forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 06:45:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ZAPARCIA + niedowaga
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZAPARCIA + niedowaga  (Przeczytany 66264 razy)
lutonn
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #20 : 2006-09-10, 12:53:25 »

No to swietnie ze swietnie Laughing Very Happy Razz
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #21 : 2006-09-10, 17:38:28 »

Napisz mniej więcej co jadłeś ostatnie 4 dni. Ile dobowo tłuszczu itd. Może będzie łatwiej Nam pomoc Ci.
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #22 : 2006-09-10, 20:38:26 »

Zgadzam się. Powinieneś spisać w zeszycie co zjadłeś danego dnia, wyliczyć ile było w tym białka, tłuszczów i węglowodanów, a następnie obliczyć proporcje. Powinna być optymalna. Powinieneś robić to codziennie. A przede wszystkim musisz przedtem wiedzieć ile masz białka, tłuszczów i węglowodanów zjeść dobowo. Wyliczanie tego wszystkiego potem będzie już tylko sprawdzeniem i nie będziesz musiał monotonnie zapisywać tego. Będziesz potrafił zapamiętać. Samo to ile jesz i co jesz może być dla ciebie samego pomocne w tym co ci dolega i dlaczego masz tego typu objawy. Życzę powodzenia. Smile
PS: Pomocna jest lektura książek dr Kwaśniewskiego.
Dodam jeszcze, że codzienna poranna 20-to minutowa gimnastyka też pomoże ci się uporać z twoimi dolegliwościami. Ciao! Smile
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #23 : 2007-11-07, 17:33:24 »

sorki że chcę szybkiej pomocy  Smile oczywiście wiem, że muszę u mojego dziecka zastosować konsekwentnie DO, ale póki co opiszę po kolei:
Moje dziecko ma 2 lata i 8 miesiecy i od jakichs 4 miesięcy cierpi na zaparcia. doszło do tego że calymi dniami krzyczało niczym rodząca kobieta a itak kupki nie zrobiło, 7 dni bez wypróżnienia to normalka. Już ma taką traumę że nawet po kupce nie pozwala się wytrzeć, bo zaboli... Biegamy po pediatrach i po usg, z którego ciągle wynika że kupki w brzuchu jest mnostwo. Właśnie wrocilam teraz z usg pediatrycznego. I ta pediatra nam radzi dużo owoców bo szybciutko sie trawią a mięska malutko bo sie długo trawi! nie wdałam sie w kłotnię... zaleciła też wodę z miodem i cytryną. Miod to przecież czysty cukier !  Mad Jak ja mam je dać owoca gdy ona swoich mas kałowych ma aż nadto! Pani zdiagnozowała "leniwe jelita"
Zaraz damy dziecku czopek i debridat...
Chyba ją przegłodzę, bo ona kiedy ma zaparcia to prawie nic nie je, a już najmniej jogurty... chce tylko mięsko, zresztą zjada go odrobinkę... Nie kupuję jej słodyczy, nie daję chleba, owoce i warzywa są, dziecko jakoś nie pożera ich w dużych ilościach. Nam już w tej chwili nie jest potrzebny chyba błonnik tylko coś, co dziecko chętnie zje a zwiększy to motorykę jelit. usg wykazało że jelita ładnie się ruszają, ale nic z tego nie wynika! poprzednie badanie wykazało że kupka jest juz w przedsionku i zrobi sie za godzinę, a zrobila sie ta kupka za 5 dni!! dotychczas unikalismy czopków, ale skoro i tak dziecko będzie płakać z powodu za późno zrobionej kupki to niech już płacze przez czopek...
oczywiscie dosypuje otręby, rodzynki, dolewam oliwę ale co z tego jak tych podprawionych jedzonek dziecko prawie nie tyka...
jedyny pomysł jaki mam, poza dokładniejszym stosowaniem DO, to pilnować żeby nigdzie nie stało jedzenie, jak nie je, to ma nie być jedzenia wcale, tylko o określonej porze. Marudzenie trzeba będzie jakos wytrzymać...
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #24 : 2007-11-07, 18:26:01 »

Radze zastosowac siemie lniane i podawac z duza iloscia plynow /zagotowac i podawac w postaci galaretki , lub sproszkowane  z duza iloscia plynow.
Mozna tez przygotowac dla dziecka napar np. z owoce bzu czarnegom + kwiat jarzebiny + owoce sliwki + kwiat taminy/ w rownych ilosciach wymieszac i stosowac 1 lyzke na szklanke wody, podawac kilka razy dziennie po 1-2 lyzki.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #25 : 2007-11-07, 18:27:34 »

http://www.dietaoptymalna.com/,flawio,to jest str.lekarki,moze sama sie z nia skontaktujesz,to bedzie szybciej Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #26 : 2007-11-07, 18:29:38 »

