forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 00:03:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Szukam pomocy w sprawie migreny
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Szukam pomocy w sprawie migreny  (Przeczytany 120798 razy)
kristan
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #20 : 2006-08-25, 19:49:05 »

Wiecie,jak "pogonilem" ostatnio wieloletnie okropne bóle glowy mojej znajomej / na szczęście nie jestem lekarzem/.Dosłownie nakazałem jej ograniczyć do min spozycie "słodkości", zastępując je oliwkami / 10 -15 dkg / - szok , ale poszlo. Ostatnie ciacho wolno jej zjesc po południu. Przy okazji polubiła omlety - z ciach już prawie zrezygnowała.
No i oczywiście na początku zlikwidowałem jej pewną odmiane pasożytów za pomocą zappera dr Clark /3 dni/.Po drugim zabiegu bóle ustąpily i tak jest do dzis. Moja znajoma staje się coraz bardziej opty. I to najbardziej cieszy.
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #21 : 2006-08-26, 13:27:58 »

Drogi Brufordzie Smile

Moge sobie wyobrazic dlaczego nie uznajesz wyleczen poprzez stosowanie DO, co nie oznacza , ze nia maja one miejsca... Jakby to nieprawdopodobnie nie brzmialo jest faktem ze DO leczy, czy tez mobilizuje organizm do samoleczenia, jak zwal tak zwal.. Troche zbyt duzo tych "cudownych" wyleczen... Nie chce i nie bede przeprowadzac z Toba dialogu na temat medycyny, bo sie po prostu ze wzgledu na brak fachowej wiedzy do tego nie nadaje... Jednak jedno co wiem na pewno to to, ze czuje sie zdecydowanie lepiej, kortizonu biore juz tylko 5mg ( po prostu nieslychana rzecz dla mnie), zmniejszam dawke mtx-u ( na razie do 15 mg tygodniowo) . Z przyjemnoscia bede Cie informowala o dlaszych sukcesach DO. Jesli nie chcesz wierzyc w slutecznosc DO, nie wierz, ale  nie zanczy to ze ludzie ktorym ona pomaga klamia. Pozdrawiam
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #22 : 2006-08-26, 21:29:36 »

Acha, skopiuje te slowa i umieszcza w watku na temat Jastrzebiej Gory i mojego zdrowienia, i jeszcze dopisze cos bardzo istotnego. Zalezy mi na tym, aby jak najwiecej osob to przeczytalo
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #23 : 2006-08-27, 09:42:43 »

No i oczywiście na początku zlikwidowałem jej pewną odmiane pasożytów za pomocą zappera dr Clark /3 dni/.Po drugim zabiegu bóle ustąpily i tak jest do dzis. Moja znajoma staje się coraz bardziej opty. I to najbardziej cieszy.

Zaiste , na szczęście nie jesteś lekarzem.Zlikwidowałeś ulubioną przywrę dr Clark?? Very Happy
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #24 : 2006-08-27, 09:51:00 »

Nie leży to w kwestii moich zainteresowań. To tylko hobby,  Lekarzom pierwszego kontaktu - też Confused.
. Możesz podać ją po anglosasku Shocked   co ja znalazłem "na szybko"np. tu: http://www.emedicine.com/NEURO/topic67.htm - potwierdza w pełni to,

Nie leży?? Ejże , nie tylko ludziom doradzasz ale podtrzymujesz tezę , że Twój ojciec wynalazł prawie-panaceum.I twierdzisz ,że to hobby?? To może przydałoby się poważniej podejść do materii.
Lekarzom 1 kontaktu?-jakim??.Bo jeśli Twój korzysta z tej książki to rozsądnie byłoby go zmienić i zaprzestać cytowania arachaizmów.W "swojej"dziedzinie też posługujesz się literaturą sprzed 30 lat??Bo piśmiennictwo do książki "Jak nie chorować" jest rzeczywiście "hobbystyczne"
Przypomnę , co byś nie musiał piktogramów wklejać , słowo "anglosaskich " może znaczyć np angielskich i amerykańskich , tylko krócej się pisze.
CPH znalazłeś???A przeczytałeś ze zrozumieniem ten artykuł o jednej z najrzadszych postaci bólu głowy??To poszukaj dalej.A pacjenci wiedzą zazwyczaj gdzie się udać.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #25 : 2006-08-27, 10:30:16 »

Drogi Brufordzie Smile

jest faktem ze DO leczy,
 Troche zbyt duzo tych "cudownych" wyleczen... . Z przyjemnoscia bede Cie informowala o dlaszych sukcesach DO. Jesli nie chcesz wierzyc w slutecznosc DO, nie wierz, ale  nie zanczy to ze ludzie ktorym ona pomaga klamia.

