forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:35:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ZAPARCIA + niedowaga
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZAPARCIA + niedowaga  (Przeczytany 66028 razy)
colinmc
Go


Email
ZAPARCIA + niedowaga
« : 2006-09-09, 17:50:42 »

Witam... tak sie stalo ze pod wplywem stresu i innych czynnikow strasznie schudlem obecnie waze 69kg przy 187cm wzrostu wazylem 82kg czulem sie zle mialem rozne dolegliwosci stosowalem diete wege ale to jeszce bardziej bylem slaby bo chodzilem glodny... wiec przestawilem sie na optymalna aczkolwiek nie liczylem BTW jadlem mieso i tluszcze smalec gesi slonine  0 pieczywa + warzywa poczulem sie extra wszystko super ale nabawilem sie zaparc przewleklych potrafie sie nie wyprozniac nawet przez tydzien ??? do tego jak juz to nastapi stolec jest bardzo suchy zaczolem stosowac sliwki suszone ale to nie wiele daje, i teraz nie wiem co mam zrobic rozwazam zmiane diety do tego mam straszne wsztywna szyje nie wiem czy to zyly czy miesnie napuchly Sad chetnie wyslucham jakis cennych wskazowek
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #1 : 2006-09-09, 18:44:02 »

W Ciechocinku mi poradzono, aby zwracać również uwagę na ilość wypijanych płynów niesłodzonych oczywiście - przy zatwardzeniu, szczególnie w gorące dni. Ja nie miałam takich kłopotów, ale może Ty właśnie zbyt mało pijesz np. wody mineralnej, czy herbaty?.
Zapisane
colinmc
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #2 : 2006-09-09, 20:35:05 »

Hmm, nie problem nie lezy w napojach herbat pijam malo ale wody wypijam wiecej niz 2l
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #3 : 2006-09-09, 20:52:14 »

hmmm...moze malo ruchu?to tez jest przyczyna zolnionej perystaltyki jelit.No i napisze ci ,ze stres odgrywa duza role jesli chodzi o prace jelit i nie tylko , moze powodowac obkurcz miesni gladkich jelit,no i przyczyna zaparc mogą byz zbyt malo objetosciowe posilki.To jest rzecz zlozona.Moze wiecej ruchu ci pomoze. pozdrawiam
Zapisane
colinmc
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #4 : 2006-09-09, 20:54:42 »

No fakt praca przy komputerze wiec malo ruchu do tego studia to tez siedze ale moze jest na to jakis inny sposob nie mam czasu by sie ruszac Smile zreszta i tak chudy jestem Smile a co do posilkow to przeciez na ZO sie je malo a nie duzo

Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #5 : 2006-09-09, 22:02:27 »

Za malo objetosci . mialem podobny problem .Pomaga sniadanie na  mleku 2 lyzki platkow owsianych + 1lyzka otrab pszennych +1/4lyzki siemienia lnianego zagotowac i do tego gotowane jajka+ maslo+1/2 kromki ciemnego chleba jedz wiecej warzyw Very Happy Razz
Zapisane
colinmc
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #6 : 2006-09-09, 23:16:25 »

Hmm z mlekiem nie probowalem, bo wszyscy teraz odradzaja mleka, a warzyw jem sporo a co do platkow owsianych i otrab to one sa dozwolone przy diecie optymalnej?
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #7 : 2006-09-10, 00:06:19 »

Hmm z mlekiem nie probowalem, bo wszyscy teraz odradzaja mleka, a warzyw jem sporo a co do platkow owsianych i otrab to one sa dozwolone przy diecie optymalnej?
  widzisz że tu niektórzy wciskają kit a nie żywienie optymalne?
co do zaparć - musisz wyprobować co jest najlepsze i pasuje do tego modelu żywienia
 pomaga  kwaśna śmietana, lub zsiadłe mleko  ale takie prosto ze wsi
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #8 : 2006-09-10, 08:49:50 »

Jesli stosujesz DO to wybierz sobie takie produkty ktore beda pasowaly do dobrego funkcjonowania twojego organizmu a nie cudzego.Jednemu bedzie pomagalo zsiadle mleko a drugiemu moze nie pomagac.Musisz sam wyprobowac.Przeciez mozesz zprobowac otrab pszennych(sa bardzo dobre na zaparcia ,pobudzaja perystaltyke jelit,tylko trzeba zaczynac od malych ilosci),dobierz sobie odpowiednie proporcje T iB i wystarczy.No i ten ruch   Smile.
Pozdrawiam.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #9 : 2006-09-10, 08:54:27 »

Hmm z mlekiem nie probowalem, bo wszyscy teraz odradzaja mleka, a warzyw jem sporo a co do platkow owsianych i otrab to one sa dozwolone przy diecie optymalnej?
 oczywiscie ze sa!! tylko w odpowiednich proporcjach. Chyba wiesz ze tworcy diet niskoweglowodanowych proponuja zjadac dziennie okolo 70 g weglowodanow i nie przekraczac tej wielkosci, a ja ci zaproponowalem zaledwie 25 g na sniadanko wiec widzisz ze smialo mozesz jeszcze spozyc 45 g w ciagu dnia. Niema czegos takiego jak produkty dozwolone i nie dozwolone w diecie niskoweglowodanowej licza sie proporcje .Hunzowie na ktorych tak sie powoluje Kwasniewski zywia sie wylacznie mlekiem ,jego przetworami warzywami owocami, plackami z pelnego przemialu nie choruja  zyja  ponad 100 lat.Noi jeszcze jedna wazna zasada zywia sie bardzo skromnie, aha jeszcze spozywaja male ilosci miesa Very Happy Laughing Razz Smile
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #10 : 2006-09-10, 09:06:17 »

