forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 03:06:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ZAPARCIA + niedowaga
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZAPARCIA + niedowaga  (Przeczytany 66848 razy)
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #80 : 2007-11-18, 18:01:29 »

Powinnaś się modlić do Boga o lekką śmierć ,bo niestety o rozum jest już za późno  Sad   Sad   Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #81 : 2007-11-18, 18:09:10 »

Kodar,ani się waż jeść warzywa i jakiekolwiek owoce,bo to pozywienie,które wyręcza jelita w pracy!!!  (  Very Happy ) .
Najlepiej mieć "puste" jelita ,aby je nic nie wyręczało w pracy ,a tylko od czasu do czasu przyłożyć PS .

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #82 : 2007-11-18, 18:48:31 »

Flawia, jestes tu? Zalezy mi, żeby do ciebie dotrzeć poprzez te posty. Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałaś, co przekazałam i nie popadłaś w skarajności. Nie chodzi o wykłocanie się, ale o dobro dziecka. Chodzi mi o nie wychodzenie ponad zalecenia DO.

Na podsumowanie dodam, ze leczenia owocami powoduje, że nie dosc że dziecko dalej ma, jak miało, przykurcze jelit, dalej ma leniwe jelito, to jeszcze rozciaga sie i leniwieje juz z powodu popychania i drażnienia, a nie malej ilosci ruchu.
Takie owocowo-warzywne podejście do leczenia zaparć jest przyczyną problemów wielu ludzi. Bardzo duży procent ludzi w dorosłym juz wieku ma problem z zaparciami.

A więc, jak juz nauczysz dziecko regularnego wypróżniania i opanujesz jego strach - ruch, gimnastyka, spokój (także twój), nie doprowadzanie do kolek.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #83 : 2007-11-18, 18:58:32 »

Opamietaj się kobieto,bo tu nikt nie pisze o rozpychaniu jelit warzywami,owocami,otrebami,lnem   Confused
To tylko ty  i wyłącznie Ty tak widzisz i zaczynasz "szaleć" ,że niby ktos tu chce dziecku rozpychać jelita.
Dziecko (i każdy człowiek)żeby mu pracowały jelita ma jeść nie tylko jajka i mięso,ale również warzywa i owoce,które wcale nie są zabronione na DO (oczywiście mam na mysli warzywa i owoce zalecane na DO). Ruch również jest wazny,ale jedzenie to podstawa,bo jeszcze się z "głodu" nikt nie ze***ł  .
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #84 : 2007-11-18, 20:38:20 »

ale moje dziecko chyba potwierdziło diagnozy/rady Ewy.. Mi też niespecjalnie się podobało gdy ostatnia lekarka znowu zalecała warzywa i owoce, podczas gdy Kwasniewski pisze, że mamy za krótkie jelita żeby rośliny w nich fermentowały przez wiele dni, nie chciałam dodawac jeszcze tam masy. No ale zrobiłam dietkę bez mąki i bez nabiału. Nie dało to szybkich efektów, zresztą uprzedzaliście mnie o tym. Myśle że chodziło o odbiałczenie a nie o warzywa jako takie. po tej debridatowo-czopkowej kupce "wyluzowałam" (zresztą po 5 dniach było wolno) i dziecko razem z nami jadło pizzę serową, serek Bakuś a dziś dostała jogurt, poszła spać (w dzień) i po spaniu nakitowała pół nocnika. W dzień! dawno już tego nie było. I ładnie sama parła tą kupkę ze wszystkich sił, musiała mieć silny odruch chcenia kupki... Chyba zapamiętam ten jogurt dany przed drzemką Wink a
podczas postu/diety ubogobiałkowej moje dziecko wogóle sie nie ruszało, całymi dniami leżało przed telewizorem, a po  zakończeniu kwarantanny jest wulkanem energii. Myśle że te jelitka odpoczęły sobie podczas spania, chyba nie wolno ich drażnić bo będą zmęczone i niewydolne, tak to na razie odbieram...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #85 : 2007-11-18, 20:45:23 »

A czemu Twoje dziecko było odbiałczone? Dzieci potrzebują "sporo" białka , bo rosną ,rozwijają się ....