1.Nie jest potwierdzonym faktem.
2.Rzeczywiście, trochę zbyt dużo tych "cudownych" wyleczeń
3.Chętnie będę śledził dalszy rozwój wypadków
4.To nie jest kwestia wiary akurat.
5.Nigdy nie twierdziłem , że kłamią.Mechanizm jest inny , choć zapewne znalazłoby się i takich którzy kłamią.
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #26 : 2006-08-27, 10:51:02 »

Bruford Smile
Czy naprawde sadzisz ze wszyscy ci wyleczeni ludzie sobie to wmowili albo zadzial efekt placebo?  Moze myslisz cos innego, jestem bardzo ciekawa Twojego zdania na ten temat. Sama jeszcze nie jestem na  etapie calkowitego wyleczenia, ale juz wiadomo ze  moje dolegliwosci  sie zmniejszyly , ze odkad zachorowalam na rzs nigdy jeszcze nie czulam sie tak dobrze jak teraz , dlatego  twierdze z calym przekonaniem , ze na moj organizm  DO dziala pozytywnie i jesli chodzi o leki przewyzsza swoja efektywnoscia bezwzglednie wszystkie, ktore mialam przyjemnosc zazywac.
Uwazam, ze to bardzo dobrze, ze sa tak dociekliwe jednostki jak Ty i nie przyjmuja wszystkich nowinek "na wiare". Sama nie jestem zwolenniczka niesprawdzonych "cudownych" srodkow, to ze  sprobowalam DO bylo spowodowane rozpacza i brakiem konretnych, dlugotrwalych efektow leczenia farmakologicznego, Mysle ze sprobowalabym wszystkiego gdyby tylko byla choc nadzieja na poprawe mojego stanu, wiec w jakis sposob bylo to moja ostatnia deska ratunku...
Jesli chodzi o ksiazki Pana Kwasniewskiego, wybieram sobie z nich to co jest dla mnie istotne, nie podoba mi sie w nich watek biblijny, a sam sposob  ich napisania jest bardziej niz przecietny , nie jestem zaslepiona "fanka" P. Kwasnieskiego... Mnie chodzi o moje zdrowie i jesli DO sprawia, ze znow moge chodzic bez bolu czy prowadzic samochod, to juz dla mnie bardzo wiele. Pozdrawiam
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #27 : 2006-08-27, 11:14:16 »

Nie leży??

Jakie to proste prawda?Laughing - serdecznie pozdrawiem i życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #28 : 2006-08-27, 11:26:47 »

Jakie to proste prawda?Laughing - serdecznie pozdrawiem i życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

A dziękuję. I nawzajem.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #29 : 2006-08-27, 11:31:51 »

Bruford Smile
 Czy naprawde sadzisz ze wszyscy ci wyleczeni ludzie sobie to wmowili albo zadzial efekt placebo? 

To temat który chyba wykracza dalece poza możliwości duskusji na forum netowym. Pytanie zasadniczo czy "wyleczeni"? Natomiast z całą pewnością jest obszerna grupa ludzi u których zadziałał efekt placebo , skądinąd bardziej skomplikowany niż się to zwykle ocenia. Z całą pewnością też efekt placebo nie jest jedynym czynnikiem tłumaczącym "optywyleczenia".
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #30 : 2006-08-27, 12:54:37 »

Bruford Smile
 
 Sama nie jestem zwolenniczka niesprawdzonych "cudownych" srodkow, to ze  sprobowalam DO bylo spowodowane rozpacza i brakiem konretnych, dlugotrwalych efektow leczenia farmakologicznego, Mysle ze sprobowalabym wszystkiego gdyby tylko byla choc nadzieja na poprawe mojego stanu, wiec w jakis sposob bylo to moja ostatnia deska ratunku...
Jesli chodzi o ksiazki Pana Kwasniewskiego, wybieram sobie z nich to co jest dla mnie istotne, nie podoba mi sie w nich watek biblijny, a sam sposob  ich napisania jest bardziej niz przecietny , nie jestem zaslepiona "fanka" P. Kwasnieskiego... Mnie chodzi o moje zdrowie i jesli DO sprawia, ze znow moge chodzic bez bolu czy prowadzic samochod, to juz dla mnie bardzo wiele. Pozdrawiam


