forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:32:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Szukam pomocy w sprawie migreny
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Szukam pomocy w sprawie migreny  (Przeczytany 118570 razy)
Monikaf
Go


Email
Szukam pomocy w sprawie migreny
« : 2006-08-23, 11:44:10 »

 Mam znajoma, ktora cierpi na  straszne napady migreny, nie chodzi nawet o sam bol, ale rowniez nudnosci, wrazliwosc na swiatlo i halas, bierze wszelkie mozliwe srodki przeciwbolowe, i nie wiem, moze zaproponowac Jej ZO? Czy ktos slyszal o pozytywnym wplywie ZO na tego rodzaju przypadlosci?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #1 : 2006-08-23, 11:56:55 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=205
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=705

Często ból migrenowy przechodzi już w trakcie pierwszego zabiegu i nie wraca po serii zabiegów.
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #2 : 2006-08-23, 12:05:12 »

Dziekuje Toan, a wiesz moze czy w Rzeszowie lub jego okolicach bylaby mozliwosc przeprowadzenia tych zabiegow?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #3 : 2006-08-23, 12:29:56 »

Taką informację powinnaś uzyskać w Biurze OSBO - www.optymalni.org.pl
Ja nie interesuję się zbytnio sprawami OSBO od grudnia 2002r, więc mogę podać "nieświeże" namiary.
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #4 : 2006-08-23, 12:39:46 »

znalazlam Toan, dziekuje raz jeszcze
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #5 : 2006-08-23, 12:45:50 »

 Cool - to dobrze, oby tylko zadziałało u znajomej Exclamation
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 648


Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #6 : 2006-08-23, 13:33:43 »

Również cierpiałam na bardzo silne migreny. Od czasu prejscia na ŻO w maju 2000 r. nie miałam żadnych ataków migrenowych
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #7 : 2006-08-24, 16:17:19 »

Również cierpiałam na bardzo silne migreny. Od czasu prejscia na ŻO w maju 2000 r. nie miałam żadnych ataków migrenowych

Jak również miała Pani OB 126 z powodu którego lekarz zalecił Pani zwolnić się z pracy  Very Happy
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #8 : 2006-08-24, 16:19:14 »


dodajmy , jeszcze że oba opracowania niestety nie odpowiadają wymogom współczesnej wiedzy.
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 648


Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #9 : 2006-08-24, 16:54:19 »

Do Bruforda                                                                                                                                     Poczytałam na forum dyskusje prowadzone z Panem. Oboje z mężem doszliśmy do wniosku, że nie będziemy udostępniać Panu dokumentacji medycznej ani służyć jako obiekt doświadczalny, by Pan mógł to skwitować "choroby nie było lub lekarz się pomylił".                                                                         Wiem jedno dla ludzi schorowanych ŻO często jest ostatnią deską ratunku.Zdaję sobie sprawę, że jeśli ktoś ma już kilkadziesiąt lat to trudno aby schorzenia na które pracowało się całe życie coFneły się zupełnie. Dla nas ważne jest, że nie musimy brać żadnych leków, że nie dokuczają nam różne dolegliwości{migrena również}, że wyniki są w normie{w ubiegłym miesiącu zrobiliśmy}.                           Natomiast przekonywanie Pana o skuteczności ŻO uważam za bezcelowe.                                                                      Pozdrawiam Krystyna
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #10 : 2006-08-24, 17:00:37 »

Do Bruforda                                                                                                                                     Poczytałam na forum dyskusje  Oboje z mężem doszliśmy do wniosku, że nie będziemy udostępniać Panu dokumentacji medycznej ani służyć jako obiekt doświadczalny, by Pan mógł to skwitować "choroby nie było lub lekarz się pomylił".                                                                          wyniki są w normie{w ubiegłym miesiącu zrobiliśmy}.                           Natomiast przekonywanie Pana o skuteczności ŻO uważam za bezcelowe.                                                                      Pozdrawiam Krystyna

No dość typowe.Bo jeszcze mogłoby się okazac coś bardzo nieoptymalnego po przejrzeniu tej dokumentacji.Zresztą ponoć tej dokumentacji Państwo w ogóle nie macie (?).Sformułowanie "obiekt doświadczalny" jest bardzo dramatyczne ale lepiej brzmi używane w takich sytuacjach "królik doświadczalny". Nawiasem mowiać skoro jesteście Państwo zdrowi dzięki Do to po co " robić wyniki".
Przekonywanie mnie o skuteczności DO jest jak najbardziej bezcelowe , w tym jesteśmy zgodni.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #11 : 2006-08-24, 18:40:22 »

dodajmy , jeszcze że oba opracowania niestety nie odpowiadają wymogom współczesnej wiedzy.

