forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 05:58:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cofanie miażdżycy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cofanie miażdżycy  (Przeczytany 88506 razy)
viola44
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #140 : 2009-03-16, 12:53:56 »

A nie jest wychwytywany przez HDL do watroby i zamieniany na kwady zółciowe? pewnie było by to zbyt proste.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #141 : 2009-03-16, 13:15:29 »

Po 3 dniach postu mamy Grizzly zdecydowanie mniej HDL i LDL (w warunkach w miarę prawidłowych wyjściowych trójglicerydów), ale proporcja pozostaje ta sama.
Chyba z tego LDL nie tworzą się w te 3 dni ponad miarę ... estrogeny.

Po 3 dniach postu mamy .... no wlasnie!
Gdzies czytalem, ze posty sa szkodliwe! Bo.......?

Jak slusznie Ewo napisalas, cholesterol nie przemieszcza sie "po organizmie"
sam i w dowolnym kierunku, uwielbia natomiast "spacery grupowe" a kierunki uzaleznione sa od sytuacji panujacej w jego otoczeniu.  Cool
Tak wiec "cholesterol" to bezwolna i bezrozumna "masa" walesajaca sie tu i tam w zaleznosci od "klimatu".  Cool
 
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #142 : 2009-03-16, 14:01:52 »

...co się robi z cholesterolu jeżeli nie używany jest do syntez...

Spalany do CO2 i H2O to raczej on nie jest?
No ale moze ja czegos nie wiem?  Cool

Musisz Ewo przyznac jednak, ze "wydalanie" cholesterolu i jego zwiazkow z zolcia
nie jest zbyt wydajnym procesem ze wzgledu na zwrotne wchlanianie do krazenia wrotnego.  Cool

Taki umowny "1 gram cholesterolu" moze  sobie w te i z powrotem, i z 5 do 10 razu
wedrowac na spacer z "j-ELIT" do "vontrupki", a ze "sztolcem" do
kanalizy na spacer, za zadne skarby nie chce isc!  Cool

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #143 : 2009-03-16, 14:48:28 »

W zdrowym organizmie cholesterol jest zbyt cenny, aby ot tak wydalić go z organizmu i jest wychwytywany w jelitach. Nawet kwasy żółciowe są wychwytywane, wracają do wątroby, woreczka żółciowego i znów do jelit, nie zależnie od tego, czy się dostarcza, czy nie dostarcza cholesterol w pożywieniu. Nawet wiadomo ile (ale nie wszyscy wiedzą dlaczego?) się go właśnie tyle wchłania.
Szkieletu cholesterolowego nie da się utlenić na fosforylacji oksydacyjnej (czytaj - "zamienić na ATP"). Mogą tylko z niego powstać kwasy żółciowe, hormony kory nadnerczy, hormony gruczołów płciowych, witamina D - i to chyba wszystko?
Co innego w "syndromie metabolicznym", ale to zupełnie inny "niezrozumiały" metabolizm.
Przy głodzeniu zaś (z dostępem do wody) nieco przeważa kabolizm i nie ma cholesterolu pokarmowego (ale jest frakcja jelitowa jak u roślinożernych), a nie opłaca się zbyt dużo "produkować" ani cholesterolu wątrobowego, ani tkankowego, ani błonowego, że o triglicerydach nie wspomnę, bo organizm oszczędza energię na wszystkim na czym się da. I na tej zasadzie "poprawia" się w głodówce krew, ale wyniszczenie (głodzenie) organizmu powoduje znacznie większe szkody niż takie "leczenie" cholesterolu.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #144 : 2009-03-16, 14:51:03 »

...co się robi z cholesterolu jeżeli nie używany jest do syntez...

Spalany do CO2 i H2O to raczej on nie jest?
No ale moze ja czegos nie wiem?  Cool

Musisz Ewo przyznac jednak, ze "wydalanie" cholesterolu i jego zwiazkow z zolcia
nie jest zbyt wydajnym procesem ze wzgledu na zwrotne wchlanianie do krazenia wrotnego.  Cool

Taki umowny "1 gram cholesterolu" moze  sobie w te i z powrotem, i z 5 do 10 razu
wedrowac na spacer z "j-ELIT" do "vontrupki", a ze "sztolcem" do
kanalizy na spacer, za zadne skarby nie chce isc!  Cool

"Misiek"
widzę, że w dalszym ciągu potrafisz tylko błaznować. Nie szkoda czasu?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #145 : 2009-03-16, 16:44:06 »

...widzę, że ...

Adminie nie napisalem nic co moglo by "atakowac"
jeden z "konceptow" na temat cholesterolu i jego losow,
po prostu opisalem proste oczywiste fakty o ktorych pisze sie w Biochemii Harpera.  Cool

Ator opracowania w tym podreczniku, na ten temat, pisze dosyc suchym i skostnialym
jezykiem formalnym, wiec ja to samo opisalem "na wesolo",
zreszta w zwiazku z postami Ewy.  Cool

Pozdrawiam serdecznie Ciebie Adminie i prosze o wyrozumialosc.
Pragne jeszcze jeden raz podkreslic, ze jestem przyjacielem,
nie przeciwnikiem!

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #146 : 2009-03-16, 17:08:57 »

wedrowac na spacer z "j-ELIT" do "vontrupki", a ze "sztolcem" do
kanalizy na spacer, za zadne skarby nie chce isc! 