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #27 : 2007-11-07, 18:45:00 »

Radze zastosowac[b] siemie lniane

O właśnie!  Smile tez je stosowałam( między innymi )córce (też miała takie przejsciowe problemy,gdy była malutka,bo też nic nie chciała jeśc oprócz mięsa...
Gotowałam jej siemie lniane ,piła je i zjadała ziarenka (bardzo je lubiła  Smile )
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #28 : 2007-11-07, 20:13:12 »

NAPISZĘ cI JAK JA TO CZUJĘ  czasami jak nie mogę się załatwić będąc na diecie właśnie lekarki ale kiedy zjem np. słodycze i one tak działają,że załatwiam się mniejszą ilość razy niż normalnie. Nie jestem wtedy głodna tak bardzo jak normalnie, bo oprócz kału zaelgają wtedy gazy w jelitach. Dlatego nie dawaj na siłę dziecku jedzenia nic się jej nie stanie jak cały dzień prawie nic nie zje. Nauczyła mnie tego właśnie lekarka i kilka razy już mojemu synowi to pomogło np. jak żle coś zjadł  i miał np. gorączkę albo raz załatwiał się kilka razy w ciągu dnia. Dawaj jej tylko wtedy pić jeśli pije niesłodzoną herbatę to dawaj niesłodzone a jesli pije słodzone to daj jej posłodzone. Mnie wtedy pomaga nie jedzenie a picie a dodatkowo ja robię sobie wtedy dzień w których zjadam warzywa gotowane na smalcu ale z twoją córką jest inna historia więc naprawdę skontaktuj się z lekarką ona Ci pomoże. Chociaż coś jest w tym,że instyktownie twoja córka dopomin się białka czyli mięsa bo ja i Bartek też jak zjedliśmy dwa dni pod rząd lody czyli mleczne i białko mięliśmy rozwolnienie cały dzień. Lekarka Ci pomoże tylko jej niestandartowe podejście będzie dobre, inni "normalni lekarze Ci nie pomogli więc chyba nie masz nic do stracenia.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #29 : 2007-11-07, 20:51:30 »

Ja mam troje dzieci i zaobserwowałam, że po mleku mają może nie aż tak bardzo jak twoje zatwardzenie / bobki /. Oprucz siemia można sprubowac dac do picia cherbatkę z rumianku i koperku dla niemowląt. Najlepiej zaobserwowac po jakim posiłku ma ten problem.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #30 : 2007-11-07, 21:09:59 »

nie zmuszam do jedzenia (czy ktoś wogóle potrafi zmusic dziecko do zjedzenia gdy ono czegoś nie chce?), pilnuję żeby było dużo picia. picie to woda, herbatki niesłodkie w tym rumiankowa i z kopru włoskiego, czasami rozwodnione soki... mleko modyfikowane jest 2 razy dziennie, jednak Alicja wypija go najwyżej 100 gram naraz, może mniej. Trudno powiedzieć po czym jest problem. Po prostu dziecko całymi dniami nie robi kupek, mało je i prosi o masowanie brzuszka. Czasem płacze że kupa idzie i rzadko to kończy sie faktycznie kupką, a jak już to niewielką. Niedawno przez ten nawał kału (ma od niego gruby brzuch jak u głodującego murzynka! i wszystkie kosteczki na wierzchu miała chyba zapalenie jelit, bardzo cierpiala, wydalała tylko brudne mazie i jedzenie niestrawione w całości, mimo to usg nadal pokazywało mnostwo kupki w brzuchu.. Lekarze nie chcieli robić lewatywy tak małemu dziecku. Zostało mi już tylko skierowanie do chirurga...
pytałam pediatrę czy dawać siemie, móiła że nie natrafila w literaturze na taką poradę....
Co do ziół to one chyba są niewskazane poniżej 3 roku życia?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #31 : 2007-11-07, 21:22:03 »


pytałam pediatrę czy dawać siemie, móiła że nie natrafila w literaturze na taką poradę....


Flawia.Wysłałam Ci na priv wiadomość,tylko zapomniałam dodac tego siemienia lnianego,które też między innymi rozwiązalo sprawę bez problemów wiekszych.
A było to samo-czopki,robiłam lewatywy-bo musiałam.Wolałam to ,niż skręt jelit po dłuższym czasie nie robienia kupki.
Robiłam mniej więcej co 4 dni,jesli nie pomagały czpoki. Wiedziałam ,że przyzwyczajam dziecko do tego,ale nie miałam (jak sądziłam wyjscia).
Potem wyjscie się znalazło.Robiłam co rano (dzieć w dzień) dziecku owsiankę.Jedna łyżka płatków owsianych,jedna łyżka otrąb pszennych-zagotowałam.Potem dodałam mleka.
Problem minął jak ręką odjął .

