forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:18:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  PŁUCKA ALA KOTLET
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: PŁUCKA ALA KOTLET  (Przeczytany 33445 razy)
jurek46
Go


Email
PŁUCKA ALA KOTLET
« : 2006-09-04, 20:11:15 »

Proszę o OCENIENIE potrawy którą sam WYMYŚLIŁEM I sporządziłem.
1.ugotować cale płucka i ostudzić
2.przekroić plucka po ich szerokości w cieńkie plastry
3.obtoczyć w panierce z jajek i bułki tartej
4.smarzyć na smalcu,lub klarowanym maśle
Podawać z ziemniaczkiem i{kalafiorem lub brokółem}
  SMACZNEGO.
Potrawa wskazana przy chorobach płuc.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #1 : 2006-09-04, 21:15:56 »

Jurek46-zrob jeszcze wyliczanke tzn. ile w tej potrawie jest B.T.W.!
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #2 : 2006-11-03, 09:34:42 »

Może to jest dobry pomysł dla bardzo biednych, ale nie optymalnych.
Nie ma gorszych podrobów od płucek. Są one po prostu niejadalne  z powodu, ze nie ma możliwości wygotowania tego całego świństwa które się płucach zachowują. Można gotować nawet 5 godzin zmieniac wodę i nadal luca będą zanieczyszone. Wszelkie inne podroby są dobre
natomiast KATEGORYCZNIE NIE WIDZĘ PŁUCKA W ŻADNEJ POSTACI w żywieniu optymalnym o czym zresztą niejednokrotnie dr Kwaśniewski wspominał. Tyle jest wspaniałych innych produktów. Morgano
\ Od płucek lepszy jest już wegetarianizm Very Happy Very Happy Very Happy/
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #3 : 2006-11-04, 05:51:10 »

Z całym szacunkiem-rzeczywiscie,że oprocz płucek jest cała masa innych super produktów dla optymalnych.Ja bym natomiast ,aż tak nie obrzydzał tego dość wartościowego produktu ,szczególnie przydatnego w przypadku chorób płucnych .
Dr JK,  rownież w swojej książce kucharskiej w poz 140 podaje przepis na barszcz z dudkami pisząc"
1 kg płuc wieprzowych lub cielęcych umyć i ....
Osobiście od dziesiecioleci spożywamy doskonały pasztet zawierający sam w sobie całą gamę zwiazków wysoko-fosforowych aktywnych z płuckami włącznie - jednocześnie polecam : http://www.optyimperium.pl/kulinaria.php?id=13 
A pierożki z płucek to już rarytas.
Ponadto jestem ciekawy jakie zdanie na ten temat mają inni Szanowni forumowicze.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #4 : 2006-11-17, 20:43:33 »

Morgano ma racje  Mad
jak mozna jesc plucka ?
jest w nich tyle nikotyny , substancji smolistych z papierosow , azbest moze byc tez .... rak jakis  Confused
zgroza  :evil
to tak jak wywar z kosci szpikowych - moze to jest dobry pomysl dla bardzo biednych ....
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  Evil or Very Mad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #5 : 2006-11-17, 20:48:37 »

Morgano ma racje  Mad
 jak mozna jesc plucka ?
 jest w nich tyle nikotyny , substancji smolistych z papierosow ...

 
Co prawda nie jem plucek ,ale evosonic co ty masz zamiar ?   Shocked jesc ludzkie pluca?  Shocked  ,bo chyba swinie czy tam krowy nie palą papierosow ,no chyba ze przebywają w towarzystwie ludzi palacych ,no to cos tam wdychają  Shocked  Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #6 : 2006-11-18, 11:46:47 »

To samo mozna by bylo mowic o wątrobie ,ktora tez jest nie mniejszym " filtrem " od płuc,a moglabym nawet powiedziec ,ze wiekszym,a przeciez "optymalni spozywają wątrobkę  Very Happy
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #7 : 2006-11-18, 14:04:56 »

Chyba, że to są ludzkie płucka.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #8 : 2006-11-18, 14:07:56 »

no ,to wlasnie pytalam evosonica czy ma zamiar jesc ludzkie płucka  Shocked .
Nawet nie wiedzialam ,ze są w sprzedarzy  Shocked ,ale widocznie evosonic zna siec sklepow zajmujacych sie sprzedarza takowych płucek  Shocked  Confused
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #9 : 2006-11-18, 14:18:14 »

hehehe
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #10 : 2006-12-03, 12:00:31 »

