forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-24, 17:40:16

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660275 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Ĺťywienie Optymalne
| | |-+  Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!  (Przeczytany 23456 razy)
Monikaf
Gość


Email
Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« : 2006-08-17, 18:51:05 »

 Sad

Kilka  dni temu jak juz wszyscy spali sprzatalam szafki w kuchni, i znalazlam wielka paczke chrupek, kilka paczek paluszkow, jakies herbatniki,zawsze chowam takie rzeczy gleboko bo dzieci zjadlyby wszystko na raz. Dalszego ciagu pisac chyba nie musze... trzy dni temu bylo kilka sztuk, przedwczoraj juz troche wiecej, a wczoraj, pomyslalam sobie ze jak niec zlego sie nie dzieje to sobie czytalam i podjadalam...

Dzis wstalam cala spuchnieta,i na twarzy i kostki i rece...Bardzo zle sie czuje... Poraz pierwszy od kilku tygodni musialam uciec sie do silnych srodkow przeciwbolowych. To nie zarty... Weglowodany zabijaja, jestem tego pewna. Nie krzyczcie na mnie, bo  mam swiadomosc ze glupiej postapic po prostu nie moglam Sad Sad Sad

Moglabym to zataic i nikomu nic nie mowic, ale moze akurat ktos to przeczyta i wyrzuci niepotrzebne slodycze do kosza na smieci nim sie ponownie rozchoruje
Zapisane
Monikaf
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #1 : 2006-08-17, 18:52:23 »

nie wiem czy mozna edytowac watek, jak chce sie cos dopisac... W kazdym razie jeszcze wczoraj czulam sie rewelacyjnie....
Zapisane
Halina Ch.
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #2 : 2006-08-17, 19:44:54 »

Na pewno zapamiętasz to do końca życia, a w ogóle po co trzymasz tę 'paszę'?
To nie jest pokarm dla ludzi, a tym bardziej dla dzieci.
Jeżeli będziesz dawała dzieciom ciasta i desery optymalne to nie ruszą takiej paszy. Ciastka, np. rogaliki serowe, babeczki i inne świetnie się przechowują zamrożone. Możesz piec je raz na 2 tygodnie.
Zapisane
Monikaf
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #3 : 2006-08-17, 19:48:22 »

Halino, wlasnie nie "trzymam" po to sprzatalam aby nie "trzymac" i jeszcze cieszylam sie tak bardzo ze po raz pierwszy od tylu lat sama mam sile na porzadki.... wiem, Boze , jaki czlowiek jest slaby i glupi... zapamietam...

 nigdy wiecej!!!
Zapisane
Halina Ch.
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #4 : 2006-08-17, 20:05:21 »

Dobrze, że zrozumiałaś.
Zapisane
maf
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze inn
« Odpowiedz #5 : 2006-08-17, 21:33:07 »

Sad

Kilka  dni temu jak juz wszyscy spali sprzatalam szafki w kuchni, i znalazlam wielka paczke chrupek, kilka paczek paluszkow, jakies herbatniki,zawsze chowam takie rzeczy gleboko bo dzieci zjadlyby wszystko na raz. Dalszego ciagu pisac chyba nie musze... trzy dni temu bylo kilka sztuk, przedwczoraj juz troche wiecej, a wczoraj, pomyslalam sobie ze jak niec zlego sie nie dzieje to sobie czytalam i podjadalam...

Dzis wstalam cala spuchnieta,i na twarzy i kostki i rece...Bardzo zle sie czuje... Poraz pierwszy od kilku tygodni musialam uciec sie do silnych srodkow przeciwbolowych. To nie zarty... Weglowodany zabijaja, jestem tego pewna. Nie krzyczcie na mnie, bo  mam swiadomosc ze glupiej postapic po prostu nie moglam Sad Sad Sad

Moglabym to zataic i nikomu nic nie mowic, ale moze akurat ktos to przeczyta i wyrzuci niepotrzebne slodycze do kosza na smieci nim sie ponownie rozchoruje
Witam
Sama przekonalas sie, jak cienka jest granica.
Tak jak DO dziala natychmiast/przekonalas sie o tym/, tak zle odzywianie tez zadziala natychmiast.
Nie chce tutaj przeprowadzac jakichs dywagacji o wlasciwym odzywianiu. Kazdy sam je widzi.
Dziwne jest tylko to, ze mowia, ze zle odzywianie prowadzi do chorob, ale jakos nie ma mowy o tym, ze prawidlowe odzywianie doprowadzi do wyzdrowienia. W opisie zadnej z diet, ktore znam, nie ma mowy o leczniczym/uzdrawiajacem dzialaniu diety, poza DO.
Mysle, ze jestes slabym czlowiekiem, skusilas sie na zlamanioe zasad diety, ktora Ci pomogla. Musisz poszukac wsparcia wsrod optymalnych. Wiesz, ze masz takie wsparcie, chocby wsrod tych ktorzy pisza wtym watku.
Pozdrawiam
maf
 