PS. I jeszcze raz powtórzę ,że nikt tu nie pisał o jakimś rozpychaniu jelit owocami, czy warzywami.
Dziecko i kazdy inny człowiek,powinien jeść bez żadnych "hustawek" .
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #86 : 2007-11-18, 20:59:32 »

warzywka gotowane w wodzie ze smalcem czy surowe warzywa nie miały tyle białka co wcześniejsze jedzenie, które przeważnie składało sie z jogurtu i bułki lub serka... przy czym Alicja stopniowo zaczęla jeść już prawie tylko mięso, też źrodlo białka... Tak ogólnie czytałam że dieta zbyt bogata w białko albo zawierająca kilka rodzajów białek naraz może prowadzić do zaparć. Nasz przypadek trudno nazwać tylko zaparciem, zanikły nam chyba skurcze parte... Dalej błądzę po omacku, wściekła jestem na lekarzy że mnie gdzieś do gastrologów nie przekierowali, po prostu  powiedzieli "no to ja juz nie wiem" i koniec. Kombinuj dalej już matko sama...
Na razie dziecko jakby zdrowsze, ale moze tylko przez to że znajduje się w fazie luźniejszych stolców a choroba obiawia się tym, że zaparcia i biegunki są na przemian... boziu, żeby po tym znowu nie nastało zaparcie...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #87 : 2007-11-18, 21:06:02 »

Flawio.Unikaj przede wszystkim "hustawek" typu "same" (mam na mysli w przewadze) owoce ,czy warzywa ,bo to doprowadza do nadmiernych wzdęć.
Unikaj także posiłków pozbawionych błonnika (znikome ilości). Musisz wyczuć .Nie można przegiąć ani w jedną ,ani w drugą stronę.
Powolutku,spokojnie trochę warzyw,mięska (u dzieci to postawowe źródło bardzo potrzebnego białka) .Żadnych huśtawek,bo żaden układ w organizmie ich nie lubi.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #88 : 2007-11-18, 21:53:03 »

trzeba zadbac o bakterie w jelitach bo to one stanowia wieksza czesc masy kalu  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #89 : 2007-11-18, 22:09:33 »

Cytuj
wściekła jestem na lekarzy że mnie gdzieś do gastrologów nie przekierowali, po prostu  powiedzieli "no to ja juz nie wiem" i koniec. Kombinuj dalej już matko sama...[/quot 

badz spokojna,niczego nie stracilas,no chyba ,ze lubicie karmic sie chemia Sad
           slyszalam,tez,ze im wiecej sie zjada objetosciowo, tym wiecej  sie produkuje  kalu  Confused

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #90 : 2007-11-22, 23:26:08 »

Flawia tak na mój rozum i rozumienie diety i porad lekarki białko ok, węglowodany w postaci warzyw, ziemniaków ok. Białko w postaci mleka,serów i itp. mlecznych mniej dobre jeśli prawie codziennie a nie co 5 dni. Organizm jakieś weglowodany mieć musi bo twojemu dziecku raczej bardzo nisko weglowodanowa dieta jak przy padaczce potrzebna nie jest? Białko jeśli nie będziesz stawiać na widoku dziecka mlecznych to zacznie zmieniać nawyki. Mój syn potrafi ze zjedzenia jabłka i ogórka zielonego przeskoczyć na zjedzenie nastepnie placuszka z dzemikiem czyli placka tak ok. jednego-dwóch  ziemniaka i jajek z odrobiną dziś kremu czekoladowego. Zjadł  taki cały placek jak duży talerz mimo,że podzieliłam go na dwie części aby na siłę nie zjadał jeśli nie będzie miał ochoty ale sam zawołał,że chce jeszcze i dałam mu drugą połowę. Twoje dziecko Białko może zacznie jeść rozdzielnie najpierw mięso potem frytki, może dwa jabłka pod rząd a później placka z dzemikiem. Będzie ok, na takiej diecie przez rok ani razu moje dziecko nie wymiotowało,nie stanęło mu nic na żołądku chyba,że zjadł coś źle czyli za dużo np. dwa dni pod rząd lodów czy chleba czy czekolady lub w innej konfiguracji popełniałam błędy ale nigdy łączenie jedzenia przez dzięcęcy sposób jaki Bartek sobie wybrał nie spowodawło,że rozchorował się tylko dlatego,że po jabłku zjadł placka smażonego na smalcu. Ostatnio nawet te placki robiłam z dodatkiem jabłka i cynamonu i oddzielnie z  bananem pokrojonym w kostkę, były pyszne sama jadłam. W zakładce kuchni optymalnej jest wątek o placuszkach ziemniaczano mięsnych poczytaj bierz pomyłsy kulinarne innych osób które zamieszczaja swoje przepisy.Pozdrawiam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #91 : 2008-09-10, 12:39:50 »