Syn mojej koleżanki miał to samiusieńko.Dostawał debridat,bo tak zalecili pediatrzy,o siemieniu lnianym też nic nie mówili .
Potem dostała kolezanka dla niego skierowanie na odział gastroenterologii i tak miało dziecko kolonoskopie.Przy okazji się odwodniło i podłapało rotavirusa.
Okazało się....nic się nie okazało...żadnych zmian...


PS. Nie wiem czy Ty czytasz samą siebie? Pytasz nas o jakieś wskazówki,a jak je dostajesz,to piszesz,ze pediatra nic nie mówił na ten temat.
To male dziecko i to Ty jesteś za nie odpowiedzialna.Idź więc z nim do lekarza (jesli nie pasuje ten to inny) ,a nie pytaj tu w internecie o poradę.
Jest to kolejny dowód na to,jak rady przez Internet są bezsensowne!!!
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #32 : 2007-11-07, 21:33:37 »

 ja wiem o siemieniu lnianym i napisałam wam że pediatra powiedziała że ona nic nie wie. Nie rozumiem o co Ci chodzi Elmo? Jeszcze siemienia na alicji nie wyprobowałam a po lekarzach latam non-stop, przecież ja to napisałam, może nie tylko ja powinnam czytać samą siebie? Może Ty mnie jeszcze przeczytaj. Piszę pewnie chaotycznie, przepraszam... Na pewno zastosuje wasze porady, ale nie teraz bo dziecie juz śpi... Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #33 : 2007-11-07, 21:44:08 »

Flawia  Very Happy Każdy do wszystkiego musi dojść sam  Smile
Ja do tej swojej metody doszłam sama.Nikt mi niczego nie radził i nie namawiał.Po prostu siadłam i zapytałam siebie: "co pobudza perystaltykę jelit?"-bo była leniwa.
Zaświtała mi mysl,że płatki owsiane i otreby pszenne,a takze siemie lniane,a że nie lubię się włóczyć po lekarzach ,(po nie miłych doświadczeniach),nie pytałam ich o zdanie ,bo z góry wiedziałam,ze "oni o tym nie słyszeli",a jedynie słyszeli o debridacie i innych tego typu (za przeproszeniem )pierdołach .
Sprawy wzięłam w swoje ręce,bo nie chciałam tez dziecka narażać,na taki stres jakim jest kolonoskopia,a że wyniki morfologii miała w porządku,więc tej mysli (o kolonoskopii) nawet nie brałam pod uwagę.
Pozdrawiam!

PS. Kurcze,wiem mniej wiecej co czujesz,bo przełaziłam przez to....
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #34 : 2007-11-07, 21:48:51 »

ja siebie leczyłam owsianką i Alicja ze 2 razy spróbowala potem nie chciała... a jak uściśliłam sobie DO to już nie robie owsianki, hm...  Może zje jak nic innego nie będzie, robiłam naprawdę pyszne... teraz jej nalewam maślanke do kubeczka po danonku, dosypuje otręby, rodzynki jak nie widzi, to i owies mogę dosypać...  oczywiscie nie ma gwarancji że ona to zje, ale jak wprowadzę stale pory posiłkow to moze...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #35 : 2007-11-07, 21:57:04 »

Dzieci jakoś nie chcą tej owsianki,ale moja córka chciała-jadła z chęcią  Smile
Pisząc "problem się rozwiązała jak ręka odjął" nie miałam na mysli np.tygodnia.To trochę jednak trwało nim się ona też przekonała do tego,że robienie kupki bedzie nie bolesne.Dla dzieci,które cierpią na zaparcie  z powodu np. braku w diecie warzyw czy owoców itp. dochodzi potem jeszcze taka blokada psychiczna,one potem nie chcą robić (chociaż mogłyby),bo je to boli .Powstrzymywanie ciągłe tez powoduje zaparcie i koło sie zamyka.
Możesz też robic  tak jak piszesz-dodaj je do maślanki.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #36 : 2007-11-07, 22:38:27 »

A probiotyki? Które mogą najlepiej pomagać? Bo różne są jedne na rozwolnienie drugie na zaparcie.. Ktoś ma doświadczenie z nimi?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #37 : 2007-11-08, 14:25:27 »