Zapisane
MONIKAW
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #6 : 2006-08-18, 00:06:15 »

Oj Monia, Monia. NIGDY WIĘCEJ!!!
Zapisane
baska
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #7 : 2006-08-18, 00:07:37 »

Moglabym to zataic i nikomu nic nie mowic, ale moze akurat ktos to przeczyta i wyrzuci niepotrzebne slodycze do kosza na smieci nim sie ponownie rozchoruje
Nie ludz sie. Kilka miesiecy temu napisalam podobnego posta. Czytalas go?
Zapisane
MONIKAW
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #8 : 2006-08-18, 00:09:17 »

Macie mało samozaparcia.
Zapisane
Monikaf
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #9 : 2006-08-18, 00:31:17 »

Maf nawet nie wiem czy slabym ale na pewno naiwnym...Nie mialam jakiegos ataku glodu czy ochoty na slodycze, nie,  po prostu naiwnie i glupio pomyslalam, ze przeciez nic sie nie stanie.... Dzieki za gotowosc pomocy....

MonikaW,jest mi strasznie glupio , zwlaszcza przed Toba... Sad

Baska, oczywiscie ze czytalam.... ale wydal mi sie szczerze mowiac tak malo prawdopodobny, ze nie to ze nie uwierzylam, ale nie zarejestrowalam go jak najwazniejsza zasade w ZO ...
Zapisane
Hana
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #10 : 2006-08-18, 20:28:58 »

Dopoki nie zaakceptujecie , ze DO czy ZO to sposob odzywiania ,styl zycia dobrowolnie obrany--bedzie trudno oprzec sie pokusie!!!
Zapisane
Ewa
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #11 : 2006-08-18, 21:27:32 »

MonikaF, juz zlituj sie nad sobą i przestań się biczować. Pewnie zjadłaś jakieś zjełczałe, zanieczyszczone lub zepsute chrupki? Stąd objawy jakiejś alergii. Nie jedz starych rzeczy. Ze też to ci smakowało? Śmierdzące jaja tez by ci zaszkodziły.
Nie o to chodzi, żebyś bała się smierci po zjedzeniu węglowodanów, wiec nie ma sensu cie straszyć, że zareagowałaś opuchlizną bo zjadłaś chrupki. Decydujesż sie na ŻO, to rób to świadomie i z wlasnego wyboru, a potem bądź konsekwentna.
Zapisane
Tomkiewicz
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #12 : 2006-08-19, 00:36:44 »

 Monika, NIC się złego nie stało, zawsze moĹźna się "wyprostować".  Zwykła rzecz, błąd i tyle. Dieta OPtymalna ma to do siebie, Ĺźe POMIMO wszystko nie jest matematycznym zapisem, a odpowiednikiem indywidualnych preferencji. Jeśli kochasz siebie samą, będziesz słuchać potrzeb swego organizmu. Oczywiście mam na myśli potrzeby faktyczne a nie iluzoryczne (vide chętka na przekąszenie czy cukrofilstwo w trakcie stresu).

T


Zapisane
maf
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze inn
« Odpowiedz #13 : 2006-08-19, 01:23:37 »

Monika, NIC się złego nie stało, zawsze moĹźna się "wyprostować".  Zwykła rzecz, błąd i tyle. Dieta OPtymalna ma to do siebie, Ĺźe POMIMO wszystko nie jest matematycznym zapisem, a odpowiednikiem indywidualnych preferencji. Jeśli kochasz siebie samą, będziesz słuchać potrzeb swego organizmu. Oczywiście mam na myśli potrzeby faktyczne a nie iluzoryczne (vide chętka na przekąszenie czy cukrofilstwo w trakcie stresu).

