.Tomkiewiczów ścigała po innych forach nawet. Very Happy.Nie ma co robić z czasem po prostu. Dla niej to forum jest wielokrotnie ważniejsze niż dla nas trzech razem wziętych. To już pewnie ostatnie miejsce gdzie może jakoś "zaistnieć" .Alternatywą jest osiedlowy magiel albo niepracujące mamusie dookoła podwórkowej piaskownicy. Very Happy.
By the way : brak jej było elementarnej uczciwości ,żeby napisać prawdę o owym forum na którym ścigała Tomkiewiczów mianowicie takiej ,że decyzję admina wobec Tomka skrytykowało tam wielu forumowiczów. Confused. To strasznie sfrustrowana kobieta "przy mężu" o ambicjach dalece przekraczających jej możliwości. I te mistyfikacje jej na swój własny temat..... Very Happy. Z taką polszczyzną to w większości szkół średnich nie można nawet matury zdać. Very Happy. Heh , no chyba , że kryteria stosowali "rozluźnione" Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #97 : 2007-05-08, 08:18:20 »

A oto niektóre "cenne " wskazówki" lekarzy akademickich ,co do odżywiania sie ludzi z miażdżycą:

Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy profilaktyka miażdżycy sprowadza się do zwalczania czynników ryzyka. Realizuje się to przede wszystkim poprzez racjonalizację modelu życia, ze szczególnym uwzględnieniem żywienia i aktywności fizycznej.   Zastosowanie leków ma miejsce tylko w tych przypadkach gdy racjonalizacja modelu życia nie przynosi oczekiwanych efektów.
 
Celem leczenia podwyższonych poziomów cholesterolu we krwi, jest uzyskanie wartości poniżej 200 mg/dl (5,2 mmol/l). Podstawą postępowania jest dieta, która prawidłowo przestrzegana, daje szansę obniżenia poziomu cholesterolu co najmniej o 15%.[/b


[b]  Wysokie spożycie tłuszczów zwierzęcych jest ważnym czynnikiem przyczynowym w występowaniu hipercholesterolemii
(wysokie stężenie cholesterolu), miażdżycy i zawału serca.

Tłuszcze nasycone nie tylko podnoszą poziom cholesterolu, ale także zwiększają krzepliwość krwi, co również jest zjawiskiem niekorzystnym ze względu na predyspozycję do zawału serca.

  W przeciwieństwie do tłuszczów nasyconych kwasy tłuszczowe nienasycone, które występują w obfitości w olejach roślinnych, takich jak kukurydziany, słonecznikowy, sojowy, oliwkowy, rzepakowy i arachidowy, obniżają poziom cholesterolu we krwi. Natomiast kwasy tłuszczowe nienasycone, obecne w dużych ilościach w tłuszczu ryb i ssaków morskich, obniżają poziom trójglicerydów. Podkreślić należy, że omawiane kwasy tłuszczowe wykazują także działanie przeciwkrzepliwe. Dlatego w profilaktyce miażdżycy, poza ograniczeniem spożycia tłuszczów zwierzęcych, przywiązuje się wagę do odpowiedniego spożycia olejów roślinnych.

Należy jednak zwrócić uwagę, że oleje obfitujące w wielonienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), takie jak kukurydziany, slonecznikowy i sojowy, łatwo ulegają utlenianiu w czasie smażenia i w związku z tym nadają się do stosowania na surowo, np. jako dodatek do surówek lub sałatek.
 
Do smażenia natomiast poleca się oleje obfitujące w jednonienasycony kwas tłuszczowy, to jest olej oliwkowy i rzepakowy
. Trzeba podkreślić, że smażenie na jakimkolwiek tłuszczu jest niepożądane u ludzi przestrzegających profilaktyki miażdżycy, utrudnia to bowiem przestrzeganie podstawowej zasady wskazującej na potrzebę ograniczenia tłuszczu w ogóle.

W ostatnich latach pojawiły się na rynku polskim różnego rodzaju oleje w kapsułkach, w tym również oleje rybne. Nie ma wystarczających dowodów, że ich spożywanie sprzyja profilaktyce miażdżycy. Nie mogą one zastąpić diety przeciwmiażdżycowej. Jeżeli chodzi o oleje rybne, to ich działanie jest wyraźnie mniej korzystne niż spożycie tłustej ryby. Dlatego spożywanie ryb uznane jest za ważną zasadę profilaktyki miażdżycy, nie poleca się natomiast stosowania w tym celu kapsułkowanych olejów rybnych.

Silnie zakorzeniony jest w Polsce zwyczaj smarowania pieczywa. Bardzo trudno pogodzić go z ograniczaniem spożycia tłuszczu.   Masło ma silnie wyrażone właściwości miażdżycorodne, dlatego osoby przestrzegające diety przciwmiażdżycowej nie powinny smarować pieczywa. Jeżeli nie są w stanie zaakceptować tej zasady, wówczas w rachubę wchodzi smarowanie   niewielkimi ilościami wysokogatunkowych margaryn, które zawierają mało nasyconych kwasów tłuszczowych.

   Przyjmuje się również, że profilaktyka miażdżycy wymaga ograniczenia spożycia produktów zawierających dużo cholesterolu. Należą do nich w szczególności podroby i jaja

Należy spożywać dużo owoców i warzyw.


Niestety przy takich zaleceniach lekarzy akademickich ,nigdy przyczyn miażdżycy sie nie wyeliminuje  Sad
Czy to się kiedyś zmieni? czy "runie" kiedyś ta piramida żywieniowa? Czy nadal pozostaniemy ofiarami przemysłu farmaceutycznego?(piszę tu ogólnie o ludziach).
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #98 : 2007-05-08, 08:33:16 »


Niestety przy takich zaleceniach lekarzy akademickich ,nigdy przyczyn miażdżycy sie nie wyeliminuje  Sad

 Laughing Laughing :lol:Zwłaszcza , że o przyczynach miażdżycy nie ma tam ani słowa. Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #99 : 2007-05-08, 08:39:19 »

Bruford Pobyt na wczasach Ci nie wyszedł ,że mnie " ścigasz?  Laughing

Idź na spacerek ,albo weź sobie kąpiel z jakimś olejkiem .
Albo weź sobie relanium z zabiegówki  Laughing Siostrzyczki z pewnością się Tobą należycie zaopiekują  Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.