Bruford nie obrażaj "wiedzy" - myląc ją z "wymogami współczesnych poglądów nauk medycznych"  Confused.
Dla osoby chorującej na migrenę nie ma to żadnego znaczenia. Ważne, że po prądach selektywnych NIE BOLI głowa. Takie są fakty - a fakty - albo się przyjmuje do wiadomości, albo udaje, że to NIEMOŻLIWE.
 
Jeszcze to wyszukałem - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=205 , ale jest jeszcze więcej. Zachęcam do przeglądania.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #12 : 2006-08-24, 19:22:38 »

Bruford nie obrażaj "wiedzy" - myląc ją z "wymogami współczesnych poglądów nauk medycznych" 

Ach racja, zapomniałem o slawetnej frazie ' JA WIEM a inni mają poglądy" lub też o innej slawnej frazie " na ŻO choroba X nie występuje bo występować nie może" Very Happy

Niestety oba teksty są pełne wręcz dziwaczności a skromnych choć dowodów na "masową skuteczność " w migrenie jak zawsze brak.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #13 : 2006-08-24, 19:52:00 »

Ach racja, zapomniałem o slawetnej frazie ' JA WIEM a inni mają poglądy" lub też o innej slawnej frazie " na ŻO choroba X nie występuje bo występować nie może" Very Happy
Niestety oba teksty są pełne wręcz dziwaczności a skromnych choć dowodów na "masową skuteczność " w migrenie jak zawsze brak.

No obie frazy są prawdziwe - tak jest, choć to się w "naukowych" głowach nie mieści.
Teksty zaś są nie dla "naukowców", a dla ludzi po maturze. O żadnym leczeniu migreny nie może być mowy, bo w/g "współczesnych poglądów medycznych" - migrena jest nieuleczalna. Ludzi po prostu przestaje boleć głowa, coś jak w przypadku "nieuleczalnej" cukrzycy - "chorzy" przestają brać insulinę lub piguły, bo mają cukier w normie. Kto chce być zdrowy - może z ŻO skorzystać, kto lubi chorować - nie musi. A masowość wyleczeń - czy komuś na tym zależy?.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #14 : 2006-08-25, 09:39:32 »

No obie frazy są prawdziwe - tak jest, choć to się w "naukowych" głowach nie mieści.
Teksty zaś są nie dla "naukowców", a dla ludzi po maturze. O żadnym leczeniu migreny nie może być mowy, bo w/g "współczesnych poglądów medycznych" - migrena jest nieuleczalna. Ludzi po prostu przestaje boleć głowa, coś jak w przypadku "nieuleczalnej" cukrzycy - "chorzy" przestają brać insulinę lub piguły, bo mają cukier w normie. Kto chce być zdrowy - może z ŻO skorzystać, kto lubi chorować - nie musi. A masowość wyleczeń - czy komuś na tym zależy?.

W świetle cytowanej "wiedzy" o migrenie obie frazy są raczej humorystyczne.Ciekawe , że medycyna nie uważa migreny za apriori nieuleczalną zatem chyba trzeba uzupełnić "wiedzę".A tekst dla ludzi po maturze nie musi być pełen przeinaczeń.A z tą masowością wyleczeń to myślę ,że popularny dla głosicieli "wiedzy:" chwyt marketingowy możesz jednak sobie odpuścić Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #15 : 2006-08-25, 12:12:45 »

Jeśli tak jest:

... że medycyna nie uważa migreny za apriori nieuleczalną...