Noi oczywiscie ruch bez tego nie osiagniesz celu sama dieta nie zalatwi ci zdrowia w pelnym zakresie.A wracajac do tych hunzow to oni pracuja fizycznie praktycznie do konca swoich dni. Tak wiec   zdrowie a tym samym i dobre samopoczycie ta sa skladowe wielu czynnikow ,warto to przemyslec ,a w szczegolnosci jesli ma sie prace siedzaca  Laughing Very Happy
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #11 : 2006-09-10, 09:17:58 »

Pomaga sniadanie na  mleku 2 lyzki platkow owsianych + 1lyzka otrab pszennych +1/4lyzki siemienia lnianego zagotowac i do tego gotowane jajka+ maslo+1/2 kromki ciemnego chleba jedz wiecej warzyw Very Happy Razz

I do tego pij dużo soków owocowych, a herbatę słodź miodem (5-6 łyżek stołowych na 200ml), bo naukowcy udowodnili, że miód jest bardzo zdrowy na serce. Po takim śniadaniu nie zapominaj też o suplementacji (miedź, molibden, cobalt, siarka, krzem, żelazo, wit. ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ i takie tam jeszcze liczone w milionach coenzymy Laughing Laughing Laughing. A jadaj najmniej 5-8 posiłków warzywnych dziennie. Mięsa nie musisz jeść.
PS
do ciemnego pieczywa nie używaj masła tylko margaryny - bardzo bogaty zestaw metali ciężkich, a lepiej zamiast tłuszczem posmaruj chleb dżemem, bo tłuszcz podnosi cholesterol... A jajek jeść nie możesz, bo wybitnie szkodzą i masz już swoją dobrą dietę, dla Ciebie Confused
Ciekawe co lepsze zaparcie, czy taka bardzo dobra dieta? Cool Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
To nie jest złośliwe - to żart, aby elmo nie miała wątpliwości.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #12 : 2006-09-10, 09:26:36 »

Makot-ka ja nie stosuje DO  Smile.nie wiem gdzie ty to wyczytalas  Shocked.Ja tez twierdze ze najlepsze jest nasze samopoczucie .I jak cos nam nie pasuje to trzeba to odrzucic a nie uparcie stosowac ,bo to akurat pasuje do wybranego modelu odzywiania  Smile.
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #13 : 2006-09-10, 09:38:58 »

Makot-ka ja nie stosuje DO  Smile.

I bardzo dobrze, bo z dużym prawdopodobieństwem - samodzielnie stosowana przez Ciebie dieta "optymalna" (nie mylić z DO) zaszkodziłaby Ci - tak jak już niejednemu Confused Crying or Very sad Wink
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #14 : 2006-09-10, 09:50:28 »

A moje zdanie jest takie: nie przeginac "paly" we wszystkim ,kazda skrajnosc jest zla.Jesli chodzi o jedzenie to jesc to co" najlepsze" a przy tym sie nie przejadac . Podpatrywac przyrode uczyc sie od ludzi madrych ,pracowac i nie przejmowac sie polityka malo ogladac telewizjii, nie przebywac na SKYPE lub na innym komunikatorze Laughing Very Happy, a fora omijac z daleka Laughing Laughing Laughing Laughing Razz nie przejmowac sie glupota ,bo ona mysi byc i nie przekonywac za wszelka cene innych do swoich pogladow bo prawdpodobnie nie mamy racjii A o wszystko co dobre dla nas prosic Boga , bo jesli on nie da to na prozno sie  mozolimy     pozdro
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #15 : 2006-09-10, 09:54:46 »

Makot-ka ja nie stosuje DO  Smile.

I bardzo dobrze, bo z dużym prawdopodobieństwem - samodzielnie stosowana przez Ciebie dieta "optymalna" (nie mylić z DO) zaszkodziłaby Ci - tak jak już niejednemu Confused Crying or Very sad Wink
    HEHEHEHE zbierz kase i do lekarza opty Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #16 : 2006-09-10, 10:18:59 »

czyzby sie zaczał watek: jak dogryzc czlowiekowi?  Cool  Cool  Cool
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #17 : 2006-09-10, 10:31:29 »

HEHEHEHE zbierz kase i do lekarza opty Laughing Laughing Laughing Laughing

No to świetny układ. Za darmo korzystać z wiedzy Kwaśniewskiego i zgarniać sobie kaskę Shocked HEHEHEHEHEHEHE. JUŻ LECĘ!
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #18 : 2006-09-10, 12:00:47 »

Cwaniactwo nabyte(nieuleczalne) Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #19 : 2006-09-10, 12:03:14 »

No to świetny układ. Za darmo korzystać z wiedzy Kwaśniewskiego i zgarniać sobie kaskę Shocked HEHEHEHEHEHEHE. JUŻ LECĘ!

Przepraszam powinno być:
"No, to świetny...", czyli "tak, to świetny..." "HEHEHE - JUŻ LECĘ" - dać na tacę w intencji DrJK, bo u mnie ŻO działa świetnie i nie latam po żadnych lekarzach. Taca mnie kosztuje znacznie mniej niż leki, które kupowałam przed zastosowaniem ŻO:lol: Laughing Laughing Laughing Laughing. Co mi tam lekarze...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.