hehehe

Czekałem na to że wśród optymalnych są i tacy,którym płucka nie tylko smakują,ale są w pewnym stopniu lekiem{wszelkie choroby płuc }
A Temat niespodziewanie ,zamienił się w krytykę głownie za sprawą Morgano.Zaliczył on wszystkich którzy odwazą się spożywać płucka do ludzi bardzo biednych { jeżeli to że lubię płucka w różnej postaci } stawia mnie w szeregu tych biednych optymalnych ,którzy jadają wszystkie podroby,łacznie z łojem okołojelitowym,sadłem sloniną, itp.to mogę być i tym biednym.
Jednak polecił bym dla Morgano najpierw dobrze poznać temat a potem wypowiadać się za dr. jk.W opisach nigdzie nie natknełem się z jego stwierdzeniami że płucka są niejadalne a wręcz przeciwnie .Dla przykładu p.331 oraz p.140, książki kucharskie Dr.JK.Zaprzeczają twoim teoriom.
Skorzystałem z Twojego przepisu na "Kartowelki "są dobre a połączone z" kotletem ala płucka "i małym dodatkiem z warzyw,nie będą już potrawą dla biednych bo jednak wzbogacone są  ?  i będziesz mógł się nimi rozkoszować.
A jeżeli Paszczet z przepisu książki kucharskiej DR. Kwaśniewkskiego Tobie nie będzie smakował to polecam jednak spróbować mój przepis ,i tylko odpowiedzieć sobie czy rzeczywiście jest to niejadalne.

Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #11 : 2006-12-03, 14:05:04 »

Jednak polecił bym dla Morgano najpierw dobrze poznać temat a potem wypowiadać się za dr. jk.W opisach nigdzie nie natknełem się z jego stwierdzeniami że płucka są niejadalne.

Nie mam zamiaru i nie było moją intencją odradzać spożywać swój przysmak.
Wszelkie podroby /oprócz płucek/ są najlepsze i trafiały odległych czasach tylko na pański stół.
Gdyby pospólstwo odważyło by sięgnąć po podroby groził im za to szafot.
Możesz śmiało zadać pytanie dr Kwasniewskiemu na jakimkolwiek spotkaniu, a może odpowie i wypowie się na ten temat na forum. Nie jest to mój wymysł, że płucka są zanieczyszczone i nie ma możliwości wszelkiego rodzaju trucizn wygotować nawet przez kilka godzin.

Skoro uwielbiasz miękkie gąbczaste kotlety lekko słodkawawe to nie widzę przeszkód byś sobie sporządził kotlety z  krowiego wymiona. Polecam jednak wymiono lekko podgotować następnie panierować i usmażyć. Różne są nawyki żywieniowe a płucka a'la kotlet są tego najlepszym przykładem.

Żeby płucka miały jakieś walory zdrowotne pierwsze słyszę chyba tak jak już pisałem tymi spacjałami karmieni się bezdomnych jest to dla ich posiłek regeneracyjny by nie umarli z głodu.
Żywienie optymalne jest naprawdę bardzo tanie. Tańsze od tradycyjnego. 7,00-8,00 zł dziennie. Niestety za 1 grosz nie można się jeszcze  wyżywić.
Jeszcze kilka lat temu skórki ze słoniny otrzymywałem od rzeźnika  darmo. Teraz niestety z powodu większego popytu na te skórki muszę płacić od 0,50-1,00 zł za kilogram.
Wymiona a'la kotlet próbowałem , ale mi nie smakowały z  powodu słodkiego smaku.
A skoro płucka są Twoją specjalnością niech tak pozostanie dla Twojego zdrowia. Morgano
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #12 : 2007-01-20, 22:49:20 »

tak na marginesie  Mad uwazam ze spamujesz forum , lub moze nie wiesz jak sie na czyms takim pokazac - no cos napisac - tak normalnie
dziesiatki watkow  Smile ktore mozesz sobie poskladac w jednym ... po co to jest ?
text o paleniu i tym ludzkim narzadzie do dotleniania krwi byl taki ironiczny Razz nie wyczules tego ?
dieta JK zwieksza wrazliwosc i zmienia ... NAPRAWDE ZMIENIA postrzeganie rzeczywistosci ( postrzeganie jest chyba lepsze jak spostrzeganie , stare slowo ale na czasie )
ps. niezly masz ten swoj awatar
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #13 : 2007-01-23, 21:06:13 »

Evosonic, nie mogę znaleźć żadnego przepisu Jana Kwaśniewskiego na potrawę z płuckami. Czy mozna cię prosić o pomoc?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #14 : 2007-01-23, 21:08:49 »

Morgano, dzięki za info. Nigdy nie robiłam płucek, ale zbierałam się, żeby spróbować mimo ich odrażającego wyglądu Very Happy
Jak to się stało, że nie zauważyłam nigdzie uwagi JKwaśniewskiego na temat płucek?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #15 : 2007-01-23, 22:33:39 »

Morgano, dzięki za info. Nigdy nie robiłam płucek, ale zbierałam się, żeby spróbować mimo ich odrażającego wyglądu Very Happy
Jak to się stało, że nie zauważyłam nigdzie uwagi JKwaśniewskiego na temat płucek?

