forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 02:03:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Szukam pomocy w sprawie migreny
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Szukam pomocy w sprawie migreny  (Przeczytany 120813 razy)
lutonn
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #200 : 2006-09-14, 09:42:56 »

 Laughing Laughing
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #201 : 2006-09-14, 11:17:00 »

No, to czas na omlEt! Laughing
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #202 : 2006-09-14, 12:19:37 »

No, to czas na omlEt! Laughing
           <-------------
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #203 : 2006-09-14, 13:50:53 »

To moze elmo zamiast omleta zje sloninę?!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #204 : 2006-09-14, 15:09:51 »

W Biblii też pisze, że pokonana będzie śmierć...
Nie każdy optymalny jest zajadły. W każdej grupie są ludzie i ludzie.
Niektórzy, nie tylko optymalni, zachowują spokoj w każdej sytuacji.
U Twojego dziecka widziałabym takie postępowanie profilaktyczno-lecznicze:
Frytki/ziemniaki w jakiejkolwiek lubianej przez córkę postaci - częściej. Nawet na śniadanie, czy kolację, jak lubi.
Dieta rozłączna jest o.k. Jajecznica/kiełbasa/ser/ryba/zupa/bigos bez pieczywa.
Często warto zamieniać żyto(chleb) na pszenicę(bułki,makaron), a te na coś z ryżu/kukurydzy.Pop corn/flipsy - o.k.
Ziemniaki lepsze.
Kubusie, tymbarki -o.k.
Mleko warto zamienić na śmietanę. Można robic mleko ze śmietany 30%(1:2; smietana:woda)+ cukier/miod) bo z wywiadu jest to "dziecko mleczne".
Druga wersja - bardziej kłopotliwa dla córki: Mleczne(ser,lody, mleko, śmietana, czekolada, masło, jogurt, kefir) co 5 dni 8 tygodni.
Mozna zastosować pierwszą wersję i robić powoli dni bezmleczne( lub chociaż z małą ilością alergenu białka krowiego-albuminy bo to ona jest odpowiedzialna za wymioty acetonemiczne), np. na frytkach, a na śniadanie...czekolada. Dzieci szczęśliwe rzadko chorują. Rzadziej chorują dzieci szczęśliwych matek.
Moja córka ma 13 lat i nigdy nie była u lekarza (oczywiście poza szczepieniami). Jak każdy mam "sprawy do zalatwienia" na tym świecie.
Jeżeli coś by Cię obraziło w tym liście to ...przepraszam.
Optymalni są bardziej "pewną siebie grupą".Trudno im "wcisnąć kit". Żoładek (pewność siebie) leczy się jako pierwszy na tej diecie. Medycyna Chińska kwalifikuje ten temat jako żółty-ziemia-pewność siebie-żołądek. Rozumiem, że jest z tym problem (opisalaś w liście). Mam wielu wyleczonych z problemow żołądkowych gdy zalecam im 3 x 2 łyżki oleju roślinnego. Zauważyłaś, że córka też ma na razie "słabszy" żolądek(wg klasyfikacji Med.Chiń.;Wg klasyfikacji Med Chiń. macie tę samą chorobę,"słaby" żołądek. Lecz nie nasza wola niech się dzieje. "Bądz Wola Twoja" - i tu masz słuszność. Pozdrawiam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #205 : 2006-09-14, 15:13:27 »

Powyższy - przez pomyłkę.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #206 : 2006-09-14, 15:45:40 »

Dziekuje za post .Nie obrazilam sie ,bo niby czemu mialabym sie obrazac  Smile.ale jednego nie rozumie ,bo moja corka nie jest "dzieckiem mlecznym".W sumie to teraz juz nie wiem jakim jest.Wczesniej byla dzieckiem "miesnym",aha jedyne co lubi jesc z mlecznych produktow to ser zolty ,ale to tylko to.Nie pije mleka.Dzieciom swoim ja nie kupuje slodyczy,chyba ze sa u babci to wtedy staja sie "dziecmi kinderowymi"  Smile.W sumie to mam dzieci raczej miesne,nie przesadzam ze slodyczami ,bo sama ich nie jem.ehhh ta moja corka co ma te czeste infekcje to w ogole jest trudnym dzieckiem pod wzgledem jedzenia.Zawsze czegos szuka w tym co jej podaje,dzis np .znalazla troche bialego tluszczu w miesie i juz nie chciala jesc  Confused,ale jej jakos wcisnelam  Cool.To tyle.Dziekuje jeszcze raz za porade i pozdrawiam.  Smile.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #207 : 2006-09-15, 16:25:11 »

Czemu wciskasz dziecku coś na co nie ma ochoty?
Jak Ty byś się czuła jakby ktoś nad Tobą stał i Ci wciskał?
Jeżeli sery(plaster) nie są codziennie/co drugi dzień to przyczyną wymiotów acetonemicznych jest nadmiar prawdopodobnie białka.
Przyczyną jest względny niedobór węglowodanów.
Warto zaradzać temu Kubusiami, Tymbarkami(dzieci łatwiej tolerują cukry proste/owoce niż dorośli), ziemniakami pod różnymi postaciami.
Popcorn/flipsy kukurydziane dla dziecka jest o.k.
Nie steruj dzieckiem tak "dziecko musi to, musi tamto". Daj Mu i Sobie na luz.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #208 : 2006-09-15, 16:48:39 »