Cytuj
Tłuszcz dobry. Dieta bogatobiałkowa - zła. Lekarze leczący dietą optymalną zauważają, że na bogatobiałkowej wersji DO "zatyka" ludzi.


U mnie odwrotnie było. Zatkało mnie na 2 tygodnie  Shocked na wysokotłuszczowej diecie z małoobjętościowymi posiłkami B:1 T:3,5 W:0,3. Wg medycyny hinduskiej tłuszcze i oleje wydłużają przecież trawienie. Teraz jem B:1 T:2 W:0,3 + dodałem marchewki, probiotyk lacidofil i zaparcia się skończyły. Cool

Nie pisałam Waldek o tłuszczu lecz o białku.
Za dużo T też szkodzi, bo nie pozwala normalizować tego czy tamtego.
Kwestia co to znaczy "za dużo". Zrozumiałe jest - jak się ma 30 kg nadwagi to ma się własny tłuszcz do wykorzystania. Jadamy T mniej.
Niezrozumiałe (na razie) jest, że jak się ma cholesterolu 400mg% to zaleca się wiecej T by zlikwidować alergeny (czy pokarmy powodujące wzrost pasożytów, bakterii, grzybów).
Nikt nie pomyśli by wyeliminować ziemniaki, czekoladę, a w zamian dać cebulę/czosnek/pory, pomidory, ogórki, sałatę.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #92 : 2008-09-10, 12:44:11 »

Cytuj
A probiotyki?1. Które mogą najlepiej pomagać? Bo różne są jedne na rozwolnienie drugie na zaparcie..2. Ktoś ma doświadczenie z nimi?
Cytuj

1. Żadne  Smile.
2. Długo by pisać... Organizm prawidłowo odżywiony pozwala rosnąć swoim przyjaciołom, wrogowie się go nie imają.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #93 : 2008-09-24, 11:20:14 »

Osoby, które na DO mają zaparcia - może pół litra kakao (lub samego mleka) na czczo - pomoże. Dobową ilośc W będą miały prawie "z głowy".
Dobrze jest mleczne rotować, ale nie zawsze się da...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #94 : 2015-02-16, 11:34:59 »

Cytuj
Prawidłowy czas pasażu jelitowego u osób zdrowych wynosi 24-48 godzin (maksymalnie do 60 godzin), natomiast u osób z przewlekłym zaparciem może wynosić nawet 60-120 godzin (6).
http://www.czytelniamedyczna.pl/4042,zaparcia-etiopatogeneza-diagnostyka-i-leczenie.html
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #95 : 2015-02-16, 14:43:40 »

Mają ludziska problemy! Shocked
Się siada, się robi, się podciera, się podmywa, się wyciera do sucha, się wciąga slipy i już... Laughing
To czwarte jest bardzo ważne z kilku powodów, choć powszechnie zaniedbywane od dziecka! Confused
Dobrze też jest spuścić wodę po sobie... Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #96 : 2015-02-16, 15:57:53 »

Chyba, że ma się panią od tego... Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #97 : 2015-02-16, 18:01:38 »

 Laughing
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #98 : 2015-02-16, 18:33:58 »

jak osoba  ma zaparcia to wystarczy że zje więcej tłuszczu ponad tą co organizm potrzebuje
Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #99 : 2015-02-16, 18:40:57 »

Właśnie, i jest to metoda leczenia zaparć też u "błonnikowców", ale lepiej niech się pomęczą...  Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.