forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 21:19:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660288 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo  (Przeczytany 35259 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #20 : 2006-10-03, 08:25:55 »

Kwaśniewskiego ALE TO NIEPRAWDA!
Wprowadziłam zmiany:
1.CAŁOWICIE wyeliminowałam czekoladę gorzką
2.Nabiał jem tylko raz w tygodniu bez twarogu i śmietany
3.Chleb piekę bez tłuszczu i bez dodatku mąki tylko daję więcej orzechów lub słonecznika czy migdały
4.Jajek dziennie zjadam tylko dwa reszta zawarta jest w produktach
5.Jeden dzień w tygodniu robię bezjajowy
6.Wprowadziłam niełączenia białka z węglowodanami tzn. jeden posiłek białko+tłuszcz, drugi posiłekww+tłuszcz
7.Dwa razy w tygodniu jem mięso w ty drób ale tylko wiejski, a tak jem tylko podroby
8.Nadmiar białka jest bardzo szkodliwy-zwróć uwagę na ilość białka
Nie rezygnuj z DO wprowadź tylko modyfikacje po tygodniu odczujesz zmiany po miesiącu idzie tylko na kepsze.

Przepraszam za podzielony post alw widocznie coś źle nacisnęłam. Powodze3nia.
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #21 : 2006-10-03, 10:22:46 »

[quote author=janisz  Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc (Byłem w Arkadii parę razy ostatnio 2 lata temu teraz nie mam możliwości dlatego pisżę na forum)
Cytuj

Zaspoznaj się też z kiązką Józefa Słoneckiego "Zdrowie na własne życzenie" więcej w linku
http://www.bioslone.pl/
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #22 : 2006-10-03, 12:24:47 »

Cytuj z: LEKARKA:
Ja też rano jem pierwszy posiłek między 8 a 12.00, zdarza się, że dożyję do 15-16 i wtedy jem jeden posiłek(śn,o,kol w jednym).
Ewa, a niektórzy codziennie jedzą tylko jeden posiłek. Nie wyobrażam sobie, jak mozna wcisnąć niezbedne ilości BTW w jednym posiłku dziennie. Czy moze cos sobie źle wyobrażam? Jakie ilości jedzenie trzeba wcisnąć w siebie?
.
Zapisane
dotka
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #23 : 2006-10-03, 17:14:11 »

 Serdecznie dziękuję za Twój post,Halino. Jasne,że zastosuję. Ja również tak do końca nie czuję się dobrze (depresja, z brzuchem o wiele lepiej), więc warto to przemyśleć, i zastosować.
Mam prośbę - czy mogłabyś mi podać składniki chleba, który robisz ? Mój mąż niestety nie może żyć bez chleba,takie przyzwyczajenie. Ja piekę chleb w prodiżu, no i przydałby się przepis, żeby się udał.
Czy dobrze zrozumiałam, że sera i śmietany w ogóle nie jadasz ?
Największy problem to chyba będzie z niełączeniem białka z węglow.?
Serdecznie pozdrawiam     Dotka
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #24 : 2006-10-03, 19:14:33 »

Po twarogu oraz śmietanie 'napadają' mnie neuralgie więc ich w ogóle nie jada. Z tłuszczów najlepiej mi służy smalec i boczek. Zrób sobie 'prowokację' pokarmową opisaną w książce lekarki "Dieta optymalna"- to naprawdę działa. Być może Tobie twaróg służy, a najlepiej i najszybciej będzie jeżeli zrobisz sobie test pokarmowy .

Chlebek robię wymyślony  dla siebie ale nawet lepiej się udaje niż z książki kucharskiej: 10 jaj ubić na sztywno, dodać 200g zmielonych orzechów (może być słonecznik, migdały itp.) dodać łyżeczkę proszku do pieczenia , wymieszać z jajkami i włożyć do rozgrzanego piekarnika.

Ja np. jem na śniadanie 2 jajka na 30g boczku lub słoninie+50g salcesonu+ mały ogórek kwaszony. Wpołudnie robię sobie odsmażaną kapustę polaną smażonym pomidorem, potem kawa (już bez śmetanki i obiadokolacja ok. godz. 17-tej. Na wieczór jakiś owoc z bitą śnietaną (ok.2 łyżek) lub grejfrut.