A, ty to "na wesoło"?  Very Happy
A ja myślałem, że to "dla kolesi", obrazowo, na przerwie przed klasówką z biologii... Confused
Rozumiem takie tam: "hejka", "zajefajnie" i "siema", albo "coś w podobie" dla preabiturientów.
No, ale dla mnie taka forma, to jednak błazenada.  Sad
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #147 : 2009-03-16, 22:48:51 »


wedrowac na spacer z "j-ELIT" do "vontrupki", a ze "sztolcem" do
kanalizy na spacer, za zadne skarby nie chce isc!  Cool



a ja kocham grizzlego za chwile uśmiechu w poważnych Polaków dysputach   Embarassed Twisted Evil
Jest to towar deficytowy na rynku polskim.

Tak trzymaj !
 
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #148 : 2009-03-17, 07:35:39 »

mam nastepujace wyniki krwi cholesterol ogólny 244 mg\dl,HDL 102,1 LDL 119 mg \dl.triglicerydy 114 Jestem na diecie od dłuzszego czasu w trakcie diety nabawiłem się udaru mózgu z powodu nie leczonego cisnienia badz miazdzycy tetnic .miałem ekg wysiłkowe bez zmian,dopllera tetnic szyjnych czyste naczynia.Echo serca w porzadku.Jedynie mam bóle w klatce piersiowej odczuwam jako tetnienie naczyń.Nikt z lekarzy akademickich nie chce mnie skierować na szczeółowe badania poniewaz twierdza iz mam silna nerwicę.CZy w przypadku moich badań krwi przy takim wysokim HDL nastepuje proces wypłukiwanie złogów z naczyń.Czy ktos na diecie ma udokumentowane że miażdzyca cofa się ? W rezonansie  radiolog napisał mi zawały lakunarne zwią zane z chorobądrobnych naczyn?

Mam podobne "objawy". Cholesterol ogólny nieznacznie przekroczony, za to "pojechały" w dół trójglicerydy (odkąd pamiętam, z wyników badań odczytywałem czasem dwukrotnie przekroczoną normę dla mojego przedziału wiekowego - 37 l). Też mam bóle w piersiach oraz w prawej nodze (okoliece pośladka oraz łydka, mam dodatkowo zdiagnozowane skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym). Raz jak mnie wzięło w piersiach to trafiłem do szpitala, było EKG, pobrano krew do badań na obecność (przeprzaszam, ale nie pamiętam pełnej nazwy) - tropo... (?). I okazało się, że EKG nie wykazało nieprawidłowości, ten marker tropo... też miałem w normie (poniżej 0,01), a dalej czułem się (i czuję nadal), trochę źle. Co do posiłków to nie jadam chcleba, ciast, kasz, ryżu, czy innych niewskazanych produktów. Np. gotuję sobie rosół (ale taki, co jak ostygnie to robi się galareta), wbijam cztery żółtka i wypijam szklankę, lub dwie. Jak zostanie się mięcho z rosołu to obsmażam i zjadam np. następnego dnia.
Popołudniowy posiłek to najczęściej "kotlet z karkówki, do tego jeden dwa ziemniaki utarte z masłem lub usmażone, jakieś warzywo (pomidor, ogórek). Często popijam obiad sokiem pomidorowym. Jeśli jadę do pracy rano (05:30, nie mam za bardzo czasu na krzątanie się po kuchni), to zabieram sobie serek (fromage, lub inny biały ser) oraz do słoiczka masło 5 dag oraz dwa - trzy plastry boczku. Generalnie nie odczuwam głodu, ani problemów z żołądkiem, ale te bóle... Pojawiły się z miesiąc temu (od końca listopada ubiegłego roku żywię się wg zaleceń Jana Kwaśniewskiego).
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #149 : 2009-03-22, 14:19:55 »

Krzych100 napisz dokladny jadłospis z 3 dni. "Przegląd" w/w nie pomaga w znalezieniu przyczyny. Postaram się dietą optymalną zlikwidować to w 3 dni.

W zdrowym organizmie cholesterol jest zbyt cenny, aby ot tak wydalić go z organizmu

Nie rozumiem dlaczego wszyscy (na razie Smile) stulatkowie mają LDL poniżej 100.
NIE-GROMADZENIE zapasów jako lek? Inaczej ... długowieczni - posiadają przekonanie "wszystko co trzeba to mam".
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #150 : 2009-03-22, 14:27:40 »

...Nie rozumiem dlaczego wszyscy (na razie Smile) stulatkowie mają LDL poniżej 100...

Ewuniu Droga, czy Ty tak serio czy to zart?

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #151 : 2009-03-22, 14:41:54 »

 Laughing
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #152 : 2009-03-22, 14:42:59 »

...oczywiscie, że rozumiem Grizzly Smile.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #153 : 2009-03-22, 14:50:03 »

...oczywiscie, że rozumiem Grizzly Smile.

Ja rowniez, a przy okazji serdeczne i bardzo gorace pozdrowienia
dla CIEBIE i TWOJEJ WSPANIALEJ RODZINKI od
"Misiaka nieboraka"  Razz

Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #154 : 2009-03-24, 18:18:44 »

Krzych100 napisz dokladny jadłospis z 3 dni. "Przegląd" w/w nie pomaga w znalezieniu przyczyny. Postaram się dietą optymalną zlikwidować to w 3 dni.

Ponieważ nie ważę produktów, dokładny - z gramaturą - podam za trzy dni.
Bardzo dziękuję za zainteresowanie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #155 : 2009-04-06, 13:07:57 »

...Cholesterol może być materiałem energetycznym...

Czy to "przenosnia" czy "doslownie"Shocked Cool
Ciekawa informacja!!!  Shocked Shocked Shocked



W przenośni. Toan przypomniał mi, że nie wchodzi do cyklu Krebsa.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Cofanie miażdżycy
« Odpowiedz #156 : 2015-03-22, 17:19:15 »

 Laughing
Dobrze zrobił. I to dwa razy!: raz, że przypomniał; dwa, że nie wszedł. Wink Mr. Green
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.