Ewo  czy tylko wszystkie przepisy MORGANO są dla Ciebie do przyjęcia.Jeżeli w książce kucharskiej Dr.JK.na str. 126 p.140
jest przepis w którym występują płucka,a nigdzie indziej nie znalazłaś aby dr.wypowiadał się o nich "że są nie jadalne".to zapewniam Cię
że możesz przygotować sobie dużo więcej potraw w ktorych występują płucka np.krokiety z nadzieniem z wątróbki i płucek.Wszelkie paszczety,a jeżeli piszesz że zbierałaś się spróbować tych odrażających podrobów to namawiam do sprobowania mojego przepisu podanego na samym początku w tym temacie.Ajeżeli wykarzesz troszeczkę wlasnej inicjatywy to zmienisz zdanie o tym specyfiku.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #16 : 2007-01-24, 00:35:04 »

Rzeczywiście, jest tam barszcz ze słynnymi dudkami Smile Ja jeszcze poczekam, żeby zobaczyć, co mówi na temat płucek Jan Kwaśniewski. Wiesz, dla mnie odwlec przygotowanie ich, to nie jest duza trudność, bo jadlam wszystkie podroby (móżdżek, cynaderki robię pyszne, grasicę, żołądki, wątróbkę itd) z wyjątkiem serca i płucek, do których nie umiem się przekonać. Pewnie uprzedzenia?
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #17 : 2007-01-28, 04:09:56 »

widze ze ten topick dalej idzie ...
nie w tym rzecz , chodzi ogolnie o wszystko - w tym wypadku o hodowle swinek ( tak nazywa te ssaki dr Jan  Smile )
mialam okazje zobaczyc PRODUKCJE ( co to jest za slowo  Sad Sad ) trzody chlewnej ...
Baraki szczelnie zamkniete ... wyznaczone sciezki ... wystraszone zwierzeta ,  z oczami ktore sa prawie  takie  same jak oczy czlowieka , a roznia sie jedynie brakiem koloru ...
smrod i syf , mimo tego ze  zaklad ma iso
w zwierzaki walone jest multum chemii -  szczepienia , ochrona itd ... pada tego troche i nikt z tego nie robi problemu
Mad .
nie wiem co jeszcze sie tam dzieje , to bylo tylko kilka godzin , a nikt z pracownikow sie tak nie otworzy aby podac wiecej sczegolow , niemniej jednak gdy widza ze cos sie wie na ten temat , to rozmowa jest juz inna , taka bardziej szczera ( gdy nikt nie widzi) 
o co mi jednak chodzi , o to ze caly ten  biznes przypomina oswiecim   Mad
taak dokladnie ... ten oboz . mozna siasc i plakac
i w tym wypadku , pisanie Morgano o pluckach i niejadalnych czesciach swinek , jest co najmniej nie na miejscu
widzac to co ja widzialam , nie powinno sie jesc chyba nic co choduja ludzie w PRZEMYSLOWY sposob   Sad Sad Sad
jaka jest wiec roznica czy to sa plucka ? czy jakas inna czesc ciala pochodzaca z obozu koncentracyjnego dla  zwierzat
Sad Sad
zeby nie bylo : jestem drapieznikiem , jem mieso , mimo tego  ze wiem jak wyglada droga jedzonka ktore  trafia na moj talerz 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #18 : 2007-01-28, 11:33:44 »

To nie tylko hodowla ,transport ale i uboj maja wiele do zyczenia!!!!!!.Lepiej tego nie ogladac,bo mozna na dlugie lata zostac wege.Juz tak mialam,ze przez 5 lat tylko jajka i wegle,zboza i mleczne.Ale  rozsadnie jest kupowac tylko ekologiczna wieprzowine jak  rowniez warzywa.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: PŁUCKA ALA KOTLET
« Odpowiedz #19 : 2007-02-04, 09:53:43 »

Evosonic, nie mogę znaleźć żadnego przepisu Jana Kwaśniewskiego na potrawę z płuckami. Czy mozna cię prosić o pomoc?

bardzo prosto sie to robi : rosolek taki jaki byc powinien Razz + ugotowane plucka , najlepiej z tymi wszystkimi rurkami Very Happy:D pokroic tak jak lubisz ( te rurki potnij tak jak sie tnie wycinki do badan )
dodaj do tego zasmazke + ocet ( musisz dobrac do waszego smaku ) + pieprz +galka
ilosc - proporcje Very Happy:D:D: tak jak czujesz Very Happy:D:D
jesli nie czujesz nie rob tego .
 z tych plucek , to co jest najbardziej ochydne - czyli te rurki Smile  , jest jednak , najbardziej wartosciowe dla czlowieka Smile   
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.