Zapisane
dotka
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #25 : 2006-10-03, 21:08:30 »

Zaraz się biorę za chleb. Stokrotne dzięki za przepis - to takie proste !
Wszystkie pozycje dr.J.K.zgłębiłam dokładnie. Teraz kolej na dr.Witoszek(może zdobędę tę książkę).
Szkoda tylko,że tak późno. No cóż,"mądry Polak po szkodzie".
Pozdrowienia      Dotka
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #26 : 2006-10-04, 00:34:46 »

Halina, ile ty ważysz? Nie wychodzi ci troszkę za mało białka? Ja jem podobnie. Ważę 51kg.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #27 : 2006-10-04, 07:18:15 »

Mam 160 wzrostu waże 60 kg i prowadzę 'bezruchowy' tryb życia.
Białka zjadam ok 30-35 g, powyżej tej normy moja choroba daje mi się we znaki.
Za to ww jem 60-70 g. Narazie jest ok.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #28 : 2006-10-04, 15:25:55 »

Ja, co prawda, waze 51-52 kg mam 158cm i zywię sie podobnie. Jesli chodzi o białka, to rano 1/2 jaja z serem, w obiad maly kawałek miesa.
Nie do końca rozumiem, co mialas na mysli z ta obiadokolacją.
Cytuj
Ja np. jem na śniadanie 2 jajka na 30g boczku lub słoninie+50g salcesonu+ mały ogórek kwaszony. Wpołudnie robię sobie odsmażaną kapustę polaną smażonym pomidorem, potem kawa (już bez śmetanki i obiadokolacja ok. godz. 17-tej. Na wieczór jakiś owoc z bitą śnietaną (ok.2 łyżek) lub grejfrut.
Chyba nie powiedziałaś, co wtedy jesz. Tam pewnie tez jest białko? Boczek, śmietana (przy smietanie uważam, bo łatwo przekroczyc limity, tak jak z orzeszkami - waga rośnie) - tam tez jest trochę białka. Pewnie mieścisz się w normie 0,5g białka na kg naleznej wagi?
A skoro się nie ruszasz, to pewnie tłuszczu jesz odpowiednio mniej?
A co z tym ruszaniem? Nie mozesz, nie chcesz?
Trzymam za ciebie kciuki.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #29 : 2006-10-04, 15:29:06 »

Dlaczego nie mozna edytować swojego postu. Musze takie drobiazgio poprawiać w oddzielnym oknie Smile))

Rano jem nie pół jajka tylko 1 i 1/2 czyli dwa żółtka i jedno białko. Czasem więcej zóltek
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #30 : 2006-10-04, 16:19:59 »

Dotka,
bez zbóż - o.k.Ja je jadam 1-2x /miesiąc.Nie jest to dobry pomysł, lepiej nie jadać ich wcale.
Jeżeli Twoj mąż musi coś z chleba codziennie to polecam chleb z s. lnianego i jaj(100g s. ln.+8-9 jaj, osobno ubite białka+szklanaka oleju/smalcu?+proszek do pieczenia). 50min, 180st.Chleb jest  dobry(jadłam), przez inną optymalną upieczony z zakalcem (też dobry).Nie jadłabym chleba optymalnego, tego ze zbożami. Trujaca jest nawet, jak obserwuję, mała ilość zbóż, nawet w postaci otrąb. Nie jadłabym orzechowego ponieważ orzechy/słonecznik/migdały są gorzej/źle tolerowane na diecie z białkiem zwierzęcym codziennie. Jak mialabym wybierać, wybrałaby najpierw "lniany", potem  orzechowy. Otrębowego-wogóle, w ostateczności grubo smalcem i to z obu stron.
I.Jeżeli zboża codziennie, mleczne co 7 dni. Nie daję jednak gwarancji ustąpienia nadciśnienie tą metodą.
II.Jeżeli zboża rzadko, mleczne można częściej. Jaki interwał mąż jest w stanie zaakceptować? Co 4 dni?Co 3?Zabranie wszystkich zboż jest dla organizmu dużym stresem. Pomaga tylko dieta , w ktorej pamięta się o boczku, smalcu...Na tym daję gwaracncję. Warto pamiętać by omijać konserwanty, glutaminiany, beznoesany (kielbasy, wegety, kucharki, szynki, mielonki, parówki) one mają swój Duży udział w produkcji nadciśnienia.Boczek, karczek, schab-o.k.Gdy RR bedzie w normie najdalej po 10-14 dniach(w wersji II), depresja będzie mniejsza.
Cz. gorzką też nie polecam jadać codziennie. Tylko gdy duża ochota, wtedy nawet całą.
Ewa, nie ma co wciskać na siłę w organizm.Wszystko na siłę "wychodzi bokiem". Da się BTW zjeść w jednym posiłku.Gdy nie byłam na DO jadłam wtedy 1 x dziennie "normalny" obiad(drugie danie).Bez śn, bez kol.A wogóle to radziłabym się tym za bardzo nie przejmować, tylko ROBIĆ SWOJE..
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #31 : 2006-10-04, 20:28:47 »