Monikaf-brak Ci wiary, a co najgorsze, wiary w sama siebie!!!
Zapisane
nik
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #31 : 2006-08-27, 19:04:23 »

To temat który chyba wykracza dalece poza możliwo¶ci duskusji na forum netowym. Pytanie zasadniczo czy "wyleczeni"? Natomiast z cał± pewno¶ci± jest obszerna grupa ludzi u których zadziałał efekt placebo , sk±din±d bardziej skomplikowany niż się to zwykle ocenia. Z cał± pewno¶ci± też efekt placebo nie jest jedynym czynnikiem tłumacz±cym "optywyleczenia".
Cytuj

Bruford, jak tłumaczysz "optywyleczenia", jesli nie efektem placebo? I na czym polega jego skomplikowanie?
Napisz, to ciekawe.
pozdrawiam, Anna
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #32 : 2006-08-28, 08:59:03 »

Brufordzie
Ciekawa teoria efekt placebo. Dlaczego zadziałał dopiero na D.O.? Zarówno Monikaf  jak i ja stosowałyśmy różne metody leczenia RZS od klasycznego leczenia poprzez wiele niekonwencjonalnych metod ze skutkiem zerowym albo znikomym.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #33 : 2006-08-28, 09:07:23 »

Każdy naukowiec stara się wytłumaczyć sobie i innym zjawiska, których nie rozumie, często z powodu błędnych aksjomatów naukowych, które przyjął za pewnik. Bruford w Twoim akurat przypadku tłumaczy sobie działanie DO "efektem placebo". I już ma czyste naukowe sumienie i dalej już nie musi myśleć - on "wie"!. Teraz wystarczy "uświadamiać" tych, u których zadziałało "placebo", że to właśnie placebo!.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #34 : 2006-08-28, 09:24:39 »

i tak już zostanie Bruford swoje i my swoje...
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #35 : 2006-08-28, 09:28:26 »

dalej już nie musi myśleć - on "wie"!. Teraz wystarczy "uświadamiać"

Uu, to prawie jak twórca ŻO Very Happy
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #36 : 2006-08-28, 10:30:01 »

Bruford, jak tłumaczysz "optywyleczenia", jesli nie efektem placebo? I na czym polega jego skomplikowanie?
pozdrawiam, Anna

Na temat efektu placebo ( podkreślam ponownie że nie jest z całą pewnością jedynym jeśli chodzi o DO efektem) istnieje spora literatura.Potocznie jest rozumiany jako sytuacja " podaję placebo--dolegliwość natychmiast ustępuje".Takie sytuacje się , owszem , widuje. Przykładem jest dość często zdarzający się obrazek na wszelkiego typu izbach przyjęć czy SOR-ach gdzie trafia pacjent/ka z bólem w klatce albo dusznością albo np "bólem całego ciała" , o ile wykluczy się stan chorobowy w sensie somatycznym to czasami pomaga jedynie placebo , i to pomaga w ciągu minut dosłownie.W chorobach przewlekłych jest to raczej zmiana progu percepcji bólu wraz ze zmianą nastawienia psychicznego, znakomicie udowodniona np w zespole jelita drażliwego.
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #37 : 2006-08-28, 11:18:22 »

Bruford czyli  placebo odnosnie tego co powiedziales  nie jest jedynym powodem ustapienia dolegliwosci, czy mam rozumiec , ze przyjmujesz do wiadomosci ze jednak DO dziala???
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #38 : 2006-08-28, 11:21:05 »

a jeszcze jedna ciekawostka, moja reumatolog , gdy okazalo sie ze nawet pobyt w Akademii Medycznej w Hannoverze nic nie dal, na moje zapytanie odnosnie diety Kwasniewskiego, stwierdzila : Prosze probowac wszystkiego, bo ja juz naparwde nie wiem jak pani pomoc......
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #39 : 2006-08-28, 11:24:41 »

Bruford czyli  placebo odnosnie tego co powiedziales  nie jest jedynym powodem ustapienia dolegliwosci, czy mam rozumiec , ze przyjmujesz do wiadomosci ze jednak DO dziala???

Z całą pewnością nie tak jak tłumaczy to jej twórca. Cool
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.