Cytuj
  Czemu wciskasz dziecku coś na co nie ma ochoty?   
.A jesli moje dziecko przykladowo nie bedzie chcialo jajka tylko zamiast tego jajeczka bedzie mialo ochote na chipsy o smaku bekonowym,to co????? mam mu nie wciskac jajka tylko podac te paskudne pelne chemi chipsy???(na szczescie nigdy nie kupowalam tego swinstwa moim dzieciom ,wiec nie sa przyzwyczajone.A potem jesli bedzie mialo ochote na papierosy ,alkohol,narkotyki ,to co???,mam dziecku podawac ,bo ma OCHOTE???NIE ZAWSZE TO NA CO MAMY OCHOTE JEST DOBRE DLA NASZEGO ORGANIZMU, LEKARKO!!!Dla pani wiadomosci juz nie bede z Pania dyskutowala,niech sobie pisze Pani co chce.Z tego co widac nie ma Pani zamiar pomoc czlowiekowi tylko obwiniac czlowieka.Nie lubie takiej postawy u ludzi.Koncze dyskusje z Pania.Pozdrawiam.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #209 : 2006-09-15, 17:20:15 »

Cytuj
Nie steruj dzieckiem tak "dziecko musi to, musi tamto".   
Jeszcze jedno.A ktoz w/g pani ,pani lekarko ma sterowac dzieckiem ,jak nie rodzic?Czy w/g pani dziecko jest w stanie odroznic co jest dla niego dobre ,a co zle? Pierwsze slysze   Shocked . Czyzby preferowala pani zachodnie bezstresowe wychowanie?  Shocked.dziecko robi to ,na co ma ochote?  Shocked. hmmmm
Z moim dzieckiem nie jest az tak tragicznie jak pani przedstawia.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #210 : 2006-09-16, 09:57:52 »

Dobrze, że nie "podniosłaś" tematu cukru=owoców dla dzieci.
Bo ten jest najbardziej "kłopotliwy".
Zapisane
Rene
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #211 : 2008-05-18, 02:03:04 »

Mam kilka koleżanek,które miały migreny o 30 kilku lat i już nie mają!!!Musisz jeść "dżemik" i wszystko minie,na bank.Daj znać jak długo masz te migreny i czy Cię interesuje ten dżem????????
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #212 : 2008-05-18, 10:29:15 »

Mam kilka koleżanek,które miały migreny o 30 kilku lat i już nie mają!!!Musisz jeść "dżemik" i wszystko minie,na bank.Daj znać jak długo masz te migreny i czy Cię interesuje ten dżem????????

Po co takie brednie wypisywac!!! Shocked
Napisz wprost o co tobie chodzi, Shocked widze jednak u ciebie "spamerska zasiadke"
na "planktonicznego glupola" co to napala sie na "znachorow" i "szarlatanow" Shocked Shocked Shocked

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #213 : 2008-05-18, 13:12:40 »

Mam kilka koleżanek,które miały migreny o 30 kilku lat i już nie mają!!!Musisz jeść "dżemik" i wszystko minie,na bank.Daj znać jak długo masz te migreny i czy Cię interesuje ten dżem????????

Mnie bardzo interesują dżemy.Od wielu lat zbieram słoiki z dżemami ,po dżemach  i różne etykiety.
Jakbyś się chciał wymienić słoikami ,to napisz.Acha mam też dżem truskawkowy z etykietą zastępczą z 1982 -unikat -perełka wśród dżemów.
Nie wiem czy masz w swych zbiorach dżem z owoców leśnych "łowicza" -bardzo interesujący dżem.
Dużo wiem o dżemach. Jeżdżę na spotkania ludzi ,którzy interesują się dżemami.
Pozdrawiam wszystkich "dżemiarzy"  Smile
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #214 : 2008-05-18, 15:01:25 »

dżem jagodowo czekoladowy łowicz to dopiero wynalazek,ni pies ni wydra coś na kształt świdra Cool.a ''plankton''to zje
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #215 : 2008-05-18, 18:27:35 »

No super jest. Bardzo smaczny ,zjadam go co czwarty dzień z makaronem.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #216 : 2016-12-04, 19:25:23 »

Ale komiczny wątek.  Laughing 
Lekarz Bruford mówi o efekcie placebo, a nie o maśle i jajcach.

Efekt placebo sprawił, że ciśnienie moje spadło ze 138/ 98  na  ok  118-111/78 teraz, a Zosi wzrosło z 89/56 na ok 115-110/77.  Placebo zadziało na ciśnieniomierz.  Wink
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #217 : 2016-12-04, 21:21:07 »

Widocznie na was efekt placebo nie działa tak samo  Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #218 : 2016-12-04, 21:51:19 »

Mnie tarczycy urosła (była zmniejszona) od efektu placebo... Shocked Cool Laughing
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Szukam pomocy w sprawie migreny
« Odpowiedz #219 : 2016-12-05, 14:24:19 »

Renia, fajnie prosto wytłumaczone z jakiej przyczyny powstają choroby tarczycy, o przekrętach w wypisywaniu Euthtroxu (sztuczny FT4)  na podstawie poziomu TSH, który o niczym nie mówi, o zmęczeniu nadnerczy i jaki wpływ  ma poziom kortyzolu, kortyzonu, estrogenów, testosteronu na konwersję FT4 w FT3.

Zięba o tarczycy.
https://www.youtube.com/watch?v=wOSNzZs2i7A

Wyglądana na to, że nadnercza uspokoiły Ci się.  Rolling Eyes     Very Happy

Wiadomo, przyczyna nadrzędna - brak składników odżywczych lub nadmiar tych, których  nie potrzebuje organizm.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.288 sekund z 19 zapytaniami.