Pewnie, że na siłę nie da się kalkulować. Jednak przy załozeniu, że 1 raz dziennie jadasz codziennie, to jednak wypadałoby sprawdzić, czy dobrze sie odzywiasz.
Mnie to zainteresowało teoretycznie. Nie wcisnęłabym takiej dawki Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #32 : 2006-10-04, 20:43:45 »

Dzisiaj zjadłam:2 żółtka,rosół,1 jajko sadzone,2 ziemniaki odsmażane, 2 łyżki smalcu,30gczekolady,50g orzechów włoskich,herbata,20g ajerkoniaku.
Po czym organizm zareagował biegunką?Wskazuje na to, że jak jadam jaja nie powinnam jadać orzechów i odwrotnie.Albo czekolada jeśt "uwrażliwiaczem" i spowodowala, że tak się stało.21.00 już nic nie będę dziś jadła.Podliczcie mnie.
Zapisane
dotka
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #33 : 2006-10-04, 20:57:59 »

Bardzo dziękuję,"lekarko", za natychmiastową i szczegółową odpowiedź.
Forumowicze - powinniście 'NOSIĆ "lekarkę" NA RĘKACH" !
Pozdrawiam wszystkich        Dotka
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #34 : 2006-10-04, 21:08:28 »

Każda wiedza jest po to by być Wolnym, robić swoje i cieszyć się Samemu i z Bliższymi i Dalszymi.
Odwiedziłam parę forów w czasie mojej nieobecności tu i... tragicznie, ludzie bez wyobraźni, bez poczucia własnej wartości, zmartwieni, zmeczeni, smutni, bez perspektyw. Skaczą sobie do gardeł. Wierzą w Wielką Medycynę, w Jakieś Noble. A tu podstaw, DO, nie kumają. Nie kumają, że można bez bólu, bez choroby, bez leków. Chleb trzeba jeść codziennie(?!). Chyba trzeba będzie jeszcze z 20 lat aż DO "się przebije".
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #35 : 2006-10-05, 14:43:15 »

Dzisiaj zjadłam:2 żółtka,rosół,1 jajko sadzone,2 ziemniaki odsmażane, 2 łyżki smalcu,30gczekolady,50g orzechów włoskich,herbata,20g ajerkoniaku.
Po czym organizm zareagował biegunką?Wskazuje na to, że jak jadam jaja nie powinnam jadać orzechów i odwrotnie.Albo czekolada jeśt "uwrażliwiaczem" i spowodowala, że tak się stało.21.00 już nic nie będę dziś jadła.Podliczcie mnie.

Mysle, ze w normie B--26,9   T--92,1   W--53,0   (1,0  :3,4  :1,9 ),(z bledem do jednego miejsca po komie).
Biegunka po ajerkoniaku --lepsza zoladkowa gorzka .
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #36 : 2006-10-05, 23:40:47 »

Ewa, nie jestem w stanie wyliczyc aż tak dokładnie jak Hana, ale mnie zaokrąglając wyszło BTW około 50:150:50 g. Załozyłam, ze wypiłaś 200g rosołu i nie liczyłam alkoholu. Załozyłam, że dwie łyzki smalcu to 30g tłusczu, a dwa małe ziemniaki to 150g (nie chciało mi sie sprawdzac)

Nie wiem skąd ta róznica między wynikami Hany a moimi. Mam nadzieję, ze nie porobiły sie błedy w moim programiku. dawno go nie używałam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #37 : 2006-10-05, 23:42:43 »

Nie wyobrażam sobie, abym mogła dostać biegunki z tak błahego powodu. Pewnie coś było zepsute?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #38 : 2006-10-05, 23:45:41 »

Acha, założyłam, że żółtko ważyło 20, a białko 50g
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: nie ustępujące doleglowości-jakie robię błędy- prośba o doradztwo
« Odpowiedz #39 : 2006-10-06, 12:02:48 »

Ewa, nie przejmuj sie , wszystko jest w granicach bledu , a wiec ogolnie jest DOBRZE!
Pozdrawiam;
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.