T
Jasne, ale pamietaj o tym, ze jestes mlody i zdrowy. Kiedys zastanawialem sie, dlaczego mlodzi zdrowi, zaczynaja stosowac tak /nie da sie ukryc/ kontrowersyjna diete. Ludzie chorzy, to chyba normalka, szukaja ostatniej deski ratunku.
Ale, jezeli mowisz ze "nic zlego sie nie stalo" tzn, ze co jakis czas, np najpierw co miesiac, pozniej co 10 dni a pozniej co drugi dzien, mozna zlamac zasady. Po kilku latach lamania zasad, z DO juz nic nie zostaje. Wiem o tym, bo rozmawiam z ludzmi, nawet z tymi mlodymi, ktorych napewno znasz.
Powiem tak, jezeli nie ma dyscypliny od poczatku to nie ma usprawiedliwienia. Pozniej czytamy takie dziwne zarzuty od "innowiercow", jak ktos stosujacy "niby DO, ma problemy zdrowotne", ze optymalni odpowiadaja "zle stosowales DO", ale taka jest prawda.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
Hana
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze inn
« Odpowiedz #14 : 2006-08-19, 11:41:02 »



T
Cytuj
Jasne, ale pamietaj o tym, ze jestes mlody i zdrowy. Kiedys zastanawialem sie, dlaczego mlodzi zdrowi, zaczynaja stosowac tak /nie da sie ukryc/ kontrowersyjna diete. Ludzie chorzy, to chyba normalka, szukaja ostatniej deski ratunku.
Cytuj

Dlatego zeby trwac w mlodosci i zdrowiu!!
Zapisane
Monikaf
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #15 : 2006-08-20, 11:22:33 »

Nie beda Was wszystkich cytowac, odpowiem ogolnie

U mnie jesli chodzi o  zainteresowamnie sie DO bylo to wlasnie "ostatnia deska ratunku" i bardzo zaluje, ze tak pozno "okrylam" DO,oprocz tego ,ze sama moglam uniknac wielu lat niepotrzebnych cierpien ,moglabym rowniez pomoc swojej Mamie , ktora 17 ostatnich lat swojego zycia spedzila przykuta do lozka ze wzgedu na gosciec   Sad

Przynajmniej jesli chodzi o poprawe jakosci mojego zycia na szczescie nie jest za pozno...

Nie trzeba sie oczywisice "samobiczowac" gdy zjadlo sie raz kiedys zbyt wiecej weglowodanow, ale na pewno bede miala nauczke do konca zycia, czego robic nie powinnam... Jestem pewna ze DO ma tylko wtedy sens , gdy jest konsekwentnie stosowana, wszelkie odstepstwa moga skonczyc sie zle, czego moje opuchniete stawy byly dowodem....
Zapisane
lutonn
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #16 : 2006-08-20, 19:46:45 »

moje zdanie jest takie ze diete optymalna trzeba co jakis czas korygowac, bo jesrt to dieta "jednobiegunowa"i z czasem uwidaczniaja sie zaburzenia,"bylo tak dobrze i wspaniale a yu po 3 latach pogorszenie itd".  czegos jest nadmiar i czegos moze brakowac i taki maly grzeszek moze byc wrecz niezbedny do osiagniecia rownowagi oczywiscie wszystko z umiarem. bo moim zdaniem zdrowie i zycie to nieustanna walka z wszelkimi pokusami, a najwazniejsze to osiagnac umiar i rownowage.Oczywiscie jestem zwolennikiem tego odrzywiania ,cze  Very Happy
Zapisane
lutonn
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #17 : 2006-08-20, 19:50:13 »

odzywiania Sad
Zapisane
elmo
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #18 : 2006-12-17, 10:30:58 »

Monikaf doszłaś już do " równowagi" po tym incydencie?
Wiem z doświadczenia własnego ,ze zepsuć coś jest bardzo łatwo ,a na "naprawę" trzeba potem długo czekac.
Pozdrawiam.
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Zrobilam najglupsza rzecz na swiecie, wstydze sie tego - ku przestrodze innym!!!
« Odpowiedz #19 : 2006-12-17, 16:25:44 »

Edyto dlaczego, Ty zwlekasz z wprowadzeniem u siebie DO?Lekarz J.K.pisze,ze kazdy/tylko Ci co maja uszkodzone nerki musza zaczynac od tluszczu,a zmniejszych ilosc bialka/moze od razu stosowac DO.Na naprawe nie musialabys tak dlugo czekac,a moze Ty lubisz chorowac Wink :wink:Serdeczne usciski Alina.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.