Flawio,lekarka pisze,ze najgorszym produktem dla czlowieka sa otreby lub platki zbozowe,wogole zboze,
moze wprowadz rotacje na produkty,ktore do tej pory byly na stale w jadlospisie,
dodawaj gotowane warzywa bez dodatku  masla lub innego tluszczu,po prostu radykalnie zmien podawane produkty,
no i moze smaruj odbyt smalcem,zeby dziecinka nie miala bolu przy zalatwianiu sie,a teraz ze wzgledu wlasnie na bol corka wstrzymuje potrzebe pojscia na toalete,
mysle,ze powinnas od nowa uczyc ja korzystania z toalety,sadzac nawet wtedy,gdy nie musi i albo czytac bajki albo puszczac piosenki,cos wymyslec aby jak najdluzej zatrzymac na nocniczku,cos co bedzie kojarzylo sie z przyjemnoscia,

jest jeszcze mas homeopatyczna na wszelkie dolegliwosci w pasie jelita-brzuch,  elha-novodyna,ta masc b.dlugo stosowalam u syna,jest rewelacyjna i szybko pomaga przy zaburzeniach roznego pochodzenia Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #38 : 2007-11-09, 01:21:23 »

Flawia, cięzko ci będzie teraz dojść do porządku z tym problemem, bo po powtarzających się zaparciach twoja córka zaczęła bać się wypróżniania. Najprawdopodobniej ze strachu wstrzymuje się od zrobienia kupki i kał pozostający w jelicie twardnieje. Jeśli rozciągnie jej sie jelito, będzie jeszcze trudniej.

To bardzo poważny problem. Zrób wszystko, żeby go rozwiązać. Pójdz z nią do lekarza Optymalnego i niech on jej zleci odpowiednie prądy selektywne.

A teraz koniecznie smaruj jej odbyt wazeliną i oliwą. Nie musisz jej robic dużej lewatywy, ale jeśli długo nie robiła kupki, wtłocz jej trochę oliwy. To podrażni jej trochę jelita i złagodzi ból. Ona musi przestać bać się bólu przy wypróznianiu.

Nie załatwisz jednak problemu samą oliwą i dietą. Pomóz jej wyrobic nawyk regularnego załatwiania się. Koniecznie dowiedz się o te prądy.
Nie zaniedbaj sprawy, bo z czasem problem narośnie, a twoja córka jako dorosła osoba będzie dalej się męczyła i truła organizm zalegającym kałem. Przy rozciagniętym jelicie bedzie już za późno na prostsze metody.

A teraz relaksuj ją, masuj delikatnie brzuszek, ogrzewaj.
Nie przyzwyczajaj jej jelit do podrazniających potraw, bo jej jelita muszą nauczyc się pracować samodzielnie, a nie ciągle podrażniane. Takie metody moga byc konieczne u dorosłych, przyzwyczajonych do drażniących cukrów i pektyn, a nie u malutkiego dziecka.

Gimnastykuj ją - to ważne. Są specjalne cwiczenia dla małych dzieci, np. uginanie nózek i przyciskanie kolanami brzuszka. Daj jej duzo ruchu. Niech jak najmniej siedzi, a szczególnie skulona. No i nie zapomnij o prądach.
Nie zwlekaj. To pilny problem!
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #39 : 2007-11-09, 10:05:58 »

na razie jest tak, że przedwczoraj wypróżniła sie po czopku (nie za dużo), wczoraj dostała wodę z moczenia suszonych owoców i też zrobiła kupkę (podobnej wielkości) z tym że męczyła się z jej wydaleniem trochę dłużej. Za to po tych dwóch dniach ma apetyt że ho ho, teraz podskakiwała z radości na moją optymalną jajecznicę, po niej zarządała kanapeczki ale nikt jej nie posłuchał i odpuściła. strasznie się boję gdy ona coś je, że kupy tam ciągle będzie tyle samo. Bierze zaleconą przez pediatre laktulozę 2 razy dziennie, straszna słodycz, może jak sie skończy butelka to nie kupię następnej...
Ona tak płacze zeby jej pupki nie dotykać, miałam smarować tormentiolem... Jeśli dzis nie będzie wyprożnienia to chyba dam debridat, może organizm przywyknie do robienia kupki codziennie? Boję sie uzaleźnien od sztucznych sposobów.  Ale jeśli ona ma w brzuchu dużą objętość to chyba nie powinnam jej dawać jedzenia objętosciowego i optymalne przekąski chyba są tu wskazane... zaraz muszę cos zrobic z białek, ma ktoś jakiś inny przepis niz kokosanki? właśnie siadłam szukać...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.