to dlaczego tyle osób uskarża się na bóle głowy?.
Nie jestem lekarzem, więc nie interesuje mnie jak "współczesna nauka medyczna" walczy nieustannie z migreną, ale na mój "chłopski rozum" trudno uzanć za leczenie przyczynowe, (a nie objawowe oczywiście) migreny, proponując choremu polopirynę z kofeiną, kodeinę, czy chlorowodorek meperydonu w trakcie bólu, a psychoterapię i kolejny zestaw prochów, zapobiegawczo - w przerwach między napadami. Takie "leczenie" nie przynosi ulgi choremu, a jedynie niszczy mu wątrobę, wpędza w narko-lekomanię i pasie koncerny farmaceutyczne. Jeśli o to chodzi to faktycznie medycyna może uznać, że "migrena apriori " Confused jest uleczalna.
Jeśli znasz jakiś skuteczny "naukowy" sposób na WYLECZENIE migreny - to zaproponuj go znajomej Monikif, a będzie bardzo szczęśliwa i "dozgonnie wdzięczna" (oby jak najdłużej) Cool. A ja ten "sposób" natychmiast przekażę Tacie!. Jak Go znam będzie się bardzo cieszył.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #16 : 2006-08-25, 13:13:27 »

Jeśli tak jest:

to dlaczego tyle osób uskarża się na bóle głowy?.
Nie jestem lekarzem, więc nie interesuje mnie jak "współczesna nauka medyczna"
 na mój "chłopski rozum"
 kodeinę, czy chlorowodorek meperydonu

Są różne bóle głowy.
Nie jesteś lekarzem i Cię nie interesuje "wsp.nauk.med." ale ją epizodycznie "flekujesz" , wychodzi na to ,że " "flekujesz" coś o czym nic nie wiesz. Very Happy
Chłopski rozum czasami niestety każe też ludziom trawę wypalać w różnych dziwnych miejscach.
Skąd wziąłeś kodeinę i meperydon??
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #17 : 2006-08-25, 13:36:35 »

A więc NIE MASZ sposobu - to było do przewidzenia. Jakie to przykre!!!
Mój "chłopski rozum" posiłkuję "VADEMECUM lekarza ogólnego" pod red. W.Bru(mlaut)chla PZWL W-wa wydanie V s. 564 akapit 24
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #18 : 2006-08-25, 13:41:23 »

A więc NIE MASZ sposobu - to było do przewidzenia. Jakie to przykre!!!
Mój "chłopski rozum" posiłkuję "VADEMECUM lekarza ogólnego" pod red. W.Bru(mlaut)chla PZWL W-wa wydanie V s. 564 akapit 24

Uuu, zmnień książkę. Przepisywać do netu tego co można sobie przeczytać samemu to ja nie będę.Posłuż się dowonym współczesnym podręcznikiem do neurologii ( niestety najlepsze są anglosaskie)
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #19 : 2006-08-25, 14:12:31 »

Uuu, zmnień książkę. Przepisywać do netu tego co można sobie przeczytać samemu to ja nie będę.Posłuż się dowonym współczesnym podręcznikiem do neurologii ( niestety najlepsze są anglosaskie)

Nie leży to w kwestii moich zainteresowań. To tylko hobby, a ekspertem jestem w zupełnie innej dziedzinie nauki. A dla hobby'sty, który nie ma żadnych kłopotów ze zdrowiem, taka "naukowa" pozycja zupełnie wystarcza. Lekarzom pierwszego kontaktu - też Confused.
Jeśli wiesz, jak wyleczyć migrenę to Twoim obowiązkiem wobec cierpiących chorych, jest taką informację przekazać w dowolny sposób. Możesz podać ją po anglosasku Shocked  lub w innym języku, w dowolnej formie i objętości net-owej. Dam sobie radę z tłumaczeniem i chętnie zamieszczę taki materiał na stronie, bo chorych na migrenę żal! Może chociaż podasz link - jeśli to możliwe?, bo to, co ja znalazłem "na szybko"np. tu: http://www.emedicine.com/NEURO/topic67.htm - potwierdza w pełni to, co napisałem wcześniej tylko "trucie wątroby" odbywa się przy pomocy leków nowszej generacji.
Nie daj się prosić podziel się "wiedzą".
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.